ГОЛОВА БДЖОЛИГОЛОВА БДЖОЛИ – на Г. розташовані очі: пара великих бічних складних очей, а між ними – три маленькі прості ока.

Ротовий апарат складається з верхніх і нижніх щелеп, верхньої й нижньої губи, які в діючому положенні збираються в хоботок для харчування рідким кормом.

У задній частині Г. знаходиться потиличний отвір, через який проходять стравохід, нерви, кровоносні судини, повітряні трубки й слинна протока.

Дуже важливим органом, розташованим на голові бджоли, є вусики. Кожен вусик рухливо закріплений чотирма м’язами так, що він

може обертатися, і складається зі стрижня й джгутика.

Стрижень у трутня коротший, ніж у робочої бджоли, а хоботок набагато довший. Він складається з 13 кілець, а в маток і робочих бджіл – з 11. Джгутики вкриті чутливими утвореннями, що реагують на дотик, запах, температуру.

У порожнині Г. робочої бджоли знаходиться великий мускульний мішок. Один кінець його знаходиться біля ротового отвору, а інший переходить у стравохід. Це – сисний апарат, який працює за принципом насоса й доставляє рідку їжу з каналу хоботка в стравохід. Цей насос служить як для всмоктування, так і для відригування їжі (при годівлі матки й личинок).

Із боків внутрішньої порожнини Г. розташовані кормові залози, які виробляють маткове молочко.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (No Ratings Yet)
Loading...


Обрядовий театр.
Ви зараз читаєте: ГОЛОВА БДЖОЛИ