ВЗАЄМОДІЯ ТІЛ

Розділ 3 ВЗАЄМОДІЯ ТІЛ. СИЛА

& 25. ВЗАЄМОДІЯ ТІЛ

Футбольний м’яч полетить у ворота лише після удару по ньому ногою. Проте нога футболіста після удару також змінює свою швидкість. Якщо, сидячи у човні, людина відштовхує інший човен, то обидва вони набувають швидкості й починають рухатися у протилежних напрямках. Дія одного тіла на інше завжди спричинює дію у відповідь – протидію. Обидва тіла діють одне на одне, тобто взаємодіють.

На мал. 3.9 зображено візок, до якого прикріплено зігнуту пружну пластинку. Якщо нитку перепалити,

пружинка розпрямиться, але візок з місця не зрушить. Коли ж поруч поставити інший візок, то після того, як нитка перегорить, обидва візки роз’їдуться у протилежні боки (мал. 3.10, а, б).

У наведених прикладах дія одного тіла на інше спричиняє таку саму дію у відповідь – тіла взаємодіють. Унаслідок взаємодії тіла змінюють свої швидкості. Вони можуть зупинятися та змінювати напрямок свого руху.

ВЗАЄМОДІЯ ТІЛ

Мал. 3.9

ВЗАЄМОДІЯ ТІЛ

Мал. 3.10

Взаємодія тіл може спричинити зміну швидкості не самих тіл, а лише окремих їх частин. Стискаючи гумову кульку, розтягуючи (або стискаючи) пружину, згинаючи лінійку, ми надаємо руху лише окремим їх частинам.

При цьому тіла змінюють свою форму – деформуються (з латинської деформація – викривлення). Деформуючи те чи інше тіло, ми завжди відчуваємо протидію з його боку.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: ВЗАЄМОДІЯ ТІЛ