ВСТАНОВЛЕННЯ МАГАЗИНІВ

ВСТАНОВЛЕННЯ МАГАЗИНІВ – проводиться в тих випадках, коли бджолині сім’ї утримують у багатокорпусних вуликах або вуликах-лежаках із надставками.

Магазини ставлять перед початком головного узятку. Якщо цього не зробити вчасно, гніздо охолоне, бджоли не перейдуть у надставки; при запізненні – бджоли на гніздових стільниках поверх розплоду відкладають смугами мед, що утрудняє перехід бджіл у магазин. Крім того, затримка з В. м. може викликати ройовий стан у сім’ї бджіл.

Практикою доведено, що бджоли північних порід віддають

перевагу вертикальному розташуванню гнізд, вони охоче переходять у магазин при наявності в гнізді 12 рамок і при відсутності медяних запасів поверх розплоду на гніздових рамках.

При В. м. до медозбору необхідно мати запас магазинних рамок. Магазини ставлять із появою в природі хоча б невеликого узятку, у теплу погоду. При наявності достатньої кормової бази сильні сім’ї швидко заповнюють стільники медом. Наполовину заповнений медом магазин знімають і під нього на корпус гнізда ставлять інший магазин, заповнений напіврамками й 4-5 рамками зі штучною вощиною. Як тільки верхній магазин наповниться медом, його знімають,

видаляють медяні стільники й ставлять на вулик не зверху, де він був, а під той магазин, який стоїть на вулику, тобто безпосередньо на корпус. Щоб матка не перейшла в надставку й не червила на магазинних стільниках, ставлять розділяльну решітку або збільшують міжрамковий простір: замість 12 рамок ставлять 10, у лежаках — 15 замість 20. При такому розташуванні рамок бджоли відтягають стінки чарунок і матка вже не може зайняти яйцекладкою такі стільники.

Кількість магазинів і магазинних рамок, необхідних для збирання й дозрівання нектару, залежить від сили узятку. У середній за медозбором місцевості на вулик ставлять не більше двох корпусів, щоб збільшити кількість у ньому рамок у перерахуванні на звичайні стільникові до 24.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: ВСТАНОВЛЕННЯ МАГАЗИНІВ