Техніка безпеки при роботі з комп’ютером. Правила поведінки у комп’ютерному класі. Програма “Розверни серветку”
Урок 1
Тема. Техніка безпеки при роботі з комп’ютером. Правила поведінки у комп’ютерному класі. Програма “Розверни серветку”
Мета.
1. Закріпити знання правил техніки безпеки при роботі з комп’ютером та правил поведінки в комп’ютерному класі, формувати потребу в розумовій роботі, інтелектуальній та творчій активності.
2. Розвивати просторову уяву, логічне мислення, уміння аналізувати послідовність, увагу, спостережливість.
3. Виховувати культуру поведінки в комп’ютерному класі, культуру мовлення, бережливе
Обладнання. Персональні комп’ютери, програма “Розверни серветку”, ножиці, серветки.
Хід уроку
І. Організація класу до уроку.
Добрий день, в добрий час,
Рада, діти, бачить вас.
Ви почули всі дзвінок?
Він покликав на урок.
У комп’ютерному класі
Правила слід пам’ятати
І старанно працювати,
Щоб знання хороші мати.
ІІ. Повідомлення теми, мети і завдань уроку. Актуалізація опорних знань
Відкриваються двері. До кабінету забігає Пеппі Довга панчоха
– Салют! Ух ти! Комп’ютери! Як цікаво!
– Зачекай, Пеппі. Ти потрапила у незвичайний клас, і поводитись так не можна! Діти, які правила в комп’ютерному класі порушила наша гостя?
(Відповіді дітей)
Вчитель:
– Які ще правила поведінки в кабінеті інформатики слід пам’ятати при роботі з комп’ютером?
Гра “Мікрофон”
Вчитель:
– Перш ніж сісти за комп’ютери, нам слід пригадати всі правила безпечної роботи та поведінки в кабінеті інформатики. Потім ознайомимось з правилами гри “Розверни серветку” і пограємо в неї.
ІІІ. Робота над темою уроку
1. Перегляд слайдів “Як поводитись з комп’ютером”.
Пеппі Довгапанчоха:
– Дякую! Я все зрозуміла. Піду розповім усім, що я дізналась у вашому незвичайному класі. Бувайте!
2. Робота з підручником. (с. 4)
Опрацювання статті “У знайомому класі”.
3. Гра “Закінчи речення”:
– Заходити у кабінет інформатики потрібно… (спокійно, не поспішаючи)
– Їсти, пити… (не можна)
– При роботі з комп’ютером руки повинні бути… (сухими, чистими)
– Не можна торкатися до… (дротів, розеток, кнопок клавіатури, з якими незнайомий, екрану монітора, тильної сторони комп’ютера)
– Від монітора треба сидіти на відстані… (не менше 50 см)
4. Фізкультхвилинка
5. Практична робота.
Вчитель:
– Перед вами серветка, складена вчетверо. Ножицями відріжте кут, який знаходиться у центрі серветки, а на бічній стороні зробіть фігурний виріз (трикутник, квадрат, півкруг тощо). Розгорніть серветку. Переконайтеся, що в процесі вирізання з’явилися прорізи на кожній з чотирьох частин серветки. (Вчитель звертає увагу на те, що вирізи серветки симетричні).
6. Практична робота на комп’ютері.
Вчитель:
– А зараз пограємо у гру “Розверни серветку”. У лівому кутку екрана зображена серветка, складена вчетверо. Слід подумки розгорнути її і визначити, як вона буде виглядати у розгорнутому стані. На екрані є три розгорнуті серветки. Слід, орієнтуючись на візерунок, визначити, яка з серветок є тією, що складена, і виділити її мишею.
Учні під керівництвом учителя працюють за комп’ютерами.
7. Фізкультхвилинка.
Вправи для очей.
8. Логічна сторінка “Для розумників і розумниць”, с. 5
1) Збирання з частинок цілого.
2) Нанизування намистинок.
ІV. Підсумок уроку.
Інтерактивна вправа “Піраміда позитивних почуттів”
Вчитель простягає руку і говорить: “На уроці мені сподобалось, що ви працювали наполегливо і старанно” Учні по черзі підходять, кладуть долоньку зверху і говорять: “Мені сподобалось…”
Вчитель:
– Пам’ятайте, що ви маєте добре знати і точно виконувати вказівки вчителя, щоб уникати нещасних випадків, берегти техніку. Ви відповідаєте за стан робочого місця і збереження розміщеного на ньому устаткування.
Добрих успіхів вам у крокуванні “Сходинками до інформатики”!
Додатки