ОРГАНИ ТВАРИН
УРОК 4. ОРГАНИ ТВАРИН
Мета: актуалізувати поняття “організм”, “орган”; ознайомити із системами органів тварин; розвивати критичне мислення, уміння розпізнавати органи тварин та визначати їх функції, порівнювати будову рослин і тварин; виховувати спостережливість, любов до природи.
Обладнання: таблиці “Будова тіла риби”, “Будова та різноманітність ссавців”, малюнки або фотографії різних тварин, фрагмент відео-сюжету “Життя тварин”, підручники, зошити.
Основні поняття: організм, орган, системи органів.
Тип
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент
ІІ. Актуалізація опорних знань та вмінь
Завдання 1. Доведіть, що живий організм є системою.
Завдання 2. назвіть основні органи рослин та поясніть, які функції вони виконують.
Перевірка домашнього завдання. Обговорення творчих завдань “Моя улюблена тварина”.
ІІІ. Мотивація навчальної та пізнавальної діяльності
Ваші творчі роботи довели, що ви любите тварин, цікавитесь їхнім життям та спостерігаєте ними. Тварини, як і рослини, є тілами живої природи, тобто організмами. Однак світ тварин дуже різноманітний. Тому у багатьох
Прийом “Асоціативний кущ”
Приклад:
Цю схему можна було б продовжувати й далі. Адже тваринами є й черви, молюски, павуки, ящірки, комахи, риби, жаби, а також ссавці – тварини, які вигодовують потомство молоком. Які ж органи мають тварини? Чи однакову будову мають риби й птахи, змії або ссавці? Дізнаймося про це детальніше.
ІV. Вивчення нового матеріалу
1. Органи тварин
Органи тварин поєднуються в системи органів для виконання спільної функції. Системи органів взаємодіють між собою для забезпечення процесів життєдіяльності організму.
Завдання 2. Прочитайте текст параграфа, визначте органи, які утворюють певні системи, та занесіть їх у таблицю.
Система органів | Які органи входять | Для чого потрібна |
1. Травлення | Рот, стравохід, шлунок, кишечник | |
2. Опорна | ||
3. Нервова | ||
4. Видільна | ||
5. Дихальна | ||
6. Серцево-судинна | ||
7. Чуттів | ||
8. Розмноження |
2. Відмінності органів тварин залежно від умов існування
Пристосування тварин до навколишнього середовища обумовлено відмінностями між органами, що виконують однакові функції.
Завдання 3. Наведіть приклади різних органів дихання у тварин залежно від умов існування. (Зябра у рака та риби, трахеї у комах, легені у ссавців)
V. Закріплення вивченого матеріалу
Завдання 4 (робота в парах)
Порівняйте основні органи рослин та системи органів тварин. Визначте схожі та відмінні ознаки у функціях, які вони виконують.
VІ. Підсумок уроку
VІІ. Домашнє завдання
1. Опрацювати параграф.
2. Скласти кросворд (10 запитань) “Органи рослин і тварин”.
3. Продовжити роботу над реалізацією творчих проектів за темами:
– “Пристосування рослин до умов навколишнього середовища”;
– “Пристосування тварин до умов навколишнього середовища”;
– “Пристосування тварин до життя в місті”.
Related posts:
- Органи рослин і тварин – Організм як жива система Природознавство Природні та штучні системи в середовищі існування людини Організм як жива система Поняття “системи” Системи – сукупність елементів, взаємозв’язаних між собою. Системи поділяються на природні та штучні. Органи рослин і тварин Орган – стала частина тіла, що виконує певні функції. Система органів (у тварин) – сукупність органів, що постійно виконують певну функцію. Органи рослин […]...
- Органи та системи органів тварин БУДОВА ТА ЖИТТЄДІЯЛЬНІСТЬ ТВАРИН УРОК № 4 Тема. Органи та системи органів тварин. Мета: Ознайомити учнів з будовою органів і систем органів тварин. Обладнання й матеріали: Підручник [1], зошит [3], фотографії, малюнки, плакати, схеми, що дозволяють ілюструвати органи й системи органів тварин. Базові поняття й терміни: Органи, системи органів Тип уроку: комбінований. Хід уроку І. […]...
