Робота з рослинними матеріалами. Створення композицій із квітковими формами
УРОК 4
Тема. Робота з рослинними матеріалами. Створення композицій із квітковими формами
Мета: навчити дітей самостійно створювати композиції з квітковими формами; розвивати творчість, уяву, фантазію; виховувати естетичний смак, любов до природи; прищеплювати навички охайного виконання виробу.
Обладнання: зразки робіт, гілки дерев, сухе листя, квіти, трава, зрізи дерева.
ХІД УРОКУ
I. Організація учнів класу
Перевірка готовності учнів до уроку.
II. Актуалізація опорних знань
1. Бесіда
Більше й більше листя з кленів
Облітає
По траві, іще зеленій,
Ця пора по парку йде.
– Яка пора року настала?
– Які зміни відбулися в природі?
– Що трапилося з травичкою, квітами, листям на деревах?
2. Гра “З якого дерева листочок?” (зі зразками гербарію)
3. Розповідь учителя
– Осінь-красуня, наче талановита художниця, розмалювала кущі, дерева, квіти.
Саме в цю пору року можна побачити багато незвичайного і красивого, треба тільки бути спостережливими і вміти фантазувати. На кожному кроці можна зустріти чарівні витвори природи. Щось додати, поєднати – із різнокольорової осені можна
III. Оголошення теми і мети уроку
– Девізом нашого уроку є вислів: “Діло майстра величає”.
Із сухого листя, трави, квітів ми будемо створювати цікаву композицію. Трішечки спостережливості та вашої творчої фантазії – і ось зі зламаної вітром гілочки, пучка трави, трьох сухих квіточок можна створити чудовий сувенір, не шкодячи природі.
Демонструється зразок.
IV. Робота над темою уроку
1. Пояснення вчителя. Інструктаж
1) Розгляд зразка роботи. Діти встановлюють, із чого виготовлений сувенір, як у ньому з’єднуються деталі.
2) Порядок виконання роботи:
– за основу сувеніру беремо зріз із берези;
– на основу встановлюємо сухе листя, траву і квіти;
– усі деталі прикріплюємо до основи клеєм.
3) Повторення правил користування клеєм та ножицями.
Правила користування ножицями
1) Ножиці – це небезпечний інструмент. Поводитися з ними потрібно обережно.
2) На робочому місці поклади ножиці так, щоб вони не виходили за край парти.
3) Не тримай ножиці вістрям догори.
4) Не ріж на ходу. Під час різання не підводься з місця.
5) Передавай ножиці закритими і кільцями вперед.
6) Під час роботи з ножицями притримуй матеріал лівою рукою так, щоб він не потрапляв на лінію різання.
Правила користування клеєм.
1) Клей потрібно наносити пензликом від середини букв до країв.
2) При потраплянні клею на одяг його слід негайно змити водою.
3) Для притискання букв і витирання рук необхідно користуватися матер’яною серветкою.
4) Завершивши роботу, клей потрібно щільно закрити, пензлик і посуд помити.
2. Самостійне виконання роботи. Індивідуальна допомога учням
Фізкультхвилинка
Продовження виконання роботи.
V. Підсумок уроку
1. Оцінювання навчальних досягнень учнів за допомогою “шкали оцінювання”
2. Організація виставки дитячих робіт
3. Бесіда
– Яку роботу ми виготовляли на уроці?
– Які матеріали для цього використовували?
– Чи всі працювали на повну силу? Можливо, хтось уважає, що міг би працювати ще краще?
– До наступного уроку підготуйте насіння гречки, маку, пшона, картон, клей, ножиці, простий олівець.
