Порушення зору. Гігієна зору
РОЗДІЛ IX. ЛЮДИНА
Тема 12. СПРИЙНЯТТЯ ІНФОРМАЦІЇ НЕРВОВОЮ СИСТЕМОЮ. СЕНСОРНІ СИСТЕМИ
УРОК 79. Порушення зору. Гігієна зору
Освітня мета: розкрити причини порушення функцій органу зору; профілактика косоокості; мотивувати правила гігієни зору; ознайомити з заходами першої допомоги при попаданні в око чужорідних тіл, лугів, кислот, при ударах і пошкодженні очей.
Основні поняття і терміни: короткозорість, далекозорість, астигматизм, косоокість, кон’юнктивіт.
Обладнання: таблиця “Будова ока”, диктичний матеріал.
Структура
І. Актуалізація знань учнів.
Головоломка “Терміни”.
Весь час рухаючись за годинниковою стрілкою і пропускаючи однакову кількість букв у кільцях, прочитайте назви термінів і дайте їм пояснення.
Головоломка “Кільця. Плями”
У кола на кільцях правильно впишіть назви термінів, дайте їм пояснення.
Відповідь: жовта сліпа пляма.
II. Мотивація навчальної діяльності.
Дуже часто нам доводиться бачити людей в окулярах. Для чого потрібні окуляри?
III. Вивчення нового матеріалу.
1.
2. Корекція недоліків зору окулярами і контактними лінзами. Косоокість. (Пояснення вчителя, робота учнів з підручником. Групова форма роботи.)
I група. Опрацюйте текст підручника про короткозорість. З’ясуйте причини короткозорості, ознаки хвороби, лікування та профілактику.
II група. Опрацюйте текст підручника про далекозорість. З’ясуйте причини далекозорості, ознаки хвороби, лікування та профілактику.
II[група. Опрацюйте текст підручника про косоокість. З’ясуйте причину косоокості, лікування та профілактику.
3. Створення діаграми Вена “Порівняльна характеристика короткозорості та далекозорості”.
Вправи для очей (за методом Г. А. Шишко – У. Г. Бейтса)
4. Астигматизм. (Пояснення вчителя).
5. Гігієна зору. Профілактика короткозорості. Правила перегляду телепередач, роботи з комп’ютером. Шкідливий вплив тютюнового диму на функцію очей. (Пояснення вчителя з елементами бесіди).
Вправи для очей.
6. Перша допомога при пошкодженні очей (побутові та виробничі травми). Заходи захисту очей на виробництві. Освітлення виробничих приміщень. (Розповідь вчителя).
7. Успіхи науки в галузі хірургії очей і лікуванні очних захворювань.
А) Розповідь про роботу В. П. Філатова.
Б) Створення шкіл-інтернатів, апаратів для читання; використання собак-провідників (допомога людям, що втратили зір).
IV. Закріплення вивченого матеріалу.
Дайте відповіді на запитання:
– Чому важливо, щоб робоче місце було добре освітлене?
– На якій відстані від ока треба розміщувати книжку під час читання?
– Чому шкідливо читати в транспорті?
– Чи можна читати лежачи?
– Як слід розташовувати джерело світла під час писання, малювання, креслення?
V. Домашнє завдання.
Вивчити відповідну тему із підручника.
Related posts:
- ОКО. ВАДИ ЗОРУ. ОКУЛЯРИ. ОПТИЧНІ ПРИЛАДИ Мета: формувати уявлення про будову ока, вади зору та методи їх корекції; сформувати знання про принцип дії найпростіших оптичних приладів – фотоапарата, телескопа тощо; розвивати інтерес до вивчення фізики; показати практичну значущість набутих знань. Тип уроку: комбінований урок. Обладнання та наочність: різні оптичні прилади, окуляри, модель ока, фотографії найбільших у світі телескопів. Плакати: “Використання лінз”, […]...
- ВАДИ ЗОРУ ТА ЇХНЄ ВИПРАВЛЕННЯ РОЗДІЛ 3. СВІТЛОВІ ЯВИЩА §22 . ПОМІЧНИКИ ОКА 1. ВАДИ ЗОРУ ТА ЇХНЄ ВИПРАВЛЕННЯ За допомогою лінз можна виправляти вади зору. Мабуть, ви помічали, що деяким людям, особливо похилого віку, важко розглядати близькі предмети, зокрема розташовані на відстані найкращого зору. Цю ваду зору називають далекозорістю: щоб розглянути близькі предмети, далекозорі люди намагаються відсунути їх подалі. […]...
