Елементи графічної грамоти. Виготовлення коробочки
УРОК 30
Тема. Елементи графічної грамоти. Виготовлення коробочки
Мета: навчити виготовляти коробочку з паперу, виконувати розмітку за кресленням, обирати і вносити зміни у засоби скріплення деталей у виробі; розвивати конструкторські навички, навички роботи з ножицями, клеєм; виховувати бажання дотримуватися правил охайності, посидючість, працьовитість.
Обладнання: модель коробочки, картон, кольоровий папір, ножиці, олівці, клей, пензлик, серветка для рук.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент
1. Привітання.
2. Перевірка
3. Упорядкування робочого місця.
ІІ. Новий матеріал
1. Оголошення теми та мети уроку.
– Сьогодні ми будемо працювати з картоном та папером. Розгляньте ребус, спробуйте відгадати його – і ви дізнаєтесь, про який виріб йде мова.
– Розгадали? Так, це коробочка.
2. Вступна бесіда.
– Де ви зберігаєте свої іграшки, особисті речі, марки або етикетки?
– Для чого використовують коробочки?
– З якого матеріалу їх виготовляють?
– Якого розміру бувають коробочки?
– Як можна їх прикрасити?
– Чому кришка повинна бути більшою
– Усі коробочки мають однакові частини: основу, стінки (борта), кришку (якщо потрібна).
3. Підготовка до роботи.
– Розгадайте загадки – і ви дізнаєтесь, які інструменти нам потрібні на уроці.
– У носатого Івана
Одежа дерев’яна.
Він у чистім полі ходить
І по ньому носом водить,
Нестрижений, нечесаний –
Гострим ножем затесаний. (Олівець)
– Землю копала,
Грядки рівняла,
Канавки прорила,
Спочити не просила. (Лопата)
Колюча, наче їжак,
Штанці почистить, піджак. (Щітка)
– Я всіх вас обшиваю,
Сама ж я одягу не маю. (Голка)
– Домовилися дві ноги
Робити дуги та круги. (Циркуль)
– Я полюбляю прямоту
Я і сама прямая,
Зробити рівненько черту
Я всім допомагаю.
Що-небудь без мене
Накреслити зумій-ка!
Відгадайте, друзі. Хто я?
Хто я? Я -… (лінійка).
– Бігаю туди-сюди
І рятую від біди:
Там, де помилка чи бруд,
Мною на папері труть. (Гумка)
– Щоб жили всі дружно в мирі –
Скло, пластмаса, гума й шкіра, –
Всіх здружу я, крім людей.
Здогадались, хто я?.. (Клей).
– Ріжемо усе, що треба.
Ми поріжемо для тебе
І тканину, і папір.
Як не віриш – перевір. (Ножиці)
– Так які ж інструменти нам знадобляться?
– Для чого потрібні інші речі?
4. Фізкультхвилинка.
Хомка-хомка, хом’ячок,
Посмугований бочок.
Хомка раненько встає,
Щічки миє, шийку тре.
Підмітає Хомка хатку
І виходить на зарядку
III. Демонстрація та аналіз зразка
1. Інструктаж учителя.
– З’ясуйте призначення коробочки.
– Продумайте форму та конструкцію.
– Виконайте розмітку розгорток коробочок на картоні або кольоровому папері.
– Виріжте розгортки та склейте коробочки.
– Прикрасьте коробочку аплікацією за власним задумом.
2. Інструктаж із техніки безпеки та правил гігієни.
– Як правильно користуватися ножицями?
– Як потрібно передавати ножиці?
– Як користуватися клеєм, щоб не забруднитися?
– За допомогою чого потрібно наносити клей?
– Для чого потрібна серветка?
– Стежте за чистотою на парті. Після роботи приберіть сміття.
ІV. Практична робота учнів
Діти виконують роботу самостійно, вчитель індивідуально допомагає окремим учням (або це може робити учень, який швидше впорався із завданням).
V. Виставка та оцінювання робіт
1. Перевірка та аналіз робіт.
