Макетування об’ємних виробів із природного матеріалу
УРОК 10
Тема. Макетування об’ємних виробів із природного матеріалу
Мета: вдосконалювати вміння та навички роботи з природним матеріалом; навчити виготовляти об’ємні вироби із жолудів, шишок, шкаралупи горіхів; розвивати образне мислення, уяву, охайність; виховувати самостійність, працьовитість, інтерес до уроку
Обладнання: природний матеріал: жолуді, каштани, шишки, гілочки дерев, шило, ножиці, пластилін, клей, серветка.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент
1. Перевірка готовності до уроку.
2. Привітання.
3. Упорядкування
II. Новий матеріал
1. Оголошення теми та мети уроку.
– Сьогодні на уроці ми будемо продовжувати працювати з природним матеріалом. Але це вже буде не листя. Це будуть об’ємні вироби. Відгадайте загадки і дізнаєтеся, з чого ми їх будемо виготовляти.
– Високо висять,
Білки їх їдять,
Смачні, та не горішки,
Називаються, (шишки).
– Вітер їх скида на брук,
Стукотять вони: тук-тук –
І скидають кожушки.
Що це за плоди такі? (Каштани)
– Хтось на дубі, мов на бильцях,
Порозвішував барильця.
Стереже їх, мудрий дрізд,
Бо свиня прийде і з’їсть!
– У міцній хатинці
Сидить по зернинці.
Спробуй-но дістати,
Будеш ласувати! (Горіх)
– Які інструменти нам знадобляться?
– Де хвостом воно впирається –
Кругла дірка залишається. (Шило)
– Два кільця, два кінця,
А посередині – цвяшок. (Ножиці)
2. Вступна бесіда.
– Для конструювання об’ємних виробів відбирають соснові або ялинові шишки, жолуді, каштани, гілочки дерев, листя кукурудзи, пір’я і насіння. Допоміжними матеріалами можуть бути клаптики кольорового паперу, нитки, пластилін, картон для основи.
Поєднують деталі об’ємних виробів гілочками дерев, проколюючи шилом отвори у виробі.
Створеному виробу надають художній образ (добрий, веселий, сердитий, сумний), використовуючи допоміжний матеріал або фарби.
III. Демонстрація та аналіз зразка
1. Інструктаж із техніки безпеки.
– Для роботи з шилом потрібно мати дощечку і коробку для проколювання жолудів, каштанів.
– Щоб не поранитися шилом, не слід пальці рук ставити проти проколу, а тільки з боків (можна зробити заготовки вдома з дорослими).
2. Інструктаж учителя.
Учитель демонструє зразки і пояснює, як потрібно зробити проколи.
ІV. Фізкультхвилинка
Віє вітер нам в лице,
Захиталось деревце.
Вітерець все тихше, тихше,
Деревце все вище, вище.
V. Практична робота учнів
Учитель надає допомогу учням, заохочує дітей, які зробили виріб, допомагати друзям.
VI. Виставка та оцінювання робіт
1. Аналіз робіт.
(За допомогою пластиліну або клею вироби закріплюють на дощечці.)
– Яка робота вам сподобалася більше? Чому?
– Хто припустився помилки?
2. Оцінювання робіт.
VІІ. Підсумок уроку
– Чого навчилися на уроці?
– Що ви зробили?
– Придумайте вдома сюжетну композицію, над якою ми будемо працювати на наступному уроці.
Додаток
Related posts:
- Створення довільної композиції з об’ємних виробів із природного матеріалу УРОК 11 Тема. Створення довільної композиції з об’ємних виробів із природного матеріалу Мета: вдосконалювати вміння та навички роботи з об’ємними виробами з природного матеріалу; розвивати творче мислення, художній смак, охайність; виховувати працьовитість, відповідальність, взаємодопомогу. Обладнання: природний матеріал (шишки, каштани, жолуді, горіхи, гілочки дерев, листя, горобина); клей; пластилін; ножиці; шило; серветка. ХІД УРОКУ І. Організаційний момент […]...
