Художні техніки декоративно-ужиткового мистецтва. Художня вишивка
УРОК 29
Тема. Художні техніки декоративно-ужиткового мистецтва. Художня вишивка
Мета: ознайомлювати учнів із майстрами декоративно-прикладного мистецтва рідного села; учити добирати орнамент для оздоблення виробів за видами; розвивати вміння застосовувати набуті знання і навички; виховувати любов до прекрасного.
Обладнання: виставка робіт (вишиті сорочки, скатертини, рушники, серветки, картини); фотографії народних умільців.
ХІД УРОКУ
I. Організація учнів класу
II. Актуалізація опорних знань
1. Читання вірша
РУШНИК
Вишивала
Власними руками,
Частувала залюбки
Всіма кольорами.
Мов жива, на полотні –
Калинова гілка,
Під мережкою внизу –
Книжка і сопілка.
До ладу все довела,
Хоч іще маленька,-
І оздобила як слід
Я портрет Шевченка!
В. Лучук
2. Бесіда
– Які вишивки є у ваших оселях?
– Хто їх вишивав?
– Продовжте речення: “Вишивка потребує уваги…”.
3. Гра “Домалюй орнамент”
III. Робота над темою уроку
1. Повідомлення теми і мети у року
– З попередньої розмови можна зрозуміти, що тема нашого уроку
Але вишивати можна по-різному. У який спосіб ми вишиватимемо, ви прочитаєте, якщо розгадаєте кросворд.
2. Розповідь учителя
– Вишивка – один із давніх і найпоширеніших видів народного мистецтва. Щоб оздобити своє житло, найбільше уваги приділяли вишиванню рушників, скатертин, наволочок, серветок. Колись давно, коли ще не було ані машин, ані фабрик, люди шили свій одяг руками. А щоб одяг був кращий, оздоблювали його нитками. З того часу почалась наша вишивка. Наприкінці XI ст. Анна, дочка князя Володимира Мономаха, заснувала у Києві першу школу вишивок. В Україні вперше на весь світ Шевченковими віршами заговорили українські рушники. Наприклад, “Зацвіла в долині червона калина”, “Думи мої, думи”. Близько 20 віршів відтворила на рушниках народна майстриня Ганна Василащук.
3. Практична робота
– Сьогодні на урок ви приготували тканину для вишивання, нитки, голку, ножиці.
Але перед тим, як почнемо працювати, пригадаємо правила користування голкою і ножицями (див. уроки 1, 10).
– За своїм бажанням оберіть орнамент для оздоблення вашої серветки.
– Техніка виконання “Шов хрестиком” така.
Спочатку шиють стібки, нахилені в один бік, а потім, дійшовши до краю,- стібки в протилежний бік, утворюючи хрестики.
4. Самостійне виконання роботи
Індивідуальна допомога учням.
IV. Підсумок уроку
Вивчення скоромовки.
Сорока сороченятам
Сорочки строчила,
Сорочки строчила,
Вишиванки шила.
– Чи сподобався вам сьогоднішній урок? Спробуйте оцінити свої роботи, користуючись “шкалою оцінювання”.
– На наступний урок заготуйте дерев’яну мисочку (непофарбовану) діаметром 20 см; принесіть фарби, пензлик.
Related posts:
- ВИШИВКА ЯК ТРАДИЦІЙНИЙ ВИД ДЕКОРАТИВНО-УЖИТКОВОГО МИСТЕЦТВА Розділ 2 ОЗДОБЛЕННЯ ВИРОБІВ ВИШИВКОЮ §4. ВИШИВКА ЯК ТРАДИЦІЙНИЙ ВИД ДЕКОРАТИВНО-УЖИТКОВОГО МИСТЕЦТВА 1. Традиційні види рукоділля і декоративно-ужиткового мистецтва. 2. Роль вишивки у декоративно-ужитковому мистецтві. 3. Види вишитих виробів. 4. Регіональні особливості оздоблення виробів вишивкою. Традиційні види рукоділля і декоративно-ужиткового мистецтва Українське народне мистецтво створювалося віками. Починаючи з первісного суспільства і впродовж наступних віків, тисячі […]...
