МЕТАЛИ ТА СПЛАВИ В СУЧАСНІЙ ТЕХНІЦІ. ЗАСТОСУВАННЯ АЛЮМІНІЮ, ЗАЛІЗА ТА ЇХ СПЛАВІВ. РОЗВИТОК МЕТАЛУРГІЙНИХ ВИРОБНИЦТВ В УКРАЇНІ. ОХОРОНА НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА ПІД ЧАС ВИРОБНИЦТВА ТА ВИКОРИСТАННЯ МЕТАЛІВ
ТЕМА 2. МЕТАЛІЧНІ ЕЛЕМЕНТИ ТА ЇХНІ СПОЛУКИ
УРОК 14. МЕТАЛИ ТА СПЛАВИ В СУЧАСНІЙ ТЕХНІЦІ. ЗАСТОСУВАННЯ АЛЮМІНІЮ, ЗАЛІЗА ТА ЇХ СПЛАВІВ.
РОЗВИТОК МЕТАЛУРГІЙНИХ ВИРОБНИЦТВ В УКРАЇНІ. ОХОРОНА НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА ПІД ЧАС ВИРОБНИЦТВА ТА ВИКОРИСТАННЯ МЕТАЛІВ
Цілі: ознайомитися з поняттям про сплави, розглянути роль металів і сплавів у сучасній техніці; закріпити знання про застосування алюмінію, заліза та їх сплавів, про розвиток металургійних виробництв в Україні та охорону навколишнього середовища під час виробництва й використання
Обладнання: саморобні схеми, сплави заліза й алюмінію (чавун, сталь, дюралюміній), роздавальний матеріал, портрет М. С. Курнакова.
Тип уроку: закріплення (розвивальне диференційоване навчання), навчальний семінар.
Форми роботи: фронтальна бесіда, розповідь учителя, складання схеми, групова робота, робота з довідковою літературою, захист проектів.
ХІД УРОКУ
I. Організація класу
II. Оголошення теми й мети уроку
ІІІ. Семінар
Учні сідають групами. Кожна група заздалегідь отримала завдання для семінару.
Теми
– Метали та сплави в сучасній техніці.
– Застосування заліза та його сплавів.
– Застосування алюмінію та його сплавів.
– Розвиток металургійних виробництв в Україні.
– Охорона навколишнього середовища під час виробництва й застосування металів.
1. Навчальна частина
Перевірка виконання домашнього завдання про залізо та його сполуки
Фронтальна бесіда
– У якому періоді, групі та підгрупі розташований атом Феруму?
– Які ступені окиснення має Ферум?
– Які фізичні властивості має Ферум?
– З якими речовинами реагує Ферум?
– Які сполуки Феруму вам відомі?
Поняття про сплави. Розповідь учителя. Складання схеми Учитель розпочинає розповідь про сплави з нагадування учням про корозію та підводить їх до висновку про необхідність захисту металів від корозії, про поліпшення їх якостей, необхідних у подальшому застосуванні. Проектуємо на екран схему, яка допоможе учням зрозуміти, що таке сплави та їх склад.
Способи добування сплавів
2. Корегувальна частина. Прес-конференція
Кожна група готувала вдома проект на заздалегідь задану тему. Вчитель надає можливість учням викласти підготовлений матеріал. Учні демонструють сплави заліза й алюмінію, застосовують власноруч виготовлені схеми й таблиці, проектують схеми на екран. Учні можуть розподілити матеріал, що викладається, так, щоб усі взяли участь в обговоренні теми. Якщо в учнів інших груп є питання, вони їх можуть ставити, таким чином створюється атмосфера прес-конференції.
IV. Підбиття підсумків уроку
Учитель підбиває підсумки уроку, доповнює та корегує доповіді учнів. Учні заповнюють картку самооцінки, виставляють собі оцінку за урок.
V. Домашнє завдання
Related posts:
- Застосування алюмінію та його сплавів – МЕТАЛИ ГОЛОВНИХ ПІДГРУП ПОСІБНИК З ХІМІЇ ДЛЯ ВСТУПНИКІВ ДО ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ Частина II. НЕОРГАНІЧНА ХІМІЯ Розділ 13. МЕТАЛИ ГОЛОВНИХ ПІДГРУП § 13.13. Застосування алюмінію та його сплавів Фізичні та хімічні властивості алюмінію зумовили його широке застосування в техніці. Значним споживачем алюмінію є авіаційна промисловість: літак на складається з алюмінію та його сплавів, а авіацшнии двигун – на […]...