- Око. Вади зору. Окуляри Розділ 3. СВІТЛОВІ ЯВИЩА УРОК № 29 ТЕМА. Око. Вади зору. Окуляри Мета: розширити й поглибити знання учнів про явище заломлення світла та використання цього явища в такій оптичній системі, як око; формувати уявлення про будову ока, вади зору та методи їх виправлень; розвивати логічне мислення учнів; виховувати самостійність і наполегливість у навчанні. Тип уроку: […]...
- БУДОВА І ФУНКЦІЇ ОРГАНУ ЗОРУ – АНАЛІЗАТОРИ. ОРГАНИ ЧУТТЯ – ЛЮДИНА ТА ЇЇ ЗДОРОВ’Я Довідник з біології ЛЮДИНА ТА ЇЇ ЗДОРОВ’Я АНАЛІЗАТОРИ. ОРГАНИ ЧУТТЯ БУДОВА І ФУНКЦІЇ ОРГАНУ ЗОРУ Зір – це процес, який дозволяє сприймати форму, розмір і кольори оточуючих нас предметів і орієнтуватися серед них. Зір можливий завдяки функції зорового аналізатора, периферичною частиною якого є орган зору – око. До складу зорового аналізатора входить також зоровий нерв […]...
- Гігієна слуху. Запобігання захворюванням органу слуху РОЗДІЛ IX. ЛЮДИНА Тема 12. СПРИЙНЯТТЯ ІНФОРМАЦІЇ НЕРВОВОЮ СИСТЕМОЮ. СЕНСОРНІ СИСТЕМИ УРОК 81. Гігієна слуху. Запобігання захворюванням органу слуху Освітня мета: дати уявлення про причини порушення слуху, виникнення захворювань органу слуху, їх профілактику; пояснити шкідливість шуму. Основні поняття і терміни: вушна сірка, запалення середнього вуха. Обладнання: модель вуха, таблиця “Орган слуху”. Структура уроку, основний зміст […]...
- ЗОРОВЕ СПРИЙНЯТТЯ – ОРГАНИ ЧУТТІВ ТА СПРИЙНЯТТЯ – ЛЮДИНА Біологія – універсальний довідник ЛЮДИНА ОРГАНИ ЧУТТІВ ТА СПРИЙНЯТТЯ ЗОРОВЕ СПРИЙНЯТТЯ У зоровому сприйнятті беруть участь обидві півкулі головного мозку, кожна з яких отримує інформацію як від правого, так і від лівого ока. Завдяки цьому у нас стереоскопічний зір, що дозволяє сприймати предмети в об’ємному зображенні й оцінювати їхню відносну віддаленість у просторі. При початковому […]...
- Зорова сенсорна система. Будова очного яблука. Оптична система ока РОЗДІЛ IX. ЛЮДИНА Тема 12. СПРИЙНЯТТЯ ІНФОРМАЦІЇ НЕРВОВОЮ СИСТЕМОЮ. СЕНСОРНІ СИСТЕМИ УРОК 77. Зорова сенсорна система. Будова очного яблука. Оптична система ока Освітня мета: сформувати знання про зорову сенсорну систему; встановити взаємозв’язок між будовою і функціями органа зору; сприяти формуванню в учнів наукового світогляду; показати зв’язок навчального матеріалу з життям. Освітні поняття і терміни: очне […]...
- Порушення діяльності серцево-судинної системи. Профілактика серцево-судинних хвороб. Надання першої допомоги при кровотечах РОЗДІЛ IX. ЛЮДИНА Тема 4. КРОВООБІГ І ЛІМФООБІГ УРОК 31. Порушення діяльності серцево-судинної системи. Профілактика серцево-судинних хвороб. Надання першої допомоги при кровотечах Освітня мета: вивчити різноманітність серцево-судинних хвороб, їх причини та профілактику, формувати практичні вміння і навички, ознайомити учнів із досягненнями медичної науки в галузі хірургії серця. Основні поняття і терміни: хвороби; варикозне розширення вен, […]...