- ТРАДИЦІЙНІ ВИДИ ДЕКОРАТИВНО-УЖИТКОВОГО МИСТЕЦТВА РОЗДІЛ 2 ТЕХНОЛОГІЯ ВИГОТОВЛЕННЯ ВИРОБІВ З ВИШИВКОЮ Ти дізнаєшся про: – види декоративно-ужиткового мистецтва; – регіональні особливості оздоблення виробів вишивкою; – основи побудови композиції вишивки; – колорит у вишивці; – види вишивальних швів Ти умітимеш: – розрізняти види декоративно-ужиткового мистецтва; – розробляти композицію вишивки для оздоблення обраного виробу; – користуватися інструментами і пристосуваннями для виготовлення […]...
- ВИШИВКА ЯК ТРАДИЦІЙНИЙ ВИД ДЕКОРАТИВНО РОЗДІЛ 2 ТЕХНОЛОГІЯ ВИГОТОВЛЕННЯ ВИРОБІВ З ВИШИВКОЮ §7. ВИШИВКА ЯК ТРАДИЦІЙНИЙ ВИД ДЕКОРАТИВНО – УЖИТКОВОГО МИСТЕЦТВА Опорні поняття: вишивка, вишивання, функції вишивки, історія вишивки. Багатство душі людської відображається у творенні прекрасного. Ще давній людині важливо було не просто мати сорочку чи шматок полотна для витирання рук, а через глибокий і магічний зміст оздоблювальних знаків творити […]...
- Народне мистецтво та основні центри художніх промислів. Сучасні художні напрями українського мистецтва Розділ IV ХУДОЖНЯ КУЛЬТУРА УКРАЇНИ XX СТ. ТЕМА 1. ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО §25. Народне мистецтво та основні центри художніх промислів. Сучасні художні напрями українського мистецтва На початку XX ст. були створені сприятливі умови для розвитку народного мистецтва і художньої промисловості (машинного виробництва декоративно-ужиткових виробів). Розвивалися меблева, фарфорова, фаянсова, скляна промисловість, з’явилася широка мережа навчальних закладів, які […]...
- ВИШИВКА Культурологічний словник ВИШИВКА – вид декоративно-ужиткового мистецтва, в якому орнаментальні або сюжетні зображення виконують вручну (голкою, іноді гачком) або за допомогою вишивальної машини на різноманітних тканинах, шкірі та інших матеріалах лляними, бавовняними, шовковими, металевими нитками, а також волосом, бісером, перлами, монетами, коштовними каменями тощо....
- Види образотворчого мистецтва Образ рідного краю в мистецтві 25. Види образотворчого мистецтва У попередніх розділах підручника ви ознайомилися з різними видами образотворчого мистецтва, зокрема живописом, архітектурою, графікою, скульптурою. О, Андреєва. Андріївська церква О. Козакова. Чудова троянда М. Глущенко. Зима В. Tрeгy6oвa. Зима й весна Скіфський золотий олень К. Качура Українка Е. Левадська. Цар-квітка М. Приймаченко. Соняшник і горох […]...
- САМООБСЛУГОВУВАННЯ. ОДЯГ І ВЗУТТЯ. ОЗДОБЛЕННЯ ОДЯГУ ТА ВЗУТТЯ. ВИШИВКА. СЕРВЕТКА З БАХРОМОЮ. ВИГОТОВЛЕННЯ МЕРЕЖКИ Мета: продовжити ознайомлення учнів з видами оздоблення одягу, українською вишивкою, видами вишивки; навчити виготовляти мережку; розвивати спостережливість, увагу, пам’ять; розширювати світогляд; навчати працювати самостійно; виховувати інтерес до народних традицій та творчості, культури українського народу, до уроків трудового навчання. Обладнання: зразки вишивки; мережок; лляна тканина з чітким переплетінням; голка; біла нитка муліне; таблиці-схеми; мультимедійна дошка. Хід […]...
