Колаж “Овечка в лузі”
УРОК 10. Колаж “Овечка в лузі”
Мета: навчити виготовляти колаж; удосконалювати навички роботи з різноманітним матеріалом; розвивати вміння добирати матеріали відповідних форми та кольору для поєднання у виробі; виховувати художній смак та охайність у роботі.
Обладнання: ножиці, синтепон, нитки, тканина, вата, паєтки, кольоровий папір, клей, пензлик.
ХІД УРОКУ
I. Організація уроку
II. Актуалізація і корекція опорних знань, умінь і навичок
1. Релаксація
– Заплющіть очі, послухайте музику та уявіть таку картину…
– Кого ви бачили? (Метелика, комашок, зайчика).
– Відгадайте загадку та здогадайтеся, хто ще може бути на лужку.
2. Відгадування загадки
Хто в гарячий день на лузі Випасається в кожусі? (Вівця)
– Яку користь людині приносить вівця? (Людина використовує шерсть і м’ясо тварини).
3. Хвилинка-цікавинка. Чи знаєте ви, що…
– Шерсть із вівці не горить, а тому одяг з неї вогнестійкий.
– Із шерсті вівці виготовляють тенісні ракетки.
– Шерсть тварини захищає
4. Складання асоціативного куща “Вівця”
(Лужок, квіти, отара, чабан, шапка, кожух…)
III. Мотивація навчальної діяльності
– Діти, сьогодні на уроці ми розширили знання про цю цікаву тваринку. Тож тепер виготовімо колаж “Овечка в лузі”, навчімося створювати композицію, використовуючи різноманітні матеріали.
IV. Вивчення нового матеріалу
Колаж – це прийом в образотворчому мистецтві, коли ціле створюється наклеюванням на яку-небудь основу матеріалів, що відрізняються від неї за кольором і фактурою.
1. Робота з підручником (с. 12-15)
2. Правила безпечної поведінки
3. Інтерактивна вправа “Карусель”
Діти утворюють два кола – внутрішнє і зовнішнє, ставши обличчям один до одного. Учні, які стоять у внутрішньому колі, рухаються по колу і ставлять запитання про дотримання правил безпечної поведінки на уроці трудового навчання, а ті, що у зовнішньому, – відповідають.
– Отже, сьогодні ми будемо виготовляти колаж “Овечка в лузі”. Усе необхідне – ножиці, синтепон, нитки, тканина, вата, паєтки, кольоровий папір, клей, пензлик – у вас є. Але найголовніше, що нам потрібно сьогодні на уроці, – це працьовиті руки, уява, терпіння, старанність та охайність. І виріб вийде привабливим.
Фізкультхвилинка
Зацвіла в долині кашка,
Йде гулять овечка Машка
В луг квітучий, де джмелі
І веселі метелі.
Раз – присіла,
Два – злякалась,
Від метелика сховалась.
А метелик зрозумів
І на вушко її сів.
Ти, овечко, не лякайся,
З нами краще в гру пограйся:
Два підскоки, три притопи
І зроби чотири кроки.
О. Придаток
V. Демонстрування та аналіз зразка
Пояснення послідовності виконання роботи
VI. Практична робота за посібником “А. В. Бровченко. Альбом з трудового навчання. 4 клас” (с. 20-22)
Учні виконують роботу за інструктивною карткою альбому самостійно. Учитель за потреби надає допомогу.
VII. Підсумок уроку
– Чи сподобався вам сьогоднішній урок?
– Що робили протягом уроку?
– Чи задоволені ви своєю роботою?
– То що ж називають колажем?
1. Виставка та оцінювання робіт учнів
2. Прибирання робочого місця