Їжа, яку ми вживаємо. Меню
І семестр
ТЕМА “ЇЖА. ПРИГОТУВАННЯ ЇЖІ. ПРОДУКТИ ХАРЧУВАННЯ”
УРОК 22
Тема. Їжа, яку ми вживаємо. Меню
Мета:
– вдосконалювати навички читання та усного мовлення з опорою на вивчені лексико-граматичні структури;
– продовжувати формувати навички непідготовленого усного мовлення за проблемними ситуаціями;
– розвивати спостережливість, уяву й естетичне сприйняття навколишнього середовища;
– сприяти розвитку логічного і критичного мислення, інтересу до поставлених завдань.
ХІД УРОКУ
I. Організація
II. Підготовка до іноземного мовлення
Фонетична й мовленнєва зарядка.
III. Основна частина уроку
A) Перевірка домашнього завдання. Впр. 4, с. 40 (запис 12, с. 186).
B) Впр. 1, с. 40 – read the text and answer the questions.
What does a human body need?
What can junk food lead to?
What makes people fat?
What makes the food fast?
How much do we eat?
What do you usually eat at fast-food places?
What junk food do you eat?
How often do you eat he>
Is your diet balanced? How much fat, s>
C) Bnp. 3, c. 40-41 – look through the table with the teenage diet and comment on it.
Breakfast – lunch – tea – in between – supper
D) Read and learn the following expressions
It’s on me today.
Do you want that on separate checks?
I shall pay my own share.
I shall treat you next time.
Let’s
I’d like to make a reservation for tonight.
When will you have a table free?
E) Bпp. 4 a, c. 42 – listen to the text (tapescript 14, p. 186) and choose the right variant
Peanut butter is a thick creamy paste.
The peanut is a pea.
Peanut butter started in 1980 in St. Louis.
F) Повторення тематичних лексичних одиниць та словосполучень, виконання словникової роботи, підстановчих і трансформаційних вправ, драматизація ситуативних міні-діалогів за темою
G) Christmas Pudding
450 g shredded suet
100 g soft brown sugar
250 g self-rising flour
1 tsp ground nutmeg
450 g raisins
450 g golden syrup, warmed
450 g currant
2-3 tsp rum or whisky a little milk
450 g sultanas rind and lemon juice
250 g mixed peel small tin crushed pineapple, drained
4 eggs, beaten
1 tsp baking powder
IV. Завершальна частина уроку
Домашнє завдання
Скласти й записати меню.
Підсумки уроку
Учитель підбиває підсумки уроку та оцінює роботу учнів.