Розв’язування задач з теми “Кількість теплоти. Питома теплоємність тіла”
РОЗДІЛ IV
ТЕПЛОВІ ЯВИЩА
УРОК № 7/52
Тема уроку. Розв’язування задач з теми “Кількість теплоти. Питома теплоємність тіла”
Тип уроку: формування навичок і вмінь.
Мета уроку: закріпити поняття “кількість теплоти”, “питома теплоємність тіла”; формувати вміння використовувати довідкові матеріали при роботі з підручником.
План уроку
Етапи | Час | Прийоми і методи |
I. Перевірка домашнього завдання; актуалізація опорних знань | 5-10 | Усне опитування; записи на дошці |
II. Закріплення знань, формування вмінь і навичок | 30 хв. | Розв’язування задач; записи на дошці й у зошитах |
III. Домашнє завдання | 5 хв. | Коментар учителя; записи на дошці й у щоденниках |
Хід уроку
I. Перевірка домашнього завдання; актуалізація опорних знань
Проводяться за питаннями і вправами до параграфа підручника. Розв’язання домашніх завдань пояснюються біля дошки.
II. Закріплення знань, формування вмінь і навичок
Для розв’язування в зошитах й на дошці пропонуються
Задача 1. Розрахуйте кількість теплоти, необхідну для нагрівання 10 кг води на 50 °С.
Задача 2. Розрахуйте кількість теплоти, необхідну для нагрівання алюмінієвої ложки масою 50 г від 20 до 80 °С.
Задача 3. Яка кількість теплоти виділилася при охолодженні олії, об’єм якої 20 л, якщо температура змінилася від 60 до 20 °С?
Задача 4. Яка кількість теплоти необхідна, щоб в алюмінієвому казані масою 200 г нагріти 2 л води від 20 °С до кипіння?
Задача 5. На скільки зміниться температура води у склянці, якщо їй передати кількість теплоти, що дорівнює 100 Дж? Місткість склянки 200 см3.
Задача 6. Нагрітий камінь масою 10 кг, охолоджуючись у воді на 1 °С, передає їй 4,2 кДж енергії. Чому дорівнює питома теплоємність каменю?
Задача 7. Чому дорівнює маса чавунної болванки, якщо при її охолодженні від 1115 до 15 °С виділилося 190,08 МДж теплоти?
III. Домашнє завдання
[1]: § 39, впр. № 39 (задачі 7, 8).
[2]: § 22 (п. 1, 2).
[3]: СР – задачі 28.6; 28.11-28.13;
ДР – задачі 28.15; 28.17; 28.20; 28.22;
ВР – задачі 28.28; 28.29; 28.31; 28.35.
Розв’язати такі задачі:
1. Яка кількість теплоти необхідна для нагрівання цегельної печі масою 1,5 т від 20 до 60 °С? (Відповідь: 52,8 МДж.)
2. Скільки води можна нагріти від 20 °С до кипіння, якщо передати їй 178,5 МДж теплоти? (Відповідь: 0,53 кг.)
3. Металеву деталь масою 200 г нагріли від 20 до 40 °С. Для цього знадобилося 560 Дж енергії. З якого металу виготовлена деталь? (Відповідь: зі свинцю; c = 140 Дж/(кг-°С)).
Підготуватися до лабораторної роботи № 13 за посібником [4]: домашня робота № 12.
Related posts:
- Кількість теплоти. Питома теплоємність тіла РОЗДІЛ IV ТЕПЛОВІ ЯВИЩА УРОК № 5/50 Тема уроку. Кількість теплоти. Питома теплоємність тіла Тип уроку: засвоєння нових знань. Мета уроку: ввести поняття “кількість теплоти”, “питома теплоємність тіла”; показати на досліді зв’язок теорії з практикою. Обладнання: демонстраційний електричний термометр, сухе пальне, посудини для нагрівання води. План уроку Етапи Час Прийоми і методи I. Перевірка домашнього […]...