- ВИГОТОВЛЕННЯ Й ОЗДОБЛЕННЯ ВИРОБІВ ОБ’ЄМНОЇ ФОРМИ, ВИГОТОВЛЕННЯ ОБ’ЄМНИХ ВИРОБІВ ІЗ КОРОБОК. ВИГОТОВЛЕННЯ ПІДСТАВКИ ДЛЯ РУЧОК ТА ОЛІВЦІВ. “КОТИК” Мета: навчати учнів виготовляли побутові речі за допомогою коробки; вдосконалювати навички роботи з папером та картоном; розвивати образне мислення, увагу, фантазію, кмітливість; виховувати любов до рідного краю, бажання працювати в колективі, акуратність під час роботи з фарбами, кольоровим папером і ножицями. Обладнання: паперова коробка середнього розміру з-під соку; кольоровий папір та картон; клей; ножиці; зразки […]...
- Конструювання побутових виробів у техніці лозоплетіння. Виготовлення кошика УРОК 34 Тема. Конструювання побутових виробів у техніці лозоплетіння. Виготовлення кошика Мета: навчити учнів виготовляти вироби з лози способом плетіння; сприяти утворенню в учнів спеціальних навичок та вмінь, цілісності сприйняття; удосконалювати координацію рухів; розвивати мислення, увагу; виховувати характер, уміння контролювати свою діяльність. Обладнання: прутики лози, брусочки, в яких є отвори діаметром 5 мм на відстані […]...
- Макетування будинку або інших конструкційних об’єктів УРОК 29 Тема. Макетування будинку або інших конструкційних об’єктів Мета: ознайомити із професіями кресляра, архітектора; розвивати уміння і навички конструювання та моделювання об’ємних виробів; вчити знаходити закономірність будування моделі розгортки будинку; розвивати охайність, увагу. Обладнання: ножиці, клей, пензлик, серветка, олівець, папір, картон. ХІД УРОКУ І. Організаційний момент 1. Привітання. 2. Перевірка готовності до уроку. 3. […]...
- Макетування будівельних споруд на основі розгортки за аналогом, макетом-зразком УРОК 25 Тема. Макетування будівельних споруд на основі розгортки за аналогом, макетом-зразком Мета: виготовити за аналогом макет будинку; розвивати графічні навички учнів; виховувати любов до рідної оселі, краю, Батьківщини. Обладнання: пам’ятка, розгортка будинку, готовий будинок. ХІД УРОКУ I. Організація учнів класу II. Актуалізація опорних знань 1. Бесіда Білява хата. Рідна моя домівка. Рідна моя сторона. […]...
- Розробка іграшкових моделей і макетування різних стилів одягу УРОК 12 Тема. Розробка іграшкових моделей і макетування різних стилів одягу Мета: продовжувати знайомити дітей із різними стилями і моделями одягу; учити вдосконалювати одяг, оздоблювати його, робити кращим і оригінальнішим; удосконалювати вміння працювати з ножицями, голкою; розвивати творчу уяву, фантазію; виховувати естетичні смаки. Обладнання: плакати, моделі одягу, ножиці. ХІД УРОКУ І. Організація учнів класу II. […]...
- ВИГОТОВЛЕННЯ Й ОЗДОБЛЕННЯ ВИРОБІВ ОБ’ЄМНОЇ ФОРМИ. ІГРАШКА НА ОСНОВІ ЦИЛІНДРА АБО КОНУСА Мета: навчити учнів виготовляти об’ємні іграшки на основі циліндра або конуса; вдосконалювати навички роботи з папером та картоном; розвивати образне мислення, увагу, фантазію, кмітливість; виховувати любов до праці, акуратність під час роботи з фарбами, кольоровим папером і ножицями. Обладнання: картонний циліндр; кольоровий папір та картон; фарби; пензлі; склянка для води; клей; ножиці; зразки виробів; мультимедійна […]...
