Екскурсія до краєзнавчого музею, шкільного “живого куточка”, зоопарку (на вибір)
СВІТ ЖИВОЇ ПРИРОДИ
Урок 43
Тема. Екскурсія до краєзнавчого музею, шкільного “живого куточка”, зоопарку (на вибір)
Мета: продовжувати розвивати у дітей пізнавальні здібності, творчу уяву; формувати передумови пошукової діяльності, інтелектуальної ініціативи; розвивати вміння визначати можливі методи розв’язання проблеми за допомогою дорослого; активізувати мовлення дітей; виховувати дбайливе ставлення до живої природи.
ХІД УРОКУ
I. Повідомлення теми і мети екскурсії
– Діти, сьогодні ми вирушимо на екскурсію,
Я ходив туди із татом.
Звірів бачив там багато.
Мавпу, лева, і слона,
Ще й веджмедя крокодила…
Всіх запам’ятать – несила. (Зоопарк)
– Зараз ми підемо на екскурсію до зоопарку. Згодні?
– Але перш, ніж піти туди, нам потрібно купити квитки. Квиток я дам тому, хто правильно відповість на питання.
– Які тварини живуть у зоопарку?
– Дуже товсті ноги маю,
Ледве їх переставляю,
Сам високий я на зріст,
Замість носа маю хвіст. (Слон)
– Живу я там, де вічний лід,
Люблю я рибу на обід.
В кожусі білому завжди Виходжу часто із води,
Умію
А як мене, малята, звати? (Білий ведмідь)
– Вік свій ходить з клунками,
Та ще сідають на нього з мішками. (Верблюд)
– Хто в зоопарку вище всіх?
Впізнать її нам легко,
Впізнать її на раз:
Висока вона зростом
Та бачить супер клас! (Жирафа)
– Величезний цей хижак
На людей наводить жах.
Проживає в річці
Ніл Небезпечний… (крокодил).
– Як на гойдалках, на вітках
Вони плигають у клітках.
Граються, кривляються,
Разом забавляються.
А веселі ці малята –
Пустотливі. (мавпенята).
– Він незграбний і товстий,
Завжди він чомусь сумний.
А на лобі в нього ріг,
Ця тварина – … (носоріг).
– У саванні проживає,
Чорно-білі смужки має.
І весела, і пригожа,
На конячку нашу схожа. (Зебра)
– Він такий смугастий,
Він такий ікластий.
Найстраніший у тайзі,
Перед ним тремтять усі.
Як роззявить пащу: – Ггрр!
Називають звіра… (тигр).
– Усі ці тварини живуть далеко, в інших країнах і, якщо б не зоопарк, то цих тварин ми могли б побачити лише на картинках або в кіно.
– Чи знаєте ви правила поведінки в зоопарку?
2. Обговорення з дітьми правил поведінки в зоопарку
– Діти, в зоопарку над клітками висять таблички, на яких написано “Тварин годувати заборонено”. Як ви вважаєте, чому? (Відповіді дітей.)
– Уявіть, що вам цілий день даватимуть цукерки, печиво, свіжий хліб, банани і багато чого іншого. Що трапиться? (Відповіді дітей.) Правильно, заболять животи і зуби. І тварини на волі теж не їдять цілий день. Крім того, багато людей не знають, що можна їсти певній тварині, тому кидають у клітки будь-що. Тварини від цього дуже хворіють і навіть можуть померти.
– Що ще не варто робити в зоопарку? (Відповіді дітей.) Правильно, наближатися до кліток і тим більше просовувати туди руки. Адже клітка – це будинок тварини, і вона цей будинок охоронятиме. І, звісно ж, не можна галасувати в зоопарку! У зоопарку завжди багато народу, а тварини звикли в лісі до тиші.
Демонстрування символів – правил поведінки в зоопарку: “Не годуй тварин”, “Не гладь тварин”, “Не дратуй тварин”, “Не галасуй”, “Не просовуй руки в клітки з тваринами”.
III. Підсумок екскурсії
– Діти, вам сподобалося в зоопарку?
– Зараз ми пограємо. Я називатиму по черзі тварин, які живуть у зоопарку, а ви маєте всі разом показати, як ця тварина пересувається. (Ведмідь, лисиця, заєць, мавпа)
– А тепер пограємо в гру “Хто зайвий?”. Ви маєте визначити на слух, хто зайвий, і довести, чому саме?
Вовк, лисиця, кішка, заєць.
Собака, корова, жираф, кінь.
– Пограймо у гру “Зоопарк”.
– Я кручу стрілку дзиги. На яку картинку із твариною вона вкаже, ту тварину дитина повинна описати і сказати, що вона полюбляє їсти.
– Кого ми бачили в зоопарку?
– Назвіть їх.