2. Оцінювання.
VI. Підсумок уроку
– Чому саме таку коробочку ви обрали?
– Що будете зберігати в ній?
– Така коробочка може стати подарунком подрузі, другові, мамі на свято.
Related posts:
- ЕЛЕМЕНТИ ГРАФІЧНОЇ ГРАМОТИ. ВИКОНАННЯ ГРАФІЧНОГО ЗОБРАЖЕННЯ ОБРАНОГО ОБ’ЄКТА ПРАЦІ Тема: ЕЛЕМЕНТИ ГРАФІЧНОЇ ГРАМОТИ. ВИКОНАННЯ ГРАФІЧНОГО ЗОБРАЖЕННЯ ОБРАНОГО ОБ’ЄКТА ПРАЦІ Мета: формувати вміння геометричної побудови проекцій предмета на дві та три взаємно перпендикулярні площини; розвивати технічне мислення. Ключові поняття: фронтальна площина, профільна площина, невизначеність предмета. Об’єкти практичної діяльності учнів: виконання графічного зображення обраного об’єкта праці. Обладнання: креслярські інструменти, набір предметів різної геометричної форми. Тип уроку: […]...
- Елементи проектної графіки (графічної грамоти) УРОК 2 Тема. Елементи проектної графіки (графічної грамоти) Мета: учити дітей читати креслення; формувати спостережливість, відчуття пропорції, кмітливість; розвивати просторову уяву, логічну пам’ять, фантазію, мислення; виховувати любов до природи, естетичні смаки, доброту, чуйність. Обладнання: малюнки із зображенням птахів, зразки робіт, білий папір. ХІД УРОКУ I. Організація класу II. Актуалізація опорних знань Бесіда. – Діти, яка […]...
- ЕЛЕМЕНТИ ГРАФІЧНОЇ ГРАМОТИ. ПОНЯТТЯ ПРО ПРОЕЦІЮВАННЯ. ВИГЛЯДИ ВИРОБІВ НА КРЕСЛЕННІ Тема: ЕЛЕМЕНТИ ГРАФІЧНОЇ ГРАМОТИ. ПОНЯТТЯ ПРО ПРОЕЦІЮВАННЯ. ВИГЛЯДИ ВИРОБІВ НА КРЕСЛЕННІ Мета: формувати в учнів поняття про проеціювання, вигляд; ознайомити з особливостями та правилами побудови виглядів на горизонтальній, фронтальній, профільній площині; навчити визначати потрібну та достатню кількість виглядів та інших даних для повного уявлення про предмет; розвивати логічне та абстрактне мислення, навички самоконтролю. Ключові поняття: […]...
- ВИГОТОВЛЕННЯ Й ОЗДОБЛЕННЯ ВИРОБІВ ОБ’ЄМНОЇ ФОРМИ, ВИГОТОВЛЕННЯ ОБ’ЄМНИХ ВИРОБІВ ІЗ КОРОБОК. ВИГОТОВЛЕННЯ ПІДСТАВКИ ДЛЯ РУЧОК ТА ОЛІВЦІВ. “КОТИК” Мета: навчати учнів виготовляли побутові речі за допомогою коробки; вдосконалювати навички роботи з папером та картоном; розвивати образне мислення, увагу, фантазію, кмітливість; виховувати любов до рідного краю, бажання працювати в колективі, акуратність під час роботи з фарбами, кольоровим папером і ножицями. Обладнання: паперова коробка середнього розміру з-під соку; кольоровий папір та картон; клей; ножиці; зразки […]...
- ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ ПРО ВИГОТОВЛЕННЯ МОЗАЇКИ ТЕХНІКОЮ ТОРЦЮВАННЯ. КОНТУРНЕ ТОРЦЮВАННЯ. ВИГОТОВЛЕННЯ МОЗАЇКИ ТЕХНІКОЮ ТОРЦЮВАННЯ Мета: формувати знання учнів про новий вид декоративно-прикладного мистецтва – об’ємну аплікацію з паперу, або торцювання; ознайомити з технікою торцювання; розвивати творчу уяву, оригінальність мислення; виховувати естетичне ставлення до навколишнього середовища. Обладнання: гофрований кольоровий папір або кольорові серветки; простий олівець; дерев’яні палички або стержень від ручки; картон; клей; ножиці; малюнки та зразки мозаїки; мультимедійна дошка. […]...