- РОБОТА ІЗ СУЧАСНИМИ ШТУЧНИМИ МАТЕРІАЛАМИ. КОНСТРУЮВАННЯ ВИРОБІВ З ПЛАСТМАСОВОЇ ТАРИ Урок 24. РОБОТА ІЗ СУЧАСНИМИ ШТУЧНИМИ МАТЕРІАЛАМИ. КОНСТРУЮВАННЯ ВИРОБІВ З ПЛАСТМАСОВОЇ ТАРИ Мета: продовжити ознайомлення учнів з декоруванням предметів; удосконалювати навички роботи з пластиковими матеріалами, папером та картоном; розвивати образне мислення, увагу, фантазію, кмітливість; виховувати любов до праці, акуратність під час роботи. Обладнання: пластикова пляшка, кольоровий папір та картон, клей ПВА, ножиці, зразки виробів, мультимедійна […]...
- ВИГОТОВЛЕННЯ ВИРОБІВ ТЕХНІКОЮ ОРИГАМІ. “ГОЛУБ” Мета: вдосконалювати в учнів навички роботи в техніці оригамі; навчити виготовляти фігуру пташки; розвивати творчі здібності, уяву, увагу; виховувати охайність під час роботи, працьовитість, любов до навколишнього світу. Обладнання: набір кольорового паперу для оригамі; ножиці; ілюстрації із зображенням голуба; мультимедійна дошка. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ 1. Привітання Усі сідайте тихо, діти. Домовляймось – не […]...
- Куб, конус. Креслення розгорток куба, конуса УРОК 2 Тема. Куб, конус. Креслення розгорток куба, конуса Мета: навчити креслити розгортки куба, конуса; вдосконалювати уміння та навички роботи з папером; розвивати конструкторські уміння та навички; прищеплювати любов до праці; виховувати охайність, посидючість, працьовитість, правила естетики. Обладнання: папір, ножиці, клей, пензлик, олівець, гумка, серветка, таблиця для гри “Вгадайте слово”, циркуль. ХІД УРОКУ І. Організаційний […]...
- ОРИГАМІ. ВИГОТОВЛЕННЯ ВИРОБІВ ТЕХНІКОЮ ОРИГАМІ. “ПТАШИНА РОДИНА” Мета: продовжити вивчення основ техніки оригамі, закріпити вміння учнів складати папір та створювати композиції; вдосконалювати навички роботи з папером, дрібну моторику рук; виховувати позитивні емоції і почуття у процесі пізнавальної діяльності. Обладнання: кольоровий папір (бажано кольоровий з обох сторін); ножиці; простий олівець; клей; фломастери; зразки композицій; мультимедійна дошка. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ 1. Привітання […]...
- Колективна творча робота: конструювання виробів для відтворення українського побуту. Посуд (ліплення) УРОК 34 Тема. Колективна творча робота: конструювання виробів для відтворення українського побуту. Посуд (ліплення) Мета: вдосконалювати вміння та навички ліплення; вчити підмічати зовнішню будову виробу, пропорційно ділити пластилін для ліплення головних частин виробу; розвивати пізнавальні інтереси учнів; виховувати охайність, художній смак. Обладнання: пластилін; палички; дощечки; ганчірки; ілюстрації української хати та предметів побуту: меблів, посуду, рушників. […]...