Related posts:
- РОБОТА ІЗ СУЧАСНИМИ ШТУЧНИМИ МАТЕРІАЛАМИ. КОНСТРУЮВАННЯ ВИРОБІВ З ПЛАСТМАСОВОЇ ТАРИ Урок 24. РОБОТА ІЗ СУЧАСНИМИ ШТУЧНИМИ МАТЕРІАЛАМИ. КОНСТРУЮВАННЯ ВИРОБІВ З ПЛАСТМАСОВОЇ ТАРИ Мета: продовжити ознайомлення учнів з декоруванням предметів; удосконалювати навички роботи з пластиковими матеріалами, папером та картоном; розвивати образне мислення, увагу, фантазію, кмітливість; виховувати любов до праці, акуратність під час роботи. Обладнання: пластикова пляшка, кольоровий папір та картон, клей ПВА, ножиці, зразки виробів, мультимедійна […]...
- РОБОТА ІЗ СУЧАСНИМИ ШТУЧНИМИ МАТЕРІАЛАМИ. ІГРАШКИ З ПОРОЛОНУ Урок 26. РОБОТА ІЗ СУЧАСНИМИ ШТУЧНИМИ МАТЕРІАЛАМИ. ІГРАШКИ З ПОРОЛОНУ Мета: продовжити ознайомлення учнів з виготовленням іграшок; навчити учнів виготовляти іграшки з поролону; розвивати творчу уяву, фантазію, увагу, спостережливість; розвивати вміння спілкуватися, виконувати колективну роботу; сприяти пізнанню дітьми краси рідного краю. Обладнання: поролонова мочалка прямокутної форми, кольорові нитки, кольорові тоненькі стрічки, клаптики тканини, кольоровий папір, […]...
- Умовні знаки передачі інформації. Робота з різними матеріалами УРОК 18 Тема. Умовні знаки передачі інформації. Робота з різними матеріалами Мета: ознайомлювати дітей з умовними знаками до плану місцевості; навчити дітей виготовляти картки зі знаками; удосконалювати вміння працювати з ножицями; розвивати спостережливість, увагу, уміння користуватись планом місцевості. Обладнання: картон, кольоровий папір, ножиці, клей, олівці. ХІД УРОКУ І. Організація учнів класу Сьогодні у нас незвичайний […]...
- ВСТУП. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З МАТЕРІАЛАМИ, ІНСТРУМЕНТАМИ ТА ПРАВИЛАМИ БЕЗПЕЧНОЇ ПРАЦІ. КОЛАЖ. ПОНЯТТЯ ПРО КОЛАЖ. КОМБІНУВАННЯ РІЗНОМАНІТНИХ МАТЕРІАЛІВ ДЛЯ СТВОРЕННЯ КОМПОЗИЦІЇ-КОЛАЖУ. ГРА-КОЛАЖ ПОРИ РОКУ Урок 1. ВСТУП. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З МАТЕРІАЛАМИ, ІНСТРУМЕНТАМИ ТА ПРАВИЛАМИ БЕЗПЕЧНОЇ ПРАЦІ. КОЛАЖ. ПОНЯТТЯ ПРО КОЛАЖ. КОМБІНУВАННЯ РІЗНОМАНІТНИХ МАТЕРІАЛІВ ДЛЯ СТВОРЕННЯ КОМПОЗИЦІЇ-КОЛАЖУ. ГРА-КОЛАЖ “ПОРИ РОКУ” Мета: ознайомити учнів з правилами організації робочого місця, правилами безпеки життя; ознайомити з поняттям “колаж”; навчити комбінувати різні матеріали; закріпити навички роботи з папером; розвивати творчі здібності, уяву, фантазію; виховувати охайність, […]...
- РОБОТА ІЗ СУЧАСНИМИ ШТУЧНИМИ МАТЕРІАЛАМИ. ПРИКРАСИ З ПЛАСТИКАТУ Урок 25. РОБОТА ІЗ СУЧАСНИМИ ШТУЧНИМИ МАТЕРІАЛАМИ. ПРИКРАСИ З ПЛАСТИКАТУ Мета: продовжити ознайомлення учнів із виготовленням прикрас, використовуючи при цьому необхідні матеріали; вдосконалювати навички роботи з пластиком; розвивати творчі здібності, дрібну моторику рук, посидючість; виховувати почуття прекрасного, естетичний смак. Обладнання: пластикові пляшки зеленого та блакитного кольору, кольоровий дріт, ножиці, шило, кольорові нитки, кольорові тоненькі смужки, […]...