- ЯК ПРАЦЮВАТИ З КОМПЮТЕРНИМИ ПРОГРАМАМИ НА ПІДТРИМКУ ВИВЧЕННЯ МИСТЕЦТВА Розділ 6 КОМПЮТЕРНА ПІДТРИМКА ВИВЧЕННЯ НАВЧАЛЬНИХ ПРЕДМЕТІВ 31 ЯК ПРАЦЮВАТИ З КОМПЮТЕРНИМИ ПРОГРАМАМИ НА ПІДТРИМКУ ВИВЧЕННЯ МИСТЕЦТВА Сьогодні ми: – дізнаємося про навчальні комп’ютерні програми з мистецтва; – навчимося працювати з навчальною комп’ютерною програмою “Мистецтво”. Знайомимося з навчальними комп’ютерними програмами з мистецтва Навколишній світ знаходить своє відображення в різноманітних творах мистецтва. Завдяки знайомству з ними […]...
- Художні традиції рідного краю. Український рушничок Тема уроку. Художні традиції рідного краю. Український рушничок. Мета уроку. Сформувати уявлення про оберегову символіку, про технологію роботи над вишивкою; розвивати вміння до створення художніх образів у творчих роботах на основі традиційних народних символів, знаків декоративно-прикладного мистецтва; виховувати повагу до культурної спадщини народу. Обладнання: – проектор, комп’ютер (ноутбук), екран, слайд-шоу; – художні матеріали та інструменти: […]...
- Художня обробка деревини УРОК 30 Тема. Художня обробка деревини Мета: ознайомити учнів із петриківським розписом – одним із видів художнього оздоблення деревини; розвивати уяву, творче мислення, фантазію; виховувати акуратність, уважність, повагу до історії. Обладнання: зразки петриківського розпису, заготовки пласких тарілок, фарби, пензлик. ХІД УРОКУ I. Організація учнів класу Будьмо чемні й щирі І часу не гаймо. І цієї […]...
- ДЕКОРАТИВНО-УЖИТКОВЕ МИСТЕЦТВО Культурологічний словник ДЕКОРАТИВНО-УЖИТКОВЕ МИСТЕЦТВО – галузь художньої творчості, спрямована на естетично-художнє формування середовища людини, створення мистецьких виробів для побуту. Твори Д.-у. м. є надбанням матеріальної культури тієї епохи, за якої вони були створені. Вони тісно пов’язані з національними й етнічними особливостями, народними звичаями і традиціями. Їх розрізняють за призначенням (начиння, меблі, тканини тощо), за технікою […]...
- ТЕХНІКИ ВИШИВАННЯ ЛІЧИЛЬНОЮ ГЛАДДЮ РОЗДІЛ 2 ТЕХНОЛОГІЯ ВИГОТОВЛЕННЯ ВИРОБІВ З ВИШИВКОЮ §15. ТЕХНІКИ ВИШИВАННЯ ЛІЧИЛЬНОЮ ГЛАДДЮ Опорні поняття: пряма гладь, коса гладь, качалочки, розмічання візерунка лічильної вишивки на основі. Гладь – це техніка вишивання, яку виконують прямими або косими стібками, однакової або різної довжини, що щільно прилягають один до одного, утворюючи гладку поверхню вишивки. Візерунок вишивки гладдю заповнюється повністю […]...
- МОЗАЇКА ЯК ВИД ДЕКОРАТИВНОГО МИСТЕЦТВА. МОЗАЇКА З ПАПЕРУ Мета: формувати знання учнів про мозаїку як вид декоративно-прикладного мистецтва; розвивати навички роботи з папером, творчу уяву, оригінальне мислення; виховувати естетичне ставлення до навколишнього середовища. Обладнання: кольоровий папір або кольорові серветки; простий олівець; картон; клей; ножиці; малюнки та зразки мозаїки; мультимедійна дошка. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ 1. Привітання Будемо уважні і старанні всі. Сядемо […]...