- Виготовлення пейзажу, панно із використанням різних матеріалів (в коробці з-під цукерок) УРОК 28 Тема. Виготовлення пейзажу, панно із використанням різних матеріалів (в коробці з-під цукерок) Мета: вдосконалювати вміння та навички роботи з різними матеріалами: рослинним матеріалом, кольоровим папером, тканиною, нитками; виготовити панно за зразком або за власним задумом; розвивати художній смак, творче мислення, дрібну моторику рук; виховувати естетичні почуття, бажання дотримуватися правил дизайну. Обладнання: природний матеріал, […]...
- Виготовлення кубиків із зображенням літер для першокласників УРОК 4 Тема. Виготовлення кубиків із зображенням літер для першокласників Мета: вдосконалювати вміння та навички роботи з папером; вчити виготовлення кубиків із літерами; розвивати мислення, просторову уяву, дрібну моторику рук; виховувати дисципліну, навички оформлення, відповідальність, взаємодопомогу. Обладнання: папір кольоровий, картон, олівці, клей, ножиці, пензлики, серветки. ХІД УРОКУ І. Організаційний момент 1. Привітання. 2. Перевірка готовності […]...
- ТЕХНОЛОГІЯ ВИГОТОВЛЕННЯ ВИРОБІВ ІЗ ПАП’Є-МАШЕ ЗА ГОТОВОЮ ФОРМОЮ Пап’є-маше ТЕХНОЛОГІЯ ВИГОТОВЛЕННЯ ВИРОБІВ ІЗ ПАП’Є-МАШЕ ЗА ГОТОВОЮ ФОРМОЮ Для роботи з пап’є-маше спрощеним способом необхідні прості матеріали: папір – газетний, обгортковий, афішний, клеїльні речовини – крохмальний чи борошняний клейстери, шпалерний клей. Виготовлення посуду за готовою моделлю технікою пап’є-маше Виготовляючи виріб, папір рвуть на невеличкі шматочки та обклеюють ним виріб у кілька шарів. Папір обов’язково […]...
- Побутова праця. Розподіл обов’язків у сім’ї. Види самообслуговування. Виготовлення корисних для сім’ї речей у міні-групах УРОК 10 Тема. Побутова праця. Розподіл обов’язків у сім’ї. Види самообслуговування. Виготовлення корисних для сім’ї речей у міні-групах Мета: навчати дітей виготовляти корисні речі для сім’ї; розвивати у дітей уміння працювати в колективі; виховувати працелюбність, охайність. Обладнання: зразки робіт, клей, ножиці, папір, тканина. ХІД УРОКУ І. Організація учнів класу II. Актуалізація опорних знань учнів 1. […]...
- ВИГОТОВЛЕННЯ ТВАРИН У ТЕХНІЦІ КВІЛІНГ. КОМПОЗИЦІЯ “ПАВИЧ” Мета: вдосконалювати навички роботи в техніці квілінг; навчити виготовляти фігурку павича; розвивати творчі здібності учнів, уяву, увагу; виховувати охайність під час роботи, працьовитість, любов до навколишнього світу. Обладнання: папір для квілінгу; гачки для квілінгу (зубочистки); клей ПВА; пінцет; ножиці; зразки готових робіт; мультимедійна дошка. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ 1. Привітання Добрий день, любі діти, […]...