- ПОДРАЗЛИВІСТЬ ЯК ЗАГАЛЬНА ВЛАСТИВІСТЬ ТВАРИН. ОРГАНИ ЧУТТЯ, ЇХ ЗНАЧЕННЯ Цілі уроку: – освітня: розглянути особливості подразливості тварин, ознайомити учнів із загальними принципами роботи і різноманіттям органів чуттів; – розвивальна: розвивати вміння логічно мислити та знаходити зв’язки між особливостями будови і функції біологічних структур; – виховна: виховувати розуміння єдності всього живого і бережливе ставлення до природи. Обладнання й матеріали: таблиці, схеми або слайди презентації із […]...
- ВЕГЕТАТИВНІ ОРГАНИ ВИЩИХ РОСЛИН – ОРГАНИ ВИЩИХ РОСЛИН Довідник з біології РОСЛИНИ ОРГАНИ ВИЩИХ РОСЛИН ВЕГЕТАТИВНІ ОРГАНИ ВИЩИХ РОСЛИН До вегетативних органів вищих рослин відносять корінь, стебло і лист. Історично органи рослин виникли пізніше, ніж тканини. Якщо тканини стали результатом пристосування рослин до життя на суші, тобто в двох середовищах – повітряному та грунтовому, то органи сформувалися внаслідок диференціації тіла рослини залежно від […]...
- ОРГАНИ ТВАРИН Природні та штучні системи в середовищі життя людини Тема 1. Організм як жива система § 2. ОРГАНИ ТВАРИН Світ тварин також дуже різноманітний. Тваринами є черви, молюски, павуки, змії, ящірки, комахи, риби, жаби, птахи, а також ссавці – тварини, які вигодовують потомство молоком (мал. 16). Організм тварини теж складається з органів. Певну функцію в ньому […]...
- ОРГАНИ ТА СИСТЕМИ ОРГАНІВ ТВАРИН ВСТУП &4. ОРГАНИ ТА СИСТЕМИ ОРГАНІВ ТВАРИН Пригадайте, які процеси життєдіяльності властиві організмам. Які органи є у вищих рослин? Орган – це частина організму, що розташована в певному місці й характеризується притаманними лише їй особливостями будови та виконуваними функціями. Органи, які спільно виконують в організмі певні функції, утворюють систему органів. У тварин виділяють такі основні […]...
- ОРГАНИ РОСЛИН, ТВАРИН. ПРАКТИЧНА РОБОТА №1 “ОЗНАЙОМЛЕННЯ З БУДОВОЮ РОСЛИН” ТЕМА 1. ОРГАНІЗМ ЯК ЖИВА СИСТЕМА УРОК 3 ТЕМА. ОРГАНИ РОСЛИН, ТВАРИН. ПРАКТИЧНА РОБОТА №1 “ОЗНАЙОМЛЕННЯ З БУДОВОЮ РОСЛИН” Мета уроку: навчальна – ознайомити учнів із головними органами квіткових рослин та органами й системами наземних тварин і риб, визначити значення кожного з них; розвиваюча – шляхом пошуку подібності між людським та іншими живими організмами знайти […]...
- ОРГАНИ І СИСТЕМИ ОРГАНІВ ТВАРИН ВСТУП ХТО ТАКІ ТВАРИНИ І ЯК ЇХ ДОСЛІДЖУЮТЬ & 4. ОРГАНИ І СИСТЕМИ ОРГАНІВ ТВАРИН Ви дізнаєтеся про те, з яких органів і систем органів складається організм тварин, а також про функції систем органів. З тканин складаються органи тварин. Орган – це частина організму, яка має певну будову (складається зі спеціалізованих тканин) і виконує певні […]...
- БУДОВА ТВАРИН: ОРГАНИ ТА СИСТЕМИ ОРГАНІВ Цілі уроку: – освітня: сформулювати поняття про обмін речовин, органи, системи органів; ознайомити учнів із загальними особливостями структури і функціонування органів та систем органів тварин; – розвивальна: розвивати вміння аналізувати, робити висновки та критично сприймати інформацію; – виховна: виховувати розуміння єдності всього живого та дбайливого ставлення до всіх живих істот. Обладнання й матеріали: таблиці й […]...
