ГІРЧИЦЯ ЛИСТКОВА – САЛАТНІ КУЛЬТУРИ

Сад і город (енциклопедія)

САЛАТНІ КУЛЬТУРИ

ГІРЧИЦЯ ЛИСТКОВА

Інша назва культури – гірчиця салатна. Родом вона з Китаю, поширена, крім того, у Японії та Індії. Розводиться в усіх європейських країнах як рання салатна рослина, що дає чудову зелень, багату на вітаміни. Листя гірчиці салатної містить велику кількість аскорбінової кислоти, дуже цінну речовину – рутин, що підвищує тонус судин, вітаміни групи В, провітамін А. З мінеральних елементів містить солі заліза, кальцію та магнію. Проростки гірчиці листкової використовуються

як лікувальний засіб при екземах, відхаркувальний і засіб проти кашлю, Уживають листкову гірчицю для салату, гарніру, свіжою та вареною. Молоді стебла солять і консервують. Проростки використовують для приготування гострих кулінарних приправ.

Гірчиця листкова – однолітня трав’яниста рослина. Як і всі салатні рослини, добре переносить короткочасне зниження температур. Найкращий грунт для вирощування салатної гірчиці – суглинний або супіщаний, з нейтральною чи лужною реакцією.

Салатна гірчиця належить до рослин довгого світлового дня, тому при тривалій освітленості й спекотній погоді вона рано

дає квіткові стебла, листя грубішає і втрачає якість як харчовий продукт.

Вирощувати салатну гірчицю можна також і як самостійну культуру, і як ущільнювач для інших городніх культур. Під посів потрібно відводити рівні, удобрені ділянки. Висівають її рядами з відстанню між ними 25-30 см або грядками по 2-5 рядків у стрічці з відстанню 20 см між рядками та 50 см між грядками. Посів проводять ранньої весни, насіння загортають на глибину 1,5-2 см. Витрата насіння на 1 м2 – 0,4-0,6 г. Після того як насіння закриє грунт, його мульчують перегноєм або компостом. Можна висівати листкову гірчицю прямо на поверхню грунту, після чого її поливають і прикривають рогожею або соломою до появи паростків.

Агротехніка вирощування листкової гірчиці та ж, що й для крес-салату. Листкова гірчиця вимоглива до зволоження грунту, тому в суху погоду посіви обов’язково поливають.

Після появи сходів рослини проріджують, залишаючи відстань між ними 5 см. Видалені рослини можна використовувати в їжу. Вегетаційний період у листкової гірчиці становить 25-30 днів. Як тільки сходи досягли висоти 5-10 см, але до появи стебел, збирають перший урожай. Зелень листкової гірчиці зрізують або висмикують із корінням.

Щоб одержувати зелень листкової гірчиці протягом усього сезону, можна повторювати посів кожні 10-15 днів.

Насіння листкової гірчиці можна вирощувати в зимовий час у ящиках на підвіконні. На 3-й день вони дають сходи, а через 18- 20 днів можна збирати врожай. 3 1м2 одержують до 300 г зелені гірчиці салатної.

Для одержання насіння частину рослин не зрізують, а дають їм утворити стебла, зацвісти. Коли насіння досягне стадії воскової спілості, його збирають, підсушують, дають дозріти 7-10 днів у теплому провітрюваному приміщенні та зберігають у мішечках. Урожайність насіння 200 г з 1 м2.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: ГІРЧИЦЯ ЛИСТКОВА – САЛАТНІ КУЛЬТУРИ