- Розв’язування задач з теми “Питома теплота пароутворення” РОЗДІЛ IV ТЕПЛОВІ ЯВИЩА УРОК № 17/62 Тема уроку. Розв’язування задач з теми “Питома теплота пароутворення” Тип уроку: формування вмінь і навичок. Мета уроку: продовжити формування вмінь описувати теплові процеси, використовуючи для цього фізичні величини і закони. План уроку Етапи Час Прийоми і методи I. Перевірка домашнього завдання; актуалізація опорних знань 5-10 хв. Усне опитування […]...
- Кількість теплоти – Теплота й молекулярна фізика 6. Теплота й молекулярна фізика 6.12. Кількість теплоти Кількість теплоти – це міра внутрішньої енергії, яку тіло дістає або втрачає при теплообміні без виконання роботи. Кількість теплоти залежить від роду речовини, з якої виготовлене тіло, маси тіла, зміни його температури. Кількість теплоти позначається буквою Q. Одиниця вимірювання кількості теплоти один джоуль (1 Дж)....
- Питома теплота плавлення. Розв’язування задач РОЗДІЛ IV ТЕПЛОВІ ЯВИЩА УРОК № 14/59 Тема уроку. Питома теплота плавлення. Розв’язування задач Тип уроку: засвоєння нових знань. Мета уроку: ввести поняття “питома теплота плавлення”, продовжити формувати уявлення про процеси плавлення і кристалізації; показати практичне значення цих процесів; формувати вміння розв’язувати типові задачі. План уроку Етапи Час Прийоми і методи I. Перевірка домашнього завдання; […]...
- Питома теплоємність речовини 2-й семестр ТЕПЛОВІ ЯВИЩА 4. Кількість теплоти. Теплові машини Урок 7/49 Тема. Питома теплоємність речовини Мета уроку: дати учням знання про питому теплоємність речовини, навчити розраховувати кількість теплоти в теплових процесах. Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу. План уроку Контроль знань 5 хв. 1. Що таке теплова рівновага? 2. Що можна сказати про температуру тіл, […]...
- Питома теплоємність – Теплота й молекулярна фізика 6. Теплота й молекулярна фізика 6.13. Питома теплоємність Питома теплоємність – це фізична величина, що показує, яка кількість теплоти потрібна для збільшення (зменшення) температури речовини масою 1 кг на 1 °С. Позначається буквою C. Одиниця вимірювання – один джоуль на кілограм градус Цельсія Або один джоуль на кілограм кельвіна Розрахунок кількості теплоти, потрібної для нагрівання […]...
- Розв’язування задач на повторення та закріплення вивченого матеріалу РОЗДІЛ IV ТЕПЛОВІ ЯВИЩА УРОК № 11/56 (із резерву) Тема уроку. Розв’язування задач на повторення та закріплення вивченого матеріалу Тип уроку: систематизація і закріплення знань. Мета уроку: систематизувати знання про протікання теплових процесів; закріпити вміння розв’язувати типові задачі. План уроку Етапи Час Прийоми і методи I. Перевірка домашнього завдання 5-10 хв. Усне опитування; записи на […]...
- Розв’язування задач на складання рівнянь теплового балансу РОЗДІЛ IV ТЕПЛОВІ ЯВИЩА УРОК № 9/54 Тема уроку. Розв’язування задач на складання рівнянь теплового балансу Тип уроку: закріплення навичок і вмінь. Мета уроку: показати на прикладі теплових явищ закон збереження енергії; формувати вміння розв’язувати задачі; систематизувати і закріпити знання. План уроку Етапи Час Прийоми і методи I. Перевірка домашнього завдання 5-10 хв. Усне опитування; […]...
