ХІМІЧНІ ПРЕПАРАТИ

Сад і город (енциклопедія)

ХІМІЧНІ ПРЕПАРАТИ

Бен30фосфат випускається у двох формах: у вигляді емульсії малинового кольору 10% – ної та у вигляді змочуваного порошку 10% – ного. Являє собою високотоксичний фосфорорганічний препарат. Бен30фосфат добре діє проти сисних і листогризних шкідників, проти яблуневої та сливової плодожерки. Дерева обприскують розчином концентрацією 60 г на 10 л води. Через токсичність препарату останню обробку проводять не пізніше ніж за 1,5 місяця до збирання врожаю.

Карбофос випускається у двох формах:

10%-на емульсія й 10%-ний змочуваний порошок. Це найбільш часто використовуваний на невеликих територіях хімічний препарат. Карбофос при розведенні у воді швидко втрачає токсичні властивості, тому розчин готують безпосередньо перед використанням. Препарат отруйний для людей і теплокровних тварин. Для обприскування застосовують розчин концентрацією 75-90 г на 10 л води. Останнє обприскування проводять не пізніше ніж за місяць до збирання врожаю.

Метальдегід випускається у вигляді змочуваного порошку. Препарат використовується для боротьби зі слимаками, ним обприскують рослини й обробляють грунт у міжряддях та в

місцях, де є скупчення шкідників. Для обробки використовується розчин концентрацією 50-200 г на 10 л води.

Через високу токсичність останню обробку проводять не пізніше ніж за 20 днів до збирання врожаю. Препарат дуже отруйний для людей і теплокровних.

Зелене мило випускається у вигляді густої рідини. Використовується як самостійно, так як мідно-мильний та мильно-содовий розчин.

При самостійному використанні зелене мило розчиняють у м’якій воді в концентрації 200-400 г на 10 л води. Використовують для боротьби із сисними шкідниками. Останню обробку проводять не пізніше ніж за 5 днів до збирання врожаю.

Для приготування мідно-мильного розчину в 5 л теплої води розводять 10 г мідного купоросу, окремо розчиняють мило в концентрації 100 г на 5 л води. Знімають із мильного розчину піну, потім, помішуючи, уливають розчин мідного купоросу. Препарат швидко втрачає токсичні властивості, тому готують його незадовго до використання.

Для приготування мильно-содового розчину в м’якій воді розчиняють мило з розрахунку 50 г мила на 10 л води, а потім додають концентрований розчин кальцинованої соди з розрахунку 5 г на 1 л води.

Нітрофен випускається у вигляді темно-коричневої пасти. Він згубно діє не тільки на шкідливих комах, але й на бур’яни, а також на збудників грибкових захворювань. Для обприскування використовують розчин концентрацією 200-300 г на 10 л води. Обробляють яблуні, груші, вишні, сливи напровесні.

Препарат токсичний для людей і теплокровних, подразнює шкіру.

Препарат № 30 випускається у вигляді емульсії сірого або коричневого кольору. Розчин цього препарату використовують для боротьби з кліщами, щитівками, попелицями, мідяницями, листовійками. Для людини й теплокровних тварин малотоксичний.

Для обприскування використовують 3-4% – ний розчин препарату, обробку проводять навесні.

Ровікурт випускається у вигляді емульсії та змочуваного порошку. Препарат ефективний при боротьбі з яблуневою плодожеркою, гусінню 30лотогузки, листовійки, вишневої мухи, з листоїдами й сисними шкідниками. Для обприскування використовують розчин концентрацією 10 г на 10 л води. Останню обробку потрібно проводити не пізніше ніж за 20 днів до збирання врожаю,

Сірка випускається у вигляді порошку. У зв’язку з тим, що сірка у воді не розчиняється, її використовують для запилення в суміші з вапном, тальком, пилом. Сірка ефективна в боротьбі проти павутинних кліщів, малотоксична для людей і теплокровних. Сірку не можна застосовувати для обробки агрусу, тому що вона призводить до опадання листя.

Запилення сіркою проводять при температурі 20-30 °С.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: ХІМІЧНІ ПРЕПАРАТИ