- Охорона навколишнього середовища в металургійному виробництві й використанні металів. Значення неорганічних сполук у природі, техніці й житті ІІ семестр Тема 2. МЕТАЛІЧНІ ЕЛЕМЕНТИ ТА ЇХНІ СПОЛУКИ (13 годин) УРОК 33 Тема уроку. Охорона навколишнього середовища в металургійному виробництві й використанні металів. Значення неорганічних сполук у природі, техніці й житті Цілі уроку: узагальнити й систематизувати знання учнів про метали, їх будову, властивості, способи одержання; розвивати вміння й навички складання ОВР, іонних рівнянь, розв’язання […]...
- Метали та сплави в техніці – ЗАГАЛЬНІ ВЛАСТИВОСТІ МЕТАЛІВ ПОСІБНИК З ХІМІЇ ДЛЯ ВСТУПНИКІВ ДО ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ Частина II. НЕОРГАНІЧНА ХІМІЯ Розділ 12. ЗАГАЛЬНІ ВЛАСТИВОСТІ МЕТАЛІВ § 12.4. Метали та сплави в техніці Сплавами називаються системи, що складаються з двох і більше металів, а також металів і неметалів. Властивості сплавів дуже різноманітні і відрізняються від властивостей вихідних компонентів. Так, наприклад, сплав, що складається […]...
- Алюміній. Алюміній оксид, алюміній гідроксид, їх амфотерність. Солі Алюмінію. Використання найважливіших сполук Алюмінію ІІ семестр Тема 2. МЕТАЛІЧНІ ЕЛЕМЕНТИ ТА ЇХНІ СПОЛУКИ (13 годин) УРОК 30 Тема уроку. Алюміній. Алюміній оксид, алюміній гідроксид, їх амфотерність. Солі Алюмінію. Використання найважливіших сполук Алюмінію Цілі уроку: розширити й поглибити знання учнів про метали на прикладі Алюмінію – представника головної підгрупи ІІІ групи; повторити поняття амфотерності на прикладі сполук Алюмінію, їх хімічних […]...
- Поширення феруму в природі. Застосування заліза ТЕМА 2. ПРОСТІ РЕЧОВИНИ МЕТАЛИ І НЕМЕТАЛИ Урок 9. Поширення феруму в природі. Застосування заліза Цілі: вивчити поширення Феруму в природі, його найважливіші сполуки; ознайомитися зі значенням заліза в живій природі, галузями його застосування, процесом руйнування заліза у природних умовах. Обладнання: колекція “Сплави”. Тип уроку: вивчення нового матеріалу (додатковий об’єм). Форми роботи: лекція, бесіда, робота […]...
- Використання фенолу. Охорона навколишнього середовища від промислових відходів, що містять фенол II Семестр Тема 4. ОКСИГЕНОВМІСНІ ОРГАНІЧНІ СПОЛУКИ Урок 34 Тема уроку. Використання фенолу. Охорона навколишнього середовища від промислових відходів, що містять фенол Цілі уроку: формувати уявлення учнів про використання фенолу у виробництві інсектицидів, охорону навколишнього середовища від відходів, що містять фенол; розвивати екологічні знання учнів; формувати дбайливе ставлення до природи. Тип уроку: комбінований урок засвоєння […]...
- Поширення Феруму в природі. Використання заліза. Руйнування (іржавіння) заліза в природних умовах Тема 2 ПРОСТІ РЕЧОВИНИ МЕТАЛИ Й НЕМЕТАЛИ Урок 32 Тема. Поширення Феруму в природі. Використання заліза. Руйнування (іржавіння) заліза в природних умовах Цілі: закріпити знання про фізичні та хімічні властивості заліза; ознайомити учнів з поширеністю Феруму в природі, використанням заліза; поглибити знання учнів про хімічні явища на прикладі іржавіння заліза; познайомити учнів зі способами захисту […]...