- ДЕГУМАНІЗАЦІЯ МИСТЕЦТВА Культурологічний словник ДЕГУМАНІЗАЦІЯ МИСТЕЦТВА (від лат. de… – скасування, і hum – anus – людський) – процес усунення із творів мистецтва “занадто людського”, орієнтованого на звичайне сприйняття, що передбачає відтворення життя “у формах самого життя”....
- Вибір художньої техніки для створення образу в живописі. Синій туман Тема уроку. Вибір художньої техніки для створення образу в живописі. Синій туман. Мета уроку. Ознайомити учнів зі змістом понять “робота способом по-вогкому”; розвивати колірний зір, зорову пам’ять; формувати вміння і навички роботи акварельними фарбами; виховувати естетичний смак. Обладнання: – художні матеріали та інструменти: олівці, губка, акварельні фарби, баночка з водою; – зошити-альбоми; – література: Образотворче […]...
- КОНСТРУЮВАННЯ ЗІ СМУЖОК ПАПЕРУ НА ОСНОВІ ТЕХНІКИ КВІЛІНГ. “ВЕСЕЛКАРИК” Урок 8. КОНСТРУЮВАННЯ ЗІ СМУЖОК ПАПЕРУ НА ОСНОВІ ТЕХНІКИ КВІЛІНГ. “ВЕСЕЛКАРИК” Мета: продовжити вчити учнів виготовляти вироби з паперу; поглиблювати розуміння композиції; розвивати творчість, уяву, фантазію, почуття прекрасного; виховувати естетичний смак, любов до природи, бажання бути для неї мудрим другом; прищеплювати навички охайного виконання виробу. Обладнання: кольоровий папір, клей ПВА, лінійка, ножиці, зразки готових робіт, […]...
- ВИДИ МИСТЕЦТВА Культурологічний словник ВИДИ МИСТЕЦТВА – конкретні форми існування та історії розвитку мистецтва: архітектура, декоративно-прикладне мистецтво, живопис, скульптура, графіка, музика, хореографія, література, театр, цирк, кіно та ін. Види мистецтва складалися історично як відображення багатогранності реального світу, що виявляється в процесі різноманітності форм його естетичного сприйняття та художньо-образного відтворення. Поділ на види мистецтва зумовлений неоднаковістю матеріалу, зображувальних […]...
- СУЧАСНІ ТЕХНІКИ ОЗДОБЛЕННЯ Художнє оздоблення та дизайн СУЧАСНІ ТЕХНІКИ ОЗДОБЛЕННЯ Які техніки декорування ви знаєте? У сучасних майстрів все частіше набуває популярності техніка оздоблення виробів скрапбукінг. Скрапбукінг – це своєрідний спосіб збереження і передачі окремих подій за допомогою зображення і дотику. Це один із видів так званого хендмейду – ручної роботи. Він полягає у виготовленні та оформленні фотоальбомів, […]...
- ХУДОЖНЯ САМОДІЯЛЬНІСТЬ Культурологічний словник ХУДОЖНЯ САМОДІЯЛЬНІСТЬ – сукупність форм непрофесійної, аматорської творчості в галузі мистецтва. Основне завдання Х. с. – залучення людини до світу художніх цінностей, всебічний гармонійний розвиток її як особистості творчого (а не споживацького) типу. Розвиток Х. с. відбувається й у формах традиційного фольклору, і в щільному зв’язку з професійним мистецтвом, у формах індивідуально-авторської творчості, […]...
- Види мистецтва. Галереї та музеї.. Всесвітноьвідомі митці Мета: Ознайомити учнів із новою лексикою. Продовжувати формувати комунікативні вміння учнів. Удосконалювати навички читання. Розвивати ерудицію учнів. Виховувати усвідомлення важливості впливу мистецтва на естетичний розвиток людини. Обладнання: Підручник, дошка, робочий зошит. ХІД УРОКУ І. ПІДГОТОВКА ДО СПРИЙНЯТТЯ ІНШОМОВНОГО МОВЛЕННЯ 1. Прив і тання. Т: How are you today? Ps: We are fine, thank you! 2. […]...