- ПРОФІЛАКТИКА ПОРУШЕНЬ ЗОРУ, СЛУХУ, ОПОРНО-РУХОВОГО АПАРАТУ Практична робота. Вправи для профілактики плоскостопості Мета. Сформувати поняття про поставу, розвивати вміння дбати про органи зору, слуху, опорно-руховий апарат; заохочувати школярів до виконання гімнастичних вправ для формування правильної постави та профілактики плоскостопості; виховувати бажання дотримуватися порад для профілактики порушень зору, слуху, постави і плоскостопості. Обладнання. Таблиця “Скелет людини”, малюнки “Викривлення хребта”, “Правильна постава”, “Порушення […]...
- Профілактика порушень зору, слуху, опорно-рухового апарату Розділ 2 ФІЗИЧНА СКЛАДОВА ЗДОРОВ’Я Профілактика порушень зору, слуху, опорно-рухового апарату Чому необхідно дбати про органи зору, слуху, опорно-руховий апарат? Щоб добре навчатися, розвиватися, займатися улюбленими справами, потрібно мати гарний зір, гострий слух, здоровий опорно-руховий апарат. Дуже часто в дітей шкільного віку виникають різні порушення зору, причиною яких може бути погане освітлення, неправильне положення тіла […]...
- Тестові завдання – СЕНСОРНІ СИСТЕМИ – БІОЛОГІЯ ЛЮДИНИ Біологія. Комплексний довідник – підготовка до ЗНО та ДПА БІОЛОГІЯ ЛЮДИНИ СЕНСОРНІ СИСТЕМИ Тестові завдання 1. Визначте послідовність ходу променів світла через орган зору людини. A) зіниця; Б) рогівка; B) сітківка; Г) кришталик; Д) склисте тіло; Е) райдужна оболонка. Виберіть правильну відповідь. 2. Зорова зона міститься у частці кори великих півкуль головного мозку: A) лобній; […]...
- Значення і гігієна сну РОЗДІЛ X. БІОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОВЕДІНКИ ЛЮДИНИ Тема І. ФОРМУВАННЯ ПОВЕДІНКИ І ПСИХІКИ ЛЮДИНИ УРОК 90. Значення і гігієна сну Освітня мета: розкрити значення сну, ознайомити учнів з гігієною сну. Основні поняття і терміни: значення сну, неспання, гіпноз. Структура уроку, основний зміст і методи роботи I. Актуалізація опорних знань учнів. Вправа “Знайди пару”. 1. Періодичний стан […]...
- Гігієна дихання. Шкідливий вплив паління, забрудненого повітря на органи дихання РОЗДІЛ IX. ЛЮДИНА Тема 5. ДИХАННЯ УРОК 36. Гігієна дихання. Шкідливий вплив паління, забрудненого повітря на органи дихання Освітня мета: узагальнити знання учнів про основні правила гігієни дихання; пояснити про шкідливу дію паління на органи дихання і організм у цілому, ознайомити учнів із законом України про охорону атмосферного повітря, із засобами від забрудненого повітря. Основні […]...
- ПРОФІЛАКТИКА ПОРУШЕНЬ ЗОРУ, СЛУХУ, ПОСТАВИ Мета: вчити учнів дбати про органи зору, слуху, опорно-рухового апарату; пояснити вплив постави, форми стопи на здоров’я; вчити виконувати гімнастику для очей, самомасаж вух; розучити вправи для формування правильної постави та профілактики плоскостопості; вчити дотримувати настанов для профілактики порушень зору, слуху, постави і плоскостопості; виховувати відповідальність за власне здоров’я. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. […]...
- Роль рухової активності для збереження здоров’я. Гігієна опорно-рухової системи РОЗДІЛ IX. ЛЮДИНА Тема 2. ОПОРА І РУХ УРОК 16. Роль рухової активності для збереження здоров’я. Гігієна опорно-рухової системи Освітня мета: розкрити умови правильного формування скелета і м’язів, показати значення фізичної праці, фізкультури, спорту для здоров’я людини та її гармонійного розвитку. Основні поняття і терміни: гіподинамія, дистрофія, лордоз, кіфоз, сколіоз, плоскостопість, постава. Обладнання: таблиці “Запобігання […]...
- Порушення метаболізму амінокислот. Алькаптонурія – Генні (молекулярні) хвороби МЕДИЧНА БІОЛОГІЯ Розділ 1 БІОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ЛЮДИНИ 1.3. Онтогенетичний рівень організації життя 1.3.2. Основи генетики людини 1.3.2.35. Генні (молекулярні) хвороби Порушення метаболізму амінокислот. Алькаптонурія Це захворювання належить до патології обміну тирозину і зумовлене нестачею ферменту гомогентизинази з нагромадженням в організмі та екскрецією з сечею гомогентизинової кислоти. Передається за аутосомно-рецесивном типом. Ознаки нестачі ферменту гомогентизинази […]...
