У КОЖНОМУ КУТОЧКУ СВІТУ СВОЇ ТРАДИЦІЇ ТА ЗВИЧАЇ

ЛЮДИНА І СВІТ

У КОЖНОМУ КУТОЧКУ СВІТУ СВОЇ ТРАДИЦІЇ ТА ЗВИЧАЇ

НОВИЙ РІК У РІЗНИХ НАРОДІВ

Завжди і в усіх народів святкували і святкують настання нового року, хоча не скрізь це було першого січня. Приміром, в Англії ще два століття тому новий рік починався 26 березня. А нащадки стародавніх єгиптян і досі вважають початком року перше серпня.

У Стародавньому Римі новий рік – перше січня – завжди починався з гучних веселощів. Цього дня римляни приносили одне одному подарунки – усілякі ласощі, мед, плоди, цінні речі. Часто дарували

світильники (їх робили із червоно-бурої або жовтої глини, із бронзи і навіть золота). Вважаючи перше січня днем щасливого передвістя, римляни приносили жертву богові Лнусу.

У КОЖНОМУ КУТОЧКУ СВІТУ СВОЇ ТРАДИЦІЇ ТА ЗВИЧАЇ

У Норвегії в новорічну ніч діти чекають дарунків від кози. У цій країні коза є привілейованою твариною. Легенда розповідає, що норвезький король Олаф ІІ одного разу врятував поранену козу. Тварину доправили в палац, вилікували й відпустили. На знак подяки вона щоночі приносила рятівникові рідкісні цілющі рослини. Тому їй діти готують святкові гостинці, які кладуть у свої черевики.

У Гвінеї в день Нового

року заведено водити вулицями слонів, що символізують багатство й міць. Процесія супроводжується танцями, піснями, іграми.

Маленьким жителям Данії на Новий рік дарують дерев’яну або плюшеву ялиночку з тролем, що визирає з-під зелених гілочок. Данці вірять, що лісовий пустун – це втілення душі дерева. Опівночі господиня подає на святковий стіл величезну миску солодкої рисової каші із секретом. Особливість цієї страви в тому, що на дні миски захований горішок або мигдаль.

У КОЖНОМУ КУТОЧКУ СВІТУ СВОЇ ТРАДИЦІЇ ТА ЗВИЧАЇ

Італійські дітлахи в новорічне свято з нетерпінням чекають добру фею. Вона прилітає вночі на чарівній мітлі, входить в оселю й кладе подарунок у чобіток.

РІЗДВЯНІ СВЯТА

У Німеччині Різдво – це найважливіше свято. До нього німці готуються вже під час передріздвяного посту. Сплітають з ялини вінок, прикрашають його, ставлять на ньому чотири свічки. Першу свічку запалюють у першу неділю посту, потім кожного тижня запалюють чергові свічки. Колись так прибраний вінок підвішували до стелі, зараз частіше кладуть його на столі. обов’язковою свят-вечірнєю стравою німців є картопляний салат із ковбасками.

Чехи, подібно до поляків, під час свята їдять багато страв з коропа. Після вечері господар дому ділить яблуко навпіл. За розташуванням зерняток родина ворожить собі, яким буде черговий рік. На десерт чехи подають 12 сортів тістечок, що символізують 12 місяців.

У Венесуелі (Південна Америка) люди на святвечір діляться виноградом. Кожна людина з’їдає 12 виноградин, які символізують місяці. З’їдаючи їх, придумують собі бажання на кожний місяць і вірять, що воно здійсниться.

У КОЖНОМУ КУТОЧКУ СВІТУ СВОЇ ТРАДИЦІЇ ТА ЗВИЧАЇ

1. Як відзначають Новий рік і Різдво в Україні? 2. Звідки можна довідатися про культуру та звичаї інших народів? 3. У яких країнах ти хочеш зустріти Новий рік або Різдво? Чому?

САНТА, МОРОЗ ТА МИКОЛАЙ

Морозний зимовий день. Василько, Степанко та Наталка, награвшись на вулиці, заскочили погрітися до василькової бабусі. Бабця Ганя якраз виймала з печі миколайчики – печиво до завтрашнього свята. Дітлахи оточили стіл і роздивлялися, як бабуся обережно складала печиво в миску, встелену рушником.

