Метр, розмір, ритмічна вправа. Робота над піснею “Xлоп’ята й дівчатка” А. Островського. Слухання музики. П. Чайковський. Симфонія № 6
6 КЛАС
Тема 1. Музика як мова почуттів
Урок 2
Тема уроку. Метр, розмір, ритмічна вправа. Робота над піснею “Xлоп’ята й дівчатка” А. Островського. Слухання музики. П. Чайковський. Симфонія № 6
Мета уроку: навчити дітей правильно відтворювати ритмічний рисунок у певному розмірі; розвивати вокально-хорові навички та музично-ритмічний слух; виховувати інтерес до класичної музики.
Тип уроку: комбінований.
Обладнання: фортепіано, магнітофон, аудіо-запис, порірет П. Чайковського.
Хід уроку
I. Організація класу до уроку.
1.
2. Оголошення теми уроку.
3. Повторення правил співу.
II. Розспівування.
1. Спів поспівки для дикції.
2. Вправи для дихання (спів на довгих нотах).
III. Активізація опорних знань учнів.
Діти, ви знаєте, що кожен музичний твір має певний ритм. Ця ритмічність визначається метром, що записується на нотному стані розміром.
Метр – це рівномірна послідовність сильних і слабких долей в такті.
Згадайте, як називаються долі у дводольному та тридольному розмірах.
– Що таке розмір, що він означає?
Розмір – це числова характеристика метра, що вказує на кількість долей
Порівняйте ритм вправи:
– У якому розмірі написана пісня А. Островського “Хлоп’ята й дівчатка”?
IV. Робота над піснею.
Звертаю увагу дітей на спів без напруження, легкий, веселий. Бажаючих опитую на оцінку.
V. Слухання музики.
Бесіда про духовний світ людини та про те, як його може відображати музика. Музика випрямляє душу людини так, як гімнастика випрямляє п тіло. Музика має сильний вплив на людину, сповнює серце радістю, ніжністю, сумом, мужністю.
Яскравим прикладом такого впливу музики на стан людини є Шоста симфонія П. Чайковського, яка стала вершиною його творчості. В ній перед слухачем проходить все житія людини – від перших радощів і тривоги до кінця. Закінчується симфонія незвично: музика звучить спокійно, скорботно, без будь-якої помпезності. Але у самому кінці виникає світла тема – життя прекрасне у всіх випадках.
Послухайте І частину симфонії, яка має назву “Патетична”, і доповніть мою розповідь своїми міркуваннями про твір. (Діти слухають і дають відповіді на питання)
– Що таке симфонія?
– Яка сила музики?
– Чи здатна музика укріплювати силу людини, віру в її успіх?
VII. Підсумок уроку.
Related posts:
- Реприза і її використання у ритмічній вправі. Робота над піснею “Веселкова пісня”. Слухання музики. П. Чайковський. Друга симфонія (фрагменти) 5 КЛАС Тема 1. Музика і мистецтво слова. Урок 8 Тема уроку. Реприза і її використання у ритмічній вправі. Робота над піснею “Веселкова пісня”. Слухання музики. П. Чайковський. Друга симфонія (фрагменти) Мета уроку: закріпити з учнями музично-теоретичні поняття на ритмічних та мелодичних вправах; розвивати співацькі навички, формувати у дітей музично-ритмічний слух; виховувати інтерес до музики, […]...
- Ритмічна вправа у розмірі 2/4. Робота над піснею “Вийшли в поле косарі”. Слухання музики. В. Барвінський. Прелюдія № 4 “Хорал” 6 КЛАС Тема 1. Музика як мова почуттів Урок 4 Тема уроку. Ритмічна вправа у розмірі 2/4. Робота над піснею “Вийшли в поле косарі”. Слухання музики. В. Барвінський. Прелюдія № 4 “Хорал” Мета уроку: закріплювати з учнями поняття “розмір”, “метр” та вчити відтворювати ритмічні вправи у дводольному розмірі; розвивати музично-ритмічний слух, вокальні навички; виховувати інтерес […]...