- ПРОЕКТУВАННЯ ТА ВИГОТОВЛЕННЯ ВИРОБІВ ІЗ ТОНКОЛИСТОВОГО МЕТАЛУ ТА ДРОТУ РОЗДІЛ 2 ТЕХНОЛОГІЯ ВИГОТОВЛЕННЯ ВИРОБІВ ІЗ ТОНКОЛИСТОГО МЕТАЛУ ТА ДРОТУ ВИРІВНЮВАННЯ, РОЗМІЧАННЯ, РІЗАННЯ ТА ВИГОТОВЛЕННЯ ВИРОБІВ ІЗ ДРОТУ § 16. ПРОЕКТУВАННЯ ТА ВИГОТОВЛЕННЯ ВИРОБІВ ІЗ ТОНКОЛИСТОВОГО МЕТАЛУ ТА ДРОТУ Опорні поняття: деталь, складальна одиниця, розмічання заготовки, технологічна карта. Ознайомившись із властивостями таких конструкційних матеріалів, як тонколистовий метал і дріт, вивчивши різні види з’єднання деталей виробу, […]...
- ОЗДОБЛЕННЯ ВИРОБІВ РІЗЬБЛЕННЯМ Тема: ОЗДОБЛЕННЯ ВИРОБІВ РІЗЬБЛЕННЯМ Мета: ознайомити учнів з технологією виконання контурного та тригранно-виїмчастого різьблення, інструментами для оздоблення; формувати вміння виконувати контурне та тригранно-виїмчасте різьблення; виховувати естетичні смаки, художнє мислення. Ключові поняття: контурне різьблення, геометричне різьблення, прорізування, різак, карбування, орнамент, стилізований мотив, “ільчасте письмо”, “кривульки”. Об’єкти практичної діяльності учнів: вироби з деревини. Обладнання: стамески для виконання […]...
- Конструювання декоративних виробів з пінопласту НАМ ДИЗАЙНЕРИ УМІЛІ ВИТВОРЯТЬ КРАСУ В ДОВКІЛЛІ Ознайомся з професією дизайнера. Дизайнер – це художник-конструктор, майстер на всі руки. Він уміє вигадувати. А ще – малює, як художник, виготовляє вироби: макетує і моделює. Тобто він майстер технічної творчості. Раніше дизайнерів називали майстрами художніх ремесел. Про них казали: і жнець, і швець, і на дуду гравець. […]...
- Декорування виробів. “Розписний коник” Урок 31. Декорування виробів. “Розписний коник” Мета: розкрити поняття про глиняну іграшку як зразок декоративно-ужиткового мистецтва; навчити виготовляти з глини іграшку, дотримуючись пропорцій; учити наносити на виріб декор; розвивати фантазію, творчу уяву. Обладнання: глина, стеки та дощечка для ліплення, гуаш, клей ПВА. ХІД УРОКУ I. Організація уроку Станьте, діти, всі рівненько, Посміхніться всі гарненько. Посміхніться […]...
- ОЗДОБЛЕННЯ ВИРОБІВ ВИШИВКОЮ Вишивання ОЗДОБЛЕННЯ ВИРОБІВ ВИШИВКОЮ І в дорогу далеку ти мене на зорі проводжала, І рушник вишиваний на щастя, на долю дала. Андрій Малишко Вишивання як вид мистецтва в Україні існує з давніх часів. Вишивкою оздоблювали рушники, фіранки, жіночий, чоловічий та дитячий одяг. Особливої уваги надавали рушникам – старовинним оберегам дому, родини. Вишивка – орнаментальне або […]...
- ОЗДОБЛЕННЯ ВИРОБІВ ФАРБУВАННЯМ Розділ 2. Технологія виготовлення виробів із тонколистового металу та дроту Тема 2.5. Оздоблення виробів з тонколистового металу та дроту шліфуванням і поліруванням § 14. ОЗДОБЛЕННЯ ВИРОБІВ ФАРБУВАННЯМ 1. У чому сутність технологічних операцій, які виконують при оздобленні виробів? 2. Які способи оздоблення виробів тобі відомі? 3. З якою метою виконують оздоблення виробів? 4. Яка технологія […]...
