КОМБІНУВАННЯ ПРИРОДНИХ І ПЛАСТИЧНИХ МАТЕРІАЛІВ. ГОРІХОВІ ФАНТАЗІЇ
Мета: удосконалювати техніку роботи з пластиліном та природними матеріалами; формувати вміння створювати композиції; розвивати моторику рук, творчі здібності, уяву; вчити контролювати і коригувати свої дії; виховувати охайність під час роботи, дбайливе ставлення до природи.
Обладнання: картон-основа; дощечка; пластилін; стеки; горіхова шкаралупа, природний матеріал; фарби; пензель; серветка; зразки композицій; мультимедійна дошка.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
1. Привітання
Учитель
Любі діти, добрий день!
Зичу
А ще, друзі, всім бажаю –
Сил, натхнення на весь день!
Учні
Добрий день! Добрий день!
Дякуємо за побажання,
На урок беремо з собою:
Знання, вміння, навички й старання.
2. Перевірка готовності до уроку
3. Упорядкування робочих місць
ІІ. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Повідомлення теми та мети уроку
Робота за підручником (с. 19)
– Сьогодні на уроці ми продовжимо ознайомлення з прийомами роботи з пластиліном, будемо також працювати з природними матеріалами. Виготовимо композицію “Горіхові фантазії”.
2. Вступна бесіда
– Казково
Мультимедійна презентація
– Розгляньте зображення. На кого може перетворитися шкаралупа грецького горіха?
– Поміркуйте, на які ще природні форми можна перетворити горішки?
Фізкультхвилинка
Щось не хочеться сидіти,
Треба трохи відпочити.
Руки вгору, руки вниз,
Руки в боки, руки так,
Руки вгору, як вітряк.
Вище руки підніміть
І спокійно опустіть.
Плесніть, діти, кілька раз.
За роботу, все гаразд!
3. Демонстрування та аналіз зразка
1) Інструктаж учителя.
Робота за підручником (с. 20)
– Перетворіть свою горіхову шкаралупу на природну або фантастичну істоту.
– Доповніть її деталями з пластиліну та інших природних матеріалів.
– Створіть образ, використовуючи фарби.
– З’єднувати деталі можна за допомогою пластиліну.
2) Повторення правил безпеки під час роботи.
ІІІ. ПРАКТИЧНА РОБОТА УЧНІВ
IV. ВИСТАВКА ТА ОЦІНЮВАННЯ РОБІТ УЧНІВ
V. ПІДСУМОК УРОКУ
– Чи сподобався вам урок?
– Які композиції вам сподобалися найбільше? Чим саме?
Related posts:
- РОБОТА З ПЛАСТИЛІНОМ. КОМБІНУВАННЯ ПРИРОДНИХ І ПЛАСТИЧНИХ МАТЕРІАЛІВ. ДЕКОРАТИВНІ ПІВНИКИ Урок 2. РОБОТА З ПЛАСТИЛІНОМ. КОМБІНУВАННЯ ПРИРОДНИХ І ПЛАСТИЧНИХ МАТЕРІАЛІВ. ДЕКОРАТИВНІ ПІВНИКИ Мета: вдосконалювати техніку роботи в пластиліном; формувати вміння створювати композиції; розвивати моторику рук, творчі здібності, уяву; вчити контролювати і коригувати свої дії; виховувати охайність у роботі, любов до природи та навколишнього світу. Обладнання: пластилін, стеки, дощечка, вологі серветки, зразки виробів, мультимедійна дошка. Хід […]...
- КОМБІНУВАННЯ ПРИРОДНИХ І ПЛАСТИЧНИХ МАТЕРІАЛІВ. ЛІСОВА СКУЛЬПТУРА Мета: вдосконалювати навички роботи з природним матеріалом та пластиліном; розвивати творчі здібності, образне мислення, асоціативну пам’ять, фантазію, увагу, терпіння та охайність; виховувати естетичне ставлення до навколишнього світу. Обладнання: пластилін; шишки; пір’я; жолуді; стеки; серветки; дощечка; мультимедійна дошка. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ 1. Привітання Привітайтесь: “Добрий день!” Тепер тихенько поверніться, Одне одному всміхніться, На урок […]...
