ЗАМІТКА ДО ГАЗЕТИ. ПЕРЕВІРНА РОБОТА. ДИКТАНТ № 1

Мета: ознайомити учнів з формою написання замітки та її характерними особливостями; перевірити вміння учнів писати текст під диктування; розвивати культуру писемного мовлення; виховувати охайність.

Хід уроку

ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ Перевірка домашнього завдання (вправа 45, с. 24)

– Прочитайте списаний текст.

– Які слова характерні для науково-популярного тексту-опису?

Каліграфічна хвилинка

Гг гв гр гд гб гвн івк об

Гвинтівка гардероб

Гра “Знайди пару”

cellspacing="0" cellpadding="0">

Гардероб

Роздягальня

Рушниця

Приміщення в установі, театрі тощо, у якому зберігається одяг відвідувачів, глядачів

Гвинтівка

Шафа для зберігання одягу вогнепальна зброя

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ

– Щотижня у нашій країні видається безліч газет і журналів. У них уміщено інформацію про конкретні події. Сьогодні ви ознайомитеся з формою написання замітки до шкільної газети, з її характерними особливостями.

СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ Усне виконання вправи 46 (с. 24)

    Ознайомлення учнів з текстом.

Де відбувалися події?

– У яку гру грали діти?

– Що вчителька запропонувала дітям?

    Ознайомлення учнів з поняттям “замітка”. Обговорення плану роботи над заміткою (с. 25).

Колективне виконання вправи 47 (с. 25-26)

    Мовчазне читання тексту.

– Чи можна поданий текст назвати заміткою? Чому?

– Спробуйте відредагувати текст таким чином, щоб його можна було помістити до шкільної газети.

Виконання вправи 48 (с. 26)

    Аналіз змісту замітки, користуючись порадами, поданими на с. 25 підручника. Добирання заголовка. Гра “Шукачі”.

– Знайдіть речення, у якому автор висловлює власне ставлення до того, про що розповідає.

Фізкультхвилинка

Раз – піднялись, два – присіли,

Хай мужніє наше тіло.

Хто втомився присідати,

Може, час відпочивати?

Руки в боки, руки так,

Руки вгору, як вітряк.

Раз – піднявся увесь клас –

Фізкультпауза у нас.

КОНТРОЛЬ ЗНАНЬ. ДИКТАНТ

Орієнтовні тексти диктантів

ЧЕРВОНА КАЛИНА

Споконвіку любили українці калину. Росте вона розлогим кущем і полюбляє місця з добре зволоженим грунтом. З давніх-давен вирощують калину в селі.

У калини гарний білий цвіт, пахучий, рясний. А ще більше милують око червоні ягоди.

Калину здавна вважали однією з найцінніших лікарських рослин. Якщо ти застудився, попий чаю калинового. І одужаєш, здоровий будеш.

Калина оспівана у багатьох народних піснях, її порівнюють з дівочою вродою. Сьогодні червона калина є символом України. (71 слово)

ПОЄДИНОК

У величезному гнізді чути писк лелеченят. Що їм спека? Над ними парасолькою напнулися материнські крила! Перекотить трохи сонце, переступить і лелека. Так рухаються вони кожен по своїй орбіті. Аж коли на гніздо впадуть довжелезні рятівні тіні, можна перепочити лелеці й злітати за кормом для пташенят.

І лелека чекає. Терпнуть ноги. Безсило опускаються крила. А сонце крає материнське серце. Так щодня у спеку сонце і лелека ведуть поєдинок. І любов матері перемагає. (72 слова)

ПІДСУМОК УРОКУ

– Що цікавого ви навчилися робити на уроці?

Гра на увагу

– Прочитайте пам’ятку. Пронумеруйте правильну послідовність роботи.

ПАМ’ЯТКА ДЛЯ НАПИСАННЯ ЗАМІТКИ

Усно склади план.

Обміркуй тему замітки.

Підпиши замітку.

Визнач головну думку.

Зроби висновок, вислови власне ставлення.

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Вправа 49 (с. 26).


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: ЗАМІТКА ДО ГАЗЕТИ. ПЕРЕВІРНА РОБОТА. ДИКТАНТ № 1