- КІЛЬКІСТЬ ТЕПЛОТИ. РІВНЯННЯ ТЕПЛОВОГО БАЛАНСУ – ВНУТРІШНЯ ЕНЕРГІЯ І ЇЇ ЗМІНА ПРИ ТЕПЛОПЕРЕДАЧІ ТА ВИКОНАННІ РОБОТИ Фізика підготовка до ЗНО комплексне видання МОЛЕКУЛЯРНА ФІЗИКА І ТЕРМОДИНАМІКА 6. ОСНОВИ ТЕРМОДИНАМІКИ 6.1. ВНУТРІШНЯ ЕНЕРГІЯ І ЇЇ ЗМІНА ПРИ ТЕПЛОПЕРЕДАЧІ ТА ВИКОНАННІ РОБОТИ 6.1.4. КІЛЬКІСТЬ ТЕПЛОТИ. РІВНЯННЯ ТЕПЛОВОГО БАЛАНСУ Та частина внутрішньої енергії, яку тіло втрачає чи отримує при теплопередачі, називається кількістю теплоти (Q): При теплообміні не відбувається перетворення енергії з однієї форми на […]...
- ПИТОМА ТЕПЛОЄМНІСТЬ РЕЧОВИНИ – ВНУТРІШНЯ ЕНЕРГІЯ І ЇЇ ЗМІНА ПРИ ТЕПЛОПЕРЕДАЧІ ТА ВИКОНАННІ РОБОТИ Фізика підготовка до ЗНО комплексне видання МОЛЕКУЛЯРНА ФІЗИКА І ТЕРМОДИНАМІКА 6. ОСНОВИ ТЕРМОДИНАМІКИ 6.1. ВНУТРІШНЯ ЕНЕРГІЯ І ЇЇ ЗМІНА ПРИ ТЕПЛОПЕРЕДАЧІ ТА ВИКОНАННІ РОБОТИ 6.1.5. ПИТОМА ТЕПЛОЄМНІСТЬ РЕЧОВИНИ Питома теплоємність речовини (с) – це величина, яка чисельно дорівнює кількості теплоти, що отримує або віддає 1 кг речовини при зміні її температури на 1 К: Одиниця […]...
- Тематичне оцінювання з теми “Кількість речовини. Розрахунки за хімічними формулами” Тема 1 КІЛЬКІСТЬ РЕЧОВИНИ. РОЗРАХУНКИ ЗА ХІМІЧНИМИ ФОРМУЛАМИ УРОК 10 Тема. Тематичне оцінювання з теми “Кількість речовини. Розрахунки за хімічними формулами” Цілі уроку: перевірити рівень знань учнів та їх уміння виконувати розрахунки з використанням понять “кількість речовини”, “молярна маса”, “молярний об’єм”, “відносна густина газу”; виявити рівень навчальних досягнень учнів з теми. Тип уроку: контроль знань, […]...
- Потенціальна та кінетична енергія. Розв’язування задач РОЗДІЛ III МЕХАНІЧНА РОБОТА. ЕНЕРГІЯ УРОК № 9/43 Тема уроку. Потенціальна та кінетична енергія. Розв’язування задач Тип уроку: формування вмінь і навичок. Мета уроку: продовжити формувати поняття “енергія”; навчити розв’язувати типові задачі; формувати вміння аналізувати, виділяти головне. План уроку Етапи Час Прийоми і методи I. Перевірка домашнього завдання; актуалізація опорних знань 10-15 хв. Усне опитування; […]...
- Тиск. Розв’язування задач РОЗДІЛ II ВЗАЄМОДІЯ ТІЛ УРОК № 11/24 (із резерву) Тема уроку. Тиск. Розв’язування задач Тип уроку: комбінований. Мета уроку: формувати навички розв’язування задач, вміння аналізувати факти; закріпити отримані знання; розвивати вміння працювати самостійно. План уроку Етапи Час Прийоми і методи I. Перевірка домашнього завдання 5 хв. Усне опитування; усна перевірка розв’язання задач II. Актуалізація опорних […]...
- Питома теплоємність деяких речовин 10. Додатки 13. Питома теплоємність деяких речовин, Дж/кг Со Золото 130 Залізо 460 Лід 2100 Ртуть 140 Сталь 500 Гас 2100 Свинець 140 Чавун 540 Ефір 2350 Олово 230 Графіт 750 Дерево(дуб) 2400 Срібло 250 Скло лабораторне 840 Спирт 2500 Мідь 400 Цегла 880 Вода 4200 Цинк 400 Алюміній 920 Латунь 400 Олія 1700...
