ДОДАТКОВІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ВИРОЩУВАННЯ КАРТОПЛІ

Сад і город (енциклопедія)

ТЕХНОЛОГІЯ ВИРОЩУВАННЯ ОКРЕМИХ

ГОРОДНІХ КУЛЬТУР

ДОДАТКОВІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ВИРОЩУВАННЯ КАРТОПЛІ

Найкращий грунт під картоплю повинен за обсягом містити 40 % твердих часток, 40 % вологи й 20 % повітря.

При садінні важливо не ушкодити паростки з бруньок верхівкової частини бульби. Найбільш потужні та здорові рослини виростають із центральної бруньки. Якщо перший паросток видалити, то проростуть також інші бруньки, але рослини будуть слабшими.

Бульби, які формуються біля поверхні грунту, під даються

впливу сонячного світла. У них утворюється соланін, що надає бульбам зеленого забарвлення й гіркого присмаку. Щоб уникнути цього, рослину слід високо підсапувати.

Як попередники для картоплі потрібно у разі можливості використовувати горох або сою. Картопля, вирощена на ділянках, зайнятих до неї цими культурами, дає врожай на 30-35 % більше.

Брак кисню й перезволоження грунту призводить до задухи бульб. Якщо на поверхні бульби з’явилися білі горошинки, треба розпушити грунт.

Якщо ряди з картоплею розташовувати з півночі на південь, рослини більш рівномірно освітлюються. При такому саджанні врожай

підвищується на 10-15 %.

Якщо грунти містять достатню кількість а30ту, органічні добрива вносять восени в помірній кількості. Надлишок а30ту можна нейтралізувати, якщо одночасно вносити азотні, фосфорні й калійні добрива.

Показники нестачі в грунті мінеральних речовин: якщо мало а30ту, картопляний кущ росте слабко, листя блідо-зелене, погано гілкується. Якщо в грунті мало калію, листя набуває брон30вого відтінку, стає зморщеним, жовкне, краї листочків відмирають.

Ознаки надлишку в грунті мінеральних речовин: якщо є надлишок азоту, рослина жирує, тобто відбувається активний розвиток картоплиння на шкоду бульбам, які затримуються в розвитку, знижується їхня стійкість до механічних ушкоджень і хвороб.

Ранні сорти картоплі більш вимогливі до родючості грунту й до температурного режиму. Тому під них відводять найбільш родючі ділянки, не висаджують у низині, де вранці довго тримається холодне повітря. Найкраще, якщо ділянки відкриті з півдня й південного заходу. Щоб рання картопля одержувала достатню кількість тепла, бульби загортають на невелику глибину, аби вони знаходилися в тому шарі грунту, який добре прогрівається.

Для збільшення врожаю бульби перед садінням можна помістити в сітках на 1 год в розчин з аміачної селітри й суперфосфату з розрахунку 400 г кожної мінеральної речовини на 10 л води. Після витримки бульби просушують і садять.

Якщо перед садінням обробити пророщену картоплю попелом із розрахунку 1 кг попелу на 30-40 кг бульб, урожайність підвищиться на 10-15 %.

Насінні бульби із плямами на шкірці не можна використовувати для садіння. Заражені насіння та бульби під час пророщування починають гнити, тому необхідно проводити вибракування й використовувати лише здоровий насінний матеріал.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: ДОДАТКОВІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ВИРОЩУВАННЯ КАРТОПЛІ