Робота з природним матеріалом. Аплікація з листя, трав і квітів
УРОК 6
Тема. Робота з природним матеріалом. Аплікація з листя, трав і квітів
Мета: вчити працювати з природним матеріалом; продовжувати вдосконалювати навички правильної підготовки робочого місця до праці та уміння виготовляти аплікацію з листя, трав, квітів; виховувати охайність, працьовитість; розвивати кругозір, художній смак, творчість.
ХІД УРОКУ
І. Організація класу
– Добрий день! Сідайте!
Наведіть порядок на партах. Давайте перевіримо, чи все готово у вас до уроку. (Олівці, серветка, природний матеріал, клей, пензлик,
– Сьогодні на уроці ми будемо виготовляти аплікацію з природного матеріалу: листя, трав, квітів.
ІІ. Основна частина
1. Словникова робота: аплікація.
– Хто з вас знає, що таке аплікація? (Відповіді дітей.)
– Ви з цим словом зустрічались, коли працювали з кольоровим папером.
Аплікація – це художня техніка, яку застосовують для створення зображень із наклеєних на основі шматочків паперу, тканини, рослинного матеріалу.
2. Вступна бесіда.
– У перекладі з латинської слово аплікація означає “прикладання”. Здавна люди намагалися прикрасити своє житло. А як це зробити?
Сьогодні ми з вами теж спробуємо це зробити.
Листя яких дерев можна використати в нашій роботі? Спробуйте відгадати назву дерев, листя яких нам знадобиться.
III. Демонстрація та аналіз зразка
1. Природа дарує нам безліч різноманітних форм, які самі по собі можуть стати основою для цікавої композиції. Осіннє листя – це багатство кольорів та силуетів! Спробуйте створити з них цікаві композиції.
2. Розгляд зразків “Зайчик”, “Грибок”, “Чарівна пташка”, “Метелик”, “Рибка”.
3. Порядок роботи.
– Визначте, який предмет ви будете виготовляти.
– Доберіть відповідне листя (частини листя). Можна обрізати їх ножицями для отримання необхідної форми.
– Зробіть ескіз аплікації.
– Викладіть листя на папір.
– Обережно користуючись клеєм, наклейте частини листя.
– Промокніть серветкою.
– Дайте аплікації висохнути.
ІV. Фізкультхвилинка
ЛИСТОЧКИ
Ми – листочки, ми – листочки,
На гілках ми сидимо.
Тихий вітер повіває,
Нас легесенько гойдає.
Сильний вітер налітає
І з гілок нас всіх зриває.
У повітрі ми кружляємо,
Кружляємо, кружляємо,
На землю ми сідаємо,
Сідаємо, сідаємо.
V. Практична робота учнів
Учні працюють самостійно, вчитель допомагає за необхідності.
VІ. Виставка робіт. оцінювання
– Яка робота вам сподобалася? Чому?
– Яка аплікація виконана охайно та гарно?
– Чи помітили ви помилки товаришів?
VІІ. Підсумок уроку
– Які природні матеріали ви знаєте?
– Над чим ми працювали сьогодні на уроці?
– Що означає слово аплікація?
– Для чого люди прикрашають свій дім, житло?
– Зараз допоможіть черговим прибрати залишки паперу та листя.