- Сучасні художні напрями Розділ IV ХУДОЖНЯ КУЛЬТУРА УКРАЇНИ XX СТ. ТЕМА 1. ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО §25. Народне мистецтво та основні центри художніх промислів. Сучасні художні напрями українського мистецтва Сучасні художні напрями Картина художнього життя XX ст. не порівнянна ні з однією з минулих епох за своєю різноманітністю і парадоксальністю. Виникло безліч нових жанрів – або внаслідок переосмислення традиційних (наприклад […]...
- Синтез музики з іншими видами мистецтва. С. Прокоф’єв “Ромео і Джульєтта” балет 8 КЛАС II семестр Тема. Музика в діалозі з сучасністю Урок 19 Тема уроку. Синтез музики з іншими видами мистецтва. С. Прокоф’єв “Ромео і Джульєтта” балет – слухання “Монтеккі і Капулетті” і “Танець дівчат з ліліями”. Програмний зміст музичних творів. Розучування пісні “Дай цвіте червона калина” слова і музика М. Шапошника Мета уроку: поглибити знання […]...
- ДЖЕРЕЛА МУЗИЧНОГО МИСТЕЦТВА Урок 1. ДЖЕРЕЛА МУЗИЧНОГО МИСТЕЦТВА Вступ Запрошуємо вас до чарівного світу музики. Там разом співатимемо пісні, навчимося слухати та розуміти музику, дізнаємося багато нового і цікавого. Насамперед ми з’ясуємо, як виникає музика і хто потрібен для цього. Музика не може виникнути та існувати без композитора, виконавця та слухача. Музика стає справжнім мистецтвом тільки тоді, коли […]...
- Пізнавальна функція мистецтва. Й. Бах 8 КЛАС I семестр Тема 1. Відлуння епох у музичному мистецтві Тема. Музичне мистецтво і сучасність Урок 6 Тема уроку. Пізнавальна функція мистецтва. Й. Бах – арія альта із меси “Пристрасті за Матвієм”. Е. Віла-Лобос – фрагменти з “Бразильської бахіани” № 5. Що і як передає музика. Виконання пісні П. Майбороди “Пісня про вчительку” Мета […]...
- МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ПРОВЕДЕННЯ УРОКІВ МУЗИЧНОГО МИСТЕЦТВА В 2 КЛАСІ Пропонуємо стислі методичні розробки навчальних тем, які сприятимуть більш глибокому опрацюванню матеріалів підручника “Музичне мистецтво, 2 клас”, підвищенню результативності та якості музичної освіти школярів. Зауважимо, що навчальний зміст першої чверті передбачає здебільшого повторення й поглиблення знань, здобутих у 1 класі щодо сутності й різновидів музичного мистецтва, творців та виконавців музики, правил “спілкування” з музичним твором […]...
- Легка промисловість. Художні промисли Розділ 3 ГОСПОДАРСТВО Тема 11.ЛЕГКА ПРОМИСЛОВІСТЬ. ХУДОЖНІ ПРОМИСЛИ Попри те що товари легкої промисловості належать до непродовольчих, без них не може прожити жодна людина. Її речі потрібні щодня, щогодини, щохвилини, тому їх часто називають товарами першої необхідності. Текстильна галузь легкої промисловості виробляє тканини, з них швейна промисловість шиє одяг, який ми звикли одягати щодня і […]...
- Реальні та декоративні образи в мистецтві Образи природи тварин, людей у мистецтві 16. Реальні та декоративні образи в мистецтві На творчість художників впливають житія, давні народні традиції, природа рідного краю. Упродовж століть людство створило безліч різновидів декоративних композицій, які прикрашають побутові предмети, одяг, килими, тканини тощо. Створення орнаментальних декоративних композицій – одна з форм відтворення світу художником. Воно має свої закономірності. […]...