- Створення довільної композиції з об’ємних виробів із природного матеріалу УРОК 11 Тема. Створення довільної композиції з об’ємних виробів із природного матеріалу Мета: вдосконалювати вміння та навички роботи з об’ємними виробами з природного матеріалу; розвивати творче мислення, художній смак, охайність; виховувати працьовитість, відповідальність, взаємодопомогу. Обладнання: природний матеріал (шишки, каштани, жолуді, горіхи, гілочки дерев, листя, горобина); клей; пластилін; ножиці; шило; серветка. ХІД УРОКУ І. Організаційний момент […]...
- Робота зі штучними матеріалами. “Янгол із синтепону” УРОК 16. Робота зі штучними матеріалами. “Янгол із синтепону” Мета: учити врізноманітнювати дитячий ігровий дизайн костюма; удосконалювати навички роботи зі штучними матеріалами; учити втілювати у виробах творчі задуми; розвивати дрібну моторику рук, творчі здібності, фантазію; виховувати естетичні смаки, культуру праці. Обладнання: нитки, синтепон, бахрома, мотузка, ножиці. ХІД УРОКУ I. Організаційна хвилинка Доброго ранку! Доброго дня! […]...
- Узагальнювальна практична робота. Створення колективної композиції-виставки за тематикою розділу УРОК 8 Тема. Узагальнювальна практична робота. Створення колективної композиції-виставки за тематикою розділу Мета: перевірити знання учнів, набуті під час вивчення розділу програми “Людина і природа”; розвивати самостійні творчі навички учнів; виховувати естетичний смак учнів, бережливе ставлення до природи. Обладнання: ручки, кольоровий папір, пластилін, рослинний матеріал: гілки дерев, жолуді, каштани, сухе листя і трава. ХІД УРОКУ […]...
- Структура національної економіки за формами власності й організаційними формами. Перевірна робота УРОК 9 Структура національної економіки за формами власності й організаційними формами. Перевірна робота Мета уроку: з’ясувати співвідношення питомої ваги підприємств різних форм власності підприємств і організаційних форм, причини та наслідки структурних диспропорцій; визначити якість засвоєння матеріалу за допомогою контрольної роботи. Основні поняття: структура національної економіки, показники діяльності підприємств. Тип уроку: контролю, оцінювання й коригування знань […]...
- Художнє конструювання предметів побуту. Плетення з кольорових смужок картону. Килимок УРОК 33 Тема. Художнє конструювання предметів побуту. Плетення з кольорових смужок картону. Килимок Мета: ознайомлювати учнів ще з одним художнім прийомом обробки паперу – плетінням; розвивати координацію рухів пальців, точність у кресленні; виховувати творчі здібності, увагу, естетичний смак. Обладнання: лінійка, олівець, кольоровий картон, клей, ножиці. ХІД УРОКУ І. Організація учнів класу Всі почули ви дзвінок, […]...
- ОРИГАМІ. СТВОРЕННЯ ОБ’ЄМНИХ ФІГУР ТЕХНІКОЮ ОРИГАМІ. “ХИЖИЙ ПТАХ” Урок 13. ОРИГАМІ. СТВОРЕННЯ ОБ’ЄМНИХ ФІГУР ТЕХНІКОЮ ОРИГАМІ. “ХИЖИЙ ПТАХ” Мета: удосконалювати навички роботи в техніці оригамі; навчати виготовляти фігуру пташки; розвивати творчі здібності, уяву, увагу; виховувати охайність, працьовитість, любов до навколишнього середовища. Обладнання: набір кольорового паперу для оригамі, картон, ножиці, зразки виробів, мультимедійна дошка. Хід уроку І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ 1. Привітання Добрий день, шановні […]...