- Восьма з крапкою, спів вправи. Робота над піснею “Квіточка і метелик”. Слухання музики. Ю. Щуровський. “Маленька українська симфонія” 5 КЛАС Тема 4. Музика та візуальні образи Урок 32 Тема уроку. Восьма з крапкою, спів вправи. Робота над піснею “Квіточка і метелик”. Слухання музики. Ю. Щуровський. “Маленька українська симфонія” Мета уроку: закріпити з дітьми крапку біля різних тривалостей. Тип уроку: комбінований. Обладнання: магнітофон, фортепіано, аудіо-запис. Хід уроку I. Організація класу 1. Музичне вітання. 2. […]...
- Ритмічна вправа на поділ уваги. Робота над піснею “Чорнобривці”. Слухання музики А. Штогаренко. Концерт-сюїта “Партизанські картинки” 7 КЛАС Тема 2. Композиція музичного твору Урок 32 Тема уроку. Ритмічна вправа на поділ уваги. Робота над піснею “Чорнобривці”. Слухання музики А. Штогаренко. Концерт-сюїта “Партизанські картинки” Мета уроку: закріплювати знання з основ музичної грамоти, зокрема метр, ритм; розвивати співацькі навички та метро-ритмічний слух; виховувати інтерес до музичного мистецтва. Тип уроку: комбінований. Обладнання: магнітофон, форгепіано, […]...
- Виражальна роль ритму, ритмічна вправа. Робота над піснею “Україно” Т. Петриненка. Слухання музики. М. Равель. “Болеро” 7 КЛАС Тема 1. Образний зміст музики Урок 6 Тема уроку. Виражальна роль ритму, ритмічна вправа. Робота над піснею “Україно” Т. Петриненка. Слухання музики. М. Равель. “Болеро” Мета уроку: закріпити знання учнів про музичний ритм та його значення у мелодії; розвивати у дітей музично-ритмічний слух та вокальні навички; виховувати інтерес до музики. Тип уроку: комбінований. […]...
- Шістнадцяті ноти, ритмічна вправа. Робота над піснею “Писанки”. Слухання симфонічної сюїти “Море” К. Дебюсі 5 КЛАС Тема 4. Музика та візуальні образи Урок 30 Тема уроку. Шістнадцяті ноти, ритмічна вправа. Робота над піснею “Писанки”. Слухання симфонічної сюїти “Море” К. Дебюсі Мета уроку: закріпити з учнями тривалості нот, зокрема шістнадцяті, на ритмічній вправі; розвивати ритмічний слух, музичну пам’ять, вокальні навички; виховувати інтерес до симфонічної музики. Тип уроку: комбінований. Обладнання: фортепіано, […]...
- Змінний розмір. Робота над піснею “Веснянка”. Слухання музики. Г. Свиридов. Сюїта № 6 “Час, уперед” 6 КЛАС Тема 2. Я і музика Урок 24 Тема уроку. Змінний розмір. Робота над піснею “Веснянка”. Слухання музики. Г. Свиридов. Сюїта № 6 “Час, уперед” Мета уроку: закріпити з учнями поняття “змінний розмір” та його використання у музичних творах; розвивати у дітей музично-ритмічний слух та вокально-хорові навички; виховувати інтерес до музики, любов до природи. […]...
- Ритмічне рондо, використання у вправі. Робота над піснею “Шкільна стежина”. Слухання музики. Л. ван Бетховен. Симфонія № 5. Тематичне опитування 6 КЛАС Тема 1. Музика як мова почуттів Урок 8 Тема уроку. Ритмічне рондо, використання у вправі. Робота над піснею “Шкільна стежина”. Слухання музики. Л. ван Бетховен. Симфонія № 5. Тематичне опитування Мета уроку: дати дітям поняття “рондо”, використати у ритмічній вправі; розвивати вокально-хорові навички та музично-ритмічний слух; виховувати інтерес до класичної музики. Тип уроку: […]...
- Виражальна роль тембрів та регістрів в оркестровій музиці. Робота над піснею “На долині туман”. Слухання музики. В. А. Моцарт. Симфонія № 40 (І і II ч.) 7 КЛАС Тема 2. Композиція музичного твору Урок 28 Тема уроку. Виражальна роль тембрів та регістрів в оркестровій музиці. Робота над піснею “На долині туман”. Слухання музики. В. А. Моцарт. Симфонія № 40 (І і II ч.) Мета уроку: вчити дітей практично застосовувати знання з музичної грамоти, формувати емоційно-чуттєву сферу учнів; розвивати навички активного сприймання […]...