- ПОДРАЗЛИВІСТЬ ЯК УНІВЕРСАЛЬНА ВЛАСТИВІСТЬ ТВАРИН. ОРГАНИ ЧУТТЯ ТВАРИН ТЕМА 2 ПРОЦЕСИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ТВАРИН &38. ПОДРАЗЛИВІСТЬ ЯК УНІВЕРСАЛЬНА ВЛАСТИВІСТЬ ТВАРИН. ОРГАНИ ЧУТТЯ ТВАРИН Пригадайте, що таке нервовий імпульс. Які є чинники навколишнього середовища? ЩО ТАКЕ ПОДРАЗЛИВІСТЬ? На організм тварин постійно діють різноманітні чинники навколишнього середовища (світло, звуки, тиск, запахи, температура, вологість та інші). Водночас усередині організму відбуваються різноманітні хімічні та фізіологічні процеси, які впливають […]...
- Органи рослин Біологія. Комплексний довідник – підготовка до ЗНО та ДПА СИСТЕМА ОРГАНІЧНОГО СВІТУ Царство Рослини Органи рослин У вищих рослин із тканин формуються органи. Усі органи поділяють на вегетативні та генеративні. Вегетативні органи – корінь і пагін – виконують функції росту, живлення, обміну речовин, виділення продуктів обміну тощо. Вегетативні органи не беруть участь у статевому розмноженні. […]...
- Органи, системи органів – Тканини – Біологія людини Біологія Біологія людини Тканини Органи, системи органів Тканини утворюють органи. Орган – частина тіла з певною формою, будовою та функцією. Кожний орган містить усі види тканин, одна з яких є основною і виконує головну функцію органу. Органи анатомічно та функціонально об’єднуються в Системи органів – сукупність окремих органів, що мають спільність будови, походження і виконують […]...
- ОРГАНИ БАГАТОКЛІТИННИХ ОРГАНІЗМІВ БАГАТОКЛІТИННІ ОРГАНІЗМИ УРОК 44. ОРГАНИ БАГАТОКЛІТИННИХ ОРГАНІЗМІВ Цілі уроку: на конкретних прикладах розглянути особливості будови й функції органів і систем органів багатоклітинних організмів; проаналізувати зв’язок особливостей будови й функцій, які вони виконують. Обладнання й матеріали: таблиці або слайди презентації “Будова рослини”, “Будова кореня”, “Будова пагона”, “Внутрішня будова риб”, “Внутрішня будова амфібій”, “Внутрішня будова птахів”, “Внутрішня […]...
- ПОДРАЗЛИВІСТЬ ЯК ЗАГАЛЬНА ВЛАСТИВІСТЬ ТВАРИН. ОРГАНИ ЧУТТЯ, ЇХ ЗНАЧЕННЯ Тема 2. ПРОЦЕСИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ТВАРИН & 33. ПОДРАЗЛИВІСТЬ ЯК ЗАГАЛЬНА ВЛАСТИВІСТЬ ТВАРИН. ОРГАНИ ЧУТТЯ, ЇХ ЗНАЧЕННЯ Ви дізнаєтеся про те, що таке подразливість, як вона реалізується в організмі тварини, а також про значення і різноманітність органів чуття. – У яких тварин найкращий зір, слух і нюх? Як ви вже знаєте, однією з властивостей, що характеризують […]...
- ВИДІЛЕННЯ, ЙОГО ЗНАЧЕННЯ ДЛЯ ОРГАНІЗМУ. ОРГАНИ ВИДІЛЕННЯ ТВАРИН Урок 35. ВИДІЛЕННЯ, ЙОГО ЗНАЧЕННЯ ДЛЯ ОРГАНІЗМУ. ОРГАНИ ВИДІЛЕННЯ ТВАРИН “Виділити” з організму – це вивести зайве, непотрібне… Мета уроку: сформувати в учнів поняття виділення, особливості будови та функцій органів виділення. Розвивати логічне та критичне мислення. Виховувати культуру ведення дискусії. Основні поняття: нирки, нефридії, мальпігієві судини, зелені залози. Обладнання і матеріали: таблиці “Органи виділення тварин”, […]...