- ВИГОТОВЛЕННЯ ШТУЧНИХ КВІТІВ ОБ’ЄМНОЇ ФОРМИ. РОЖЕВА КВІТКА З ПАПЕРУ Урок 15. ВИГОТОВЛЕННЯ ШТУЧНИХ КВІТІВ ОБ’ЄМНОЇ ФОРМИ. РОЖЕВА КВІТКА З ПАПЕРУ Мета: вдосконалювати техніку роботи з папером; формувати вміння створювати квіткові композиції; розвивати моторику рук, творчі здібності, уяву; вчити контролювати і коригувати свої дії; виховувати охайність у роботі, любов до природи та навколишнього світу. Обладнання: кольоровий папір, ножиці, клей, зразки композицій, мультимедійна дошка. Хід уроку […]...
- Конструювання побутових виробів у техніці лозоплетіння. Виготовлення кошика УРОК 34 Тема. Конструювання побутових виробів у техніці лозоплетіння. Виготовлення кошика Мета: навчити учнів виготовляти вироби з лози способом плетіння; сприяти утворенню в учнів спеціальних навичок та вмінь, цілісності сприйняття; удосконалювати координацію рухів; розвивати мислення, увагу; виховувати характер, уміння контролювати свою діяльність. Обладнання: прутики лози, брусочки, в яких є отвори діаметром 5 мм на відстані […]...
- Виготовлення подушечки для голок УРОК 13 Тема. Виготовлення подушечки для голок Мета: вдосконалювати вміння роботи з тканиною, нитками; закріплювати вивчені шви “уперед голку”, “підшивний”; розвивати навички роботи з голкою, творче мислення, уяву; виховувати інтерес до уроку, любов до праці, естетичні почуття, охайність, самостійність. Обладнання: тканина червоного та чорного кольорів, нитки, ножиці, наперсток, голки, малюнки із зображенням комах. ХІД УРОКУ […]...
- Виготовлення саморобки “Сніговичок”, листівки “Сніговик” УРОК 16 Тема. Виготовлення саморобки “Сніговичок”, листівки “Сніговик” Мета: закріплювати вміння та навички роботи з папером, тканиною, нитками; розвивати образне мислення, уяву, винахідливість; виховувати охайність, самостійність, естетичне почуття. Обладнання: кольоровий папір, шаблон саморобки, картон, нитки, клаптики тканини, клей, ножиці, олівці, пензлик, серветка. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент 1. Перевірка готовності до уроку. 2. Привітання. 3. […]...
- Виготовлення тарілочки в техніці пап’є-маше УРОК 34. Виготовлення тарілочки в техніці пап’є-маше Мета: учити урізноманітнювати дизайн костюма саморобками; продовжувати роботу над видами декоративно-ужиткового мистецтва; ознайомити учнів зі способами виготовлення виробів у техніці пап’є – маше; удосконалювати вміння працювати з папером; розвивати фантазію, творчі здібності, образне мислення; виховувати акуратність, економність, культуру праці. Обладнання: основа тарілочки, папір, ножиці, клей, пензлик, олія або […]...
- Об’ємні вироби з паперу. Виготовлення іграшки конічної форми УРОК 3 Тема. Об’ємні вироби з паперу. Виготовлення іграшки конічної форми Мета: навчити дітей виготовляти іграшки конічної форми; розвивати оформлювальні навички, мислення, уяву, дрібну моторику рук, пальців; виховувати дисципліну, почуття взаємодопомоги, відповідальності. Обладнання: білий та кольоровий папір, олівці, фломастери, ножиці, клей, пензлик, серветка. ХІД УРОКУ I. Організація класу 1. Упорядкування робочого місця. 2. Перевірка готовності […]...
- КОНСТРУЮВАННЯ РУХОМИХ МОДЕЛЕЙ З КАРТОНУ ТА ПАПЕРУ. ВИГОТОВЛЕННЯ ПАПЕРОВОЇ МОДЕЛІ З РУХОМИМИ ДЕТАЛЯМИ “ВЕСЕЛИЙ КЛОУН-АКРОБАТ” Урок 5. КОНСТРУЮВАННЯ РУХОМИХ МОДЕЛЕЙ З КАРТОНУ ТА ПАПЕРУ. ВИГОТОВЛЕННЯ ПАПЕРОВОЇ МОДЕЛІ З РУХОМИМИ ДЕТАЛЯМИ “ВЕСЕЛИЙ КЛОУН-АКРОБАТ” Мета: продовжити роботу з удосконалення вмінь і навичок роботи з картоном, виготовлення з нього виробів; ознайомити з поняттями “конструювання” та “модель”; розвивати фантазію, творчі здібності, наполегливість. Обладнання: демонстраційний матеріал – технологічна карта виготовлення паперової моделі, кольоровий картон, м’який […]...