- Чотиридольний розмір, тактування. Робота над піснею “Ой у лузі червона калина”. Слухання музики. Г. Сковорода. “Всякому городу прав і праве” 6 КЛАС Тема 1. Музика як мова почуттів Урок 10 Тема уроку. Чотиридольний розмір, тактування. Робота над піснею “Ой у лузі червона калина”. Слухання музики. Г. Сковорода. “Всякому городу прав і праве” Мета уроку: вчити дітей сольфеджувати вправи у чотиридольному розмірі, дати поняття про кант; розвивати музично-ритмічний слух та музичну пам’ять; виховувати інтерес до музики. […]...
- Тридольний розмір, тактування. Розучування пісні “Зима” В. Островського. Слухання музики. Ф. Шопен. “Скерцо” 6 КЛАС Тема 1. Музика як мова почуттів Урок 13 Тема уроку. Тридольний розмір, тактування. Розучування пісні “Зима” В. Островського. Слухання музики. Ф. Шопен. “Скерцо” Мета уроку: поглиблювати знання учнів з музичної грамоти та вчити сольфеджувати вправи у тридольному розмірі, формувати вокальні навички; розвивати музично-ритмічний слух, музичну пам’ять; виховувати інтерес до музики. Тип уроку: комбінований. […]...
- Інтерпретація музичних творів. Вокальна вправа. Робота над піснею “Шкільний корабель”. Слухання музики. М. Глінка. Увертюра до опери “Руслан і Людмила” 7 КЛАС Тема 2. Композиція музичного твору Урок 18 Тема уроку. Інтерпретація музичних творів. Вокальна вправа. Робота над піснею “Шкільний корабель”. Слухання музики. М. Глінка. Увертюра до опери “Руслан і Людмила” Мета уроку: вчити дітей сприймати музичний твір у єдності змісту та форми; розвивати навички активного сприймання музичного твору; виховувати інтерес до оперного жанру. Тип […]...
- Чотиридольний розмір 4/4, сольфеджування вправи. Робота над піснею “Біла казка”. Слухання музики. Ю. Щуровський. “Після перегляду А. Куїнджі” 5 КЛАС Тема 4. Музика та візуальні образи Урок 18 Тема уроку. Чотиридольний розмір 4/4, сольфеджування вправи. Робота над піснею “Біла казка”. Слухання музики. Ю. Щуровський. “Після перегляду А. Куїнджі” Мета уроку: вчити дітей сольфеджувати мелодичні вправи у чотиридольному розмірі з тактуванням; розвивати співацькі навички та ритмічний слух; виховувати інтерес до музичного мистецтва та живопису. […]...
- Симфонічний розвиток музики. Поняття про симфонію та симфонічний оркестр. П. Чайковський Симфонія № 4 (фінал), В. Сокальський Симфонія соль мінор (І частина) Музика – справжня загальна людська мова. Карл Юліус Вебер Мета. Дати поняття “симфонія”, “симфонічний оркестр”; продовжувати формувати вміння сприймати музику як виражальне мистецтво; вдосконалювати вокальні навички; розвивати ритмічний слух, увагу; виховувати інтерес до музики. Методично-дидактичне забезпечення уроку. Музичний інструмент (за наявності – фортепіано, баян, акордеон), музично-темброві інструменти, програвач СО, “Хрестоматія” та “Фонохрестоматія” з музики 3 […]...
- Робота над піснею “Розпустили кучері дівчата”. Слухання музики. П. Чайковський. Увертюра-фантазія “Ромео і Джульєтта” 7 КЛАС Тема 2. Композиція музичного твору Урок 30 Тема уроку. Робота над піснею “Розпустили кучері дівчата”. Слухання музики. П. Чайковський. Увертюра-фантазія “Ромео і Джульєтта” Мета уроку: вчити дітей порівнювати музичні жанри (соната, увертюра) що відображення ними навколишнього світу; розвивати вокальні навички, музично-ритмічний слух; виховувати інтерес до класичної музики. Тип уроку: комбінований. Обладнання: магнітофон, аудіо-запис, […]...