- ДИХАННЯ ТА ГАЗООБМІН У ТВАРИН. ОРГАНИ ДИХАННЯ (ГАЗООБМІНУ), ЇХНЯ РІЗНОМАНІТНІСТЬ І ФУНКЦІЇ. ЗНАЧЕННЯ ПРОЦЕСІВ ДИХАННЯ ДЛЯ ВИВІЛЬНЕННЯ ЕНЕРГІЇ В КЛІТИНІ Урок 32. ДИХАННЯ ТА ГАЗООБМІН У ТВАРИН. ОРГАНИ ДИХАННЯ (ГАЗООБМІНУ), ЇХНЯ РІЗНОМАНІТНІСТЬ І ФУНКЦІЇ. ЗНАЧЕННЯ ПРОЦЕСІВ ДИХАННЯ ДЛЯ ВИВІЛЬНЕННЯ ЕНЕРГІЇ В КЛІТИНІ Без дихання існування організму неможливе… Мета уроку: сформувати поняття про дихання та газообмін у тварин, роль цих процесів у житті тварин. Розглянути органи дихання тварин, їхню різноманітність і функції. Основні поняття: газообмін, легеневі […]...
- ОРГАНІЗМ ЯК ЖИВА СИСТЕМА. ОРГАНИ РОСЛИН. ПРАКТИЧНА РОБОТА 1 “ОЗНАЙОМЛЕННЯ З БУДОВОЮ РОСЛИН” УРОК 3. ОРГАНІЗМ ЯК ЖИВА СИСТЕМА. ОРГАНИ РОСЛИН. ПРАКТИЧНА РОБОТА 1 “ОЗНАЙОМЛЕННЯ З БУДОВОЮ РОСЛИН” Мета: сформувати поняття “організм”, “орган”; виявити особливості будови рослин; розвивати уміння розпізнавати органи рослин та визначати їх функції; виховувати спостережливість, екологічне мислення. Обладнання: живі кімнатні рослини, гербарії рослин, таблиця “Органи квіткової рослини”, зошити, підручники. Основні поняття: організм, орган, корінь, пагін, […]...
- ВИДІЛЕННЯ, ЙОГО ЗНАЧЕННЯ ДЛЯ ОРГАНІЗМУ. ФОРМИ ВИДІЛЕННЯ У ТВАРИН. ОРГАНИ ВИДІЛЕННЯ ТВАРИН Тема 2. ПРОЦЕСИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ТВАРИН & 30. ВИДІЛЕННЯ, ЙОГО ЗНАЧЕННЯ ДЛЯ ОРГАНІЗМУ. ФОРМИ ВИДІЛЕННЯ У ТВАРИН. ОРГАНИ ВИДІЛЕННЯ ТВАРИН Ви дізнаєтеся про особливості процесу виділення у тварин, про загальні риса будови видільної системи та відмінності у будові та функціонуванні видільних систем у тварин різних типів. – Десь чигав, що акуляче м’ясо перед вживанням необхідно довго […]...
- ОРГАНИ, СИСТЕМИ І АПАРАТИ ОРГАНІВ – БУДОВА ТІЛА ЛЮДИНИ – ЛЮДИНА ТА ЇЇ ЗДОРОВ’Я Довідник з біології ЛЮДИНА ТА ЇЇ ЗДОРОВ’Я БУДОВА ТІЛА ЛЮДИНИ ОРГАНИ, СИСТЕМИ І АПАРАТИ ОРГАНІВ. Орган (від грец. organon – знаряддя, інструмент) відрізняється властивою лише йому формою і будовою, пристосованою до виконання певної функції. Органи відіграють “роль знарядь виробництва в житті рослин і тварин”. Органи побудовані з тканин. Кожний орган містить всі види тканин. Одна […]...
- Органи. Фізіологічні та функціональні системи – ОРГАНІЗМ ЛЮДИНИ ЯК БІОЛОГІЧНА СИСТЕМА – БІОЛОГІЯ ЛЮДИНИ Біологія. Комплексний довідник – підготовка до ЗНО та ДПА БІОЛОГІЯ ЛЮДИНИ ОРГАНІЗМ ЛЮДИНИ ЯК БІОЛОГІЧНА СИСТЕМА Органи. Фізіологічні та функціональні системи Тканини утворюють органи. Орган – це частина тіла, яка має певну форму і будову, виконує одну або кілька специфічних функцій. Органи складаються з кількох видів тканин, але одна з них завжди переважає і визначає […]...
