Спорудження нових швидкісних автомобільних доріг
Загальний курс транспорту
РОЗДІЛ 2 ТРАНСПОРТНА ПОЛІТИКА УКРАЇНИ
2.6. КОНЦЕПЦІЯ СТВОРЕННЯ ТА ФУНКЦІОНУВАННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ МЕРЕЖІ МІЖНАРОДНИХ ТРАНСПОРТНИХ КОРИДОРІВ В УКРАЇНІ
Спорудження нових швидкісних автомобільних доріг
Передбачається додатково до існуючої створення нової автодорожньої мережі в основному на окремих напрямках у новій смузі відведення.
У тих місцях, де напрямки нової та існуючої автомобільних доріг збігаються і де місцеві умови дають можливість це зробити, обидві дороги проходять в одній смузі відведення,
З метою економії земель та запобігання іншим витратам максимально використовується можливість проходження в єдиній смузі відведення високошвидкісних залізниць, спорудження яких передбачається в перспективі.
Нові автомобільні дороги передаються в користування акціонерам, які вклали кошти в їх будівництво, на термін не менший достатнього для окупності вкладених капіталів і одержання додаткового прибутку. Для цього передбачається запровадження плати за проїзд зазначеними автомобільними дорогами. Власник бере на себе
6. Автодорожній сервіс
Концепцією передбачається будівництво нових і реконструкція існуючих сервісних пунктів. На намічених для будівництва Крітських коридорах № 3, 5, 9 пропонується на першій черзі розвитку:
– спорудження нових об’єктів – 4 вантажних термінали, 44 пункти автодорожнього сервісу;
– реконструкція існуючих об’єктів-9 вантажних терміналів, 16 пунктів автодорожнього сервісу.
Відповідні роботи з оснащення намічаються на запропонованих Україною додаткових транспортних коридорах.
У подальшому автодорожній сервісний комплекс доповнюватиметься новими об’єктами загальноєвропейського рівня.
Вони будуть розташовуватися на транспортних коридорах частіше і з вищою якістю послуг. їх перелік встановлюється згідно з міжнародними нормативами.
У розвитку автодорожнього сервісу перевага надається приватному капіталу, в тому числі іноземному, держава здійснює переважно контрольно-координуючі функції.
7. Створення міжнародної залізничної мережі. Реконструкція існуючих залізниць
Залізничні лінії реконструюються з доведенням їх параметрів до міжнародних вимог і стандартів, виходячи з місцевих умов, залежно від забудови прилеглої території, рельєфу місцевості, стану штучних споруд, водовідводів, закріпленої смуги відведення земель тощо. Зберігається змішаний рух пасажирських і вантажних поїздів із застосуванням графіків руху, особливо в ранкові та вечірні години. Залізниці залишаються у власності держави, зберігається існуючий порядок обслуговування, експлуатації та фінансування ремонту діючих залізниць, а будівництво їх нових ділянок, здійснюється переважно на конкурсних засадах.
Під час створення міжнародних транспортних акціонерних компаній з організації перевезень наміченими коридорами залізниці входять до складу їх засновників.
На окремих нерентабельних, але соціально необхідних ділянках за залізниць у разі відповідного обгрунтування можлива зміна форми власності.