- Ритмічна вправа з використанням пауз. Розучування пісні В. Шаїнського “Голубий вагон”. Слухання музики. І частина Третьої симфонії “Героїчної” Л. ван Бетховена 5 КЛАС Тема 4. Музика та візуальні образи Урок 21 Тема уроку. Ритмічна вправа з використанням пауз. Розучування пісні В. Шаїнського “Голубий вагон”. Слухання музики. І частина Третьої симфонії “Героїчної” Л. ван Бетховена Мета уроку: закріплювати з учнями вміння і навички відтворення ритмічних вправ; розвивати ритмічний слух та музичну пам’ять; виховувати інтерес до програмної музики. […]...
- Тріоль. Вокальна вправа. Розучування пісні “Чорнобривці” В. Верменича. Слухання музики. Л. Ревуцький. Симфонія № 2 7 КЛАС Тема 2. Композиція музичного твору Урок 31 Тема уроку: Тріоль. Вокальна вправа. Розучування пісні “Чорнобривці” В. Верменича. Слухання музики. Л. Ревуцький. Симфонія № 2 Мета уроку: дати дітям поняття “тріоль” та закріпити практично на мелодичній вправі; розвивати вокально-хорові навички та музично-ритмічний слух; виховувати інтерес до музики. Тип уроку: комбінований. Обладнання: нотний текст пісні, […]...
- Різновиди ритмічного письма, синкопа, вправа. Робота над піснею “Синові”. Слухання музики. Дж. Россіні. Увертюра до опери “Севільський цирульник” 7 КЛАС Тема 2. Композиція музичного твору Урок 20 Тема уроку. Різновиди ритмічного письма, синкопа, вправа. Робота над піснею “Синові”. Слухання музики. Дж. Россіні. Увертюра до опери “Севільський цирульник” Мета уроку: закріпити з учнями набуті знання і вміння відтворення ритму; розвивати вокально-хорові навички та музично-ритмічний слух; виховувати інтерес до музики. Тип уроку: комбінований. Обладнання: нотний […]...
- Знаки альтерації, бекар, сольфеджування вправи. Робота над піснею Ю. Чічкова “Мама”. Слухання музики. “Херувимська” А. Веделя 5 КЛАС Тема 4. Музика та візуальні образи Урок 28 Тема уроку. Знаки альтерації, бекар, сольфеджування вправи. Робота над піснею Ю. Чічкова “Мама”. Слухання музики. “Херувимська” А. Веделя Мета уроку: закріпити з учнями знаки альтерації на мелодичних вправах; розвивати музично-ритмічний слух та вокально-хорові навички; виховувати інтерес до мистецтва Тип уроку: комбінований. Обладнання: фортепіано, магнітофон, аудіо-запис, […]...
- Метр. Розмір. Розучування пісні “Все це потрібно мені”. Слухання байки І. Крилова “Квартет”, три фрагменти “хаотичної музики” “Квартету” В. Барвінського 5 КЛАС Тема 2. Інструментальна музика, класичний квартет Урок 11 Тема уроку. Метр. Розмір. Розучування пісні “Все це потрібно мені”. Слухання байки І. Крилова “Квартет”, три фрагменти “хаотичної музики” “Квартету” В. Барвінського Мета уроку: поглибити поняття “метр та розмір”, вчити дітей розрізняти на слух, ознайомити з новим поняттям “квартет”; розвивати вокально-хорові навички, ладове відчуття; виховувага […]...
- Динамічні відтінки, визначення на слух. Робота над піснею “Зима”. Слухання музики. Ф. Шопен. Ноктюрн 6 КЛАС Тема 1. Музика як мова почуттів Урок 14 Тема уроку. Динамічні відтінки, визначення на слух. Робота над піснею “Зима”. Слухання музики. Ф. Шопен. Ноктюрн Мета уроку: поглибити знання учнів з музичної грамоти шляхом виконання мелодичних вправ; розвивати музично-ритмічний слух та вокальні навички; виховувати у дітей інтерес до музики, висловлювати свої враження. Тип уроку: […]...