- ДИХАННЯ ТА ГАЗООБМІН У ТВАРИН. ОРГАНИ ДИХАННЯ, ЇХ РІЗНОМАНІТНІСТЬ ТА ФУНКЦІЇ Тема 2. ПРОЦЕСИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ТВАРИН & 28. ДИХАННЯ ТА ГАЗООБМІН У ТВАРИН. ОРГАНИ ДИХАННЯ, ЇХ РІЗНОМАНІТНІСТЬ ТА ФУНКЦІЇ Ви дізнаєтеся про дихання та газообмін, а також про відмінності в будові дихальної системи у різних тварин. – Чому у жаб завжди волога шкіра? Як ви вже знаете, більшість рослин і тварин використовують енергію, що виділяється в […]...
- ОРГАНИ ВИЩИХ РОСЛИН Довідник з біології РОСЛИНИ ОРГАНИ ВИЩИХ РОСЛИН Органом називається частина організму, що має властиву лише йому форму та будову, яка складається з декількох тканин, займає певне положення в організмі й виконує специфічну функцію. Виділяють дві групи органів рослин: вегетативні (підтримуючі життя організму) та репродуктивні (органи розмноження)....
- Органи. Фізіологічні системи органів організму людини РОЗДІЛ IX. ЛЮДИНА Тема 1. ОРГАНІЗМ ЛЮДИНИ ЯК БІОЛОГІЧНА СИСТЕМА УРОК 8. Органи. Фізіологічні системи органів організму людини Освітня мета: продовжувати формувати поняття про біологічні системи: орган, системи органів, організм, їхні фізіологічні функції і удосконалювати вміння учнів порівнювати, зіставляти і аналізувати на основі знань про внутрішню будову ссавців. Основні поняття і терміни: орган, системи органів, […]...
- ПРАКТИЧНА РОБОТА 3 “ВИЗНАЧЕННЯ ОСОБЛИВОСТЕЙ ЗОВНІШНЬОЇ БУДОВИ ХРЕБЕТНИХ ТВАРИН У ЗВ’ЯЗКУ З ПРИСТОСУВАННЯМ ЇХ ДО РІЗНИХ УМОВ ІСНУВАННЯ” Урок 29. ПРАКТИЧНА РОБОТА 3 “ВИЗНАЧЕННЯ ОСОБЛИВОСТЕЙ ЗОВНІШНЬОЇ БУДОВИ ХРЕБЕТНИХ ТВАРИН У ЗВ’ЯЗКУ З ПРИСТОСУВАННЯМ ЇХ ДО РІЗНИХ УМОВ ІСНУВАННЯ” У природі немає нічого недоцільного. М. де Монтень Мета уроку: розкрити особливості будови тіла хребетних тварин, пов’язані з пристосуванням до умов їх існування. Розвивати вміння аналізувати, порівнювати, робити висновки. Виховувати культуру оформлення письмових робіт. Обладнання […]...
- БУДОВА ТА ФУНКЦІЇ ТКАНИН У ТВАРИН ВСТУП ХТО ТАКІ ТВАРИНИ І ЯК ЇХ ДОСЛІДЖУЮТЬ & 3. БУДОВА ТА ФУНКЦІЇ ТКАНИН У ТВАРИН Ви дізнаєтеся про те. що являють собою тканини у тварин, які є різновиди тканин, які функції вони виконують. – З яких тканин складається тіло тварини? Клітини у тварин, як і в рослин, об’єднані в тканини. Тканина – це сукупність […]...
- МІМІКРІЯ Екологія – охорона природи МІМІКРІЯ – подібність одних тварин чи рослин (або їхніх органів) до ін. або до предметів навколишнього середовища. М. – захисне пристосування, що виникло в процесі еволюції і сприяє виживанню видів у боротьбі за існування....
