Досягнення людства. Культура. Спорт

Розділ 1. ЛЮДИНА

& 6. Досягнення людства. Культура. Спорт

Поміркуй! Яке значення має слово “досягнення”?

У житті наших далеких предків завжди було місце для пригод. Полювання, війни, подорожі – усе це було звичним явищем для кожного. Це гартувало людей фізично і морально. У Стародавній Греції, наприклад, слабка людина взагалі не вважалася за людину. А буденний похід на ринок у Середні віки міг закінчитися дуеллю. Минали роки, життя змінювалося. Науково-технічний прогрес зробив життя спокійнішим. Адже роботу на заводському

конвеєрі не порівняти з боями на лицарських турнірах. Тому, щоб зняти надмірне емоційне напруження, на допомогу людині прийшло мистецтво і спорт.

У 1895 році в “Гранд-кафе” у Парижі брати – Огюст і Луї Люм’єр – продемонстрували свій винахід – апарат, який вони називали “кінематограф”.

Досягнення людства. Культура. Спорт

Брати Люм’єр

Досягнення людства. Культура. Спорт

Винахід братів Люм’єр

Прогрес – це розвиток від нижчого до вищого, поступальний рух вперед, до кращого.

Першою в світі кінокомедією вважається картина “Политий поливальник”. У фільмі показано садівника, який

поливає рослини зі шланга. Ззаду непомітно підкрадається хлопчик і наступає на шланг. Вода перестає текти.

Садівник здивовано заглядає у шланг. У цей час хлопчик забирає ногу – і вода вдаряє садівникові в обличчя. Така ось нехитра комедія мала величезний успіх у публіки. Люди сміялися і приходили на сеанси знову і знову. Вже незабаром брати Люм’єр представили публіці свій найзнаменитіший фільм “Прибуття поштового поїзда”. Сюжет відеоряду дуже простий – на станцію прибуває потяг, а вздовж вагонів ходять пасажири. Але популярність фільм отримав не через сюжет, а через реакцію

Глядачів. Ті, хто вперше прийшли до кінозалу, дуже злякалися, коли побачили, що з екрана просто на них мчить поїзд. Окрім перших комедій і фільмів жахів, з’явилися і пізнавальні фільми. Одним із таких був фільм “Вольтижування”. За сюжетом, офіцер вчить новобранця правильно заскакувати на коня. Так з’явилися перші три види кінофільмів: комедійний, пізнавальний і фільм жахів.

Досягнення людства. Культура. Спорт

Статуї персонажів з кінострічки “Политий поливальник” м. Безансон, Франція

Чи ти любиш дивитися мультфільми? Який твій улюблений?

Яке заняття ти вибереш на дозвіллі: пограти в м’яча з друзями чи подивитися мультфільм (піти в кіно)?

Досягнення людства. Культура. Спорт

Футбол

Крім мистецтва, мільйони людей у всі часи захоплювалися спортом. Хоча в давнину фізичного навантаження людям і так вистачало: війни, важка праця на землі, будівництво… А ось у 1920 століттях спорт знову став дуже потрібний. У наш час найпопулярніший вид спорту, звичайно ж, футбол. Поганяти м’яча на майданчику любить, напевно, кожен школяр. Проте не всі знають історію винаходу цього виду спорту. Хоч засновниками футболу і вважають англійців, ігри з м’ячем були відомі ще в Стародавньому Римі, Єгипті та Китаї за багато століть до нашої ери. Всі ці ігри мали свої особливості і дуже відрізнялися від того футболу, в який ми граємо тепер. Найбільшої популярності футбол набув саме в Англії у 19 столітті. Рік за роком ця гра ставала все популярнішою. Сьогодні ж фінал Ліги чемпіонів або Чемпіонату світу з футболу збирає біля екранів телевізорів більше вболівальників, ніж будь-яка інша трансляція за всю історію телебачення.

Досягнення людства. Культура. Спорт

Бейсбол

Досягнення людства. Культура. Спорт

Баскетбол

Чи ти займаєшся якимось видом спорту?

Кого з українських спортсменів ти знаєш? Що допомогло їм досягти успіху?

Розкажи про свого улюбленого спортсмена.

Прочитай.

Незвичайна Олімпіада

Пізнайки були великими шанувальниками спорту. У себе на батьківщині вони кожні чотири роки проводили Олімпійські ігри. Тому пізнайки вирішили організувати змагання, хоча з багатьох видів спорту їх неможливо було провести на острові. Метальники диска, наприклад, закидали снаряд у джунглі, а потім не могли його знайти. І довго сперечалися, хто ж з них переміг. А велосипедисти, не маючи велосипедів, взагалі намагалися ганяти на страусах. Але ті часто ображалися і могли боляче дзьобнути, якщо їх не дуже ввічливо підганяли. Та й перемагав у такому змаганні не найсильніший “велосипедист”, а той, хто знайшов собі найшвидшого страуса.

Досягнення людства. Культура. Спорт

Отож, вирішили вони придумати нові види спорту і позмагатися в них. Хто переможе в більшості видів, той і чемпіон Олімпіади. Перше змагання – перетягування ліани. Тут переможцем став Здоровань. Він обв’язав ліану навколо себе, і ніхто не зміг зрушити його з місця. Довго мучилися суперники, але всім врешті-решт набридло і вони здалися.

Досягнення людства. Культура. Спорт

У другому змаганні учасники бігали на швидкість навколо острова. Найшвидшим виявився Спритник. Однак, Хитрун дуже довго доводив, що це він переможець. Правду кажучи, Хитрун замість того, щоб намагатися усіх обігнати, зробив зовсім маленьке коло довкола своєї хатини і заявив, що оббіг увесь острів. Його довелося дискваліфікувати. Але він так і не зрозумів чому.

А от із завзятим шанувальником зимових видів спорту Сніжком стався конфуз. Річ у тім, що в себе на батьківщині пізнайки часто влаштовували і зимову Олімпіаду, де в змаганні на лижах зі Сніжком ніхто не міг зрівнятися. Але на острові снігу не було. Тому вирішили замінити лижні перегони на стрибки на одній нозі. У цьому змаганні переміг Стрибунець. Сніжок спочатку дуже засмутився, але взяв реванш у наступному змаганні з поїдання морозива.

Так пізнайки змагалися до самого вечора. У кожному наступному змаганні перемагав хтось інший. Втомлені і

Виснажені вони розійшлися по своїх хатинах і лягли спати. У кожного на шиї висіла медаль за перемогу в якомусь одному виді спорту. Перемогла дружба.

Чому пізнайки не змогли провести змагання з усіх видів “в спорту?

Як ви розумієте вислів: “Головне не перемога, а участь”? Дізнайтеся, хто і коли проголосив цей девіз.

Прочитай прислів’я. Поясни, як ти розумієш їх зміст.

* * *

Сила та розум – краса людини.

* * *

Праця сприяє успіху, а лінощі стоять на заваді.

* * *

Не кажи – не вмію, а кажи – навчуся.

Підсумуй свої знання

– У 1895 році брати Люм’єр винайшли кінематограф.

– Для фізичного і психологічного розвантаження люди заглибились у мистецтво і спорт.

Перевір себе

1. Що таке прогрес?

2. Як називається перша у світі кінокомедія?

3. Який вид спорту найпопулярніший сьогодні?

4. Яка спортивна подія відбулася в Україні в 2012 році?

Підготуй розповідь про досягнення, яке найбільше тобі сподобалось.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...5 речень з прислівниками.
Ви зараз читаєте: Досягнення людства. Культура. Спорт