- ПЛЕТІННЯ. ВИГОТОВЛЕННЯ ІГРАШКИ. “ВОСЬМИНІЖОК” Урок 27. ПЛЕТІННЯ. ВИГОТОВЛЕННЯ ІГРАШКИ. “ВОСЬМИНІЖОК” Мета: продовжити ознайомлення учнів з різними прийомами роботи з нитками; навчати виготовлення декоративних прикрас за допомогою ниток; удосконалювати прийоми роботи з ножицями та клеєм; розвивати увагу, творчі здібності, охайність; виховувати самостійність, посидючість, любов до праці. Обладнання: нитки для плетіння та в’язання, целофановий пакет, тасьма, кольоровий папір, зразки виробів, мультимедійна […]...
- ПРОЕКТ “МАЙСТЕРНЯ ДІДА МОРОЗА”. ВИГОТОВЛЕННЯ ЯЛИНКОВИХ ІГРАШОК З НИТОК Мета: продовжити ознайомлення учнів з різними прийомами роботи з нитками; навчити виготовляти декоративні прикраси за допомогою ниток; удосконалювати прийоми роботи з ножицями та клеєм; розвивати увагу, творчі здібності, охайність; виховувати самостійність, посидючість, любов до праці. Обладнання: котушка ниток; склянка чи коробка; велика голка у гольнику; ножиці; баночка з клеєм у пластмасовому флакончику; невелика за розміром […]...
- Виготовлення моделі ракети УРОК 23 Тема. Виготовлення моделі ракети Мета: познайомити учнів з історією ракетної техніки, складовими частинами ракети та їх назвами; збагачувати трудовий досвід учнів; розвивати навички конструювання; вчити використовувати у своїй роботі різні матеріали та інструменти, за графічним зображенням деталей виготовляти частини моделі; виховувати естетичні почуття. Обладнання: папір, олівці, лінійка, циркуль, ножиці, клей, пензлик, кросворд, словникові […]...
- ВИГОТОВЛЕННЯ Й ОЗДОБЛЕННЯ ВИРОБІВ ОБ’ЄМНОЇ ФОРМИ. ІГРАШКА НА ОСНОВІ ЦИЛІНДРА АБО КОНУСА Мета: навчити учнів виготовляти об’ємні іграшки на основі циліндра або конуса; вдосконалювати навички роботи з папером та картоном; розвивати образне мислення, увагу, фантазію, кмітливість; виховувати любов до праці, акуратність під час роботи з фарбами, кольоровим папером і ножицями. Обладнання: картонний циліндр; кольоровий папір та картон; фарби; пензлі; склянка для води; клей; ножиці; зразки виробів; мультимедійна […]...
- Поєднання об’ємних просторових форм (призми, куба, паралелепіпеда) у будівлях східної архітектури. Виготовлення макету фортеці УРОК 32 Тема. Поєднання об’ємних просторових форм (призми, куба, паралелепіпеда) у будівлях східної архітектури. Виготовлення макету фортеці Мета: учити дітей поєднувати об’ємні просторові форми різних геометричних фігур у будівлях східної архітектури; розвивати інтерес, фантазію; виховувати почуття колективізму, задоволення від праці. Обладнання: кольоровий папір, картон, клей, ножиці, пластмасові пляшки з-під напоїв. ХІД УРОКУ I. Організація учнів […]...
