Кругообіг Оксигену в природі


Контрольні запитання

№ 1. Атоми Оксигену в природі здійснюють кругообіг, переходячи з кисню в складні сполуки і навпаки. Основні шляхи витрачання кисню – дихання живих організмів, горіння і промислова діяльність людини. Основний шлях поповнення кисню в атмосфері – фотосинтез рослин на поверхні Землі і водоростей у Світовому океані.

№ 2. Майже всі живі організми використовують кисень для дихання, і лише деякі мікроорганізми можуть без нього обходитися. Велика кількість кисню витрачається під час гниття та горіння різних речовин.

Завдання

для засвоєння матеріалу

№ 1. Вміст кисню в атмосфері впродовж мільйонів років істотно не змінюється, незважаючи на велике споживання кисню живими організмами. Це можна пояснити тим, що кисень постійно утворюється в процесі фотосинтезу.

№ 2. Кругообіг атомів Оксигену супроводжується поглинанням або видаленням енергії. У результаті фотосинтезу енергія Сонця переходить в енергію хімічних зв’язків у молекулі глюкози. Глюкоза, “згоряючи” в живих організмах, вивільняє цю енергію для їхньої життєдіяльності. Тобто кругообіг Оксигену в природі забезпечує “транспортування енергії Сонця

до живих організмів.

№ 3. С7Н16 + 11O2 = 7СO2 + 8Н2O

№ 4. Останнім часом для своєї діяльності людина у величезних кількостях вирубує ліси, що призводить до глобального зменшення кількості кисню в атмосфері. Тому людству слід серйозно замислитися над цією проблемою.

№ 5.

Джерела забруднення повітря:

– промислове виробництво різних речовин і матеріалів (найбільше металів та їхніх сплавів);

– спалювання різного виду палива (на теплових електростанціях, котельнях, транспорті);

– діючі вулкани під час їх виверження;

– побутові й промислові відходи.

Відповідь: 11 520 л.1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5,00 out of 5)Проект визначення швидкості нерівномірного руху.
Ви зараз читаєте: Кругообіг Оксигену в природі