- РОБОТА ІЗ СУЧАСНИМИ ШТУЧНИМИ МАТЕРІАЛАМИ. ВЛАСТИВОСТІ ШТУЧНИХ МАТЕРІАЛІВ. АПЛІКАЦІЯ З ПІНОПЛАСТОВИХ КУЛЬОК “ЗИМА” Урок 23. РОБОТА ІЗ СУЧАСНИМИ ШТУЧНИМИ МАТЕРІАЛАМИ. ВЛАСТИВОСТІ ШТУЧНИХ МАТЕРІАЛІВ. АПЛІКАЦІЯ З ПІНОПЛАСТОВИХ КУЛЬОК “ЗИМА” Мета: продовжити ознайомлення учнів із сучасними штучними матеріалами; ознайомити їх з пінопластом; розвивати творчі здібності, уяву, увагу; виховувати охайність, працьовитість, любов до навколишнього середовища. Обладнання: набір кольорового паперу, кольоровий картон, кульки пінопласту, ножиці, ілюстрації з декоративним зображенням, мультимедійна дошка. Хід […]...
- УРОК 2 ДОДАТКИ УРОК 2 Додаток 4 Правила безпечної праці, організація робочого місця та санітарно-гігієнічні вимоги під час виконання завдань практичної роботи 1. Під час виконання робіт сидіти слід прямо, на всій поверхні стільця, на відстані 10-15 см відкраю стола. 2. Відстань від очей до виробу, що виготовляється, повинна бути 30-35 см (неправильна робоча поза псує поставу, […]...
- РОБОТА З ПРИРОДНИМИ МАТЕРІАЛАМИ РАЙДУГА НАД САДОМ НАШИМ ВИСНЕ, БУДИТЬ В СЕРЦІ ГАРНЕ І КОРИСНЕ Уяви себе садівником-дизайнером природних форм і фігур. Створюй композиції з природних матеріалів. Учися співпрацювати з друзями. Будь акуратним під час роботи з природними матеріалами. Втілюй задуми у виробах, доводь розпочату справу до завершення. РОБОТА З ПРИРОДНИМИ МАТЕРІАЛАМИ Розглянь вироби з природних матеріалів. Здогадайся, які […]...
- ВИГОТОВЛЕННЯ ІЗ ПЛАСТИЛІНУ ОБ’ЄМНИХ СЮЖЕТНИХ КОМПОЗИЦІЙ. ЛІПЛЕННЯ ТВАРИН. КОМПОЗИЦІЯ “КІШКИ Мета: ознайомити учнів з гончарною іграшкою; навчати виготовляти фігурки тварин з пластиліну; закріплювати навички роботи з пластиліном; розвивати творчу уяву, фантазію, увагу, спостережливість; вміння спілкуватися, виконувати колективну роботу; сприяти пізнанню дітьми краси рідного краю. Обладнання: пластилін; стеки; дощечки для пластиліну; зразки виробів; мультимедійна дошка. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ 1. Привітання Встаньте, діти, всі рівненько, […]...
- Практична робота “Створення ескізу аплікації та перенесення малюнка на папір” Розділ 2. ОЗДОБЛЕННЯ ВИРОБІВ АПЛІКАЦІЄЮ Уроки № 5-6 Тема. АПЛІКАЦІЯ ЯК ВИД ХУДОЖНЬОГО ОЗДОБЛЕННЯ ВИРОБІВ Практична робота “Створення ескізу аплікації та перенесення малюнка на папір” Мета уроку: Навчальна: систематизувати знання учнів про аплікацію: основні види аплікацій та інструменти, пристосування й матеріали для їхнього виготовлення, формувати вміння розробляти ескізи аплікацій та переносити малюнок на папір; Розвивальна: […]...