- КОМБІНУВАННЯ ПРИРОДНИХ І ПЛАСТИЧНИХ МАТЕРІАЛІВ Вабить барвами і плодом кольоровий світ природи КОМБІНУВАННЯ ПРИРОДНИХ І ПЛАСТИЧНИХ МАТЕРІАЛІВ З’єднувати деталі виробу з природних матеріалів найзручніше пластиліном. Це один зі способів комбінування природних і пластичних матеріалів. Але можна поєднувати також пластилінові деталі і елементи виробу з природних матеріалів. Тулуб жар-птиці, наприклад, можна утворити з пластиліну. А яскравий хвіст, дзьоб та інші деталі […]...
- МОЗАЇКА З ПРИРОДНИХ ТА ШТУЧНИХ МАТЕРІАЛІВ. МОЗАЇКА НА ПЛАСТИЛІНІ. ВАЗА ДЛЯ КВІТІВ Мета: вдосконалювати навички роботи з природними матеріалами; продовжити ознайомлення з орнаментом; розвивати творчі здібності, уяву, фантазію, дрібну моторику пальців рук, охайність; формувати естетичне почуття, смак; виховувати дбайливе ставлення до матеріалів; стимулювати творчий потенціал учнів. Обладнання: склянка; пластилін; насіння соняшника; насіння гарбузові; сухий горох; бісер; паєтки; маленькі гудзики; зразки виробів; мультимедійна дошка. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ […]...
- МОЗАЇКА З ПРИРОДНИХ ТА ШТУЧНИХ МАТЕРІАЛІВ. МОЗАЇКА НА ПЛАСТИЛІНІ. РЕЛЬЄФНЕ ЗОБРАЖЕННЯ ПРИРОДНИХ ФОРМ. ОРНАМЕНТАЛЬНА КОМПОЗИЦІЯ В КОЛІ Мета: поглибити знання учнів про мозаїку; вдосконалювати навички роботи з природними матеріалами; продовжити ознайомлення з орнаментом; розвивати творчі здібності, уяву, фантазію, дрібну моторику пальців рук, охайність; формувати естетичні почуття, смак; виховувати дбайливе ставлення до матеріалів, стимулювати творчий потенціал учнів та любов до близьких. Обладнання: комп’ютерний диск, пластилін, насіння соняшника, гарбуза, сухий горох, бісер, паєтки, маленькі […]...
- ВСТУП. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З МАТЕРІАЛАМИ, ІНСТРУМЕНТАМИ ТА ПРАВИЛАМИ БЕЗПЕЧНОЇ ПРАЦІ. КОЛАЖ. ПОНЯТТЯ ПРО КОЛАЖ. КОМБІНУВАННЯ РІЗНОМАНІТНИХ МАТЕРІАЛІВ ДЛЯ СТВОРЕННЯ КОМПОЗИЦІЇ-КОЛАЖУ. ГРА-КОЛАЖ ПОРИ РОКУ Урок 1. ВСТУП. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З МАТЕРІАЛАМИ, ІНСТРУМЕНТАМИ ТА ПРАВИЛАМИ БЕЗПЕЧНОЇ ПРАЦІ. КОЛАЖ. ПОНЯТТЯ ПРО КОЛАЖ. КОМБІНУВАННЯ РІЗНОМАНІТНИХ МАТЕРІАЛІВ ДЛЯ СТВОРЕННЯ КОМПОЗИЦІЇ-КОЛАЖУ. ГРА-КОЛАЖ “ПОРИ РОКУ” Мета: ознайомити учнів з правилами організації робочого місця, правилами безпеки життя; ознайомити з поняттям “колаж”; навчити комбінувати різні матеріали; закріпити навички роботи з папером; розвивати творчі здібності, уяву, фантазію; виховувати охайність, […]...
- МОЗАЇКА 3 ПРИРОДНИХ І ШТУЧНИХ МАТЕРІАЛІВ Конструюєм світ технічний незвичайний, біонічний МОЗАЇКА 3 ПРИРОДНИХ І ШТУЧНИХ МАТЕРІАЛІВ Практична робота. Солом’яний утікач Створи композицію із соломки. 1. Спершу намалюй на картоні тонкими лініями хатку, доріжку, дерева, Колобка. 2. Виріж шаблон Колобка з картону. 3. Наклей підготовлену соломку на цупкий папір. 4. Поклади зверху шаблон та обведи олівцем. 5. Виріж Колобка із соломки […]...