- Порушення обміну вуглеводів. Галактоземія – Генні (молекулярні) хвороби МЕДИЧНА БІОЛОГІЯ Розділ 1 БІОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ЛЮДИНИ 1.3. Онтогенетичний рівень організації життя 1.3.2. Основи генетики людини 1.3.2.35. Генні (молекулярні) хвороби Порушення обміну вуглеводів. Галактоземія Перший опис цього спадкового захворювання належить віденському педіатру Реуссу (1808). Це уроджене порушення галактозного обміну і передається аутосомно-рецесивним шляхом. Частота захворювання від 1:16000 до 1:17500 населення. Патогенез хвороби зумовлений блоком […]...
- Вагітність. Гігієна вагітної жінки РОЗДІЛ IX. ЛЮДИНА Тема 10. РОЗМНОЖЕННЯ І РОЗВИТОК УРОК 63. Вагітність. Гігієна вагітної жінки Освітня мета: ознайомити учнів із шкідливим впливом паління, алкоголю і наркотиків на перебіг вагітності та розвиток плоду, встановити фізіолого-гігієнічні основи режиму вагітної жінки. Основні поняття і терміни: алкогольний синдром плоду, вагітність, критичні періоди розвитку плоду. Структура уроку, основний зміст і методи […]...
- Внутрішнє середовище організму людини. Склад і функції крові РОЗДІЛ IX. ЛЮДИНА Тема 3. КРОВ І ЛІМФА УРОК 17. Внутрішнє середовище організму людини. Склад і функції крові Освітня мета: сформувати в учнів поняття про внутрішнє середовище організму, його склад, відносну сталість. Ознайомити учнів зі значенням крові і її складом. Дати поняття про кров і плазму як внутрішнє середовище організму. Основні поняття і терміни: гомеостаз, […]...
- Імунні реакції організму РОЗДІЛ IX. ЛЮДИНА Тема 3. КРОВ І ЛІМФА УРОК 23. Імунні реакції організму Освітня мета: сформувати в учнів поняття про імунні реакції організму, алергію, алергени, імунну систему, її еволюцію. Показати згубну дію радіації, отрутохімікатів на імунну систему. Основні поняття і терміни: алергени, алергія, СНІД. Обладнання: плакати з екології. Структура уроку, основний зміст і методи роботи […]...
- Сприйняття світла, кольору РОЗДІЛ IX. ЛЮДИНА Тема 12. СПРИЙНЯТТЯ ІНФОРМАЦІЇ НЕРВОВОЮ СИСТЕМОЮ. СЕНСОРНІ СИСТЕМИ УРОК 78. Сприйняття світла, кольору Освітня мета: поглибити знання про будову і функції органа зору на прикладі взаємозв’язку будови і функції; сформувати поняття про фоторецептори; сприйняття кольору, простору, ілюзії зору. Основні поняття і терміни: фоторецептори, палички, колбочки, жовта пляма, сліпа пляма, родопсин, куряча сліпота, […]...
- Порушення діяльності нервової системи та як їм запобігати РОЗДІЛ IX. ЛЮДИНА Тема 11. НЕРВОВА РЕГУЛЯЦІЯ ФУНКЦІЙ ОРГАНІЗМУ ЛЮДИНИ УРОК 75. Порушення діяльності нервової системи та як їм запобігати Освітня мета: ознайомити учнів із шкідливим впливом алкоголю, наркотиків та куріння на регуляцію нервово-гуморальних функцій; розглянути вплив екологічного забруднення на організм людини; вчити узагальнювати, робити висновки. Основні поняття: наркотики, нікотин, наркоманія, алкоголізм. Обладнання: таблиця “Шкідливий […]...
- Фактори середовища, що викликають порушення розвитку МЕДИЧНА БІОЛОГІЯ Розділ 1 БІОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ЛЮДИНИ 1.3. Онтогенетичний рівень організації життя 1.3.3. Біологія індивідуального розвитку 1.3.3.8. Фактори середовища, що викликають порушення розвитку Чинники, які викликають зміни розвитку (аномалії, від грец. τέρατος – потвора, чудовисько), називаються тератогенами. Наука про природжені аномалії називається тератологією. Природжені аномалії або уроджені вади розвитку – це тератоми. Тератогени діють […]...