- ШТУЧНІ КВІТИ ОБ’ЄМНОЇ ФОРМИ. КВІТИ З ПІР’Я Урок 17. ШТУЧНІ КВІТИ ОБ’ЄМНОЇ ФОРМИ. КВІТИ З ПІР’Я Мета: удосконалювати навички роботи з різними матеріалами; розвивати образне мислення, увагу, фантазію, кмітливість; виховувати любов до праці, народних традицій, акуратність під час роботи. Обладнання: пір’я різнокольорове, стрічки, стержень кулькової ручки, нитки, пластилін, бісер, ножиці, зразки виробів, мультимедійна дошка. Хід уроку І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ 1. Привітання Добру […]...
- Створення і декорування моделей одягу з паперу та картону. Моделювання одягу для ляльки УРОК 32. Створення і декорування моделей одягу з паперу та картону. Моделювання одягу для ляльки Мета: продовжувати ознайомлювати учнів із дизайном дитячого костюма; розвивати конструкторські навички; удосконалювати вміння розмічати й вирізувати з картону та паперу, тканини геометричні фігури, економно використовувати матеріал; розвивати фантазію, образне мислення, творчі здібності; виховувати естетичні смаки, культуру праці. Обладнання: кольоровий папір […]...
- Створення і декорування моделей одягу з паперу та картону. Костюм для Незнайка УРОК 33. Створення і декорування моделей одягу з паперу та картону. Костюм для Незнайка Мета: удосконалювати навички дизайну одягу для казкового героя; учити гармонійно заповнювати аплікацією площину виробу, естетично оздоблювати виріб; розвивати уяву, фантазію; виховувати старанність, охайність. Обладнання: кольоровий папір або тканина, картон, ножиці, кольорові олівці, клей, пензлик. ХІД УРОКУ I. Організація уроку Припиніть шуміть, […]...
- Робота з природним матеріалом. Аплікація з листя, трав і квітів УРОК 6 Тема. Робота з природним матеріалом. Аплікація з листя, трав і квітів Мета: вчити працювати з природним матеріалом; продовжувати вдосконалювати навички правильної підготовки робочого місця до праці та уміння виготовляти аплікацію з листя, трав, квітів; виховувати охайність, працьовитість; розвивати кругозір, художній смак, творчість. ХІД УРОКУ І. Організація класу – Добрий день! Сідайте! Наведіть порядок […]...
- КОНСТРУЮВАННЯ З ПАПЕРУ. ЗМІЙКА Урок 9. КОНСТРУЮВАННЯ З ПАПЕРУ. ЗМІЙКА Мета: поглиблювати навички складання та виготовлення виробів з паперу; розвивати художньо-творчу уяву, оригінальне творче мислення, охайність у роботі; збагачувати духовний світ дітей. Обладнання: кольоровий папір, клей ПВА, шаблони частин, ножиці, зразки готових робіт, мультимедійна дошка. Хід уроку І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ 1. Привітання Усі сідайте тихо, діти. Домовляймось – не […]...
- Узагальнювальна практична робота УРОК 15-16 Тема. Узагальнювальна практична робота Мета: узагальнювати набуті знання учнів під час вивчення розділу “Побутова праця”; розвивати самостійність, охайність під час виконання роботи; виховувати естетичні смаки, уміння бачити красу навколишнього середовища. Обладнання: кольоровий папір, ножиці, гумка, голка з ниткою, клей. ХІД УРОКУ I. Організація учнів класу Перевірка готовності учнів до уроку. II. Перевірка теоретичних […]...
- ДЕКОРАТИВНЕ ПАННО. “МИРУ ВСЬОМУ СВІТІ” Урок 19. ДЕКОРАТИВНЕ ПАННО. “МИРУ ВСЬОМУ СВІТІ” Мета: вдосконалювати навички роботи з різними матеріалами; розвивати творчі здібності, образне мислення, асоціативну пам’ять, фантазію, увагу, терпіння та охайність; активізувати творчу ініціативу учнів; виховувати естетичне ставлення до навколишнього світу. Обладнання: соломка, картон, ножиці, декоративні матеріали, шаблони, стрічка, клей ПВА, пензлик для клею, ганчірка, малюнок-шаблон, мультимедійна дошка. Хід уроку […]...
