РАМКОВИЙ ВУЛИК

РАМКОВИЙ ВУЛИК – основне обладнання пасічницького господарства. Р. в., як і будь-який інший, повинен відповідати певним вимогам: сухість, здатність зберігати тепло в зимовий період, добра вентиляція, достатній обсяг або можливість його розширювати в міру росту бджолиної сім’ї й надходження нектару, легкість всієї конструкції, зручної у використанні, і довговічність (добре прошпакльовані й пофарбовані вулики із сухої деревини служать по 15-20 років).

Р. в. складається з корпуса, у який вставляються рамки, дна, бічних стінок і даху. У вулику

відстань між стінкою й бічними планками рамок має складати 7,5-8 мм, між центрами рядом розташованих рамок – 37-38 мм, товщина рамок – 25 мм.

Дерев’яні деталі Р. в. виготовляють із несмолистої сосни, ялини, кедра, ялиці, осики, липи. Вологість деревини не повинна перевищувати 15 % . Якщо в деревині є отвори від сучків, що випали, їх слід обов’язково закрити вставками. Зазори в місцях з’єднання окремих деталей вулика не допускаються. Щілини у вулику – джерело втрати тепла в зимовий період, що призводить до більшої витрати меду, тому що бджолам потрібно більше їжі для відшкодування енергетичних затрат.

Кожна

стінка корпуса повинна бути виготовлена з двох або трьох дощок, з’єднаних у шпунт і гребінь і склеєних водостійким клеєм.

Зовнішній бік Р. в. слід обробити оліфою й пофарбувати у два шари білою, жовтою або блакитною фарбою. Дах Р. в. накривають металом, ретельно зашпаровуючи кути покрівлі.

Завдяки розбірному гнізду в Р. в. можна вчасно заміняти старі стільники новими, у міру розвитку сім’ї розширювати або скорочувати гнізда, при необхідності застосовувати штучне роїння, виводити й заміняти якісних маток, контролювати наявність кормів у гнізді, вчасно виявляти хвороби бджолиних сімей і надавати бджолам допомогу, проводити профілактику й дезінфекцію не тільки самого корпуса, але і його внутрішніх деталей.

Сьогодні бджолярі воліють утримувати бджолині сім’ї в стандартних Р. в. або багатокорпусних. А сучасний рівень техніки догляду за бджолосім’ями дозволяє розбирати гнізда Р. в. як горизонтально (рамками), так і вертикально (корпусами). Гніздові й магазинні рамки припускають взаємозамінність, тому повинні бути одного розміру. Популярні знімні дена, що дозволяють чистити вулики від підмору й іншого сміття, не розбираючи гнізда.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: РАМКОВИЙ ВУЛИК