- Сольфеджування вправи у змінному розмірі. Робота над українською народною піснею “Коломийки”. Слухання музики. Імпровізація на буковинські народні мелодії 6 КЛАС Тема 2. Я і музика Урок 32 Тема уроку. Сольфеджування вправи у змінному розмірі. Робота над українською народною піснею “Коломийки”. Слухання музики. Імпровізація на буковинські народні мелодії Мета уроку: закріпити з дітьми поняття “змінний розмір” на мелодичній вправі; розвивати музично – ритмічний слух та співацькі навички; виховувати інтерес до української народної музики. Тип […]...
- Ритмічна вправа з використанням восьмої з крапкою. Розучування пісні О. Янушкевича “Літо золоте”. Слухання музики. Українська народна пісня “Їхав козак на війноньку” 5 КЛАС Тема 4. Музика та візуальні образи Урок 33 Тема уроку. Ритмічна вправа з використанням восьмої з крапкою. Розучування пісні О. Янушкевича “Літо золоте”. Слухання музики. Українська народна пісня “Їхав козак на війноньку” Мета уроку: вчити дітей відтворювати ритмічні вправи з використанням різних тривалостей; розвивати музично-ритмічний слух та співацькі навички; виховувати інтерес до української […]...
- Особливі метро-ритмічні характеристики музики. Робота над піснею “Гей, ви, козаченьки”. Слухання музики. М. Скорик. “Гуцульський триптих” 7 КЛАС Тема 2. Композиція музичного твору Урок 22 Тема уроку. Особливі метро-ритмічні характеристики музики. Робота над піснею “Гей, ви, козаченьки”. Слухання музики. М. Скорик. “Гуцульський триптих” Мета уроку: узагальнити знання учнів про побудову музичного твору, працювати над художнім виконанням пісні, розвивати музичну пам’ять та співацькі навички; виховувати інтерес до музичного мистецтва. Тип уроку: комбінований. […]...
- Визначальні сторони мелодії. Робота над піснею “Посміхайтеся”. Слухання музики. Ф. Ліст. Рапсодія № 2 7 КЛАС Тема 1. Образний зміст музики Урок 4 Тема уроку. Визначальні сторони мелодії. Робота над піснею “Посміхайтеся”. Слухання музики. Ф. Ліст. Рапсодія № 2 Мета уроку: закріплювати уявлення дітей про розвивати вокально-хорові навички, артикуляцію, дикцію дітей; виховувати інтерес до музики. Обладнання: нотний текст пісні, магнітофон, аудіо-записи музичних творів, портрет Ф. Ліста. Хід уроку I. […]...
- Спів вправ у різних розмірах. Робота над піснею “Цвіт землі”. Слухання музики. В. Сильвестров. Цикл “Тихі пісні” 6 КЛАС Тема 2. Я і музика Урок 28 Тема уроку. Спів вправ у різних розмірах. Робота над піснею “Цвіт землі”. Слухання музики. В. Сильвестров. Цикл “Тихі пісні” Мета уроку: вчити дітей сольфеджувати вправи у різних розмірах, тактуючи; формувати співацькі навички та музичну пам’ять; виховувати інтерес до пісні. Тип уроку: комбінований. Обладнання: вправи для сольфеджування, […]...
- Дводольний розмір, сильна і слабка доля. Робота над піснею “Все це потрібно мені”. Слухання: В. Моцарт “Фантазія ре мінор” та оповідання К. Паустовського “Старий кухар” 5 КЛАС Тема 3. Музичні образи в літературних творах Урок 12 Тема уроку. Дводольний розмір, сильна і слабка доля. Робота над піснею “Все це потрібно мені”. Слухання: В. Моцарт “Фантазія ре мінор” та оповідання К. Паустовського “Старий кухар” Мета уроку: закріпити з дітьми поняття “розмір” на музичних фразах, розвивати вокально-хорові навички та музично-ритмічний слух; виховувати […]...
