Я та мої друзі
ТЕМА: ПОВТОРЕННЯ (INTRODUCTION)
УРОК 2 (2)
Підтема: Я та мої друзі.
Мета: Повторити, систематизувати й активізувати вживання часових форм дієслова (Present Continuous, Present Simple, Past Simple).
Продовжувати формувати навички усного мовлення.
Навчати учнів характеризувати, порівнювати та оцінювати себе та друзів.
Удосконалювати техніку читання.
Практикувати учнів у письмі.
Розвивати мовленнєву реакцію.
Виховувати вміння працювати в команді.
Обладнання: Підручник, робочий зошит, плакати, які підготували учні.
ХІД УРОКУ
I. ПІДГОТОВКА
Greeting and Aim
1. Привітання і повідомлення теми та мети уроку.
Т: Dear pupils! Today we are going to have some competitions. At first for the best Project Work and then for the best Team Work. We are also revising our grammar: Present Simple, Present Continuous, Past Simple and learning how to ask questions.
Warming up
2. Уведення в іншомовну атмосферу.
1) Тренування учнів у вживанні питальних слів. Опрацювання римування, яке записане на дошці.
Over and under tell where.
Yesterday and today tell when.
Now and then tell when.
Badly and well tell how.
Easy and difficult tell how.
Here and there tell where.
Учитель звертає увагу учнів на питальні слова where, when, how. Учні хором повторюють за вчителем римування, потім троє-четверо
2) РЗ, впр. 2 (с. 2).
Учні самостійно читають речення. Потім по черзі пропонують свої варіанти питальних слів.
II. ОСНОВНА ЧАСТИНА УРОКУ
Check on Homework
1. Перевірка домашнього завдання.
Впр. 4 (с. 5).
Учитель пропонує провести конкурс на кращий проект. Учні за бажанням роблять повідомлення. Клас називає кращі роботи. Учитель підводить підсумки.
Т: Was it interesting to make a project? Who helped you in your work? I think you worked well at home. Thank you. I really liked your introductions and I’m going to give you good marks.
Grammar Practice
2. Повторення і систематизація граматичного матеріалу (часові форми дієслова Present Continuous, Present Simple, Past Simple).
1) Bпp. 1a, b (c. 6).
Учні самостійно читають довідковий матеріал.
2) Bпp. 2 (с. 6).
Учні ланцюжком складають речення за допомогою таблиці.
3) Впр. 3 (с. 6).
Індивідуальна робота учнів з диференціації часових форм дієслова,
А) Учні в зошити записують номери речень у відповідні стовпчики.
The Present Continuous Tense | The Present Simple Tense | The Past Simple Tense |
2, 6 | 1, 3, 7, 9 | 4, 5, 8 |
Б) Учитель записує на дошці граматичні форми дієслів.
Went am going was
Played isn’t sleeping are
Washes don’t do have
Учні записують їх у зошитах у три стовпчики, як у впр. 3 (с. 6).
4) Відпрацювання повторених форм дієслів.
Учитель поділяє учнів на три команди (Team A, Team В, Team С). Кожна з них протягом п’яти-семи хвилин виконує на окремих аркушах впр. 4, 5, 6 (с. 7). Потім команди здають аркуші. Після перевірки учитель називає переможця.
Writing
3. Тренування учнів у письмі.
Доки вчитель перевіряє командну роботу, учні письмово виконують впр. 3 (с. 2) в РЗ.
III. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА УРОКУ
Homework
1. Домашнє завдання.
РЗ, впр. 4 (с. 3), записати запитання.
Summarizing
2. Підведення підсумків уроку.
Т: We’ve done a lot of grammar exercises today. We’ve had two contests. Now let me name the winners. The best Project Work was… As for our Team Work the first place goes to… the second to… and Team… comes the third.
And now enjoy a joke and mind the tenses.
Учитель переказує жартівливий діалог, учні слухають і передають зміст рідною мовою.
An old Lady: Why are you carrying that umbrella over your head? It is not raining and the sun is not shining either.
A small girl: You see when it rains, Pa wants it, when it shines, Ma wants it, so now is the only time I can use it.