УЙСУН – САЛАТНІ КУЛЬТУРИ

Сад і город (енциклопедія)

САЛАТНІ КУЛЬТУРИ

УЙСУН

Це багаторічна рослина, вирощувана як салатна культура, інша назва – спаржевий салат. Батьківщина уйсуна – Китай і Монголія. Він має видовжене листя, що використовується в їжу свіжим, як і в інших різновидів салату. На Сході з уйсуна готують салатну приправу.

За поживністю, високим умістом й оптимальним співвідношенням вітамінів і мінеральних речовин спаржевий салат у 4 рази перевершує інші види салату. Ця культура перспективна в дієтичному харчуванні людей з виснаженою

нервовою системою, серцевими набряками.

Хоча уйсун – південна рослина, він добре росте також у регіонах із прохолодним кліматом, змінюються тільки строки посіву. У південних регіонах насіння висівають восени та взимку, а в середніх – навесні й улітку.

Перед посівом збирають рештки попередніх культур, викопують і знищують бур’яни, грунт перекопують. Насіння висівають рядами на глибину 0,5-1 см із відстанню між рядами 10- 12 см. Глибина посіву – 0,5-1 см. Уйсун вимогливий до вологості грунту, але не зносить перезволоження. Тому рослини поливають часто, але потроху. Розпушування проводять після кожного поливання.

Коли

з’явиться перший справжній листочок, проводять проривання, залишаючи одну рослину на 4-5 см. Після проривання проводять перше підживлювання розчином мінеральних солей з розрахунку 10 г сечовини, 12 г суперфосфату, 4 г калійної солі на 1 м2. Друге підживлювання проводять після появи 2-3 справжніх листочків.

При вирощуванні спаржевого салату розсадним способом розсаду висаджують у підготовлений грунт, потім проводять розпушування, рослини поливають і підживлюють так само, як вирощені з насіння. Площа живлення розсади – 70×40 см або 60×40см.

Спаржевий салат потрібно регулярно поливати, особливо в спекотну погоду, Коренева система цієї рослини проникає на глибину 6-10 см, тому слід стежити, щоб грунт на цьому рівні завжди був досить вологим. Поливають рослини обережно за борознами, за потреби підсапують.

Дозріває спаржевий салат за 40-100 днів, залежно від сорту й погодних умов. Збирають його вибірково, перший раз зазвичай на початку липня, пізні сорти салату збирають у середині – наприкінці серпня. Щоб якість листя була високою, структура – ніжною, а смак – солодким, потрібно регулярно збирати листя товарної спілості, тоді стебло формується краще, а листя стає більшим і якіснішим.

Рекомендований сорт: Дунганський.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: УЙСУН – САЛАТНІ КУЛЬТУРИ