- ПОВЕДІНКА РОСЛИН І ТВАРИН. ЗНАЧЕННЯ ПРИСТОСУВАННЯ ОРГАНІЗМІВ ДО УМОВ ІСНУВАННЯ УРОК 10. ПОВЕДІНКА РОСЛИН І ТВАРИН. ЗНАЧЕННЯ ПРИСТОСУВАННЯ ОРГАНІЗМІВ ДО УМОВ ІСНУВАННЯ Мета: поглибити знання учнів про поведінку рослин і тварин, визначити значення пристосування організмів до умов навколишнього середовища; розвивати уміння пояснювати особливості поведінки рослин і тварин; виховувати комунікативні здібності, спостережливість, дбайливе ставлення до природи. Обладнання: малюнки та фотографії тварин та рослин, фрагменти відеофільмів “Життя […]...
- ОСНОВНІ ВІДМІННОСТІ ТВАРИН ВІД РОСЛИН І ГРИБІВ. ОСОБЛИВОСТІ ЖИВЛЕННЯ ТВАРИН ВСТУП &2. ОСНОВНІ ВІДМІННОСТІ ТВАРИН ВІД РОСЛИН І ГРИБІВ. ОСОБЛИВОСТІ ЖИВЛЕННЯ ТВАРИН Пригадайте будову клітини. Які ознаки притаманні представникам рослин і грибів? Які організми відносять до прокаріотів та еукаріотів? Який тип живлення називають автотрофним і гетеротрофним? Які рухи притаманні рослинам? Ви пам’ятаєте з курсу біології 6 класу, що залежно від особливостей будови клітини (зокрема, від […]...
- ТКАНИНИ ТВАРИН ВСТУП &3. ТКАНИНИ ТВАРИН Пригадайте, які рослини належать до вищих. Які типи тканин властиві рослинам? Які їхні функції? Які рухи притаманні рослинам? ЯКІ ТКАНИНИ ВЛАСТИВІ ТВАРИНАМ? Ви вже знаєте, що ткачика – це група клітин, що мають спільне походження, подібні за будовою та виконуваними функціями. У тканин тварин проміжки між клітинами можуть бути заповнені міжклітинною […]...
- НЕРВОВА СИСТЕМА, ЇЇ ЗНАЧЕННЯ І РОЗВИТОК У РІЗНИХ ТВАРИН Цілі уроку: – освітня: розглянути особливості регуляції функціонування організму у тварин, ознайомити учнів із загальними принципами роботи і різноманіттям нервових систем; – розвивальна: розвивати вміння логічно мислити та знаходити зв’язки між особливостями будови і функції біологічних структур; – виховна: виховувати розуміння єдності всього живого і бережливе ставлення до природи. Обладнання й матеріали: таблиці, схеми або […]...
- ТКАНИНИ ТВАРИН Урок 3. ТКАНИНИ ТВАРИН З миру по нитці – голому сорочка. Приказка Мета уроку: розглянути тканини тварин; ознайомити учнів з типами тканин тварин та їхніми функціями. Розвивати логічне мислення; виховувати культуру спілкування. Основні поняття: клітина, органели, тканини тварин: епітеліальні, сполучні, нервові, м’язові, нейрон. Обладнання і матеріали: таблиці “Клітина тварин”, “Тканини тварин”, відеофрагменти рухів тварин (черв’яка, […]...
- Органи та системи органів Розділ 1. ТВАРИНИ Тема 1. БУДОВА ТА ЖИТТЄДІЯЛЬНІСТЬ ТВАРИН § 4. Органи та системи органів Яка армія найбільш дисциплінована і боєздатна? Гадаю, що це організм. Клітини організовані в тканини й органи, органи – у системи органів, системи органів – у цілісний організм, який швидко і правильно реагує на всі зміни. Можливо, добре вивчивши цю унікальну […]...
- АНАЛІЗАТОРИ. ОРГАНИ ЧУТТЯ – ЛЮДИНА ТА ЇЇ ЗДОРОВ’Я Довідник з біології ЛЮДИНА ТА ЇЇ ЗДОРОВ’Я АНАЛІЗАТОРИ. ОРГАНИ ЧУТТЯ Аналізатори – системи чутливих нервових утворень, які сприймають і аналізують різні зовнішні і внутрішні подразники. Аналізатори забезпечують реакції пристосування організму до змін в зовнішньому і внутрішньому середовищі. Термін введений у фізіологію І. П. Павловим (1909). В сучасній фізіології замість нього частіше вживають поняття сенсорні системи. […]...
