Зустріч. Привітання
Урок 3
Тема. Зустріч. Привітання
Мета:
– Ознайомити з новими ЛО.
– Повторити й активізувати лексичний матеріал теми.
– Навчати діалогічного мовлення.
– Формувати навички правильної вимови звуків англійської мови.
– Розвивати навички письма, розвивати комунікативні здібності учнів.
– Виховувати культуру спілкування
ХІД УРОКУ
ПІДГОТОВКА ДО СПРИЙНЯТТЯ ІНШОМОВНОГО МОВЛЕННЯ
Привітання.
Т: Hello, children! Учні співають пісню “Hello”
2. Повідомлення теми та мети уроку.
Т: На цьому уроці
Уведення в іншомовну атмосферу.
1)Повторення вірша ” Hello, My Doll!” (див. урок 2). Учні хором розповідають вірш.
2)Гра з м’ячем. Діти стоять у колі й кидають один одному надувний м’яч. Той, у кого м’яч опиняється в руках, повинен представитися: “І am…” Після цього він кидає м’яч іншому учню.
ОСНОВНА ЧАСТИНА УРОКУ
Фонетична зарядка.
1) Бесіда з учнями.
Учитель розповідає історію.
T: Чи ви пам’ятаєте містера Язичка? У нього є багато друзів серед тварин. І навіть коли містер Язичок їх не бачить, він може здогадатися, хто знаходиться поруч. Ви запитаєте: як це може бути? Дуже просто. Справа в тому, що він знає, які звуки видає кожен із них. Отже, корова каже: [m-m-m]. їжачок каже: [f-f-f-f]. Собака каже: [bau-wau]. Віслючок тихо зітхає [h-h-h]. Котик каже: [mijau-mijau]. Комар каже:
2) Командна гра.
Діти грають у командах по четверо-п’ятеро. Один з них вимовляє якийсь зі звуків, що звучали у фонетичній зарядці ([m], [f], [h], [bau-wau], [mijau-mijau]), A решта здогадується, яку тварину він зображує.
Повторення й активізація ЛО теми.
1) Бесіда з учнями.
Т (по черзі звертається до кожного учня): Hello! Hi! Goodbye! Bye!
Учні відповідають словами привітання або прощання.
3. Презентація нових ЛО.
1) Бесіда з учнями.
Т: Отже, коли ми зустрічаємося, ми вітаємося: “Hello!”, “Hi!”
Але ми часто також питаємо: “How are you?” – “Як справи?” Repeat. Повторіть: “How are you?”
Кожен учень повторює, учитель контролює вимову.
Т: У відповідь на це запитання ми кажемо: “І am fine! Thank you!” – “Усе добре! Дякую!” Repeat. Повторіть: “І am fine! Thank you!” Кожен учень повторює за вчителем слова, вчитель звертає особливу увагу на звук [0] у слові “Thank”.
2) Рольова гра.
Учні в парах розігрують ситуацію зустрічі: вітають один одного, називають свої
Імена і запитують, як справи.
Pt: Hello!
Р2: Ні!
Р1: І am Mykola.
Р2: І am Roman.
Pt: How are you?
P2: I am fine! Thank you!
3) Комунікативна гра.
Діти стають у два кола: одне всередині другого. Учні внутрішнього кола стоять обличчям до учнів зовнішнього кола. Одне коло пересувається за стрілкою годинника, а друге – у протилежному напрямку (так, щоб в учнів змінювалися співрозмовники). За командою вчителя рух кіл зупиняється, й учні в парах розігрують ситуацію зустрічі, знайомства і прощання: вітають один одного, називають свої імена, запитують, як справи, і прощаються.
4)Впр. 1 (с. 10).
Т: Подивіться на сторінку 10 {показує відповідну сторінку). Тут зображені два хлопчики. Вони розмовляють по Скайпу. Хто з них з України, а хто – з Англії? За костюмом першого хлопця учні здогадуються, що він з України, а за прапором Британії на столі у другого – що той англієць. Т: Що вони говорять? Listen and repeat.
Учні слухають текст діалогу й хором повторюють його за вчителем. Потім розігрують цей діалог у парах за ролями.
5)РЗ, впр. 1 (с. 6).
Учні розглядають малюнки й озвучують їх у парах, розігруючи відповідні діалоги. Учитель стежить за правильністю вимови.
4. Вивчення пісні. Впр. 2 (с. 11).
Т: Подивіться на фотографію. Ми бачимо дітей. їхні імена – Вік, Пем, Тім і Сем.
Давайте заспіваємо пісеньку про них.
Учні повторюють текст пісні за вчителем, потім хором співають.
5. Фізкультхвилинка.
Гра “Коти й миші”.
Діти поділяються на дві команди: котів і мишей. Ставляться стільці, щоб розділити кімнату на три секції: “дім котів”, “мишачу нору” і “вулицю”.
Учитель говорить: “Cats, go home!” – і команда котів переходить у “дім”; учень каже: “Mice, walk!” – і команда мишей виходить на “вулицю”. Потім командує: “Cats, come out and catch mice! Mice, run away!” – і діти-к вибігають з “дому” й ловлять мишей, які можуть сховатися в “мишачій норі”.
Письмо. РЗ, впр. 2 (с. 7).
Учні самостійно обводять пунктир та розфарбовують малюнки. Учитель ходить класу і стежить за правильністю виконання вправи.
ІІІ. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА УРОКУ
Підведення підсумків уроку.
Учні разом з учителем співають “Goodbye Song”