- РОБОТА З ТЕКСТИЛЬНИМИ ВОЛОКНАМИ ТА НИТКАМИ. ІГРАШКИ З ПОМПОНІВ Мета: продовжити ознайомлення учнів з різними прийомами роботи з нитками; навчити виготовляти іграшки за допомогою ниток; удосконалювати прийоми роботи з ножицями та клеєм; розвивати увагу, творчі здібності, охайність; виховувати самостійність під час роботи, посидючість, любов до праці. Обладнання: шаблони кілець діаметром 10 см; картон; товсті нитки для в’язання; намистинки; ножиці; кольоровий картон; клей; пластилін; голка […]...
- ОРИГАМІ. СТВОРЕННЯ ОБ’ЄМНИХ ФІГУР ТЕХНІКОЮ ОРИГАМІ. “МЕТЕЛИК” Урок 12. ОРИГАМІ. СТВОРЕННЯ ОБ’ЄМНИХ ФІГУР ТЕХНІКОЮ ОРИГАМІ. “МЕТЕЛИК” Мета: продовжити вивчення основ техніки оригамі; закріпити вміння учнів складати папір та створювати композиції на аркуші; розвивати навички роботи з папером, дрібну моторику рук; виховувати позитивні емоції, почуття у процесі пізнавальної діяльності. Обладнання: кольоровий папір (бажано – з обох сторін), ножиці, простий олівець, клей, зразки виробів, […]...
- Робота з насінням медоносних квітів. Виготовлення аплікації з гречки, пшона. Їжачок УРОК 5 Тема. Робота з насінням медоносних квітів. Виготовлення аплікації з гречки, пшона. Їжачок Мета: удосконалювати навички роботи з різним природним матеріалом; учити планувати послідовність виконання трудових операцій; виховувати емоційно-позитивне ставлення до тварин, любов до праці, відповідальне ставлення і творчий підхід до справи, естетичний смак, уміння дотримуватись порядку на робочому місці. Обладнання: картон, клей, щіточка […]...
- Елементи графічної грамоти. Виготовлення коробочки УРОК 30 Тема. Елементи графічної грамоти. Виготовлення коробочки Мета: навчити виготовляти коробочку з паперу, виконувати розмітку за кресленням, обирати і вносити зміни у засоби скріплення деталей у виробі; розвивати конструкторські навички, навички роботи з ножицями, клеєм; виховувати бажання дотримуватися правил охайності, посидючість, працьовитість. Обладнання: модель коробочки, картон, кольоровий папір, ножиці, олівці, клей, пензлик, серветка для […]...
- ПРОЕКТ “МАЙСТЕРНЯ ДІДА МОРОЗА”. ВИГОТОВЛЕННЯ ЯЛИНКОВИХ ІГРАШОК З НИТОК Мета: продовжити ознайомлення учнів з різними прийомами роботи з нитками; навчити виготовляти декоративні прикраси за допомогою ниток; удосконалювати прийоми роботи з ножицями та клеєм; розвивати увагу, творчі здібності, охайність; виховувати самостійність, посидючість, любов до праці. Обладнання: котушка ниток; склянка чи коробка; велика голка у гольнику; ножиці; баночка з клеєм у пластмасовому флакончику; невелика за розміром […]...
- ТЕХНОЛОГІЯ СТВОРЕННЯ МОДУЛЬНИХ ФІГУРОК ОРИГАМІ Оригамі ТЕХНОЛОГІЯ СТВОРЕННЯ МОДУЛЬНИХ ФІГУРОК ОРИГАМІ 1. З чого розпочинається виготовлення фігурок оригамі? 2. Як із прямокутного аркуша паперу зробити квадратний? Мистецтво оригамі міцно утримує першість серед різних технік роботи з папером. Створення фігурок зі звичайного аркуша – заняття захопливе. Таким є модульне оригамі: фігурки складають із безлічі дрібних деталей – модулів. Модулі оригамі можуть […]...