- БІСЕРОПЛЕТІННЯ. ПОСЛІДОВНІСТЬ ВИГОТОВЛЕННЯ ОБ’ЄМНИХ ВИРОБІВ ТЕХНІКОЮ БІСЕРОПЛЕТІННЯ. “КВІТКА І БДЖОЛА” Урок 22. БІСЕРОПЛЕТІННЯ. ПОСЛІДОВНІСТЬ ВИГОТОВЛЕННЯ ОБ’ЄМНИХ ВИРОБІВ ТЕХНІКОЮ БІСЕРОПЛЕТІННЯ. “КВІТКА І БДЖОЛА” Мета: продовжити ознайомлення учнів з бісероплетінням, необхідними для нього матеріалами; розвивати творчі здібності, дрібну моторику рук, посидючість; виховувати почуття прекрасного, естетичний смак. Обладнання: м’який тонкий дріт, бісер, намистинки двох кольорів, ножиці, малюнки та зразки виробів, мультимедійна дошка. Хід уроку І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ 1. […]...
- ДЕКОРУВАННЯ ВИРОБІВ. ВИДИ ДЕКОРУВАННЯ ПАСХАЛЬНИХ ЯЄЦЬ Мета: продовжити ознайомлення учнів з народною творчістю, з декоруванням виробів; ознайомити з різновидами прикрашання пасхальних яєць; розвивати навички роботи в техніці аплікації; формувати естетичні почуття, смак; виховувати емоційно-естетичне сприйняття творів народних майстрів, дбайливе ставлення до матеріалів, охайність під час роботи, стимулювати творчий потенціал учнів. Обладнання: дерев’яні (або порожні курячі) яйця; кольорові нитки; бісер; кольорові смужки; […]...
- КВІЛІНГ. ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ ПРО ТЕХНІКУ КВІЛІНГ. ОСНОВНІ ПРИЙОМИ РОБОТИ ТА ПОСЛІДОВНІСТЬ ВИГОТОВЛЕННЯ ВИРОБІВ ТЕХНІКОЮ КВІЛІНГ. НОВОРІЧНА ПРИКРАСА “ЗИМОВА КВІТКА” Мета: навчити учнів працювати у техніці квілінг, виготовляти вироби з паперу; поглиблювати розуміння поняття “композиція”; розвивати творчість, уяву, фантазію, почуття прекрасного; виховувати естетичний смак, любов до природи, бажання бути для неї мудрим другом; прищеплювати навички охайного виконання виробу. Обладнання: папір для квілінгу; гачки для квілінгу (зубочистки); клей ПВА; пінцет; ножиці; зразки готових робіт; мультимедійна дошка. […]...
- ЕЛЕМЕНТИ ГРАФІЧНОЇ ГРАМОТИ. ПОНЯТТЯ ПРО ПРОЕЦІЮВАННЯ. ВИГЛЯДИ ВИРОБІВ НА КРЕСЛЕННІ Тема: ЕЛЕМЕНТИ ГРАФІЧНОЇ ГРАМОТИ. ПОНЯТТЯ ПРО ПРОЕЦІЮВАННЯ. ВИГЛЯДИ ВИРОБІВ НА КРЕСЛЕННІ Мета: формувати в учнів поняття про проеціювання, вигляд; ознайомити з особливостями та правилами побудови виглядів на горизонтальній, фронтальній, профільній площині; навчити визначати потрібну та достатню кількість виглядів та інших даних для повного уявлення про предмет; розвивати логічне та абстрактне мислення, навички самоконтролю. Ключові поняття: […]...
- Декорування виробів Твори дивні, незвичайні є в етнічному дизайні Декорування виробів Рукотворний побут – це результат праці майстрів мистецтв – художників декоративно-ужиткового мистецтва. Оздоблена з любов’ю декоративно-ужиткова побутова річ корисна і красива. Одним з поширених способів декорування виробів є орнамент. Ти вже знаєш основні види орнаментів: геометричний, рослинний і зооморфний, або тваринний. Згадай, що тобі відомо про […]...
