Структура Верховної Ради України
Частина третя ОСНОВИ ПУБЛІЧНОГО ПРАВА УКРАЇНИ
§15. Верховна Рада України та Президент України в системі органів державної влади
2. Структура Верховної Ради України.
Конституційний склад Верховної Ради України – 150 народних депутатів. Кандидат у народні депутати України повинен бути громадянином України, не молодшим 21 року та проживати в Україні протягом останніх 5 років. Строк повноважень народних депутатів – 5 років. Зі складу народних депутатів обираються Голова Верховної Ради та його заступники. Вони підзвітні Верховній
У залі засідань Верховної Ради України
До структури Верховної Ради України входять комітети та депутатські фракції, спеціальна контрольна комісія з питань приватизації, апарат Верховної Ради.
Для попереднього
Структура Верховної Ради України
Важливу роль у Верховній Раді України відіграють фракції, до складу яких входять депутати однієї партії (виборчого блоку).
Відповідно до конституції фракції, до складу яких входить більшість народних депутатів України, утворюють коаліцію більшості, яка має право подавати Президентові України кандидатуру Прем’єр – міністра України.
Верховна Рада України обирає голову та членів Рахункової палати, яка контролює надходження коштів до Державного бюджету України та їх використання, а також уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.
Верховна Рада має власний друкований орган: газету “Голос України”, журнал “Віче” та офіційний нормативний бюлетень “Відомості Верховної Ради України*. Робочим органом, що забезпечує функціонування парламенту України, є апарат Верховної Ради України. який формується з державних службовців. Діяльність Верховної Ради України забезпечують також Інститут законодавства та Парламентське видавництво.