- Рівномірний прямолінійний рух. Розв’язування задач РОЗДІЛ I МЕХАНІЧНИЙ РУХ УРОК № 3/3 (із резерву) Тема уроку. Рівномірний прямолінійний рух. Розв’язування задач Тип уроку: формування вмінь і навичок. Мета уроку: вивчити основні характеристики рівномірного прямолінійного руху; формувати вміння розв’язувати задачі. План уроку Етапи Час Прийоми і методи I. Перевірка домашнього завдання 5 хв. Усне опитування; відповіді біля дошки II. Актуалізація опорних […]...
- Визначення маси та об’єму тіла за густиною речовини Розділ 2. БУДОВА РЕЧОВИНИ УРОК № 14 ТЕМА. Визначення маси та об’єму тіла за густиною речовини Мета: закріпити знання учнів про густину речовини та показати, як визначається маса та об’єм тіла за його густиною; розвивати пізнавальні здібності учнів; виховувати інтерес до вивчення фізики. Тип уроку: урок удосконалення знань та формування вмінь розв’язувати задачі. Обладнання: картки […]...
- УТИЛІЗАЦІЯ ТЕПЛОТИ ВІДХІДНИХ ГАЗІВ Екологія – охорона природи УТИЛІЗАЦІЯ ТЕПЛОТИ ВІДХІДНИХ ГАЗІВ – використання виділюваної пром. теплоти в певних технол. процесах або для опалення....
- Лабораторна робота № 2 “Вимірювання частоти обертання тіла” РОЗДІЛ I МЕХАНІЧНИЙ РУХ УРОК № 8/8 Тема уроку. Лабораторна робота № 2 “Вимірювання частоти обертання тіла” Тип уроку: удосконалювання знань і вмінь. Мета уроку: формувати практичні навички вимірювання частоти обертання тіла; поглибити теоретичні знання учнів; розвивати навички самостійної роботи, творче мислення. План уроку Етапи Час Прийоми і методи I. Інструктаж з техніки безпеки 5 […]...
- Розв’язування задач на застосування закону Архімеда РОЗДІЛ II ВЗАЄМОДІЯ ТІЛ УРОК № 18/31 Тема уроку. Розв’язування задач на застосування закону Архімеда Тип уроку: засвоєння навичок і вмінь. Мета уроку: формувати вміння застосовувати закон Архімеда під час розв’язування типових задач; вміння висловлювати свої думки в усній та письмовій формі; розвивати логічне мислення. План уроку Етапи Час Прийоми і методи I. Перевірка домашнього […]...
- Тематичне оцінювання з теми “Основи термодинаміки” 2-й семестр МОЛЕКУЛЯРНА ФІЗИКА Й ТЕРМОДИНАМІКА 2. Основи термодинаміки Урок 8/97 Тема. Тематичне оцінювання з теми “Основи термодинаміки” Мета уроку: контроль та оцінювання знань, умінь та навичок учнів з теми “Основи термодинаміки” Тип уроку: контролю та оцінювання знань РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ПРОВЕДЕННЯ УРОКУ Учням можна запропонувати виконати контрольну роботу, яка складається з 6 варіантів. Нижче запропоновано […]...
- РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ Тип уроку: урок формування навичок розв’язування задач. Мета: навчити розв’язувати задачі, застосовуючи формули роботи, потужності, коефіцієнта корисної дії простого механізму; розвивати логічне мислення учнів, уміння аналізувати умову задачі, грамотно її оформлювати. Обладнання та наочність: картки або збірники задач, похила площина, блоки. Відеофрагмент: рух автомобіля, робота підйомного крану. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП II. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО […]...
- Кипіння. Питома теплота пароутворення і конденсації РОЗДІЛ IV ТЕПЛОВІ ЯВИЩА УРОК № 16/61 Тема уроку. Кипіння. Питома теплота пароутворення і конденсації Тип уроку: засвоєння нових знань. Мета уроку: сформувати уявлення про процес кипіння; показати відмінності між процесами кипіння і випаровування; ввести поняття “питома теплота пароутворення”; формувати вміння спостерігати фізичне явище та аналізувати його. Обладнання: склянка з водою, нагрівник, термометр, пробірка зі […]...