- СЕКРЕТИ ВЕСЕЛОГО ОРНАМЕНТУ ОРІЄНТОВНІ ПЛАНИ-КОНСПЕКТИ УРОКІВ Тема 4. КОМПОЗИЦІЙНІ ПРИЙОМИ У СКУЛЬПТУРІ ТА ДЕКОРАТИВНО-ПРИКЛАДНОМУ МИСТЕЦТВІ (8 годин) Урок № 31. СЕКРЕТИ ВЕСЕЛОГО ОРНАМЕНТУ Мета: – навчити учнів використовувати стилізацію та ритм як засоби створення орнаменту, ознайомити з видами орнаменту; – розвивати естетичні почуття, смак; – виховувати почуття національної гордості за мистецтво свого народу, здатність зберігати традиції. Оснащення – […]...
- Про одне і те ж по-різному: науково-популярні та художні тексти Тема. Про одне і те ж по-різному: науково-популярні та художні тексти. (Вправи 47-52). Мета. Вчити учнів розрізняти та складати художні та науково-популярні тексти-описи; використовувати лексичні засоби для створення художніх описів. Розвивати логічне мислення, увагу, спостережливість; виховувати любов до рідного краю. Обладнання: карта місцевості рідного краю; диск до підручника, підручник, зошит. Хід уроку I. Організація класу. […]...
- Основні етапи розвитку комп’ютерної техніки. Характеристика різних поколінь комп’ютерів і перспективи розвитку комп’ютерної техніки. Основні галузі застосування комп’ютерів ТЕМА 1. ВСТУП. ІНФОРМАЦІЯ ТА ІНФОРМАЦІЙНІ ПРОЦЕСИ (5 ГОДИН) Урок 5 Основні етапи розвитку комп’ютерної техніки. Характеристика різних поколінь комп’ютерів і перспективи розвитку комп’ютерної техніки. Основні галузі застосування комп’ютерів Мета: – ознайомити з історією обчислювальної техніки, основними характеристиками всіх поколінь ЕОМ, показати основні галузі застосування ПК; – розвивати логічне мислення, пам’ять, серйозне ставлення до навчального […]...
- ХУДОЖНЯ КУЛЬТУРА КУЛЬТУРОЛОГІЯ Розділ VII ХУДОЖНЯ КУЛЬТУРА Художність – це складне поєднання творчих і професійних якостей, які визначають кінцевий результат праці творця в мистецтві. Художності характерні завершеність адекватного втілення творчого задуму, “артистизм”, який є умовою активного впливу твору на читача, глядача, слухача. Художність безпосередньо пов’язана з творчою свободою, оригінальністю, смаком, почуттям міри автора у висвітленні теми. До […]...
- Архітектура як вид мистецтва Художній образ у декоративно-ужитковому мистецтві, архітектурі та дизайні 12. Архітектура як вид мистецтва Сучасні міста й села прикрашають новобудови. Житлові будинки, промислові, громадські споруди називають архітектурою. Архітектура – вид мистецтва, який не зображує (як графіка чи живопис), а створює простір. У кожній будівлі мають бути виділені ознаки, які допоможуть визначити її призначення. Архітектурний образ є […]...
- Практична робота 1. Правила техніки безпеки під час роботи в кабінеті хімії. Прийоми роботи з лабораторним посудом і нагрівальними приладами. Будова полум’я ВСТУП Урок 4 Практична робота 1. Правила техніки безпеки під час роботи в кабінеті хімії. Прийоми роботи з лабораторним посудом і нагрівальними приладами. Будова полум’я Цілі: сформувати початкові навички практичної роботи з хімічними речовинами й лабораторним устаткуванням; перевірити знання техніки безпеки під час виконання практичної роботи в кабінеті хімії; сформувати вміння використовувати лабораторний посуд, лабораторний […]...
- Сучасні та традиційні види художньої праці. Створення орнаментів для вишивок, перенесення малюнків на тканину УРОК 31-32 Тема. Сучасні та традиційні види художньої праці. Створення орнаментів для вишивок, перенесення малюнків на тканину Мета: ознайомити з видами художньої праці; вчити створювати орнаменти для вишивок; удосконалювати вміння та навички роботи з голкою, тканиною; розвивати творче мислення, охайність, самостійність, художній смак; виховувати любов до українських традицій. Обладнання: українські рушники, скатертини, ілюстрації з вишиванками, […]...