- БІСЕРОПЛЕТІННЯ. ОСОБЛИВОСТІ ВИГОТОВЛЕННЯ ВИРОБІВ ІЗ БІСЕРУ. МАТЕРІАЛИ ДЛЯ БІСЕРОПЛЕТІННЯ. ЛАНЦЮЖОК (гердан) “У ХРЕСТИК” З БІСЕРУ Мета: ознайомити учнів із бісероплетінням, необхідними для нього матеріалами; розвивати творчі здібності, дрібну моторику рук, посидючість; виховувати почуття прекрасного, естетичний смак. Обладнання: бісер трьох кольорів; нитки; голка для бісеру; ворсиста тканина; зразки виробів; мультимедійна дошка. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ 1. Привітання Дзвоник всім нам дав наказ: До роботи швидше в клас! Біля парти станем […]...
- ТЕХНОЛОГІЯ ВИГОТОВЛЕННЯ ОБ’ЄМНИХ ВИРОБІВ ТЕХНІКОЮ БІСЕРОПЛЕТІННЯ Бісероплетіння ТЕХНОЛОГІЯ ВИГОТОВЛЕННЯ ОБ’ЄМНИХ ВИРОБІВ ТЕХНІКОЮ БІСЕРОПЛЕТІННЯ Які вироби з бісеру ви бачили? Бісер – маленькі різнокольорові намистинки зі скла, металу чи пластмаси з отвором для нанизування на нитку, волосінь або дріт. За формою бісер буває круглий, прямокутний, краплеподібний, кристалоподібний, а також у вигляді трубочок (стеклярус). Мистецтво виготовлення прикрас із бісеру називається бісероплетінням. Історія справжньої […]...
- ВИДИ ОЗДОБЛЕННЯ. ТЕХНОЛОГІЯ ШЛІФУВАННЯ ТА ПОЛІРУВАННЯ ВИРОБІВ Розділ 2. Технологія виготовлення виробів із тонколистового металу та дроту Тема 2.5. Оздоблення виробів з тонколистового металу та дроту шліфуванням і поліруванням Щоб надати виробам з металу красивого зовнішнього вигляду й захистити їх від корозії (ржавіння), що виникає під впливом зовнішнього середовища, їх шліфують, полірують, покривають фарбами, лаками, наносять декоративно-захисні покриття тощо. Шліфування – процес […]...
- ВИГОТОВЛЕННЯ ВИРОБІВ З ДРОТУ Розділ 2. Технологія виготовлення виробів із тонколистового металу та дроту Тема 2.4. Технологія вирівнювання, розмічання, різання дроту § 12. ВИГОТОВЛЕННЯ ВИРОБІВ З ДРОТУ 1. 3 яких етапів складається конструювання виробів з тонколистового металу? 2. Що спільного та в чому відмінність між конструюванням виробів з деревини та тонколистового металу? 3. Який виріб називають аналогом? моделлю? макетом? […]...
- Тематична контрольна робота № 7 з теми “Повторення і систематизація навчального матеріалу за курс алгебри 9 класу” УРОК № 67 Тема. Тематична контрольна робота № 7 з теми “Повторення і систематизація навчального матеріалу за курс алгебри 9 класу” Мета уроку: перевірити рівень знань та вмінь учнів, набутих ними під час вивчення курсу алгебри 9 класу. Тип уроку: контроль знань та вмінь. Наочність та обладнання: роздавальний матеріал (картки з розв’язаннями завдань тематичної контрольної […]...
- КОМБІНУВАННЯ ПРИРОДНИХ І ПЛАСТИЧНИХ МАТЕРІАЛІВ. ЛІСОВА СКУЛЬПТУРА Мета: вдосконалювати навички роботи з природним матеріалом та пластиліном; розвивати творчі здібності, образне мислення, асоціативну пам’ять, фантазію, увагу, терпіння та охайність; виховувати естетичне ставлення до навколишнього світу. Обладнання: пластилін; шишки; пір’я; жолуді; стеки; серветки; дощечка; мультимедійна дошка. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ 1. Привітання Привітайтесь: “Добрий день!” Тепер тихенько поверніться, Одне одному всміхніться, На урок […]...
