ІНКУБАЦІЙНИЙ ПЕРІОД ПРИ ЗАХВОРЮВАННІ

ІНКУБАЦІЙНИЙ ПЕРІОД ПРИ ЗАХВОРЮВАННІ – період прихованого перебігу хвороби, проміжок між моментом зараження й появою перших ознак хвороби. І. п. буває тільки при інфекційних захворюваннях. Після І. п. типова картина захворювання виявляється або відразу, або має повільний характер, зі стертими ознаками хвороби.

Розвиток інфекції залежить від виду мікроба, його кількості й вірулентності (здатності жити й розмножуватися в макроорганізмі, придушуючи його захисні властивості). А інфекція бджолиної сім’ї визначається кількістю захворілих

особин, формою (повільна або швидка) перебігу хвороби й темпом відтворення потомства. Одиничні захворювання з повільною формою в одній бджолосім’ї зазвичай не позначаються на життєдіяльності бджіл. Така сім’я нічим не відрізняється від здорової. А при масовому захворюванні бджіл у сім’ї й гострій формі перебігу хвороби хвора сім’я швидко слабшає й дуже відрізняється від здорової.

При прихованій формі перебігу хвороби збудник перебуває всередині вулика: у гнізді, кормі, смітті, на стільниках. Таке його місце розташування забезпечує постійний контакт з організмом бджіл і личинок, але при біологічно

здоровому організмі бджоли хвороба розвивається вкрай повільно. Так, наприклад, при температурі клубу бджіл узимку не вище ніж 21 °С і влітку в гнізді не нижче ніж 34 °С бджоли, уражені паразитом ноземи, практично не занедужують або занедужують, але не гинуть, тому що регенерація епітелію середньої кишки бджоли проходить швидко, а для розвитку паразита це несприятливі умови. Дорослі личинки, наприклад, можуть хворіти на європейський гнилець і не гинути від нього на початку розвитку хвороби. Це всі приховані форми хвороби, які не розрізняються при зовнішньому огляді бджоли, але при найменшій зміні зовнішніх умов на несприятливі для бджолиної сім’ї й сприятливі для збудників інфекції хвороба переходить у гостру форму.

Тривалість І. п. залежить також від стану організму тварини й зовнішніх умов. Несприятливі умови утримання й довкілля становить холод, підвищена вологість і температура повітря, які знижують опірність організму бджоли, а також недоброякісні

Корми. І навпаки, рясний узяток, оптимальні вологість і температура сприяють підвищенню життєдіяльності й стійкості організму до мікробів.

У бджіл досить часто зустрічається прихована форма перебігу хвороби, тому не вдається вчасно відокремити хвору сім’ю від здорової. Під час інкубаційного періоду бджоли можуть бути переносниками інфекції, тому при виконанні оздоровчих заходів важливо знати тривалість І. п.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: ІНКУБАЦІЙНИЙ ПЕРІОД ПРИ ЗАХВОРЮВАННІ