- Органи багатоклітинних рослин – Організм як рівень організації живої природи Біологія. Експерес-підготовка до ЗНО та ДПА ТЕОРЕТИЧНІ ВІДОМОСТІ РОЗДІЛ III. ОРГАНІЗМЕНИЙ РІВЕНЬ ОРГАНІЗАЦІЇ ЖИТТЯ Тема 3. Організм як рівень організації живої природи Органи багатоклітинних рослин Органи Будова Значення І. Вегетативні Забезпечують життєдіяльність рослин, вегетативне розмноження Коренева система Головний, бічний, додаткові корені Закріплює рослину в грунті. Здійснює поглинання й транспорт води та поживних речовин. Запасає поживні […]...
- РОЗВИТОК ТВАРИН. ЗАГАЛЬНЕ ПОНЯТТЯ ПРО РЕГЕНЕРАЦІЮ У ТВАРИН. ПЕРІОДИ ТА ТРИВАЛІСТЬ ЖИТТЯ ТВАРИН Тема 2. ПРОЦЕСИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ТВАРИН & 36. РОЗВИТОК ТВАРИН. ЗАГАЛЬНЕ ПОНЯТТЯ ПРО РЕГЕНЕРАЦІЮ У ТВАРИН. ПЕРІОДИ ТА ТРИВАЛІСТЬ ЖИТТЯ ТВАРИН Ви дізнаєтеся про те, як роздуваються тварини, що таке індивідуальний розвиток організму, які є періоди в житті тварин, скільки живуть тварини і від ного залежить тривалість їх цього життя. Також ви дізнаєтесь, що така регенерація […]...
- БУДОВА ТВАРИН: КЛІТИНИ І ТКАНИНИ Цілі уроку: – освітня: показати основні ознаки схожості (наявність ядра, мітохондрій цитоплазматичної мембрани) і відмінності (відсутність клітинної стінки і пластид) клітин рослин і тварин; дати загальне уявлення про типи тканин тварин; – розвивальна: продовжити формування поняття про клітини і тканини; на прикладі окремих тканин рослин і тварин показати, що подібність функцій, які вони виконують, спричиняє […]...
- РОЗВИТОК ТВАРИН. ПЕРІОДИ ТА ТРИВАЛІСТЬ ЖИТТЯ ТВАРИН Цілі уроку: – освітня: розглянути особливості розвитку тварин, ознайомити учнів із періодами та тривалістю життя тварин; – розвивальна: розвивати вміння логічно мислити та знаходити зв’язки між особливостями будови і функції біологічних структур; – виховна: виховувати розуміння єдності всього живого і бережливе ставлення до природи. Обладнання й матеріали: таблиці, схеми або слайди презентації із зображенням особливостей […]...
- Органи держави Частина перша ОСНОВИ ТЕОРІЇ ДЕРЖАВИ § 2. Загальна характеристика держави та державної влади 3. Органи держави. Виконання багатьох функцій держави покладається на спеціально створені органи держави. Орган держави – це особа або орган, які виступають від імені держави, мають певні владні повноваження відповідно до свого призначення. До органів нашої держави, зокрема, належать Президент України, Верховна […]...
- ПОНЯТТЯ ПРО КЛАСИФІКАЦІЮ ТВАРИН Цілі уроку: – освітня: дати поняття про царство Тварини, показати положення тварин у системі органічного світу, познайомити з основами класифікації тварин; – розвивальна: розвивати вміння використовувати раніше вивчену інформацію, аналізувати, зіставляти та робити висновки; – виховна: виховувати розуміння єдності всього живого, бережливе ставлення до життя та розуміння відповідальності людини за наслідки її діяльності. Обладнання і […]...
- БУДОВА ОРГАНІЗМІВ РОСЛИН І ТВАРИН Тема 1 ОРГАНІЗМ ЯК ЖИВА СИСТЕМА § 5. БУДОВА ОРГАНІЗМІВ РОСЛИН І ТВАРИН Будова рослинного організму. Припустимо, що ви ніколи не бачили рослин, але вам пояснили, у яких умовах вони живуть, і запропонували уявити рослину. Як би ви міркували, створюючи модель рослини? Рослина використовує сонячне світло, за рахунок його енергії синтезує органічні речовини для себе […]...