Кодекс про шлюб та сім’ю України

Кодекс про шлюб та сім’ю України – основний законодавчий акт з питань сімейних відносин. Містить 6 розділів. У першому розділі розглядаються загальні положення про шлюб та сім’ю, питання законодавства про шлюб та сім’ю і порядок застосування його, а також питання позовної давності. Розділ другий присвячений такому правовому інституту, як шлюб. У ньому йдеться про порядок і умови укладання шлюбу, особисті права і обов’язки подружжя, майнові права та обов’язки подружжя, а також питання припинення шлюбу і визнання його недійсним.

Найбільший, третій, розділ – “Сім’я” – містить загальні положення про шлюб та сім’ю, у ньому розглядаються особисті права і обов’язки батьків і дітей, права батьків і дітей на майно, аліментні зобов’язання батьків і дітей, аліментні обов’язки інших членів сім’ї і родичів, усиновлення (удочеріння). Розділ четвертий присвячено питанням опіки і піклування: загальні положення про опіку і піклування; встановлення опіки і піклування, призначення опікунів і піклувальників та їхні права і обов’язки, звільнення опікунів і піклувальників від їхніх обов’язків і припинення опіки і піклування.
Передостанній розділ має назву “Акти громадянського стану”. У ньому йдеться про реєстрацію народження, смерті, шлюбу, розірвання шлюбу, реєстрацію усиновлення (удочеріння), реєстрацію зміни імені, по батькові і прізвища. В останньому – шостому розділі – розглянуто питання застосування законодавства України про шлюб та сім’ю до іноземних громадян і осіб без громадянства, а також застосування законів про шлюб і сім’ю іноземних держав і міжнародних договорів. К. про ш. та с. затверджений Верховною Радою УРСР 20.VI.1969, введений у дію з 1.1.1970. За час дії цього кодексу до нього вносилося багато змін.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: Кодекс про шлюб та сім’ю України