- Засоби музичної виразності. Ритм. Темп. Робота над піснею “Ода пісні” О. Антоняка. Слухання музики. Л. Ревуцький “Пісня” 5 КЛАС Тема 1. Музика і мистецтво слова. Урок 2 Тема уроку. Засоби музичної виразності. Ритм. Темп. Робота над піснею “Ода пісні” О. Антоняка. Слухання музики. Л. Ревуцький “Пісня” Мета уроку: закріплювати з дітьми засоби музичної виразності на практиці, використовуючи вокальні та ритмічні вправи; розвивати у дітей ладове відчуття та почуття ритму; виховувати інтерес до […]...
- Лад, мажорний лад, спів вправ. Робота над піснею “В Чорне море наш Дніпро тече”. Слухання музики. О. Бородін. І частина Другої симфонії (“Богатирської”) 5 КЛАС Тема 4. Музика та візуальні образи Урок 20 Тема уроку. Лад, мажорний лад, спів вправ. Робота над піснею “В Чорне море наш Дніпро тече”. Слухання музики. О. Бородін. І частина Другої симфонії (“Богатирської”) Мета уроку: закріплювати з учнями поняття “лад” на знайомих музичних творах, вчити визначати їх на слух; розвивати ладо-тональний слух, вокально-хорові […]...
- Ритмічна вправа у розмірі 3/4. Розучування пісні “Реве та стогне Дніпр широкий”. Слухання музики. Арія Діда Мороза та Весни з опери “Снігуронька” 6 КЛАС Тема 2. Я і музика Урок 21 Тема уроку. Ритмічна вправа у розмірі 3/4. Розучування пісні “Реве та стогне Дніпр широкий”. Слухання музики. Арія Діда Мороза та Весни з опери “Снігуронька” Мета уроку: закріпити навички та вміння учнів відтворення ритмічних вправ у певному розмірі; розвивати вокально-хорові навички та музично-ритмічний слух; виховувати інтерес до […]...
- Програмно-зображальна музика. Слухання музики. М. Римський-Корсаков. Симфонічна сюїта “Шахерезада”. Музика та звукові ефекти. Робота над піснею “Хай цвіте червона калина” 8 КЛАС II семестр Тема. Музика в діалозі з сучасністю Урок 20 Тема уроку. Програмно-зображальна музика. Слухання музики. М. Римський-Корсаков. Симфонічна сюїта “Шахерезада”. Музика та звукові ефекти. Робота над піснею “Хай цвіте червона калина” Мета уроку: поглибити знання учнів про програмну музику та закріпити на музичних творах; розвивати музичну пам ять і спостережливість, ладове відчуття; […]...
- Мелодична лінія музичних творів. Розучування пісні “Музика” В. Островського. Слухання музики. К. Сен-Санс. “Лебідь” із сюїти “Карнавал тварин” 7 КЛАС Тема 1. Образний зміст музики Урок 7 Тема уроку. Мелодична лінія музичних творів. Розучування пісні “Музика” В. Островського. Слухання музики. К. Сен-Санс. “Лебідь” із сюїти “Карнавал тварин” Мета уроку: поглиблювати з учнями набуті знання та навчити застосовувати їх на практиці; розвивати навички активного сприймання музичного твору; виховувати інтерес до музики. Тип уроку: комбінований. […]...
- Звукоряд, спів вправ. Робота над піснею “Їхав козак за Дунай”. Слухання музики. М. Лисенко “Радуйся, ниво неполитая” 5 КЛАС Тема 1. Музика і мистецтво слова. Урок 4 Тема уроку. Звукоряд, спів вправ. Робота над піснею “Їхав козак за Дунай”. Слухання музики. М. Лисенко “Радуйся, ниво неполитая” Мета уроку: закріпити з дітьми поняття “звукоряд”, дати визначення кантати; розвивати вокально-хорові навички та музично-ритмічний слух; виховувати інтерес до музики українських композиторів. Тип уроку: комбінований. Обладнання: […]...
- Тональність ре мінор. Робота над піснею “Веселкова” О. Жилінського. Слухання музики. Й. С. Бах. “Скерцо” 6 КЛАС Тема 2. Я і музика Урок 18 Тема уроку. Тональність ре мінор. Робота над піснею “Веселкова” О. Жилінського. Слухання музики. Й. С. Бах. “Скерцо” Мета уроку: вчити дітей визначати тональність музичного твору та вміння чисто проінтонувати; розвивати ладо-тонапьний слух та музичну пам’ять; виховувати інтерес до музики. Тип уроку: комбінований. Обладнання: магнітофон, аудіо-запис, фортепіано, […]...
