Аравійський півострів і його населення

ЄВРОПА ВІЗАНТІЯ АРАБСЬКИЙ СВІТ

§ 11. Арабський халіфат

1. Установіть відповідність між поняттями та поясненнями.

1. Схизма

2. Інквізиція

3. Хрестові походи

4. Інвеститура

А) церковний розкол;

Б) церемонія введення васала у володіння феодом;

В) судовий і каральний орган католицької церкви, створений для боротьби з єрессю, переслідування противників папської влади тощо;

Г) походи рицарів для захисту християнства й відвоювання Гробу Господнього.

Аравійський півострів і його населення

1. Аравійський півострів і його

населення

Великий півострів Аравія, площа якого становить 3 млн кв. км, із давніх – давен був заселений арабами. Основна територія Аравії складається з пустель, напівпустель і сухих степів. Тож тільки невеликі ділянки землі придатні для обробітку. Природні умови зумовили поділ Аравії на кілька областей, а її населення – на осілих землеробів і кочовиків-скотарів.

Найрозвиненішою була південно-західна область – Ємен (щаслива Аравія). Тут ще в І тис. до н. е. обробляли землю, будували міста, вирощували ячмінь, виноград, фруктові дерева, фінікові пальми. Ємен славився також виробництвом зброї, обробкою шкіри,

видобуванням золота. Він був посередником у торгівлі країн Середземномор’я з Індією та Ефіопією.

Значну територію в центрі Аравійського півострова займало слабо зрошене плоскогір’я Неджд. Тут проживали кочовики-скотарі, яких називали бедуїнами (степовиками). Вони випасали в стеках стада верблюдів, отари овець і кіз.

Уздовж Червоного моря простягалася довга смуга півострова Хіджаз (кордон). Землеробством тут можна було займатися лише в окремих оазах. Через Хіджаз проходив караванний шлях з Ємена в Сирію. На цьому шляху виникло кілька міст: Мекка, Ясриб, Таїф. Найбільшою була Мекка, населення якої займалося торгівлею. Багаті жителі міста скуповували чужоземні Товари й споряджали каравани, відправляючи їх двічі на рік у Сирію та Ємен. Торговий караван нерідко налічував до 300 верблюдів.

Аравійський півострів і його населення

Арабський караван у Мекку. Мініатюра. XIII ст.

Під час ярмарку в Мецці та її околицях проголошувався мир, заборонялися сварки та збройні сутички. У середині V ст. Мекку завоювало кочове плем’я курейшитів, яке стало правити в цьому місті. Із курейшитів складалася рада старійшин, а єдиного правителя Мекка не мала.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...Іконописці київської русі.
Ви зараз читаєте: Аравійський півострів і його населення