- Урок розв’язування задач з теми. Підготовка до контрольної роботи Мета : закріпити та поглибити знання з теми під час розв’язування задач; узагальнити та систематизувати знання учнів; розвивати логічне мислення учнів. Тип уроку : урок закріплення знань. Обладнання : збірка задач відповідної тематики. ХІД УРОКУ І. ОРГАНІЗАЦІЙНЕ ПИТАННЯ ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ЗНАНЬ 1. Тиск обчислюють за формулою… 2. Я знаю такі одиниці тиску… 3. 0,025 кПа […]...
- РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ. Самостійна робота № 4 Тип уроку: урок формування навичок розв’язування задач. Поточний контроль знань. Мета: формувати вміння розв’язувати задачі: аналізувати умову, грамотно оформлювати задачі, робити необхідні креслення; здійснити поточний контроль знань учнів з метою корекції. Обладнання та наочність: картки або збірники задач. Відеофрагмент:________________________________ Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП II. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ III. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ ТА ВМІНЬ Запитання […]...
- Лабораторна робота № 1 “Вимірювання швидкості руху тіла” РОЗДІЛ I МЕХАНІЧНИЙ РУХ УРОК № 4/4 Тема уроку. Лабораторна робота № 1 “Вимірювання швидкості руху тіла” Тип уроку: удосконалювання знань, умінь і навичок. Мета уроку: формувати практичні навички вимірювання швидкості руху тіла; розвивати навички самостійної роботи учнів; розвивати творче мислення. План уроку Етапи Час Прийоми і методи I. Інструктаж з техніки безпеки 3-5 хв. […]...
- Лабораторна робота № 8 “Зважування тіла гідростатичним методом” РОЗДІЛ II ВЗАЄМОДІЯ ТІЛ УРОК № 20/33 Тема уроку. Лабораторна робота № 8 “Зважування тіла гідростатичним методом” Тип уроку: удосконалювання знань і вмінь. Мета уроку: ознайомити учнів з одним із методів зважування тіл; розвивати навички самостійної практичної та дослідницької роботи. План уроку Етапи Час Прийоми і методи I. Інструктаж з техніки безпеки 2-3 хв. Коментар […]...
- Кипіння. Питома теплота пароутворення 2-й семестр ТЕПЛОВІ ЯВИЩА 4. Кількість теплоти. Теплові машини Урок 17/59 Тема. Кипіння. Питома теплота пароутворення Мета уроку: ознайомити учнів з явищем кипіння; навчити пояснювати процес кипіння на підставі молекулярно-кінетичної теорії. Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу. План уроку Контроль знань 5 хв. 1. Що таке випаровування? За якої температури воно може відбуватися? 2. Чому […]...
- Маса і розміри молекул. Кількість речовини ВЛАСТИВОСТІ ГАЗІВ, РІДИН, ТВЕРДИХ ТІЛ* Урок № 4 Тема. Маса і розміри молекул. Кількість речовини Мета: конкретизувати положення про масу молекул, відносну молекулярну масу, кількість речовин, молярну масу, число Авогадро. Обладнання: періодична система елементів Менделєєва. План уроку 1. Визначення маси молекул та її розмірів. 2. Для чого ввели відносну атомну масу речовин. 3. Поняття кількості […]...
- АНАЛІЗ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ № 2. ЯВИЩЕ ІНЕРЦІЇ. ІНЕРТНІСТЬ ТІЛА. МАСА ТІЛА Тип уроку: комбінований урок. Мета: надати учням уявлення про особливості взаємодії тіл, про інертність, про явище інерції, ввести поняття маси. Обладнання та наочність: досліди, що ілюструють явище інерції, портрет Галілея, Ньютона, фотографії еталону маси. Відеофрагмент: рух тіла по інерції. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП II. АНАЛІЗ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ _____________________________________________________ _____________________________________________________ _____________________________________________________ _____________________________________________________ III. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ […]...