- Симетричне вирізування. Витинанки. Виготовлення сніжинок УРОК 18 Тема. Симетричне вирізування. Витинанки. Виготовлення сніжинок Мета: закріплювати вміння працювати з папером; удосконалювати навички конструювання; розвивати уяву, охайність, самостійність; виховувати інтерес до зимових розваг, а також працьовитість, взаємодопомогу. Обладнання: папір, ножиці, клей, зразки сніжинок. ХІД УРОКУ І. Організаційний момент 1. Перевірка готовності до уроку. 2. Привітання. 3. Упорядкування робочих місць. ІІ. Новий матеріал […]...
- ВИГОТОВЛЕННЯ РОСЛИН У ТЕХНІЦІ КВІЛІНГ. КОМПОЗИЦІЯ “ГІЛКА КАЛИНИ” Мета: поглиблювати знання учнів щодо складання декоративних композицій; удосконалювати навички виконання аплікацій у техніці квілінг; розвивати художньо-творчу уяву, оригінальне творче мислення, охайність під час роботи; збагачувати духовний світ учнів. Обладнання: папір для квілінгу; гачки для квілінгу (зубочистки); клей ПВА; пінцет, ножиці; зразки готових робіт; мультимедійна дошка. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ 1. Привітання Усі сідайте […]...
- Людина і знаки інформації. Виготовлення дорожніх знаків УРОК 20 Тема. Людина і знаки інформації. Виготовлення дорожніх знаків Мета: навчити виготовляти дорожні знаки; розвивати вміння та навички виготовлення деталей за шаблоном; закріплювати навички роботи з папером і ножицями; дати відомості про виникнення дорожніх знаків; сприяти закріпленню навичок дотримання і виконання правил дорожнього руху. Обладнання: шаблони, клей, кольоровий папір, картон, ножиці, олівці, пензлик, серветки, […]...
- Художнє конструювання предметів побуту. Плетення з кольорових смужок картону. Килимок УРОК 33 Тема. Художнє конструювання предметів побуту. Плетення з кольорових смужок картону. Килимок Мета: ознайомлювати учнів ще з одним художнім прийомом обробки паперу – плетінням; розвивати координацію рухів пальців, точність у кресленні; виховувати творчі здібності, увагу, естетичний смак. Обладнання: лінійка, олівець, кольоровий картон, клей, ножиці. ХІД УРОКУ І. Організація учнів класу Всі почули ви дзвінок, […]...
- ВИГОТОВЛЕННЯ ДЕКОРАТИВНОГО ПАННО ЗА ВЛАСНИМ ЗАДУМОМ. “КВІТИ ДЛЯ МАМИ” Урок 18. ВИГОТОВЛЕННЯ ДЕКОРАТИВНОГО ПАННО ЗА ВЛАСНИМ ЗАДУМОМ. “КВІТИ ДЛЯ МАМИ” Мета: удосконалювати техніку роботи з папером; формувати вміння створювати квіткові композиції зі штучних квітів; розвивати моторику рук, творчі здібності, уяву; учити контролювати і коригувати свої дії; виховувати охайність, любов до природи. Обладнання: паперова таріль, гофрований папір, паперові серветки жовтого кольору, олівець, ножиці, клей ПВА, […]...
- ВИГОТОВЛЕННЯ ВИРОБІВ ТЕХНІКОЮ ОРИГАМІ. “ГОЛУБ” Мета: вдосконалювати в учнів навички роботи в техніці оригамі; навчити виготовляти фігуру пташки; розвивати творчі здібності, уяву, увагу; виховувати охайність під час роботи, працьовитість, любов до навколишнього світу. Обладнання: набір кольорового паперу для оригамі; ножиці; ілюстрації із зображенням голуба; мультимедійна дошка. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ 1. Привітання Усі сідайте тихо, діти. Домовляймось – не […]...