- Кам’яне вугілля, продукти його переробки. Основні види палива та їх значення в енергетиці країни. Охорона навколишнього середовища від забруднень під час переробки вуглеводневої сировини та використання продуктів її переробки УРОК 11 Тема. Кам’яне вугілля, продукти його переробки. Основні види палива та їх значення в енергетиці країни. Охорона навколишнього середовища від забруднень під час переробки вуглеводневої сировини та використання продуктів її переробки Цілі: одержати знання про кам’яне вугілля, його склад, процеси та продукти його переробки, про основні види палива та їх значення в енергетиці країни; […]...
- Моніторинг в Україні. Основні заходи щодо раціонального використання і охорони навколишнього середовища Розділ 4. ВИКОРИСТАННЯ ПРИРОДНИХ УМОВ І ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ТА ЇХ ОХОРОНА Тема 2. ВИКОРИСТАННЯ І ОХОРОНА ПРИРОДНИХ УМОВ І ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ §49. Моніторинг в Україні. Основні заходи щодо раціонального використання і охорони навколишнього середовища Географічна розминка Пригадайте з курсу географії 7-го класу, з якою метою спостерігають за станом навколишнього середовища. Яка роль географії у цьому? […]...
- Охорона навколишнього середовища від забруднення в процесі переробки вуглеводневої сировини й використання продуктів її переробки. Поняття про спектральні методи визначення структури органічних сполук І СЕМЕСТР Тема 3. ПРИРОДНІ ДЖЕРЕЛА ВУГЛЕВОДНІВ ТА ЇХ ПЕРЕРОБКА Урок 26 Тема уроку. Охорона навколишнього середовища від забруднення в процесі переробки вуглеводневої сировини й використання продуктів її переробки. Поняття про спектральні методи визначення структури органічних сполук Цілі уроку: розглянути екологічні проблеми переробки вуглеводневої сировини й використання продуктів її переробки, а також можливі шляхи розв’язання […]...
- МОНІТОРИНГ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА ТА ПРИРОДООХОРОННА ДІЯЛЬНІСТЬ В УКРАЇНІ РОЗДІЛ IV. ВИКОРИСТАННЯ ПРИРОДНИХ УМОВ І ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ТА ЇХ ОХОРОНА ТЕМА 2. ВИКОРИСТАННЯ ТА ОХОРОНА ПРИРОДНИХ УМОВ І ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УРОК 49. МОНІТОРИНГ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА ТА ПРИРОДООХОРОННА ДІЯЛЬНІСТЬ В УКРАЇНІ Тема. Моніторинг навколишнього середовища в Україні. Основні заходи щодо раціонального використання та охорони навколишнього середовища в Україні. Навчальна мета: ознайомити учнів зі змістом та […]...
- Охорона навколишнього природного середовища Охорона навколишнього природного середовища – система державних і громадських заходів, спрямованих на забезпечення нешкідливого для життя і здоров’я людей оточуючого довкілля, раціональне використання природних ресурсів, гармонізацію відносин людини і природи. До цієї системи входять політичні, економічні, організаційні, технічні, санітарно-гігієнічні та інші заходи. О. н. п. с. грунтується на таких принципах: пріоритетність вимог екологічної безпеки; запобіжний […]...
- Солі Алюмінію – Алюміній ХІМІЯ – Комплексна підготовка до зовнішнього незалежного оцінювання РОЗДІЛ II. НЕОРГАНІЧНА ХІМІЯ 8. Металічні елементи та їхні сполуки. Метали 8.4. Алюміній 8.4.3. Солі Алюмінію Алюміній утворює солі всіх типів з відомими неорганічними кислотами. Зазначимо, що йон Аl3+ здатний до комплексоутворення завдяки великому заряду та наявності вакантних орбіталей: Середні Кислі Основні Подвійні (галуни) Комплексні АlСl3, Al2(SO4)3 […]...
- Сплави – Метали Хімія Неорганічна хімія Метали Сплави Сплави – це суміші, що складаються з двох або більше металів, а також металів і неметалів. Хімічний зв’язок у сплавах – металічний. Тому вони мають усі властивості металів. Властивості сплавів відрізняються від властивостей вихідних металів. Сплави добувають, змішуючи розплавлені метали, які потім охолоджуються й тверднуть. Повністю однорідні сплави – тверді […]...