- Ортогональне проектування. Розв’язування задач до теми “Перпендикулярність прямих і площин” Урок 42 Тема. Ортогональне проектування. Розв’язування задач до теми “Перпендикулярність прямих і площин” Мета уроку: формування поняття ортогонального проектування та вмінь учнів застосовувати знання до розв’язування задач до теми “Перпендикулярність прямих і площин”. Обладнання: стереометричний набір. 1. Один учень відтворює на дошці розв’язання домашньої задачі. 2. Фронтальне опитування. 1) Що таке спільний перпендикуляр до двох […]...
- СКЛАДАННЯ ТА ОБЧИСЛЕННЯ ВИРАЗІВ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ, ЩО МІСТЯТЬ ЗНАХОДЖЕННЯ ЧАСТИНИ ЧИСЛА ТА ЗАДАЧ, ОБЕРНЕНИХ ДО ЗНАХОДЖЕННЯ СУМИ ДОБУТКІВ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ФОРМУВАТИ НАВИЧКИ ШВИДКИХ ОБЧИСЛЕНЬ У МЕЖАХ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ, УДОСКОНАЛЮВАТИ ВМІННЯ СКЛАДАТИ ВИРАЗИ; РОЗВ’ЯЗУВАТИ ЗАДАЧІ, ЩО МІСТЯТЬ ЗНАХОДЖЕННЯ ЧАСТИНИ ЧИСЛА, ТА ЗАДАЧІ, ОБЕРНЕНІ ДО ЗНАХОДЖЕННЯ СУМИ ДОБУТКІВ; ВИБИРАТИ, ВИВЧАТИ ТА ОБГРУНТОВУВАТИ ДІЇ В РОЗВ’ЯЗАННІ ЗАДАЧ I. Перевірка домашнього завдання Розв’язання задачі 20 учень записує на дошці виразом 206 + (206 + 325) + […]...
- Кількість речовини. Моль Тема 1 КІЛЬКІСТЬ РЕЧОВИНИ. РОЗРАХУНКИ ЗА ХІМІЧНИМИ ФОРМУЛАМИ УРОК 3 Тема. Кількість речовини. Моль – одиниця кількості речовини. Стала Авогадро Цілі уроку: сформувати уявлення учнів про хімічне поняття “кількість речовини”; показати сутність фізичної величини кількості речовини; ознайомити з одиницею вимірювання кількості речовини; увести поняття “моль”, “стала Авогадро”. Тип уроку: вивчення нового матеріалу. Форми роботи: розповідь […]...
- Лабораторна робота № 5 “Конструювання динамометра”, лабораторна робота № 6 “Вимірювання сил динамометром. Вимірювання ваги тіла” РОЗДІЛ II ВЗАЄМОДІЯ ТІЛ УРОК № 7/20 Тема уроку. Лабораторна робота № 5 “Конструювання динамометра”, лабораторна робота № 6 “Вимірювання сил динамометром. Вимірювання ваги тіла” Тип уроку: удосконалювання знань і вмінь. Мета уроку: розвивати навички самостійної практичної роботи; продовжити формування поняття “сила”; вивчити пружні властивості пружини; навчати користуватися динамометром для вимірювання сили. План уроку Етапи […]...
- ЛІНІЙНІ РІВНЯННЯ ТА їХ СИСТЕМИ ЯК МАТЕМАТИЧНІ МОДЕЛІ ТЕКСТОВИХ ЗАДАЧ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ ЗА ДОПОМОГОЮ ЛІНІЙНИХ РІВНЯНЬ Цілі: – навчальна: сформувати уявлення про прикладні задачі та математичні моделі задач; сформувати вміння складати та розв’язувати рівняння, що є математичними моделями прикладних текстових задач; домогтися засвоєння схеми розв’язання задач за допомогою лінійних рівнянь; – розвивальна: розвивати увагу, логічне мислення, пам’ять; формувати вміння вибирати і використовувати необхідну інформацію для розв’язування задач; – виховна: виховувати інтерес […]...