- ВИГОТОВЛЕННЯ ІЗ ПЛАСТИЛІНУ ОБ’ЄМНИХ СЮЖЕТНИХ КОМПОЗИЦІЙ. ЛІПЛЕННЯ ТВАРИН. КОМПОЗИЦІЯ “КІШКИ Мета: ознайомити учнів з гончарною іграшкою; навчати виготовляти фігурки тварин з пластиліну; закріплювати навички роботи з пластиліном; розвивати творчу уяву, фантазію, увагу, спостережливість; вміння спілкуватися, виконувати колективну роботу; сприяти пізнанню дітьми краси рідного краю. Обладнання: пластилін; стеки; дощечки для пластиліну; зразки виробів; мультимедійна дошка. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ 1. Привітання Встаньте, діти, всі рівненько, […]...
- Колаж “Осінні фантазії” УРОК 11. Колаж “Осінні фантазії” Мета: продовжувати вдосконалювати навички роботи з технікою колажу; розвивати дрібну моторику рук, уміння вносити зміни у виготовлення виробу; виховувати охайність, самостійність, естетичне почуття. Обладнання: тканина, нитки, природні матеріали, кольоровий папір, ножиці, пастки, гудзики, клей, пензлик. ХІД УРОКУ I. Організація уроку – Ось і настав останній місяць осені – листопад. День […]...
- ВИГОТОВЛЕННЯ ТВАРИН У ТЕХНІЦІ КВІЛІНГ. КОМПОЗИЦІЯ “ПАВИЧ” Мета: вдосконалювати навички роботи в техніці квілінг; навчити виготовляти фігурку павича; розвивати творчі здібності учнів, уяву, увагу; виховувати охайність під час роботи, працьовитість, любов до навколишнього світу. Обладнання: папір для квілінгу; гачки для квілінгу (зубочистки); клей ПВА; пінцет; ножиці; зразки готових робіт; мультимедійна дошка. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ 1. Привітання Добрий день, любі діти, […]...
- ВИГОТОВЛЕННЯ ШТУЧНИХ КВІТІВ ОБ’ЄМНОЇ ФОРМИ. РОЖЕВА КВІТКА З ПАПЕРУ Урок 15. ВИГОТОВЛЕННЯ ШТУЧНИХ КВІТІВ ОБ’ЄМНОЇ ФОРМИ. РОЖЕВА КВІТКА З ПАПЕРУ Мета: вдосконалювати техніку роботи з папером; формувати вміння створювати квіткові композиції; розвивати моторику рук, творчі здібності, уяву; вчити контролювати і коригувати свої дії; виховувати охайність у роботі, любов до природи та навколишнього світу. Обладнання: кольоровий папір, ножиці, клей, зразки композицій, мультимедійна дошка. Хід уроку […]...
- РОБОТА З ПЛАСТИЛІНОМ. МАКЕТИ КОСМІЧНИХ АПАРАТІВ Урок 4. РОБОТА З ПЛАСТИЛІНОМ. МАКЕТИ КОСМІЧНИХ АПАРАТІВ Мета: продовжити формувати основні поняття про об’єм, пластику, форму, фактуру; формувати в учнів уміння працювати з пластиліном; удосконалювати техніку роботи з пластиліном; розвивати дрібну моторику пальців рук, творчі здібності; виховувати акуратність у процесі роботи з матеріалами, дбайливе ставлення до роботи. Обладнання: пластилін, стеки, дощечки для пластиліну, зразки […]...
- РОБОТА ІЗ СУЧАСНИМИ ШТУЧНИМИ МАТЕРІАЛАМИ. ВЛАСТИВОСТІ ШТУЧНИХ МАТЕРІАЛІВ. АПЛІКАЦІЯ З ПІНОПЛАСТОВИХ КУЛЬОК “ЗИМА” Урок 23. РОБОТА ІЗ СУЧАСНИМИ ШТУЧНИМИ МАТЕРІАЛАМИ. ВЛАСТИВОСТІ ШТУЧНИХ МАТЕРІАЛІВ. АПЛІКАЦІЯ З ПІНОПЛАСТОВИХ КУЛЬОК “ЗИМА” Мета: продовжити ознайомлення учнів із сучасними штучними матеріалами; ознайомити їх з пінопластом; розвивати творчі здібності, уяву, увагу; виховувати охайність, працьовитість, любов до навколишнього середовища. Обладнання: набір кольорового паперу, кольоровий картон, кульки пінопласту, ножиці, ілюстрації з декоративним зображенням, мультимедійна дошка. Хід […]...
