ЩОБ НЕ СТАЛОСЯ ПОЖЕЖІ. ПОПЕРЕДЖУВАЛЬНІ ЗНАКИ

Мета: розширити уявлення учнів про ознаки несправності обігрівальних приладів, про попереджувальні знаки; навчати вимикати несправні електроприлади; спонукати учнів до виконання правил користування обігрівальними приладами; виховувати відповідальність.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

– Яких правил пожежної безпеки слід дотримувати вдома, у школі, на вулиці?

– Чим можна загасити невеликий вогонь?

– Як потрібно діяти у разі пожежі?

– За яким номером телефону слід викликати

пожежників? Про що потрібно їх повідомити?

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

– Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся про ознаки несправності обігрівальних приладів і про попереджувальні знаки.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником (с. 81-86)

– Про яку причину виникнення пожеж ви прочитали?

– Розгляньте фотографії на с. 81. Назвіть найбільш поширені серед них електричні обігрівальні прилади.

– Розгляньте фотографії на с. 82-83. Назвіть правила користування обігрівальними приладами.

– Про що ви дізналися із журналу “Пожежна безпека”?

Запам’ятайте! Порушення

правил користування електроприладами може спричинити пожежу.

2. Розповідь учителя

– Як запобігти ураженню електричним струмом?

Аварії в електромережах дуже небезпечні. Якщо людина торкнеться оголеного електричного дроту чи несправної розетки, її вдарить струмом. Вона може втратити свідомість, отримати опіки і навіть загинути. Тому там, де є небезпека ураження струмом, розміщують спеціальні таблички і знаки.

Пам’ятайте, що вода і електрика несумісні. Тому не можна брати електричний прилад мокрими руками або коли на вас мокрий одяг. Якщо увімкнений у розетку електроприлад упав у воду, не торкайтеся води!

– Чому не можна торкатися оголених та обірваних дротів?

– Чому не можна вимикати з розетки електроприлад, тягнучи за шнур?

Запам’ятайте! Вода й електрика несумісні. Не торкайтеся електроприладів мокрими руками!

3. Фізкультхвилинка

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Продовження роботи за підручником (с. 84-86)

1) Робота над загадками.

Пожежна машина. Вогнегасник.

2) Розгадування ребусів.

Обігрівач, пожежа, полум’я.

3) Читання статті “Попереджувальні знаки”.

– Яку форму мають спеціальні попереджувальні знаки?

– Який знак ви бачите на с. 85? Де зображують знак “Легкозаймисті матеріали”?

– Доведіть, що легкозаймисті речовини дуже небезпечні.

– Що потрібно робити, щоб легкозаймисті речовини не стали причиною пожежі?

– Чому легкозаймисті матеріали не можна гасити водою?

– Чим потрібно накривати вогнище пожежі?

– Який знак можна побачити в місцях, у яких може вразити електричний струм?

– Де він установлюється?

– Розгляньте фотографії на с. 86. Які інші попереджувальні знаки ви знаєте?

– Де зображують знак “Вибухонебезпечні речовини”? (їх зображено на предметах, які можуть вибухнути, а також на дверях та стінах приміщень, у яких зберігаються вибухонебезпечні речовини.)

– Де встановлюється знак “Отруйні речовини”?

2. Практична робота

– Разом із дорослими розгляньте кілька упаковок з аерозолями. Знайдіть на них застережні знаки і написи.

– Розгляньте кілька електричних приладів. Знайдіть на них застережні знаки.

3. Цікаво знати!

– Перша центральна опалювальна система з’явилася ще у Стародавньому Римі, коли тепле повітря з розташованої під землею печі опалювало весь дім.

У середині XIX ст. були винайдені котли, що опалювалися вугіллям чи дровами і нагрівали батареї опалювання.

У деяких сучасних будинках у стінах кімнат прокладені повітряпроводи, якими подається гаряче повітря. Повітря нагрівається газом чи електрикою.

VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

Бесіда

– Які правила користування обігрівальними приладами ви запам’ятали?

– Що означають знаки “Легкозаймисті матеріали”, “Небезпечна електрична напруга”, “Вибухонебезпечні речовини” та “Отруйні речовини”? Де їх можна побачити?


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: ЩОБ НЕ СТАЛОСЯ ПОЖЕЖІ. ПОПЕРЕДЖУВАЛЬНІ ЗНАКИ