– Це – миколайчики, – гордовито пояснив Василько, – завтра ми будемо зустрічати Святого Миколая. Я його весь рік чекав: гарно поводився, чемним був, мамі допомагав. Минулого року він мені книжку цікаву під подушку поклав за те, що я добре вчився. І цього року, думаю, на мене подарунок чекає, а не різочка.

– Миколай? – здивувалася Наталка. – Ніколи не чула. А який він?

– У червоному жупані, з мішком подарунків, сивий, бородатий дідусь.

– Так це ж Дід Мороз! До нас він теж прийде! Тільки не зараз, а на новий рік…

– ви маєте на увазі Санта Клауса? – перепитав Степанко. – Мені хрещена щороку від нього подарунки висилає. З Канади!

– У кожному куточку світу свої традиції, свої звичаї. А в Україні – свої, – мовила бабуся. – Так із давніх-давен повелося. Святий Миколайприходив ще до наших бабусь та дідусів, їхніх бабусь та дідусів. Неважливо те, що в інших країнах

Його звуть по-іншому і він говорить іншою мовою. Важливо те, що якщо ми живемо в Україні, то й шанувати маємо свої звичаї.

У КОЖНОМУ КУТОЧКУ СВІТУ СВОЇ ТРАДИЦІЇ ТА ЗВИЧАЇ

1. Чому засперечалися діти? 2. Чи погоджуєшся ти з думкою бабусі? 3. А кого ти чекаєш – Санту, Мороза чи Миколая? Чому?

Підготуйте вітальні листівки для своїх рідних, друзів і знайомих.

МАЄТОК СВЯТОГО МИКОЛАЯ

Маєток Святого Миколая розташований в одному з найчарівніших куточків Українських Карпат – на Косівщині. Тут Миколай разом зі своїми помічниками працює без вихідних цілий рік, а 19 грудня запрягає коней і на санях виїжджає, щоб розвезти дітям подарунки. Якщо йому по дорозі трапляються хлопчики й дівчатка, він обов’язково зупиняється, розпитує їх про добрі вчинки, що вони зробили, а тільки потім дає подарунок. А за нікчемні вчинки соромить.

У маєтку працює пошта чудотворця, якому надходять листи від дітвори з усіх куточків України (уже одержано понад десять тисяч листів). адреса пошти:

Святому Миколаю,

Вул. Дружби, 84, м. Косів,

Івано-Франківська область, 78600.

А6о на сайті: Http://mykolaj. if. ua/sendletter/

Охороняють будинок Святого Миколая різноманітні казкові герої, зроблені з дерева майстрами – умільцями.

У КОЖНОМУ КУТОЧКУ СВІТУ СВОЇ ТРАДИЦІЇ ТА ЗВИЧАЇ

1. Якби тобі довелося бути помічником Святого Миколая, кому б ти відвіз подарунки? Які? Обміняйтеся думками. 2. Відзначте найкращого помічника.

ШКІЛЬНІ ЗВИЧАЇ В РІЗНИХ КРАЇНАХ

В одній із провінцій Індії існує правило: якщо учень пропускає заняття без поважних причин, то замість нього повинен відвідувати школу хтось із членів його сім’ї.

У Греції учням заборонили користуватися в школах мобільними телефонами і… спалювати підручники. Остання заборона викликана тим, що школярі все частіше “святкують” так закінчення навчального року.

А в одній із жіночих шкіл містечка Дамма, що в Саудівській Аравії, досить успішно діє система штрафів. Караються недисципліновані, неохайні та одягнені не за прийнятою формою учениці.

У КОЖНОМУ КУТОЧКУ СВІТУ СВОЇ ТРАДИЦІЇ ТА ЗВИЧАЇ

Приміром, узула дівчинка черевики на підборах – і платить штраф, що відповідає 60 гривням; списала в сусідки контрольну – викладає 150 гривень.

І що цікаво: гроші, зібрані за порушення, адміністрація цієї школи не витрачає. Наприкінці навчального року порушницям повертається сума їхніх “внесків”. однак такі “рахунки” дівчатам дуже не подобаються, тож порушень стає все менше.

1. Які зі звичаїв вам сподобалися? Чому? 2. Про які з наших шкільних звичаїв ви б хотіли розповісти дітям інших країн? Складіть колективну розповідь. 3. Обговоріть, які правила ви б започаткували у своїй школі.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: У КОЖНОМУ КУТОЧКУ СВІТУ СВОЇ ТРАДИЦІЇ ТА ЗВИЧАЇ