Об’ємні вироби з паперу. Виготовлення іграшки конічної форми
УРОК 3
Тема. Об’ємні вироби з паперу. Виготовлення іграшки конічної форми
Мета: навчити дітей виготовляти іграшки конічної форми; розвивати оформлювальні навички, мислення, уяву, дрібну моторику рук, пальців; виховувати дисципліну, почуття взаємодопомоги, відповідальності.
Обладнання: білий та кольоровий папір, олівці, фломастери, ножиці, клей, пензлик, серветка.
ХІД УРОКУ
I. Організація класу
1. Упорядкування робочого місця.
2. Перевірка готовності до уроку.
– Сьогодні ми будемо працювати у групах.
(Клас
– Згадайте, що таке робота у групах? Чого потрібно дотримуватися? Як себе поводити?
(Відповіді дітей: взаємодопомога, товаришування, відповідальність, уміння прислухатися до думки друзів, не сваритися.)
II. Новий матеріал
1. Оголошення теми та мети уроку.
– Діти, сьогодні ми з вами навчимося виготовляти різні іграшки. Ці іграшки можна виготовити до будь-якого свята.
2. Словникова робота.
– Існують декілька спеціальних видів паперу.
Бюварний папір – промокальний папір.
Верже – високоякісний письмовий,
3. Вступна бесіда. Розповідь учителя.
– Із чого ми будемо виготовляти іграшки?
– Що ви знаєте про папір?
– Папір існував не завжди. Після виникнення писемності люди почали писати на воскових дощечках, на вологій глині. Писали вони спеціальними паличками. У Київській Русі писали на бересті. До цих пір збереглися берестяні грамоти. В теплих країнах глиняні дощечки змінив папірус.
Папірус – це матеріал для письма, який виготовляли з рослин із аналогічною назвою. Він росте на болотистих місцях Ефіопії та Єгипту. Потім папірус був замінений пергаментом, який виготовляли, оброблюючи особливим засобом шкуру тварин – овець, кіз, телят. Папір з’явився 2000 років потому. Сировиною для виготовлення його було спочатку тутове дерево, бамбук. Папір був винайдений у Китаї Цай Лунем в 105 році.
4. Підготовка до роботи.
– Яких іграшкових звірів можна виготовити?
Відгадайте загадки і заповніть клітинки кросворда.
1) По лісу бігала багато,
Бо шукала в лісі брата:
Брат на дереві сидів
І смачні горішки їв. (Білочка)
2) Сіру шубку має,
Взимку білу одягає.
По лісу стрибає.
Моркву полюбляє. (Зайчик)
3) Маленьке, сіреньке,
Довгий хвостик має,
По підлозі бігає, насіннячко збирає. (Мишеня)
4) В темнім лісі проживає,
Довгий хвіст пухнастий має.
Їй на місці не сидиться,
А зовуть її… (лисичка).
5) Двічі родився,
У школі не вчився,
А години знає. (Півень)
6) Гавкає, кусає, а в дім не пускає. (Собака)
– Відгадали? Молодці!
Які звірі живуть у лісі, а які – вдома?
– Зараз я даю вам можливість порадитися, іграшку якої тварини буде виготовляти ваша група.
(Вчитель допомагає дітям зробити вибір, щоб кожна група мала різну тварину.)
III. Демонстрація та аналіз зразка
1. Інструктаж учителя.
– Для будь-якої іграшки-тваринки потрібно взяти кольоровий папір жовтогарячого кольору, якщо це лисичка або білочка; сірого – якщо це мишеня, зайчик, собака. Це може бути картон також кольору або оксамитовий папір.
Іграшка складається з тулуба (1 деталь), голови (1 деталь), вух (2 деталі), лапок (2 деталі), хвостика (2 деталі).
Домовтеся між собою, хто у вашій групі за що буде відповідати.
2. Інструктаж із техніки безпеки.
– Хто мені підкаже, які інструменти допоможуть нам працювати? (Ножиці, циркуль, гумка, лінійка, олівець)
– Згадайте правила користування ножицями.
– Коли ріжете, то повертайте папір, а не ножиці.
– Подавайте ножиці кільцями вперед.
– Не залишайте ножиці відкритими.
– А тепер відпочинемо і потім знову будемо працювати.
3. Фізкультхвилинка.
Кожного дня щоранку робимо зарядку.
Робимо зарядку – всі вправи за порядком.
Весело крокуємо: раз-два-три-чотири.
Руки вгору підіймаємо: раз-два-три-чотири.
Встаємо і присідаємо: раз-два-три-чотири.
ІV. Практична робота учнів
– Спочатку виконайте розмітку розгорток конусів на кольоровому папері або картоні.
– Виріжте розгортки і склейте конуси.
– Складіть форму обраної тваринки, використовуючи конуси та обрізки паперу.
– Наклейте лапи, хвостик, вуха.
– На готовій іграшці виконайте додаткове яскраве оздоблення.
(Учитель стежить за роботою у групах, за потреби надає допомогу.)
(Очі, носик, вуса, гребінець півника діти малюють, вирізають та клеять самостійно.)
V. Виставка та оцінювання робіт
1. Перевірка та аналіз робіт.
– Яка іграшка вам сподобалася найбільше?
– Які ви помітили помилки?
2. Оцінювання.
V. Підсумок уроку
– Які види паперу ви знаєте?
– Що можна виготовити з паперу?
– Спробуйте придумати декорацію до вашої іграшки.