- Робота з природним матеріалом. Ікебани УРОК 7 Тема. Робота з природним матеріалом. Ікебани Мета: ознайомити ще з одним видом мистецтва створення рослинних композицій – ікебаною; сприяти відпрацюванню та удосконаленню навичок роботи з природним матеріалом; розвивати дрібну моторику рук; виховувати естетичні почуття, любов до природи. ХІД УРОКУ I. Організація класу 1. Перевірка готовності до уроку – Сьогодні нам на уроці потрібно […]...
- МОДЕЛЮВАННЯ ОДЯГУ. ДИЗАЙН КОСТЮМА Урок 21. МОДЕЛЮВАННЯ ОДЯГУ. ДИЗАЙН КОСТЮМА Мета: збагачувати активний словник учнів на основі уявлень про довкілля; продовжувати формувати розуміння вживання узагальнювального поняття “одяг”; удосконалювати навички роботи з папером; навчати аналізувати форму; виявляти ознаки гармонічної єдності форми та декору; розширювати знання про побудову симетричних композицій; розвивати оригінальність мислення, фантазію у створенні декоративних композицій, спостережливість; прищеплювати художній […]...
- ВИГОТОВЛЕННЯ ШТУЧНИХ КВІТІВ ОБ’ЄМНОЇ ФОРМИ. РОЖЕВА КВІТКА З ПАПЕРУ Урок 15. ВИГОТОВЛЕННЯ ШТУЧНИХ КВІТІВ ОБ’ЄМНОЇ ФОРМИ. РОЖЕВА КВІТКА З ПАПЕРУ Мета: вдосконалювати техніку роботи з папером; формувати вміння створювати квіткові композиції; розвивати моторику рук, творчі здібності, уяву; вчити контролювати і коригувати свої дії; виховувати охайність у роботі, любов до природи та навколишнього світу. Обладнання: кольоровий папір, ножиці, клей, зразки композицій, мультимедійна дошка. Хід уроку […]...
- ВСТУП. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З МАТЕРІАЛАМИ, ІНСТРУМЕНТАМИ ТА ПРАВИЛАМИ БЕЗПЕЧНОЇ ПРАЦІ. ФОРМИ І ОБРАЗИ ПРИРОДИ Мета: ознайомити учнів з правилами організації робочого місця, правилами безпеки життя, з підручником з трудового навчання; формувати навички безпечної роботи з інструментами та пристосуваннями; розвивати творчі здібності, уяву, фантазію; виховувати охайність у роботі, терпіння, почуття прекрасного. Обладнання: ілюстрації із зображенням природних форм; підручник з трудового навчання; мультимедійна дошка. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ 1. Привітання […]...
- Макетування будівельних споруд на основі розгортки за аналогом, макетом-зразком УРОК 25 Тема. Макетування будівельних споруд на основі розгортки за аналогом, макетом-зразком Мета: виготовити за аналогом макет будинку; розвивати графічні навички учнів; виховувати любов до рідної оселі, краю, Батьківщини. Обладнання: пам’ятка, розгортка будинку, готовий будинок. ХІД УРОКУ I. Організація учнів класу II. Актуалізація опорних знань 1. Бесіда Білява хата. Рідна моя домівка. Рідна моя сторона. […]...
- Виготовлення пейзажу, панно із використанням різних матеріалів (в коробці з-під цукерок) УРОК 28 Тема. Виготовлення пейзажу, панно із використанням різних матеріалів (в коробці з-під цукерок) Мета: вдосконалювати вміння та навички роботи з різними матеріалами: рослинним матеріалом, кольоровим папером, тканиною, нитками; виготовити панно за зразком або за власним задумом; розвивати художній смак, творче мислення, дрібну моторику рук; виховувати естетичні почуття, бажання дотримуватися правил дизайну. Обладнання: природний матеріал, […]...