- ВИГОТОВЛЕННЯ ОБ’ЄМНИХ ФІГУР ІЗ ДРОТУ. ПРИЙОМИ РОБОТИ. БЕЗПЕКА ПРАЦІ. “ДРОТЯНЕ ДЕРЕВО” Мета: ознайомити учнів з дротом, з інструментами і пристосуваннями, необхідними для роботи з дротом, прийомами безпечної роботи із ним; розвивати дрібну моторику пальців рук, уважність, посидючість; виховувати любов до праці. Обладнання: м’який дріт; стержень кулькової ручки; круглогубці; плоскогубці; гострогубці; дощечка; мультимедійна дошка. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ 1. Привітання Добрий день, шановні діти! Як без […]...
- Виготовлення новорічних і різдвяних іграшок, ялинкових прикрас, сюрпризів із різних матеріалів УРОК 17 Тема. Виготовлення новорічних і різдвяних іграшок, ялинкових прикрас, сюрпризів із різних матеріалів Мета: закріплювати вміння і навички роботи із різними матеріалами (папір, тканина); розвивати уміння конструювати, креслити, вирізати; збагачувати словниковий запас; виховувати інтерес до уроку, працьовитість. Обладнання: кольоровий папір, нитки, кольорові смужки, ножиці, клей, циркуль, олівець, пензлик, серветка, ілюстрації із зимовими картинами, кросворд. […]...
- ВИГОТОВЛЕННЯ Й ОЗДОБЛЕННЯ ВИРОБІВ ОБ’ЄМНОЇ ФОРМИ. ІГРАШКА НА ОСНОВІ ЦИЛІНДРА АБО КОНУСА Мета: навчити учнів виготовляти об’ємні іграшки на основі циліндра або конуса; вдосконалювати навички роботи з папером та картоном; розвивати образне мислення, увагу, фантазію, кмітливість; виховувати любов до праці, акуратність під час роботи з фарбами, кольоровим папером і ножицями. Обладнання: картонний циліндр; кольоровий папір та картон; фарби; пензлі; склянка для води; клей; ножиці; зразки виробів; мультимедійна […]...
- Практична робота “Розпізнавання конструкційних матеріалів для виготовлення аплікації” Розділ 1. ОСНОВИ МАТЕРІАЛОЗНАВСТВА Урок № 2 Тема. ВИДИ КОНСТРУКЦІЙНИХ МАТЕРІАЛІВ. МАТЕРІАЛИ ДЛЯ ВИГОТОВЛЕННЯ АПЛІКАЦІЙ Практична робота “Розпізнавання конструкційних матеріалів для виготовлення аплікації” Мета уроку: Навчальна: забезпечити засвоєння учнями знань про види конструкційних матеріалів та правила їхнього вибору; формувати вміння розпізнавати текстильні та неткані матеріали для виготовлення аплікації; Розвивальна: розвивати фантазію, навички аналізу, пам’ять; Виховна: […]...
- КОНСТРУЮВАННЯ РУХОМИХ МОДЕЛЕЙ З КАРТОНУ ТА ПАПЕРУ. ІГРАШКИ-СЮРПРИЗИ Урок 7. КОНСТРУЮВАННЯ РУХОМИХ МОДЕЛЕЙ З КАРТОНУ ТА ПАПЕРУ. ІГРАШКИ-СЮРПРИЗИ Мета: продовжити ознайомлення учнів з професією інженера-конструктора, з поняттям “макет”; навчити виготовляти іграшки-сюрпризи; вдосконалювати навички роботи з папером та картоном; розвивати образне мислення, увагу, фантазію, кмітливість; виховувати любов до праці, акуратність під час роботи. Обладнання: кольоровий папір та картон, малюнки із зображенням символів Нового року, […]...