- Охорона навколишнього середовища від забруднення промисловими викидами. Кислотні дощі РОЗДІЛ 4 ПРОМИСЛОВЕ ВИРОБНИЦТВО НАЙВАЖЛИВІШИХ НЕОРГАНІЧНИХ РЕЧОВИН § 72. Охорона навколишнього середовища від забруднення промисловими викидами. Кислотні дощі Усвідомлення змісту цього параграфа дає змогу: Називати основні типи забруднення та найважливіші їх джерела; пояснювати чинники, що зумовлюють хімічне забруднення довкілля, зокрема кислотні дощі; Записувати рівняння реакцій, що ілюструють утворення кислотних опадів; Висловлювати судження про вплив хімічних […]...
- Оксид та гідроксид алюмінію – МЕТАЛИ ГОЛОВНИХ ПІДГРУП ПОСІБНИК З ХІМІЇ ДЛЯ ВСТУПНИКІВ ДО ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ Частина II. НЕОРГАНІЧНА ХІМІЯ Розділ 13. МЕТАЛИ ГОЛОВНИХ ПІДГРУП § 13.12. Оксид та гідроксид алюмінію Оксид алюмінію (глинозем) Аl2О3 – речовина білого кольору, досить тугоплавка, з дуже високою твердістю. Є вихідним продуктом для добування алюмінію. У природі трапляється у вигляді корунду та його різновидів. Якщо безбарвні […]...
- Загальна характеристика родини заліза – МЕТАЛИ ПОБІЧНИХ ПІДГРУП ПОСІБНИК З ХІМІЇ ДЛЯ ВСТУПНИКІВ ДО ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ Частина II. НЕОРГАНІЧНА ХІМІЯ Розділ 14. МЕТАЛИ ПОБІЧНИХ ПІДГРУП § 14.5. Загальна характеристика родини заліза У побічній підгрупі VIII групи періодичної системи елементів Д. І. Менделєєва розташовано 9 елементів: ферум, кобальт, нікол, рутеній, родій, паладій, осмій, іридій, платина. Подібні між собою елементи цієї групи утворюють горизонтальні […]...
- Охорона навколишнього середовища Охорона навколишнього середовища – комплекс заходів (правових, адміністративних, політичних, економічних і громадських), спрямованих на недопущення порушення екологічної рівноваги та ліквідацію наслідків таких порушень, на забезпечення довкілля, яке відповідає людині як соціобіологічній істоті. Найбільш раціональними теоріями та концепціями О. н. с. є теорія меж зростання (глобальної рівноваги – нульового зростання), теорія органічного зростання, концепція постійного стану […]...
- Основні забруднювачі навколишнього середовища в Україні Розділ 4. ВИКОРИСТАННЯ ПРИРОДНИХ УМОВ І ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ТА ЇХ ОХОРОНА Тема. 1. ГЕОЕКОЛОГІЧНА СИТУАЦІЯ І УКРАЇНІ В Україні в цілому та навколо кожного з вас досить часто відбуваються події, які погіршують умови життєдіяльності людини, негативно впливають на стан природних компонентів – повітря, води, грунтів, рослинності і тваринного світу. Ці події – невеличкі аварії, значні […]...
- Сплави на основі заліза (чавун, сталь) – Загальні відомості про металічні елементи та метали ХІМІЯ – Комплексна підготовка до зовнішнього незалежного оцінювання РОЗДІЛ II. НЕОРГАНІЧНА ХІМІЯ 8. Металічні елементи та їхні сполуки. Метали 8.1. Загальні відомості про металічні елементи та метали 8.1.6. Сплави на основі заліза (чавун, сталь) Чавун і сталь – це сплави на основі заліза. Цикл чорної металургії включає в себе: – чавунно-доменне виробництво1; – виробництво сталі […]...
- СУЧАСНІ ЕКОЛОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ Й ОХОРОНА НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА Довідник з біології ЗАГАЛЬНА БІОЛОГІЯ ЛЮДИНА І БІОСФЕРА СУЧАСНІ ЕКОЛОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ Й ОХОРОНА НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА Еволюція привела до виникнення людського суспільства, яке з наростаючою силою почало впливати на оточуючу його природу й на Землю в цілому. Спочатку цей вплив частіше за все носив негативний характер. Бездумна вирубка лісів по берегах водоймищ, розорення річкових заплав призводило […]...
