ПОМІДОРИ – ВИРОЩУВАННЯ ГОРОДНІХ КУЛЬТУР ДЛЯ ОДЕРЖАННЯ НАСІННЯ І ПОСАДКОВОГО МАТЕРІАЛУ

Сад і город (енциклопедія)

ВИРОЩУВАННЯ ГОРОДНІХ КУЛЬТУР ДЛЯ ОДЕРЖАННЯ НАСІННЯ І ПОСАДКОВОГО МАТЕРІАЛУ

ПОМІДОРИ

На насіння помідори вирощують таким чином, як і для одержання плодів. Але так само, як і в огірків, насіння гібридних сортів не можна одержати на індивідуальному городі, його краще придбати в спеціалі30ваному магазині. Для одержання насіння в умовах індивідуального господарства слід вибирати негібридні сорти.

Спочатку вирощують розсаду традиційним способом. 50-60-денну розсаду висаджують у відкритий грунт, причому розсада

має бути з товстим стеблом, з пуп’янками першої китиці та гарною кореневою системою. Якщо розсада вище 35 см, її потрібно висаджувати в гори30нтальному положенні на глибину 10 см, розташовуючи коріння на південь і залишаючи на поверхні верхівку стебла з 3-4 листочками. Висаджують помідори в шаховому порядку з розрахунку 1 рослина на квадрат 70х70 см. При саджанні в кожну лунку додають перегній, одну столову ложку поцелу й одну столову ложку суперфосфату, підливають воду. Після садіння знову поливають і мульчують грядки перегноєм. Через 20 днів після садіння рослину підживлюють органічними добривами з розрахунку
1 л розчину на 1 рослину. Можна використовувати розчин коров’яку концентрацією 1:10 або курячий послід концентрацією 1:20.

Помідора дуже люблять воду, тому поливають їх не рідше ніж раз на 5 днів, а в сонячну погоду – кожні 3 дні. Грунт завжди має бути вологим.

Коли на рослинах з’явиться друга квіткова китиця, помідори знову підживлюють, використовуючи розчин курячого посліду, суперфосфату, хлористого калію.

Так само підживлюють помідори, коли розпускається третя квіткова китиця. Через 12 днів після третього підживлювання рослину знову підживлюють таким розчином: 2 столові ложки нітрофоски на 10 л води з розрахунку на 1 м2.

Помідори не можна переживлювати а30тистими добривами, тому що це викликає зайвий ріст і відтягує плодоносіння.

Помідори плодоносять і добре розвиваються при температурі 20-25 °С. Але іноді навіть при правильному догляді зав’язь на рослинах не утворюється. Якщо температура повітря вище 35 °С, це відтягує плодоносіння. Якщо температура нормальна, а зав’язь не утворюється, рослину обприскують розчином борної кислоти (1 чайна ложка на 10 л води) із розрахунку 1 л розчину на 1 м2.

Коли помідори дозріють, потрібно відібрати найбільш типові для цього сорту плоди й зняти їх. Не слід брати перезрілі плоди, тому що насіння з них характеризується зниженою схожістю.

Плоди, які дозріли в приміщенні, розрізають на кілька частин, розкривають насінні камери й відокремлюють насіння з мезгою. Суміш витримують при температурі 20-22 °С, поки мезга не забродить і не підніметься вгору. Насіння промивають і розкладають на папір для просушування. Якщо насіння перетримати в меззі або додати до нього воду, воно може прорости.

Для того щоб мати достатню кількість насіння, можна виростити на насіння 1-2 помідори коленого сорту. Насіння помідорів не втрачає схожості протягом 7-8 років.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: ПОМІДОРИ – ВИРОЩУВАННЯ ГОРОДНІХ КУЛЬТУР ДЛЯ ОДЕРЖАННЯ НАСІННЯ І ПОСАДКОВОГО МАТЕРІАЛУ