- Графіки руху тіла РОЗДІЛ I МЕХАНІЧНИЙ РУХ УРОК № 6/6 Тема уроку. Графіки руху тіла Тип уроку: комбінований. Мета уроку: формувати вміння аналізувати графіки руху тіл і визначати за ними його параметри; розвивати навички побудови графіків залежності швидкості тіла від часу, пройденого шляху від часу для рівномірного прямолінійного руху. План уроку Етапи Час Прийоми і методи I. Контроль […]...
- Розв’язування задач на визначення часу (№№ 463-472) Тема. Розв’язування задач на визначення часу (№№ 463-472). Мета. Удосконалювати вміння учнів розв’язувати задачі на час; закріплювати вміння розв’язувати рівняння, обчислювати вирази. Обладнання. Завдання для усної лічби; схеми задач. Зміст уроку І. Контроль, корекція та закріплення знань. 1. Перевірка домашнього завдання. А) Зачитати відповідь до задачі № 461. (Відповідь: 1) Сонце зайшло о 17 год […]...
- ДІАГРАМИ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: УЧИТИ ЧИТАТИ ТА БУДУВАТИ ДІАГРАМИ; ЗАКРІПЛЮВАТИ ВМІННЯ РОЗВ’ЯЗУВАТИ ЗАДАЧІ I. Перевірка домашнього завдання Фронтально перевірити способи розв’язання задачі 481. Вибірково пояснити обчислення виразів вправи 480. II. Актуалізація та корекція опорних знань учнів 1. Завдання для опитування. 1) Обчислити, користуючись способом округлення. 232 – 197 115 + 78 427 – 188 814 – […]...
- МНОЖЕННЯ СКЛАДЕНИХ ІМЕНОВАНИХ ЧИСЕЛ НА ДВОЦИФРОВЕ ЧИСЛО, ПОРІВНЯННЯ ЗАДАЧ НА ЗНАХОДЖЕННЯ НЕВІДОМОГО ЗА ДВОМА РІЗНИЦЯМИ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ОЗНАЙОМИТИ З МНОЖЕННЯМ СКЛАДЕНИХ ІМЕНОВАНИХ ЧИСЕЛ НА ДВОЦИФРОВІ; УДОСКОНАЛЮВАТИ ВМІННЯ РОЗВ’ЯЗУВАТИ ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ НЕВІДОМОГО ЗА ДВОМА РІЗНИЦЯМИ I. Перевірка домашнього завдання Фронтально пояснити план та вибір дій у розв’язанні задачі 940 та вибірково – знаходження виразів у вправі 941. II. Актуалізація та корекція опорних знань учнів 1. Завдання для опитування 1) […]...
- РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ. Самостійна робота № 3 Тип уроку: урок формування навичок розв’язування задач. Поточний контроль знань. Мета: формувати вміння учнів розв’язувати задачі: аналізувати умову, грамотно оформлювати задачі, робити необхідні креслення; здійснити поточний контроль знань для подальшої корекції. Обладнання та наочність: картки або збірники задач. Відеофрагмент: як ремонтують пробоїну в кораблі (з документального або художнього фільму). Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП II. […]...
- ДІЛЕННЯ ТРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ НА КРУГЛІ ДЕСЯТКИ З ОСТАЧЕЮ. ПОРІВНЯННЯ ЗАДАЧ НА ПРОПОРЦІЙНЕ ДІЛЕННЯ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ЗАКРІПИТИ ВМІННЯ ДІЛИТИ ТРИЦИФРОВІ ЧИСЛА НА КРУГЛІ ДЕСЯТКИ З ОСТАЧЕЮ; УДОСКОНАЛЮВАТИ ВМІННЯ РОЗВ’ЯЗУВАТИ ТА ПОРІВНЮВАТИ ЗАДАЧІ НА ПРОПОРЦІЙНЕ ДІЛЕННЯ І. Перевірка домашнього завдання Фронтальна перевірка. З’ясувати, що зміниться внаслідок заміни числа 9/100 числом 3/100. А якщо замінити слова “1/9 остачі” словами “1/3 того, що першого дня”? Змінити запитання, щоб у розв’язанні додалася […]...