ВИГОТОВЛЕННЯ ОБ’ЄМНИХ ФІГУР З ДРОТУ. “КВІТКОВА ГАЛЯВИНА”
Урок 34. ВИГОТОВЛЕННЯ ОБ’ЄМНИХ ФІГУР З ДРОТУ. “КВІТКОВА ГАЛЯВИНА”
Мета: вдосконалювати навички роботи з дротом, з інструментами і пристосуваннями, необхідними для роботи з дротом; згадати прийоми безпечної роботи з дротом; розвивати дрібну моторику пальців, уважність, посидючість; виховувати любов до праці.
Обладнання: м’який дріт, стержень кулькової ручки, круглогубці, плоскогубці, гострогубці, дощечка, різнокольорові нитки, пластилін, ножиці, мультимедійна дошка.
Хід уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
1. Привітання
Доброго
Прошу рівно вас сидіти
І активно працювати,
Щоб свій час не марнувати.
Доброго ранку, милі діти!
Як без діла нам сидіти?
Будем добре працювати,
Нові вміння здобувати.
2. Перевірка готовності до уроку
3. Упорядкування робочих місць
II. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Повідомлення теми та мети уроку
– Сьогодні ми продовжимо працювати з дротом та виготовляти квіти. За допомогою дроту та ниток ми зробимо квіткову галявину.
КВІТИ
Які дивовижні ці квіти,
У кожній чарівність своя.
Всі різні, та й що говорити –
У квіти
Дивитись годинами можна
На ніжні пелюстки в росі.
Дивує і радує кожна,
А щастя дарують усі.
Н. Красоткіна
2. Слухання оповідання
ЧИЇ КВІТИ НАЙКРАЩІ?
Одного разу засперечалися пори року – чиї квіти найкращі? Тупнула чобітком Весна – і де сніг лежав, струмки задзюрчали. Зазеленіла травиця. Земля вкрилася під сніжниками, пролісками, анемонами, нарцисами…
– Мої квіти – найкращі,- мовила Весна.
– Ні,- заперечило Літо.
Змахнуло сонячним капелюшком – і враз заквітчало ліс і поле. З духмяної конюшини збирає солодкий сік джміль. У гаях і на луках побачиш волошку, материнку, іван-чай. Ніжно визирають з трави зірочки гвоздики. Щедрі барви літа!
Аж холодом від заздрощів війнула Осінь, і зблякли килими Літа.
– Мої квіти не гірші,- так сказала Осінь і повела багряним рукавом. Зацвіли верес, цикорій, гусячі лапки. Вдруге кульбаба і конюшина розквітли…
А що ж Зима? Засипала снігом і ліс, і луки, і поле, дороги й дахи вкрила. її квіти живуть за склом оранжереї: цикламени, бегонія, орхідеї.
Зимові квіти живуть лише в приміщеннях – разом із людьми, а також в оранжереях – у добре освітлених і теплих приміщеннях. Навіть ті квіти, які малює на вікнах мороз, заглядають до людських осель.
Зимові квіти дуже гарні, хоча майже не пахнуть. Проте, коли надворі заметіль, а земля спочиває під сніговою ковдрою, ці квіти нагадують, що зима обов’язково скінчиться.
Особливо гарні серед зимових квітів троянда, фрезія, калли, нарциси, гвоздика, гіацинт…
Б. Вовк
– Усі квіти гарні! Сьогодні ми в цьому переконаємось.
Фізкультхвилинка
3. Демонстрування та аналіз зразка
1) Інструктаж учителя.
Робота за підручником (с. 94-95)
1. Вирівняйте дріт та заготуйте відрізки різних розмірів.
2. Намотайте дріт у вигляді спіралі на стержень з кулькової ручки та зігніть пелюстки квітів, залишаючи кінці рівненькими. Два кінці кожної пелюстки скрутіть між собою.
3. Візьміть кольорову нитку та, починаючи з гострого кінця пелюстки, обкрутіть навколо пелюстки, потрапляючи у кожну частину спіралі до кінця.
4. Поверніть у протилежну сторону та знов обкрутіть пелюстку, утворюючи клітинки.
5. Таким чином зробіть усі пелюстки та листочки.
6. Зі шматка зеленого пластиліну зробіть велику кульку. З однієї сторони її сплющіть.
7. З’єднайте між собою пелюстки та листочки.
8. Вставте цю квітку в зелену кульку та розправте пелюстки та листочки.
2) Повторення правил безпеки під час роботи.
– Працюючи з дротом, слід дотримувати таких правил безпеки.
1. Відрізані гострі кінці дроту заокруглити.
2. Під час відрізання дроту ту частину, яку відрізують, слід спрямовувати вниз до підлоги.
3. Відрізати дріт гострогубцями.
4. Дріт використовувати тільки для роботи.
5. Під час роботи з дротом та інструментами не підводитися зі свого місця.
III. ПРАКТИЧНА РОБОТА УЧНІВ
IV. ВИСТАВКА ТА ОЦІНЮВАННЯ РОБІТ УЧНІВ
Створення виставки учнівських робіт.
– Яка чудова у нас виставка! Ми ніби опинилися у чарівній оранжереї.
V. ПІДСУМОК УРОКУ
– Чи сподобався вам урок?
– Чи можна цю квітку подарувати?
– Кому ви зробите цій подарунок?