- ВИГОТОВЛЕННЯ ЛИСТІВОК У ТЕХНІЦІ ВИТИНАНКИ. ВИТИНАНКА “ДЕРЕВО ЖИТТЯ” Мета: продовжити ознайомлення учнів з витинанками як видом мистецтва; закріплювати навички роботи з папером; розвивати творчі здібності, уяву, фантазію; виховувати охайність під час роботи, терпіння, відчуття прекрасного. Обладнання: різнокольоровий папір; ножиці; клей; ілюстрації із зображенням витинанок; мультимедійна дошка. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ 1. Привітання 2. Перевірка готовності до уроку 3. Упорядкування робочих місць II. […]...
- Виготовлення книжки-саморобки до свята 8 Березня УРОК 1 Тема. Виготовлення закладки в книжку Мета: розвивати вміння заготовляти однакові деталі різними засобами; компонувати деталі малюнка; відпрацьовувати вміння плести вироби у 3-4 рядки, а також вміння добирати в роботі поєднання кольорів; вчити раціонально використовувати матеріал; виховувати охайність, самостійність. Обладнання: кольоровий папір, ножиці, олівці, клей, пензлик, серветка, гумка, лінійка, зразки закладок, малюнки до казок. […]...
- ОБ’ЄМНІ ІГРАШКИ З ТКАНИНИ. ВИГОТОВЛЕННЯ М’ЯКОЇ ІГРАШКИ “КОТИК” Урок 30. ОБ’ЄМНІ ІГРАШКИ З ТКАНИНИ. ВИГОТОВЛЕННЯ М’ЯКОЇ ІГРАШКИ “КОТИК” Мета: продовжити ознайомлення учнів з різними прийомами роботи із тканиною та нитками; навчити виготовляти іграшки із тканини; вдосконалювати прийоми роботи з ножицями, клеєм та нитками; розвивати увагу, творчі здібності, охайність; виховувати самостійність, посидючість, любов до праці. Обладнання: тканина, голка, нитки, гудзики, вата або синтепон, шаблони, […]...
- ТЕХНОЛОГІЯ ВИГОТОВЛЕННЯ КОЛАЖУ Колаж ТЕХНОЛОГІЯ ВИГОТОВЛЕННЯ КОЛАЖУ Роботу розпочинай із розгляду та сортування підготовленого матеріалу. Проаналізуй матеріал за можливими темами (моє місто, пес на галявині, дощова осінь, літній натюрморт з вазою). Так поступово набуває реальності композиційна тема колажу. Можливо використовувати заздалегідь заготовлені трафарети елементів майбутньої композиції. Беруть шматочок матеріалу, на нього накладають трафарет і обводять олівцем. По обведеному […]...
- ОРИГАМІ. ВИГОТОВЛЕННЯ ВИРОБІВ ТЕХНІКОЮ ОРИГАМІ. “ПТАШИНА РОДИНА” Мета: продовжити вивчення основ техніки оригамі, закріпити вміння учнів складати папір та створювати композиції; вдосконалювати навички роботи з папером, дрібну моторику рук; виховувати позитивні емоції і почуття у процесі пізнавальної діяльності. Обладнання: кольоровий папір (бажано кольоровий з обох сторін); ножиці; простий олівець; клей; фломастери; зразки композицій; мультимедійна дошка. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ 1. Привітання […]...
- ЗГИНАННЯ ТА ВИРІЗУВАННЯ ПАПЕРУ. ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ ПРО ТЕХНІКУ ВИГОТОВЛЕННЯ ВИТИНАНОК. СИЛУЕТНА ВИТИНАНКА “АЖУРНИЙ МЕТЕЛИК” Мета: продовжити ознайомлення учнів з різними видами листівок, з витинанками як видом мистецтва; закріплювати навички роботи з папером; розвивати творчі здібності, уяву, фантазію; виховувати охайність під час роботи, терпіння, відчуття прекрасного. Обладнання: зразки виробів; кольоровий картон; білий папір; ножиці; лінійка; клей; простий олівець; різні види листівок; мультимедійна дошка. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ 1. Привітання […]...
