Які люди дбають про охорону тварин у твоему краї?
РІДНИЙ КРАЙ
УРОК 46 Які люди дбають про охорону тварин у твоему краї?
Тема. Які люди дбають про охорону тварин у твоему краї?
Мета: збагатити знання учнів про охорону тварин; розвивати спостережливість, кмітливість, вміння встановлювати причинно-наслідкові зв’язки; виховувати любов до природи, турботливе ставлення до тварин.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
II. Повідомлення теми і мети уроку
– Ви вже багато знаєте про тварин.
– Як ви вважаєте, чи треба охороняти тварин? Для чого?
– Сьогодні ви дізнаєтеся,
ІІІ. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу
1. Робота за підручником (с. 1 04-105)
– Пригадайте: яку користь приносять людям комахи, риби, птахи і звірі?
– Роздивіться фото на с. 104 та складіть розповідь за малюнками про значення тварин.
– Розпитайте їжачка Хитрячка, як живеться диким тваринам у лісах, на луках, у степах?
– Чи не заважають люди та тварини одне одному?
– Чим люди можуть допомогти диким тваринам?
– Чому потрібно охороняти тварин?
– Що ви знаєте про Червону книгу України? Для чого вона створена?
–
– Розгляньте на с. 105 фото деяких тварин, занесених до Червоної книги України.
– Назвіть цих тварин.
– Чому багато диких тварин зникає?
– Дізнайтеся, які з тварин, занесених до Червоної книги України, можна зустріти у нашому краї? Скористайтеся довідковим бюро у підручнику.
Завдання для друга природи рідного краю
– Від кого і від чого треба охороняти тварин? Розкажіть про тварину, яку потрібно охороняти.
2. Фізкультхвилинка
IV. Узагальнення й систематизація отриманих знань
1. Гра “Хто у лісі живе?
Назвіть тварин, які живуть у лісі: білка, горобець, рись, їжак, ластівка, бурий ведмідь, гуска, лелека, лось, шишкар, дятел, мурашка, зозуля.
-Як потрібно поводитись у природі, щоб не заподіяти шкоди тваринам?
– Чому багато видів тварин стають рідкісними?
– Кого називають санітарами лісу?
– Чим корисні птахи лісу? (Знищують безліч комах, які пошкоджують дерева.)
2. Поетична хвилинка
Світ прекрасний навколо тебе –
Сон де ясне і синє небо,
Птахи і звірі, гори і ріки –
Нехай він буде таким навіки!
Нехай людина добро приносить –
Бо світ навколо любові просить.
А Потапова
V. Підсумок уроку
– Як живеться диким тваринам у лісах, на луках, у степах?
– Чому потрібно охороняти тварин?
– Чому на Землі зникають деякі тварини?
– Що ви скажете тим, хто розорює пташині гнізда, мучить птахів, малят звірів?
– Від кого і від чого треба охороняти тварин?
– Як люди взимку повинні допомагати диким тваринам?
– Чим конкретно допомагає тваринам кожен з вас?
– Яку участь в охороні тварин можуть узяти учні? (Заготовляти корми для лісових тварин, для птахів.)
Додаток до уроку 46
Гра “Скарги рослин і тварин”
На що скаржаться ці рослини (тварини)? Зазначте стрілками. Як людина може їм зарадити?