- ЩОБ МАТИ ЗДОРОВІ ЗУБИ… ГІГІЄНА ПОРОЖНИНИ РОТА Урок 8. ЩОБ МАТИ ЗДОРОВІ ЗУБИ… ГІГІЄНА ПОРОЖНИНИ РОТА Мета: ознайомити учнів з групами зубів та їхніми функціями, з правилами гігієни порожнини рота; формувати уявлення про правильний і неправильний прикуси; розвивати гігієнічні навички; виховувати вміння правильно доглядати за ротовою порожниною. Обладнання: плакати з малюнками груп зубів та їхніми назвами, правильним і неправильними прикусами. Попередня робота. […]...
- ГІГІЄНА ОСЕЛІ Практична робота. Складання рекомендацій “Як підтримувати чисте повітря в оселі” Мета. Ознайомити із факторами, що забруднюють атмосферне повітря і повітря приміщення, дати уявлення про мікроклімат приміщення, розвивати вміння дбати про чистоту повітря, виховувати бажання регулярно провітрювати оселю. Обладнання. Підручник, робочий зошит. Хід уроку I. Організаційний момент. II. Повторення вивченого матеріалу. – Які групи зубів виділяють? […]...
- Травлення в ротовій порожнині. Гігієна порожнини рота і зубів Відповіді на питання до екзамену з курсу Основи біології та генетики Травлення в ротовій порожнині. Гігієна порожнини рота і зубів. До органів ротової порожнини належать: язик, ясна та зуби, а за її межами – три пари великих слинних залоз. У ротовій порожнині починається процес травлення, де їжа піддається механічній обробці, а також початковим хімічним змінам […]...
- ГІГІЄНА ПОРОЖНИНИ РОТА Практична робота. Гігієнічний догляд за порожниною рота Мета. Сформувати в учнів уявлення про те, що людині необхідно якнайдовше зберігати зуби міцними та здоровими, а для цього з дитинства слід постійно доглядати за ротовою порожниною; забезпечити школярів необхідною інформацією про вплив шкідливих звичок на стан зубів і прикус, причини, що викликають карієс, про засоби гігієни ротової […]...
- ОСОБИСТА ГІГІЄНА РОЗДІЛ 2 ФІЗИЧНА СКЛАДОВА ЗДОРОВ’Я § 9. ОСОБИСТА ГІГІЄНА У цьому параграфі ти: · пригадаєш, чому гігієна важлива для здоров’я; · з’ясуєш, в яких ситуаціях треба мити руки; · дізнаєшся про особливості особистої гігієни під час занять спортом; · вчитимешся правильно доглядати за ротовою порожниною. Пригадай ситуації та опиши свої відчуття, коли ти був: – […]...
- Відповідальність службових осіб за порушення законодавства про працю Відповідальність службових осіб за порушення законодавства про працю – застосування заходів впливу до службових осіб, винних у порушенні законодавства про працю, законодавчих та інших нормативних актів про охорону праці, у створенні перешкод для діяльності посадових осіб органів державного нагляду за охороною праці, у невиконанні зобов’язань за колективним договором, у перешкоджанні законній діяльності професійних спілок. Зазначену […]...
- Відповідальність за порушення законодавства Економічна безпека підприємства Розділ 2. ПРАВОВИЙ ЗАХИСТ КОМЕРЦІЙНОЇ ТАЄМНИЦІ 2.9. Відповідальність за порушення законодавства Про комерційну таємницю Законодавство України, гарантуючи право підприємства на комерційну таємницю і її захист, певною мірою регулює і питання юридичної відповідальності за правопорушення в цій сфері. За порушення законодавства про комерційну таємницю встановлені такі види відповідальності: – кримінальна; – цивільно-правова; – […]...
- ГІГІЄНА ЖИТЛА РОЗДІЛ 4 ТЕХНОЛОГІЯ ПОБУТОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ §28. ГІГІЄНА ЖИТЛА Опорні поняття: прибирання житла, миючі засоби, догляд за побутовою відеотехнікою, побутова техніка для прибирання житла. У приміщенні, де ми мешкаємо, завжди повинно бути чисто, тепло і світло, його треба регулярно провітрювати. Окрім того, у кімнатах мають бути лише необхідні та зручні предмети обстановки. Кожна річ, якою користуються […]...