- Розвиток економічної теорії в сучасній Україні Історія економічних вчень ЕКОНОМІЧНА ДУМКА УКРАЇНИ (ХІХ-ХХ ст.) 13.3. Розвиток економічної теорії в сучасній Україні Сучасний етап розвитку економічної думки – це період від 80-х років XX ст., для якого характерні намагання подолати кризовий стан, перетворитися на систему об’єктивних і неупереджених досліджень перехідної економіки і ринкової економічної системи. Кризові явища в економіці завжди були підгрунтям […]...
- Сполуки заліза – МЕТАЛИ ПОБІЧНИХ ПІДГРУП ПОСІБНИК З ХІМІЇ ДЛЯ ВСТУПНИКІВ ДО ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ Частина II. НЕОРГАНІЧНА ХІМІЯ Розділ 14. МЕТАЛИ ПОБІЧНИХ ПІДГРУП § 14.7. Сполуки заліза Для заліза найбільш характерні два ряди сполук: сполуки феруму(ІІ) і феруму(ІІІ). Відома також незначна кількість сполук феруму(VІ) – ферати, наприклад ферат калію K3FeO4, ферат барію BaFeO4. Оксид ферум у (II) FeO – чорний […]...
- Ферум. Залізо. Фізичні та хімічні властивості заліза: взаємодія з киснем, сіркою Тема 2 ПРОСТІ РЕЧОВИНИ МЕТАЛИ Й НЕМЕТАЛИ Урок 31 Тема. Ферум. Залізо. Фізичні та хімічні властивості заліза: взаємодія з киснем, сіркою Цілі: поглибити знання про елементи-метали та прості речовини на прикладі Феруму та заліза; ознайомити учнів з фізичними та хімічними властивостями заліза на прикладі його взаємодії з киснем і сіркою; розширити знання про реакції сполучення […]...
- АЛЮМІНІЙ ЯК ХІМІЧНИЙ ЕЛЕМЕНТ І ПРОСТА РЕЧОВИНА. ФІЗИЧНІ Й ХІМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ АЛЮМІНІЮ ТЕМА 2. МЕТАЛІЧНІ ЕЛЕМЕНТИ ТА ЇХНІ СПОЛУКИ УРОК 10. АЛЮМІНІЙ ЯК ХІМІЧНИЙ ЕЛЕМЕНТ І ПРОСТА РЕЧОВИНА. ФІЗИЧНІ Й ХІМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ АЛЮМІНІЮ Цілі: повторити положення в ПС, будову атома Алюмінію, вивчити його фізичні й хімічні властивості; вміти складати рівняння хімічних реакцій, що ілюструють амфотерні властивості Алюмінію; розширити та поглибити знання учнів про метали. Обладнання: ПСХЕ, таблиця […]...
- Використання вуглеводів, їх біологічна роль. Загальна схема виробництва цукру Тема 3 НАЙВАЖЛИВІШІ ОРГАНІЧНІ СПОЛУКИ Урок 53 Тема уроку. Використання вуглеводів, їх біологічна роль. Загальна схема виробництва цукру Цілі уроку: узагальнити знання учнів про вуглеводи, розкрити їх біологічну роль; показати застосування вуглеводів; ознайомити учнів із загальною схемою виробництва цукру; повторити загальні принципи промислових виробництв. Тип уроку: комбінований урок засвоєння знань, умінь і навичок і творчого […]...
- Лужні метали. Натрій і Калій. Оксиди, гідроксиди, солі Натрію й Калію. Використання найважливіших сполук Натрію й Калію. Калійні добрива ІІ семестр Тема 2. МЕТАЛІЧНІ ЕЛЕМЕНТИ ТА ЇХНІ СПОЛУКИ (13 годин) УРОК 28 Тема уроку. Лужні метали. Натрій і Калій. Оксиди, гідроксиди, солі Натрію й Калію. Використання найважливіших сполук Натрію й Калію. Калійні добрива Цілі уроку: поглибити й розширити знання про метали на прикладі лужних металів Натрію й Калію; вивчити зв’язок між властивостями оксидів, гідроксидів, […]...