- ВИГОТОВЛЕННЯ ІЗ ПЛАСТИЛІНУ ОБ’ЄМНИХ СЮЖЕТНИХ КОМПОЗИЦІЙ. ЛІПЛЕННЯ ТВАРИН. КОМПОЗИЦІЯ “КІШКИ Мета: ознайомити учнів з гончарною іграшкою; навчати виготовляти фігурки тварин з пластиліну; закріплювати навички роботи з пластиліном; розвивати творчу уяву, фантазію, увагу, спостережливість; вміння спілкуватися, виконувати колективну роботу; сприяти пізнанню дітьми краси рідного краю. Обладнання: пластилін; стеки; дощечки для пластиліну; зразки виробів; мультимедійна дошка. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ 1. Привітання Встаньте, діти, всі рівненько, […]...
- Об’ємна аплікація із тканини та гудзиків. Виготовлення м’якої і іграшки “Сонечко” УРОК 24. Об’ємна аплікація із тканини та гудзиків. Виготовлення м’якої і іграшки “Сонечко” Мета: продовжувати знайомити учнів із дизайном дитячого костюма; виготовити м’яку іграшку, розвивати в дітей конструкторські навички, удосконалювати вміння роботи з тканиною, учити економно використовувати матеріал; розвивати фантазію, образне мислення, творчі здібності; виховувати естетичні смаки, культуру праці. Обладнання: ножиці, шило, картон, дріт, гудзики, […]...
- Виготовлення квітки об’ємної форми. “Квітучий кактус” УРОК 9. Виготовлення квітки об’ємної форми. “Квітучий кактус” Мета: удосконалювати навички виготовлення квітів об’ємної форми з паперу; розвивати творчу уяву, фантазію; учити бачити й розуміти прекрасне довкола; виховувати охайність. Обладнання: кольоровий папір, ножиці, олівець, клей, пензлик. ХІД УРОКУ I. Організація уроку Любі діти, Ви сьогодні, ніби квіти. Весело мені всміхніться, На сусіда подивіться. Йому посмішку […]...
- Виготовлення листівки до свята 8 Березня УРОК 22. Виготовлення листівки до свята 8 Березня Мета: продовжити знайомити дітей з різними видами листівок; навчити дітей виготовляти подарунки власними руками; розвивати мовлення учнів через спостереження за приходом весни і відтворення власних вражень; збагачувати активний словниковий запас; розвивати естетичний смак та художнє мислення учнів; виховувати шанобливе ставлення до мам, бабусь, уміння виявляти увагу до […]...
- ВИГОТОВЛЕННЯ ШТУЧНИХ КВІТІВ ОБ’ЄМНОЇ ФОРМИ. КВІТКИ З ТОНКОЇ ФОЛЬГИ Урок 16. ВИГОТОВЛЕННЯ ШТУЧНИХ КВІТІВ ОБ’ЄМНОЇ ФОРМИ. КВІТКИ З ТОНКОЇ ФОЛЬГИ Мета: ознайомити учнів з історією виготовлення штучних квітів; навчити виготовляти штучні квіти з фольги або паперу нескладними засобами; розвивати творчі здібності, уяву, увагу; виховувати охайність у роботі, працьовитість, любов до навколишнього середовища. Обладнання: фольга, двосторонній кольоровий папір, ножиці, клей ПВА, м’який дріт, ножиці, нитки, […]...
- ВИГОТОВЛЕННЯ СЕРВЕТОК У ТЕХНІЦІ ВИТИНАНКИ. ЗГИНАННЯ ТА ВИРІЗУВАННЯ ПАПЕРУ. АЖУРНІ ВІЗЕРУНКИ У КВАДРАТІ, КРУЗІ Мета: вдосконалювати навички роботи з папером; навчати учнів аналізувати форму, виявляти ознаки гармонічної єдності форми та декору; розширювати знання про побудову симетричних композицій; розвивати оригінальність мислення, фантазію під час створення декоративних композицій, спостережливість; прищеплювати художній смак; виховувати зацікавленість українським декоративно-прикладним мистецтвом, повагу до історії і традицій нашого народу. Обладнання: кольоровий папір; картон; ножиці; клей; вироби […]...