- Передавання плановості відкритого простору за допомого! кольору і тону. Морські фантазії Тема уроку. Передавання плановості відкритого простору за допомогою кольору і тону. Морські фантазії. Мета уроку. Вчити учнів передавати на малюнку чарівний світ природи засобами кольору і техніки; розвивати спостережливість, творчу уяву; передавати стан природи, враження від спостережень навколишнього світу; удосконалювати зорову пам’ять, образне мислення, фантазію, виховувати самостійність в роботі, бажання створити прекрасне навколо себе. Учні […]...
- МЕТОДИ ПРОЕКТУВАННЯ. МЕТОД КОМБІНУВАННЯ РОЗДІЛ 3 ОСНОВИ ТЕХНІКИ, ТЕХНОЛОГІЙ І ПРОЕКТУВАННЯ ОСНОВИ ПРОЕКТНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ § 24. МЕТОДИ ПРОЕКТУВАННЯ. МЕТОД КОМБІНУВАННЯ Опорні поняття: приклади комбінування, метод комбінування, зразки-аналоги, поєднання деталей або різних способів діяльності. Подивімося на довколишній світ. Завдяки фарбам різного кольору художник може отримувати й нові кольори та їх відтінки, змішуючи фарби. Так він збільшує кількість кольорів у своїй […]...
- Виготовлення пейзажу, панно із використанням різних матеріалів (в коробці з-під цукерок) УРОК 28 Тема. Виготовлення пейзажу, панно із використанням різних матеріалів (в коробці з-під цукерок) Мета: вдосконалювати вміння та навички роботи з різними матеріалами: рослинним матеріалом, кольоровим папером, тканиною, нитками; виготовити панно за зразком або за власним задумом; розвивати художній смак, творче мислення, дрібну моторику рук; виховувати естетичні почуття, бажання дотримуватися правил дизайну. Обладнання: природний матеріал, […]...
- Веб-сторінки для дітей. Правила безпечного користування Інтернетом при пошуку інформаційних матеріалів (повідомлень). Навчаємось онлайн. Малюємо онлайн Тема. Веб-сторінки для дітей. Правила безпечного користування Інтернетом при пошуку інформаційних матеріалів (повідомлень). Навчаємосьонлайн. Малюємо онлайн. Мета. Актуалізувати знання учнів про Інтернет. Продовжити формувати уявлення про веб-сторінки для дітей. Ознайомити школярів вибірково з дитячими сайтами. Вчити учнів виконувати навчальні завдання з використанням комп’ютерних програм он-лайн, дотримуючись правил безпечної роботи в Інтернеті при пошуку інформаційних матеріалів […]...
- ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ ПРО ВИГОТОВЛЕННЯ МОЗАЇКИ ТЕХНІКОЮ ТОРЦЮВАННЯ. КОНТУРНЕ ТОРЦЮВАННЯ. ВИГОТОВЛЕННЯ МОЗАЇКИ ТЕХНІКОЮ ТОРЦЮВАННЯ Мета: формувати знання учнів про новий вид декоративно-прикладного мистецтва – об’ємну аплікацію з паперу, або торцювання; ознайомити з технікою торцювання; розвивати творчу уяву, оригінальність мислення; виховувати естетичне ставлення до навколишнього середовища. Обладнання: гофрований кольоровий папір або кольорові серветки; простий олівець; дерев’яні палички або стержень від ручки; картон; клей; ножиці; малюнки та зразки мозаїки; мультимедійна дошка. […]...
- ОРИГАМІ. СТВОРЕННЯ ОБ’ЄМНИХ ФІГУР ТЕХНІКОЮ ОРИГАМІ. “ХИЖИЙ ПТАХ” Урок 13. ОРИГАМІ. СТВОРЕННЯ ОБ’ЄМНИХ ФІГУР ТЕХНІКОЮ ОРИГАМІ. “ХИЖИЙ ПТАХ” Мета: удосконалювати навички роботи в техніці оригамі; навчати виготовляти фігуру пташки; розвивати творчі здібності, уяву, увагу; виховувати охайність, працьовитість, любов до навколишнього середовища. Обладнання: набір кольорового паперу для оригамі, картон, ножиці, зразки виробів, мультимедійна дошка. Хід уроку І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ 1. Привітання Добрий день, шановні […]...