- УРОК РОЗВИТКУ КОМУНІКАТИВНИХ УМІНЬ № 22. ПИСЬМОВИЙ ВІДГУК НА ТВІР МИСТЕЦТВА СЛОВОТВОРЧІ ЗАСОБИ СТИЛІСТИКИ Урок № 59 УРОК РОЗВИТКУ КОМУНІКАТИВНИХ УМІНЬ № 22. ПИСЬМОВИЙ ВІДГУК НА ТВІР МИСТЕЦТВА Мета: оцінити рівень сформованоеті вмінь та навичок грамотного письма; удосконалювати вміння складати текст у публіцистичному стилі, навички складання власного монологічного висловлювання, вміння здійснювати змістово-композиційний аналіз тексту публіцистичного стилю, розширювати кругозір учнів; виховувати інтерес до творів мистецтва. Тип уроку: […]...
- ІНСТРУКЦІЯ З ТЕХНІКИ БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС ПРОВЕДЕННЯ ЗАНЯТЬ У КАБІНЕТІ (ЛАБОРАТОРІЇ) ФІЗИКИ ДОДАТКИ Додаток 1 ІНСТРУКЦІЯ З ТЕХНІКИ БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС ПРОВЕДЕННЯ ЗАНЯТЬ У КАБІНЕТІ (ЛАБОРАТОРІЇ) ФІЗИКИ І. Загальні положення 1.1. Інструкція з техніки безпеки для кабінету (лабораторії) фізики навчального закладу поширюється на всіх учасників навчально-виховного процесу під час проведення занять з фізики (демонстраційних дослідів, лабораторних і практичних робіт). 1.2. Під час проведення навчально-виховного процесу у кабінетах […]...
- Атрибути мистецтва Розділ V. Натюрморт Тема 24. Атрибути мистецтва Художники зображають натюрморти різного змісту. Зокрема, поєднують у композиції предмети певного призначення або професійної приналежності їхнього власника. Надзвичайно – цікаво розглядати в натюрморті пензлі й фарби художника, музичні інструменти виконавця, приладдя вченого або мореплавця, речі актора, книжки та рукописи письменника. – Погляньте, як реалістично намальовані предмети в натюрмортах. […]...
- Узагальнювальна практична робота. Елементи паркового мистецтва УРОК 35 Тема. Узагальнювальна практична робота. Елементи паркового мистецтва Мета: перевірити рівень знань учнів із теми “Людина і художнє довкілля”; оформити квітник за допомогою розсади; розвивати вміння працювати з садово-городнім інвентарем; виховувати почуття колективізму, повагу до товаришів. Обладнання: садово-городній інвентар: граблі, лопата, сапа; розсада. ХІД УРОКУ I. Організація учнів класу II. Повідомлення теми і мети […]...
- ЛЕГКА ПРОМИСЛОВІСТЬ. ХУДОЖНІ ПРОМИСЛИ РОЗДІЛ ІІІ. ГОСПОДАРСТВО УРОК 24. ЛЕГКА ПРОМИСЛОВІСТЬ. ХУДОЖНІ ПРОМИСЛИ Очікувані результати: називає галузі легкої промисловості; пояснює фактори їх розміщення; показує на карті найбільші центри легкої промисловості, осередки художніх промислів; оцінює значення легкої промисловості та художніх промислів для задоволення матеріальних і духовних потреб населення. Тип уроку: вивчення нового матеріалу. Обладнання: підручник географії, атлас, карта “Легка промисловість”, […]...
- Вибір графічної техніки для створення образу. Природні стихії Тема уроку. Вибір графічної техніки для створення образу. Природні стихії. Мета уроку. Дати учням елементарне поняття про графіку як вид образотворчого мистецтва та засоби виразності: лінію, пляму, крапку, штрих. Ознайомити з графічним матеріалом та інструментами; розвивати навички та вміння дітей малювати графічними матеріалами та виявляти особливості зображуваних предметів; виховувати зацікавленість творами образотворчого мистецтва; формувати емоційне […]...