- КОНСТРУЮВАННЯ ЗІ СМУЖОК ПАПЕРУ НА ОСНОВІ ТЕХНІКИ КВІЛІНГ. “ВЕСЕЛКАРИК” Урок 8. КОНСТРУЮВАННЯ ЗІ СМУЖОК ПАПЕРУ НА ОСНОВІ ТЕХНІКИ КВІЛІНГ. “ВЕСЕЛКАРИК” Мета: продовжити вчити учнів виготовляти вироби з паперу; поглиблювати розуміння композиції; розвивати творчість, уяву, фантазію, почуття прекрасного; виховувати естетичний смак, любов до природи, бажання бути для неї мудрим другом; прищеплювати навички охайного виконання виробу. Обладнання: кольоровий папір, клей ПВА, лінійка, ножиці, зразки готових робіт, […]...
- ВЛАСТИВОСТІ ДЕРЕВИНИ. ВИБІР МАТЕРІАЛУ ДЛЯ ВИГОТОВЛЕННЯ ВИРОБУ Тема: ВЛАСТИВОСТІ ДЕРЕВИНИ. ВИБІР МАТЕРІАЛУ ДЛЯ ВИГОТОВЛЕННЯ ВИРОБУ Мета: ознайомити учнів з механічними та технологічними властивостями деревини, їх застосуванням, вадами деревини; формувати поняття твердість, міцність, пружність, гігроскопічність, вологість та жолоблення під час висихання; розвивати вміння вибирати матеріал відповідно до призначення виробу; виховувати почуття відповідальності щодо навколишнього середовища. Ключові поняття: міцність, твердість, вологість, пружність. Об’єкти практичної […]...
- ДЕКОРУВАННЯ ВИРОБІВ. ПИСАНКА ЯК ОДИН ІЗ СИМВОЛІВ УКРАЇНИ. ПИСАНКА-ВИТИНАНКА Мета: продовжити ознайомлення учнів з народною творчістю; розширювати уявлення про народні традиції та звичаї; ознайомити учнів з різновидами пасхальних яєць, декорування виробів; розвивати навички роботи в техніці аплікації; формувати естетичні почуття, смак, виховувати емоційно-естетичне сприйняття творів народних майстрів, дбайливе ставлення до матеріалів, стимулювати творчий потенціал учнів. Обладнання: кольоровий картон та папір; ножиці; клей; зразки пасхальних […]...
- Оптимальна партія товарів (виробів) Оптимальна партія товарів (виробів) – обсяг виготовлених товарів і послуг на підприємстві (в фірмі, компанії), за якого забезпечуються мінімальні витрати на одиницю продукції. Знаходження оптимального обсягу випуску товарів залежить передусім від витрат на зберігання продукції (залежно від обсягу запасів такі витрати зростають, хоча на одиницю продукції залишаються незмінними), а також витрат на переоснащення устаткування та […]...
- Узагальнення засвоєного матеріалу. Захист довкілля Мета: Повторити ЛО теми. Повторити граматичний матеріал. Продовжувати формувати комунікативні вміння учнів. Удосконалювати навички читання. Розвивати ерудицію учнів. Виховувати дбайливе ставлення до природи та усвідомлення важливості охорони довкілля. ХІД УРОКУ І. ПІДГОТОВКА ДО СПРИЙНЯТТЯ ІНШОМОВНОГО МОВЛЕННЯ Прив і тання. Т: How are you today? Ps: We are fine, thank you! Пов і домлення теми та […]...
- РЕГІОНАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ ОЗДОБЛЕННЯ ВИРОБІВ ВИШИВКОЮ РОЗДІЛ 2 ТЕХНОЛОГІЯ ВИГОТОВЛЕННЯ ВИРОБІВ З ВИШИВКОЮ §9. РЕГІОНАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ ОЗДОБЛЕННЯ ВИРОБІВ ВИШИВКОЮ Опорні поняття: джерела інформації про регіональну вишивку, етнографічні регіони України, особливості вишивок етнографічних регіонів. Упродовж багатьох віків у кожному регіоні України вироблялися своєрідні прийоми художнього оздоблення одягу, побутових, інтер’єрних і обрядових виробів. Тому за усталеною кольоровою гамою, технікою виконання, видом орнаменту, способом […]...
- Перетворення виразів (повторення та систематизація матеріалу, вивченого в 5 та 6 класах) Урок № 2 Тема. Перетворення виразів (повторення та систематизація матеріалу, вивченого в 5 та 6 класах) Мета: повторити та систематизувати відомості про види перетворень виразів та способи дій, передбачених ними, що були отримані учнями в 5-6 класах в обсязі, необхідному для сприйняття теми “Рівняння”. Тип уроку: повторення, систематизація знань, умінь, навичок. Хід уроку I. Організаційний […]...
- Дроби. Повторення матеріалу про частини УРОК 78 Тема. Дроби. Повторення матеріалу про частини Мета: повторити утворення частин; розв’язання задач на знаходження частини числа та числа за його частиною; опрацювати складену задачу, яка містить знаходження частини числа. Обладнання: картки для усної лічби, малюнки квадратів. ХІД УРОКУ I. Контроль і закріплення знань учнів Усні обчислення Поєднати приклад і відповідь. II. Вивчення нового […]...
- ІСТОРІЯ ОДНОГО МАТЕРІАЛУ Робота із сучасними штучними матеріалами ІСТОРІЯ ОДНОГО МАТЕРІАЛУ Чим мили посуд багато років тому? У середні віки в країнах Середземномор’я з’явилася прабабуся поролонової губки – мочалка зі справжньої морської губки. А в першій половині XX століття з’явився поролон, який замінив природні матеріали. До речі, винайшли його абсолютно випадково. У 1937 році німецький учений Отто Байер […]...
- КОНСТРУЮВАННЯ РУХОМИХ МОДЕЛЕЙ З КАРТОНУ ТА ПАПЕРУ. ВИГОТОВЛЕННЯ ПАПЕРОВОЇ МОДЕЛІ З РУХОМИМИ ДЕТАЛЯМИ “ВЕСЕЛИЙ КЛОУН-АКРОБАТ” Урок 5. КОНСТРУЮВАННЯ РУХОМИХ МОДЕЛЕЙ З КАРТОНУ ТА ПАПЕРУ. ВИГОТОВЛЕННЯ ПАПЕРОВОЇ МОДЕЛІ З РУХОМИМИ ДЕТАЛЯМИ “ВЕСЕЛИЙ КЛОУН-АКРОБАТ” Мета: продовжити роботу з удосконалення вмінь і навичок роботи з картоном, виготовлення з нього виробів; ознайомити з поняттями “конструювання” та “модель”; розвивати фантазію, творчі здібності, наполегливість. Обладнання: демонстраційний матеріал – технологічна карта виготовлення паперової моделі, кольоровий картон, м’який […]...
- ЗАКОНИ КОМПОЗИЦІЇ ХУДОЖНЬО-КОНСТРУКТИВНИХ ВИРОБІВ ХУДОЖНЄ КОНСТРУЮВАННЯ ОБ’ЄКТІВ ТЕХНОЛОГІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ 7. Загальні відомості про дизайн 7.4. ЗАКОНИ КОМПОЗИЦІЇ ХУДОЖНЬО-КОНСТРУКТИВНИХ ВИРОБІВ У композиції художньо-конструкторських виробів діють такі закони, як закон масштабу, закон пропорційності, закон контрасту. Закон масштабу. Серед об’єктів художнього конструювання трапляється чимало предметів, які мають однакову форму, але різні розміри, що спричинено певними функціональними вимогами. Наприклад, набір порцелянових чайників, тарілок, […]...