Додаток 5а Вплив Світової економічної кризи 2008 на інноваційне підприємництво – Додаток 5 Біл Гейтс та його інноваційне підприємництво
ІННОВАЦІЙНИЙ МЕНЕДЖМЕНТ
Додаток 5
Біл Гейтс та його інноваційне підприємництво
За останні два десятиліття ми вже звикли бачити в чільній п’ятірці найбагатших людей світу Білла Гейтса. Діяльність Білла Гейтса і корпорації Microsoft вплинула на розвиток світової цивілізації? – Безперечно! Нехай не в кожній оселі, але принаймні, там, де є сучасний комп’ютер, там так чи інакше присутні Білл Гейтс і Microsoft! Діяльність цієї корпорації тим чи іншим чином вплинула на життя і діяльність більше половини населення планети.
Дюпони і Моргани,
Додаток 5а
Вплив Світової економічної кризи 2008 на інноваційне підприємництво
Журнал „Forbes” наводить дані про постраджавших від світової економічної кризи російських мільярдерів. Завдяки 16-процентному росту акцій інвестфонду Berkshire Hathaway, власник The Berkshire Hathaway Уоррен Баффет з вересня 2008 року додав до свого статку ще 8 млрд. доларів, що за останні 33 дні досяг 58 млрд. доларів. У той же час засновник Microsoft Білл Гейтс за місяць втратив півтора мільярда, і його статок знизився з 57 мільярдів до 55,5 мільярда доларів.
Згадаємо, у березні 2008 року Баффет уже “відібрав” Гейтса звання самого заможного бізнесмена. Однак у вересні 2008 року Гейтс повернув його собі, після того як через кризу активи Баффета подешевшали приблизно на 12 мільярдів доларів. Як відзначає Forbes, у нинішньому році російський фондовий ринок втратив у ціні вже більше 50 відсотків. Фінансова система країни здригнулася, пише журнал.
Криза на Уолл-Стрит, що вразила більшу частину економік світу, позначається й у Росії (і впливає на її мільярдерів), особливо сильно зачіпаючи банки, які багато в чому опиралися на доступ до закордонних ліквідних коштів. Але провину за це не можна цілком звалити на Уолл-Стрит. У липні 2008 року, коли прем’єр-міністр Володимир Путін розкритикував сталеливарну компанію “Мечел”, звинувативши її в завищенні цін усередині країни, на ринку почався обвал. Після конфлікту між Росією та Грузією в серпні спад підсилився. Forbes приводить список втрат, понесених рядом найбагатших росіян у порівнянні із ситуацією річної давнини. Оцінка втрат заснована на найбільш свіжій доступній інформації про активи підприємців. П’ятірка лідерів виглядає так: більше інших постраждав мажоритарний акціонер Новолипецкого металургійного комбінату Володимир Лисин. Його втрати склали, за даними журналу, 11,21 мільярда доларів. Найбільший акціонер “Уралкалія” Дмитро Риболовлєв втратив 7,34 мільярда доларів. На п’яти наступає президент “Лукойла” Вагіт Алекперов, що недорахувався в порівнянні з минулим роком 5,13 мільярда доларів. Власник “Сєверсталі” Олексій Мордашов і голова ради директорів “Євразхолдинг” Олександр Абрамов втратили по 4,49 мільярди й 3,5 мільярди доларів відповідно.
За оцінками Forbes, головним невдахою року із завидним відривом від конкурентів став Шелдон Адельсон (Sheldon Adelson) – магнат ігорного бізнесу з Лас-Вегаса. З жовтня минулого року акції його Las Vegas Sands зменшилися в ціні на 75 %. Власність Адельсона зменшилася на 13 мільярдів доларів, іншими словами, магнат за останні 12 місяців втрачав по 1,5 мільйона доларів у хвилину. Його конкурент по індустрії розваг Кірк Керкорян (Kirk Kerkorian) втратив 6,8 мільярда доларів після того, як акції його MGM Mirage упали на 70 відсотків.
У списку невдах виявилися й Сергій Брин (Sergey Brin) і Ларри Пейдж (Larry Page). Гаманці власників інтернет-гіганта “Google” “схудли” на 2,7 мільярди й 2,6 мільярди доларів відповідно. Засновник онлайн-аукціону eBay Пьєр Омідьяр (Pierre Omidyar) також втратив 2,6 мільярди доларів.