- ПЛЕТІННЯ. ВИГОТОВЛЕННЯ ІГРАШКИ. “ВОСЬМИНІЖОК” Урок 27. ПЛЕТІННЯ. ВИГОТОВЛЕННЯ ІГРАШКИ. “ВОСЬМИНІЖОК” Мета: продовжити ознайомлення учнів з різними прийомами роботи з нитками; навчати виготовлення декоративних прикрас за допомогою ниток; удосконалювати прийоми роботи з ножицями та клеєм; розвивати увагу, творчі здібності, охайність; виховувати самостійність, посидючість, любов до праці. Обладнання: нитки для плетіння та в’язання, целофановий пакет, тасьма, кольоровий папір, зразки виробів, мультимедійна […]...
- МЕТОД КОМБІНУВАННЯ РОЗДІЛ 3 ОСНОВИ ТЕХНІКИ, ТЕХНОЛОГІЙ І ПРОЕКТУВАННЯ §25. МЕТОД КОМБІНУВАННЯ Опорні поняття: комбінування, метод комбінування, поєднання, моделі-аналоги. Для створення нових об’єктів, окрім відомого вам із 5 класу методу аналогії природним формам (біоформам), з успіхом використовують метод комбінування. Метод комбінування дає змогу створювати нові об’єкти шляхом поєднання окремих рис, властивостей, частин уже існуючих об’єктів. Він є […]...
- ПРОМИСЛОВИЙ ДИЗАЙН. “РАКЕТА” Урок 33. ПРОМИСЛОВИЙ ДИЗАЙН. “РАКЕТА” Мета: продовжити ознайомлення учнів із дизайном; розвивати творчу уяву, дрібну моторику рук, охайність у роботі, оригінальне мислення; виховувати естетичне ставлення до навколишнього середовища. Обладнання: білий папір, кольоровий папір, лінійка, простий олівець, циркуль, клей ПВА, ганчірка, клейонка для застилання стола, малюнки та зразки, мультимедійна дошка. Хід уроку І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ 1. […]...
- ШТУЧНІ КВІТИ ОБ’ЄМНОЇ ФОРМИ. КВІТИ З ПІР’Я Урок 17. ШТУЧНІ КВІТИ ОБ’ЄМНОЇ ФОРМИ. КВІТИ З ПІР’Я Мета: удосконалювати навички роботи з різними матеріалами; розвивати образне мислення, увагу, фантазію, кмітливість; виховувати любов до праці, народних традицій, акуратність під час роботи. Обладнання: пір’я різнокольорове, стрічки, стержень кулькової ручки, нитки, пластилін, бісер, ножиці, зразки виробів, мультимедійна дошка. Хід уроку І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ 1. Привітання Добру […]...
- Загальні принципи використання і відновлення природних ресурсів, природних умов середовища життєдіяльності СИСТЕМА “ПРИРОДА – НАСЕЛЕННЯ – ГОСПОДАРСТВО” ТЕМА 4 ПРИРОДО-КОРИСТУВАННЯ ЯК НАУКА ПРО СТАВЛЕННЯ ЛЮДИНИ ДО ПРИРОДНИХ КОМПОНЕНТІВ §18.Загальні принципи використання і відновлення природних ресурсів, природних умов середовища життєдіяльності Природокористування базується на загальнонаукових, кібернетичних, біологічних, географічних, фізико-хімічних та інших законах і закономірностях. Основні закони та закономірності природокористування необхідно розглядати у поєднанні з численними екологічними концепціями, принципами, […]...
- УЗАГАЛЬНЕННЯ МАТЕРІАЛІВ КУРСУ УРОК 49. УЗАГАЛЬНЕННЯ МАТЕРІАЛІВ КУРСУ Цілі уроку: узагальнити знання учнів з курсу біології 11 класу; розвивати вміння синтезу інформації та використання одержаних раніше знань; виховувати дбайливе ставлення до природи. Обладнання й матеріали: таблиці, фотографії, малюнки із зображенням живих організмів і наслідків людської діяльності. Базові поняття й терміни: біологія, генетика, екологія, еволюція, охорона навколишнього середовища, людина, […]...