Планування і проведення рубок догляду в приміських лісах


Лісівництво

РОЗДІЛ 4. ВЕДЕННЯ ГОСПОДАРСТВА У ЛІСАХ ЗЕЛЕНИХ ЗОН

Лекція 9. ОРГАНІЗАЦІЙНІ ОСНОВИ РУБОК У ПРИМІСЬКИХ ЛІСАХ

9.2 Планування і проведення рубок догляду в приміських лісах

Рубки догляду за лісом щорічно плануються і проводяться в межах розрахункової лісосіки за площею, яка обчислюється при лісовпоряд­женні для кожного виду рубок догляду терміном на 10 років. На основі матеріалів лісовпорядження за рік до проведення рубок догляду підбираються виділи, здійснюється їх відведення. Складаються акти про необхідність проведення

рубки та проводяться роботи по визначенню запасу деревини, яка буде отримана в процесі рубки. В молодняках такий запас визначається на основі закладання пробних площ у розмірі 3-5% від загальної площі виділа – у типових місцях, проведення на пробній площі фактичної рубки, складання заготовленої при цьому деревини у кладі окремо по кожному сортименту: хмизу, хворосту, дровах – рубанцях, тонких ділових сортиментах, визначення їх маси та обчислення маси сортиментів на всю площу виділу. Масу деревини, що вирубується, потрібно знати навіть тоді, коли вона не буде використана. Справа в тім, що для проведення рубок
догляду потрібно встановити фонд прямих затрат, а він обчислюється за нормами виробітку, які складені для кожного сортименту деревини.

При плануванні проріджувань та прохідних рубок маса деревини, яка буде заготовлена в процесі рубки, визначається на основі переліку дерев, які призначаються до рубки, на всій площі лісосіки. Перелік дерев проводиться за 4-см ступенями товщини з поділом дерев на ділові, напівділові та дров’яні, а для встановлення розряду висот заміряються висоти у 15-20 дерев, переважно з центральних ступенів товщини.

У камеральних умовах виконується матеріальна оцінка лісосік рубок догляду.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5,00 out of 5)Твір-опис картини с.васильківського козача гора.
Ви зараз читаєте: Планування і проведення рубок догляду в приміських лісах