- КОНСТРУЮВАННЯ РУХОМИХ МОДЕЛЕЙ З КАРТОНУ ТА ПАПЕРУ. ВИГОТОВЛЕННЯ ПАПЕРОВОЇ МОДЕЛІ З РУХОМИМИ ДЕТАЛЯМИ “ВЕСЕЛИЙ КЛОУН-АКРОБАТ” Урок 5. КОНСТРУЮВАННЯ РУХОМИХ МОДЕЛЕЙ З КАРТОНУ ТА ПАПЕРУ. ВИГОТОВЛЕННЯ ПАПЕРОВОЇ МОДЕЛІ З РУХОМИМИ ДЕТАЛЯМИ “ВЕСЕЛИЙ КЛОУН-АКРОБАТ” Мета: продовжити роботу з удосконалення вмінь і навичок роботи з картоном, виготовлення з нього виробів; ознайомити з поняттями “конструювання” та “модель”; розвивати фантазію, творчі здібності, наполегливість. Обладнання: демонстраційний матеріал – технологічна карта виготовлення паперової моделі, кольоровий картон, м’який […]...
- ПЛЕТІННЯ. ВИГОТОВЛЕННЯ ІГРАШКИ. “ВОСЬМИНІЖОК” Урок 27. ПЛЕТІННЯ. ВИГОТОВЛЕННЯ ІГРАШКИ. “ВОСЬМИНІЖОК” Мета: продовжити ознайомлення учнів з різними прийомами роботи з нитками; навчати виготовлення декоративних прикрас за допомогою ниток; удосконалювати прийоми роботи з ножицями та клеєм; розвивати увагу, творчі здібності, охайність; виховувати самостійність, посидючість, любов до праці. Обладнання: нитки для плетіння та в’язання, целофановий пакет, тасьма, кольоровий папір, зразки виробів, мультимедійна […]...
- Робота з файлами електронних таблиць (книгами): відкриття існуючої книги, створення нової книги на основі шаблону, збереження книги, перегляд книги, закриття книги ТЕМА 5.4. ЕЛЕКТРОННІ ТАБЛИЦІ (10 ГОДИН) Урок 51 Робота з файлами електронних таблиць (книгами): відкриття існуючої книги, створення нової книги на основі шаблону, збереження книги, перегляд книги, закриття книги Мета: – формувати в учнів вміння працювати з електронними книгами відповідно до теми уроку; – розвивати вміння виділяти головне; формувати навички застосування теоретичних знань на практиці; […]...
- Практична робота 5. Створення бази даних у середовищі табличного процесора, упорядкування та пошук потрібної інформації. Фільтрація даних. Групування даних ТЕМА 5.4. ЕЛЕКТРОННІ ТАБЛИЦІ (10 ГОДИН) Урок 56 Практична робота 5. Створення бази даних у середовищі табличного процесора, упорядкування та пошук потрібної інформації. Фільтрація даних. Групування даних Мета: – формувати навики створення у ЕТ баз даних за допомогою форм та вмінь застосовувати засоби їх обробки; – розвивати вміння аналізувати інформацію та використовувати для розв’язання поставленої […]...
- Практична робота 2. Створення освітніх презентації. Демонстрація презентації ТЕМА 5.3. КОМП’ЮТЕРНІ ПРЕЗЕНТАЦІЇ (4 ГОДИНИ) Урок 48 Практична робота 2. Створення освітніх презентації. Демонстрація презентації Мета: – систематизувати та узагальнити знання учнів з теми; – розвивати вміння застосовувати набуті знання, які базуються на міжпредметних зв’язках, на практиці; – виховувати повагу до однокласників, уміння слухати та вчитись у товаришів. Тип уроку: узагальнення та систематизації знань. […]...