- Стилі та напрями у мистецтві. Класицизм. Л. ван Бетховен. “Місячна” соната (№ 14). Ритмічна вправа. Робота над піснею “Здрастуй, світ” Л. Квінт 8 КЛАС I семестр Тема 1. Відлуння епох у музичному мистецтві Тема. Музичне мистецтво і сучасність Урок 2 Тема уроку. Стилі та напрями у мистецтві. Класицизм. Л. ван Бетховен. “Місячна” соната (№ 14). Ритмічна вправа. Робота над піснею “Здрастуй, світ” Л. Квінт Мета уроку: поглибити знання учнів про стилі і напрями в музичному мистецтві, зокрема […]...
- Тон, півтон, спів вправ. Розучування української народної пісні “В Чорне море наш Дніпро тече”. Слухання музики. Перша симфонія І. Карабиця (“Дума”) 5 КЛАС Тема 4. Музика та візуальні образи Урок 19 Тема уроку. Тон, півтон, спів вправ. Розучування української народної пісні “В Чорне море наш Дніпро тече”. Слухання музики. Перша симфонія І. Карабиця (“Дума”) Мета уроку: закріпити з дітьми поняття “тон і півтон” на мелодичнім вправі; розвивати музично-ритмічний слух та вокальні навички; виховувати інтерес до музики. […]...
- Інструменти симфонічного оркестру. Синкопа. Робота над піснею “Моя земля”. Слухання музики. Й. Штраус. “Вальс” 6 КЛАС Тема 2. Я і музика Урок 30 Тема уроку. Інструменти симфонічного оркестру. Синкопа. Робота над піснею “Моя земля”. Слухання музики. Й. Штраус. “Вальс” Мета уроку: дати дітям поняття про синкопу та застосувати її у мелодичній вправі; закріпити знання про склад симфонічного оркестру та роль інструменту в оркестрі, формувати вокально-хорові навички та музично-ритмічний слух; […]...
- Знаки альтерації. Дієз, спів вправи. Робота над піснею “Голубий вагон” В. Шаїнського. Слухання музики. Хор “Гей, не дивуйте” з опери М Лисенка “Тарас Бульба” 5 КЛАС Тема 4. Музика та візуальні образи Урок 22 Тема уроку. Знаки альтерації. Дієз, спів вправи. Робота над піснею “Голубий вагон” В. Шаїнського. Слухання музики. Хор “Гей, не дивуйте” з опери М Лисенка “Тарас Бульба” Мета уроку: закріпити з учнями поняття “дієз” та вміти визначати на слух; розвивати музично-ритмічний слух та вокально-хорові навички; виховувати […]...
- Взаємодія різних елементів музичної мови. Сольфеджування вправи. Робота над піснею “Хай буде так”. Слухання музики. Ф. Шуберт. “Серенада” 7 КЛАС Тема 1. Образний зміст музики Урок 14 Тема уроку. Взаємодія різних елементів музичної мови. Сольфеджування вправи. Робота над піснею “Хай буде так”. Слухання музики. Ф. Шуберт. “Серенада” Мета уроку: вчити дітей визначати головне у музичній мові; розвивати у дітей ладо-тональний слух, співацькі навички; виховувати емоційно-естетичне ставлення до музичних образа та відображених ними явищ. […]...
- Характер мелодії, сольфеджування вправи. Робота над піснею В. Івасюка “Балада про мальви”. Слухання музики. Ф. Шуберт. Балада “Лісовий цар” 7 КЛАС Тема 1. Образний зміст музики Урок 2 Тема уроку. Характер мелодії, сольфеджування вправи. Робота над піснею В. Івасюка “Балада про мальви”. Слухання музики. Ф. Шуберт. Балада “Лісовий цар” Мета уроку: вчити дітей розмірковувати про почуту музику, застосовувати теоретичні знання; розвивати навички активного сприймання музичного твору; виховувати любов до музику. Тип уроку: комбінований. Обладнання: […]...