- ГІГІЄНА СЕРЦЕВО-СУДИННОЇ СИСТЕМИ – КРОВООБІГ – ЛЮДИНА ТА ЇЇ ЗДОРОВ’Я Довідник з біології ЛЮДИНА ТА ЇЇ ЗДОРОВ’Я КРОВООБІГ ГІГІЄНА СЕРЦЕВО-СУДИННОЇ СИСТЕМИ Добре постачання до органів і тканин кисню та поживних речовин забезпечує нормальне функціонування всіх систем організму. Такий стан можливий при сильному серцевому м’язі, для чого необхідно тренувати серце. Людина розумової праці повинна починати свій день з фізичних вправ, бажано на свіжому повітрі. Добре розвинена […]...
- ПОРУШЕННЯ ЕКОЛОГІЧНЕ Екологія – охорона природи ПОРУШЕННЯ ЕКОЛОГІЧНЕ -1) відхилення від звичайного стану (норми) екосистеми будь-якого ієрархічного рівня організації (від біогеоценозу до біосфери). П. е. може відбутися в одному з екол. компонентів або в екосистемі загалом, мати зовн. чи внутр. причини, антроп. або прир. характер, бути локальним, регіональним чи глобальним. Мається на увазі, що інтенсивність П. е. […]...
- ОХАЙНІСТЬ ТА ОСОБИСТА ГІГІЄНА. ДОГЛЯД ЗА ОДЯГОМ І ВЗУТТЯМ Мета: навчати учнів пояснювати, чому важливо мати охайний вигляд, дотримувати правил гігієни; формувати навички догляду за одягом і взуттям, обирання їх відповідно до погоди; виховувати дисциплінованість, прагнення зберегти своє здоров’я. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ Гра “Вільний мікрофон” – Що таке активний відпочинок? – Розкажіть про свій активний відпочинок. – Які […]...
- Порушення кримінальної справи Порушення кримінальної справи – перша, початкова стадія кримінального процесу. На цій стадії компетентні органи повинні з’ясувати наявність чи відсутність передбачених законом приводів і підстав до П. к. е., а також обставин, що виключають провадження у справі, і залежно від цього прийняти рішення про П. к. с. або про відмову в П. к. с., яке оформляється […]...
- Відповідальність за порушення законодавства про інформацію Відповідальність за порушення законодавства про інформацію – заходи впливу, що застосовуються до осіб, винних у вчиненні правопорушень, загальний перелік яких встановлений Законом України “Про інформацію” (ст. 47), а саме: необгрунтована відмова від надання відповідної інформації; надання інформації, яка не відповідає дійсності; несвоєчасне надання інформації; навмисне приховування інформації; примушення до поширення або перешкоджання поширенню чи безпідставна […]...
- ЗАКОН ПОРУШЕННЯ СЕРЕДНІХ ВЕЛИЧИН Екологія – охорона природи ЗАКОН ПОРУШЕННЯ СЕРЕДНІХ ВЕЛИЧИН – див. Закони системи “хижак – жертва” (В. Вольтерра)....
- ГІГІЄНА Екологія – охорона природи ГІГІЄНА – галузь медицини, що розробляє і впроваджує методи запобігання захворюванням, вивчає вплив умов життя і праці на здоров’я людини, її працездатність, тривалість життя. Г. – одна з найдавніших галузей мед. знань....
- ПОРУШЕННЯ ПРИРОДНОЇ (ЕКОЛОГІЧНОЇ) РІВНОВАГИ Екологія – охорона природи ПОРУШЕННЯ ПРИРОДНОЇ (ЕКОЛОГІЧНОЇ) РІВНОВАГИ – зміни в процесах взаємодії та складі компонентів і елементів екосистеми, що призводять у кінцевому підсумку до її заміни ін. екосистемою на тривалий або умовно безкінечний термін. Напр., вирубування лісів у посушливій зоні може спричинити зміщення прир. балансу в бік розвитку екосистеми пустелі – стійкого (рівноважного, квазістаціонарного) […]...
- Порушення рівноваги в природі Розділ 3 ЗЕМЛЯ НАШ СПІЛЬНИЙ ДІМ Тема 1. Людина і природа §66 Порушення рівноваги в природі Пригадайте Що таке колообіг речовини й енергії в природі? Які вам відомі природні колообіги? До яких наслідків призводить порушення зв’язків між природними компонентами? Природний баланс порушує людина. Багато процесів у географічній оболонці мають характер колообігів, коли між природними компонентами […]...