Які куточки України ти мрієш відвідати?
МОЯ КРАЇНА – УКРАЇНА
УРОК 52 Які куточки України ти мрієш відвідати?
Тема. Які куточки України ти мрієш відвідати?
Мета: розширити знання учнів про Україну; ознайомити з пам’ятками рідного краю; формувати пізнавальний інтерес; виховувати любов до рідного краю.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
II. Повідомлення теми і мети уроку
Багато держав є, людей і мов різних,
Та кожному мила одна лиш єдина Найкраща з усіх, то є рідна країна,
Мені ж наймиліша – моя Україна.
– Про що розповідається у вірші?
–
– Сьогодні ви дізнаєтеся про красу природи України.
III. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу
1. Робота за підручником (с. 118-119)
– Пригадайте: що дають людям ліси?
– Де люди випасають худобу?
– Що вирощують на полях?
– Роздивіться мальовничі краєвиди різних куточків на с. 118 і розкажіть нашим героям про природу в містах України.
– У яких з цих міст вам довелося побувати?
– Розкажіть, що вам найбільше запам’яталося?
– Розкажіть, у яких областях України є ліси і степи? А в яких – гори?
– Роздивіться мальовничі
-У якому з цих природних парків вам довелося побувати?
– Розкажіть, що вам найбільше запам’яталося?
– У кожної людини є мрія – побувати у загадковому куточку України. А в нашій країні багато чарівних місць. Для кожного воно своє. Одні полюбляють великі міста, музеї, театри. Інші – гірське повітря, зелені ліси, голубі озера, запах квітучих луків. Одних людей приваблюють піщані пляжі, морські глибини, високі гори й густі зарості дивовижних рослин. Іншим подобається вивчати давню історію: пам’ятники, замки, церкви.
– У яких мальовничих куточках нашої Батьківщини ви мрієте побувати? Розкажіть про це однокласникам. Підготуйте розповідь про омріяну мандрівку. Зробіть це так, щоб у ваших друзів з’явилося бажання подорожувати разом з вами.
Інформація для вчителя
За результатами Інтернет-голосування й опитування експертів – учених, істориків, культурологів і фахівців у галузі туризму – були визначені Сім Чудес України:
1. Заповідник “Кам’янець” (Кам’янець-ГІодільський)
2. Києво-Печерська Лавра (Київ)
3. Софіївка (Умань)
4. Софія Київська (Київ)
5. Херсонес Таврійський (Севастополь)
6. Хотинська фортеця (Хотин)
7. Хортиця (Запоріжжя)
2. Фізкультхвилинка
IV. Узагальнення й систематизація отриманих знань
Робота над прислів’ями
– Та земля мила, де мати народила.
– Кожному мила своя сторона.
– Рідна домівка, рідна сім’я – тут виростає доля моя.
– Де рідний край, там і рай.
– Де не є добро, а вдома краще.
V. Підсумок уроку
– Що нового ви дізналися про своє місто (селище)?
– Які чарівні місця є в Україні?
– Чим пишається ваше місто (село)?
– Назвіть свої улюблені куточки.
– У яких мальовничих куточках нашої Батьківщини ви вирішили побувати? Поясніть чому.