Театри музичної комедії та оперети, театр ляльок

Розділ IV ХУДОЖНЯ КУЛЬТУРА УКРАЇНИ XX СТ.

ТЕМА 3. ТЕАТРАЛЬНА КУЛЬТУРА

§28. Провідні актори та режисери українського театру. Сучасні музичні театри. Театр ляльок

Театри музичної комедії та оперети, театр ляльок

Значна роль у розвитку театрального мистецтва належить музично-драматичним театрам. В Україні впродовж XX ст. деякі з них було перейменовано в театри музичної комедії та оперети.

Народження Київського театру оперети позначають двома датами: 1934 рік (відкриття стаціонарного театру музичної комедії) і 1935 рік (прем’єра

“Летючої миші” Й. Штрауса). Першою виставою, яка була поставлена українською мовою, стала оперета “Продавець птахів” К. Целлера. Невдовзі на сцені театру була вперше поставлена українська оперета – “Весілля в Малинівці” О. Рябова, який був головним диригентом театру, композитором і автором ще двох відомих українських оперет “Сорочинський ярмарок” і “Червона калина”. У наш час поряд із традиційними Сцена зі спектаклю “Енеїда” оперетами здійснюються також постановки мюзиклів, музичних вистав, музично-пластичних дійств, шоу-програм.

Театри музичної комедії та оперети, театр ляльок

О. Рябов

Театри музичної комедії та оперети, театр ляльок

class=""/>

Сцена з оперети “Соро – чинський ярмарок”

Театри музичної комедії та оперети, театр ляльок

У різні роки в театрі працювали режисери Є. Степанов, С. Бойко, В. Недашківський, Ю. Ятковський, В. Ясногородський, з театром співпрацювали відомий український прозаїк П. Загребельний, драматурги О. Зарудний та О. Коломієць, композитори В. Філіппенко, С. Бе дусенко та ін. Із того часу яскраві, видовищні постановки, в яких об’єднані слово, музика й танець, стали окрасою репертуару.

Значних успіхів досяг Одеський академічний театр музичної комедії імені М. Водяного. У репертуарі театру є спектаклі практично всіх напрямів і жанрів: від класичної оперети до рок-опери, численні види мюзиклу: від бродвейської класики до мюзиклу-детективу та мюзиклу в стилі джаз.

В Україні театр ляльок став одним із видів класичного театрального мистецтва. Перший професійний театр ляльок (нині Київський державний академічний театр ляльок) було засновано в Києві 1927 року за ініціативою народного артиста України О. Соломарського. У другій половині XX ст. в багатьох містах України було засновано державні театри ляльок. У наш час такі театри функціонують в обласних центрах і найбільших містах країни.

В Україні проводяться популярні міжнародні фестивалі лялькарів – “Інтерлялька” (Ужгород), “Золотий Телесик” (Львів), “Подільська лялька” (Вінниця) та ін.

Процеси національно-культурного відродження, що відбуваються в Україні, позначилися на розвитку сучасного театру. Активізувалися міжнародні творчі зв’язки між театральними колективами України, Англії, Італії, Німеччини, Польщі. В Україні показали своє мистецтво авангардні театри Франції, Японії. Національний театр намагається утвердитися в європейському культурному просторі. Це засвідчують гастролі та участь вітчизняних театрів у багатьох міжнародних фестивалях. Голоси кращих оперних співаків звучать на найпрестижніших сценах Європи, на міжнародних конкурсах завойовують нагороди відомі артисти балету. Відбувається якісне оновлення національного театру на шляху поєднання кращих вітчизняних і світових традицій.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: Театри музичної комедії та оперети, театр ляльок