- Проблеми навколишнього середовища: сьогодення і майбутнє нашої країни Мета: Ознайомити учнів із новою лексикою. Продовжувати формувати комунікативні вміння учнів. Удосконалювати навички читання. Повторити Passive Voice. Розвивати ерудицію учнів. Виховувати дбайливе ставлення до природи та усвідомлення важливості охорони довкілля. Обладнання: Підручник, дошка, зошит. ХІД УРОКУ І. ПІДГОТОВКА ДО СПРИЙНЯТТЯ ІНШОМОВНОГО МОВЛЕННЯ 1. Прив і тання. Т: How are you today? Ps: We are fine, […]...
- Ферум. Залізо. Фізичні та хімічні властивості заліза ТЕМА 2. ПРОСТІ РЕЧОВИНИ МЕТАЛИ І НЕМЕТАЛИ Урок 7. Ферум. Залізо. Фізичні та хімічні властивості заліза Цілі: дати характеристику заліза як простої речовини; ознайомитися з його фізичними властивостями; вивчити хімічні властивості заліза, зокрема його взаємодію з киснем і сіркою; навчитися записувати рівняння реакцій, що характеризують хімічні властивості заліза. Обладнання: періодична таблиця хімічних елементів, колекція “Метали”, […]...
- НАУКОВИЙ КОМІТЕТ З ПРОБЛЕМ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА (СКОПЕ) Екологія – охорона природи НАУКОВИЙ КОМІТЕТ З ПРОБЛЕМ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА (СКОПЕ) – Міжнар. комітет, заснований у 1970 р., основою діяльності якого є створення н.-д. проектів, що мають глобальне значення: “Біогеохім. цикли”, “Вплив людини на відновлювані прир. ресурси”, “Людські поселення і навколишнє середовище”, “Токсикологія навколишнього середовища”, “Моніторинг навколишнього середовища”, “Суспільна оцінка і реакція на інформацію про […]...
- ФЕРУМ ЯК ПРЕДСТАВНИК МЕТАЛІЧНИХ ЕЛЕМЕНТІВ ПОБІЧНИХ ПІДГРУП. ФІЗИЧНІ Й ХІМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ЗАЛІЗА, СПОЛУКИ ФЕРУМУ(ІІ) ТА ФЕРУМУ(ІІІ) ТЕМА 2. МЕТАЛІЧНІ ЕЛЕМЕНТИ ТА ЇХНІ СПОЛУКИ УРОК 13. ФЕРУМ ЯК ПРЕДСТАВНИК МЕТАЛІЧНИХ ЕЛЕМЕНТІВ ПОБІЧНИХ ПІДГРУП. ФІЗИЧНІ Й ХІМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ЗАЛІЗА, СПОЛУКИ ФЕРУМУ(ІІ) ТА ФЕРУМУ(ІІІ) Цілі: повторити положення в ПС, будову атома Феруму, способи добування, фізичні властивості сполук Феруму(ІІ) та Феруму(ІІІ); вміти складати рівняння хімічних реакцій, що ілюструють хімічні властивості заліза, якісне визначення сполук Феруму(ІІ) […]...
- Попередження забруднення середовища під час використання органічних речовин у побуті УРОК 33 Тема. Попередження забруднення середовища під час використання органічних речовин у побуті Мета: дати уявлення про можливі шляхи забруднення навколишнього середовища побутовими органічними речовинами та способи розв’язання цих проблем. Обладнання: мультимедійний проектор, комп’ютер. Тип уроку: ВНМ(Д). Форми роботи: бесіда, захист проектних робіт. ХІД УРОКУ I. Організація класу II. Оголошення теми й мети уроку III. […]...
- РІО-ДЕ-ЖАНЕЙРСЬКА ДЕКЛАРАЦІЯ З НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА І РОЗВИТКУ Екологія – охорона природи РІО-ДЕ-ЖАНЕЙРСЬКА ДЕКЛАРАЦІЯ З НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА І РОЗВИТКУ – сукупність принципів, які визначають права народів на розвиток та їхні обов’язки щодо збереження нашого спільного навколишнього середовища. Прийнято представниками держав на зустрічі у верхах у Ріо-де-Жанейро (1992). У Декларації заявляється, що єдиний шлях забезпечення довгострокового економічного прогресу – це його узгодженість з охороною […]...
- Фізіологічні основи мовлення. Значення другої сигнальної системи у сприйнятті навколишнього середовища. Мова і мислення РОЗДІЛ X. БІОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОВЕДІНКИ ЛЮДИНИ Тема 2. МИСЛЕННЯ І СВІДОМІСТЬ УРОК 96. Фізіологічні основи мовлення. Значення другої сигнальної системи у сприйнятті навколишнього середовища. Мова і мислення Освітня мета: вивчити особливості першої і другої сигнальних систем; сформувати поняття про фізіологічні основи мови; показати роль мови у життєдіяльності людини. Основні поняття і терміни: перша сигнальна система, […]...
- Контроль у галузі охорони навколишнього природного середовища Контроль у галузі охорони навколишнього природного середовища – один із видів управлінської діяльності в цій галузі, спрямований на збирання, вивчення й оцінку інформації про виконання природоохоронних заходів, дотримання вимог екологічного законодавства для вжиття в разі необхідності запобіжних, відновлювальних і каральних заходів. Державний К. у г. о. н. п. с. здійснюють Ради народних депутатів та місцеві […]...
- З історії розвитку чорної металургії в Україні. Металургія й охорона довкілля РОЗДІЛ 4 ПРОМИСЛОВЕ ВИРОБНИЦТВО НАЙВАЖЛИВІШИХ НЕОРГАНІЧНИХ РЕЧОВИН § 77. З історії розвитку чорної металургії в Україні. Металургія й охорона довкілля Усвідомлення змісту цього параграфа дає змогу: Обгрунтувати екологічні проблеми, пов’язані з металургією, шляхи їх розв’язування; Описувати розвиток чорної металургії в Україні; оцінювати екологічну небезпеку металургійного виробництва; Висловлювати судження з приводу подолання екологічних проблем. Виробництво заліза […]...
- Моніторинг навколишнього природного середовища Моніторинг навколишнього природного середовища – спостереження за його станом, рівнем забруднення, динамікою змін. М. н. п. с. є циклічною діяльністю, що включає ряд послідовних стадій (етапів): збір, обробку, зберігання та аналіз інформації про стан навколишнього природного середовища, прогнозування його змін та розробку науково обгрунтованих рекомендацій для прийняття ефективних управлінських рішень, пов’язаних з економічним, соціальним та […]...
- ЗАБРУДНЕННЯ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА. МІЖНАРОДНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО В РОЗВ’ЯЗАННІ ЕКОЛОГІЧНИХ ПРОБЛЕМ Мета: – сформувати знання про основні види та проблеми забруднення навколишнього середовища, міжнародні організації з охорони природи; формувати практичні вміння та навички характеризувати екологічні проблеми материків та океанів та можливі шляхи їх вирішення, оцінювати значення міжнародного співробітництва у вирішенні проблем взаємодії природи і суспільства; – розвивати вміння аналізувати, виділяти істотні ознаки, узагальнювати, робити висновки, доводити […]...
- Плата за забруднення навколишнього природного середовища Плата за забруднення навколишнього природного середовища – один із засобів економічного регулювання природоохоронної діяльності. Встановлюється за викиди в атмосферу забруднюючих речовин стаціонарними і пересувними джерелами забруднення; скиди забруднюючих речовин у поверхневі води, а також підземні горизонти, в тому числі скиди підприємств через систему комунальної каналізації; розміщення відходів у’ навколишньому природному середовищі. Розміри платежів визначаються на […]...
- Управління в галузі охорони навколишнього природного середовища Управління в галузі охорони навколишнього природного середовища – вид діяльності, який полягає у здійсненні в цій галузі функцій спостереження, дослідження, екологічної експертизи, контролю, прогнозування, програмування, інформування та іншої виконавчо-розпорядчої діяльності. Мета У. в г. о. н. п. с.- реалізація норм чинного законодавства, контроль за дотриманням вимог екологічної безпеки, забезпечення ефективних і комплексних заходів щодо охорони […]...