PEMОHTAHTHI СОРТИ МАЛИНИ

Сад і город (енциклопедія)

ЯГІДНІ КУЛЬТУРИ

PEMОHTAHTHI СОРТИ МАЛИНИ

До них належать сорти, у яких розвиток надземної частини відбувається протягом одного, а не двох років. В однолітніх пагонів улітку проростають бруньки, дозрівання ягід відбувається восени, до перших заморозків. У перший рік плодоносять бічні пагони, ближче до верхівок стебел. Наступного року цвітіння й плодоносіння відбувається так само, як і у звичайних сортів.

Жіноче літо. Кущ низькорослий, до 1,5 м, утворює 4-5 пагонів заміщення. З колючками. Середня вага ягід –

2,5-3 г, забарвлення червоне, смак кислувато-солодкий. Починають дозрівати в середині серпня. Урожайність – 1 кг із куща. Сорт зимостійкий, але нестійкий до пурпурової плямистості та попелюхи.

Вереснева. Кущ низькорослий, до 1,5 м, з колючками. Середня вага ягід – 3-3,3 г, забарвлення червоне, смак кисло-солодкий. Дозрівання ягід починається наприкінці серпня. Урожайність до 0,5 кг із куща. Сорт зимостійкий, але нестійкий до пурпурової плямистості, а також сильно ушкоджується павутинним кліщем.

В останні 10-12 років на садових ділянках поширення набула жовта малина. Від звичайної малини вона відрізняється не тільки

кремово-жовтим або жовтогарячим забарвленням ягід, але й біохімічним складом. У жовтій малині міститься більше цукру й менше кислоти. Крім того, вона багата на фолієву кислоту й вітамін В9. Сорти жовтої малини вирізняються строками дозрівання й кольором ягід, а також зимостійкістю та стійкістю або нестійкістю до захворювань.

Жовтий гігант. Кущ сильнорослий, до 2,5 м. Утворює 8-12 пагонів заміщення, 5-7 пагонів порослі. Із шипами. На плодових гілочках утворюється 10-30 ягід. Середня вага ягід – 4-6 г, забарвлення жовте, смак солодкий. Сорт не схильний до опадання. Урожайність – 3-8 кг із куща. Сорт має середню зимостійкість, в умовах суворої зими необхідно пригинати пагони під сніг. Стійкий до захворювань, мало ушкоджується шкідниками.

Амбер. Сорт виведений у США. Кущ сильнорослий, до 2,5 м, з колючками. Утворює 8-12 пагонів заміщення, 4-5 пагонів порослі. На плодових гілочках утворюється 10-16 ягід. Середня вага ягід – 3-4 г, забарвлення оранжево-жовте, м’якоть солодка. Сорт не схильний до опадання. Урожайність – 2-3 кг із куща. Сорт зимостійкий. Стійкий до захворювань, слабко ушкоджується шкідниками.

Ласунка жовта. Порівняно новий сорт. Кущ середньорослий, до 1,5 м. Утворює 6-10 пагонів заміщення, 2-4 пагони порослі. Без колючок. На плодових гілочках утворюється 15-25 ягід. Середня вага ягід – 3-6 г, забарвлення ясно-жовте, смак дуже солодкий. Сорт не схильний до опадання. Урожайність – 2,5-8 кг із куща. Сорт зимостійкий, але в умовах середньої смуги пагони на зиму ховають під сніг. Стійкий до захворювань, мало ушкоджується шкідниками.

Жовта десертна. Кущ середньорослий, до 1,5 м, з колючками. Утворює 6-10 пагонів заміщення, 4-5 пагонів порослі. На плодових гілочках утворюється 8-12 ягід. Середня вага ягід – 2 г, забарвлення біле та біло-жовте, смак солодкий. Сорт схильний до опадання. Урожайність – 1-2 кг із куща. Сорт зимостійкий, стійкий до шкідників і хвороб.

Чорна малина відрізняється від звичайної забарвленням ягід, деякими біологічними особливостями. Кореневих паростків чорна малина не утворює. Вона більш моро30стійка, ніж червона малина, невибаглива до родючості грунту, стійка до шкідників, грибкових захворювань, але чутливіша до вірусних хвороб. Із сортів чорної малини відомий Кумберленд.

Кумберленд. Сорт виведений у США понад 100 років тому. Кущ середньорослий, до 2 м, з колючками. Середня вага ягід – 1,7- 2,4 г, забарвлення зрілих ягід чорне, смак кислувато-солодкий. Сорт не схильний до опадання. Урожайність – 4-8 кг із куща. Сорт зимостійкий, стійкий до шкідників і захворювань.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: PEMОHTAHTHI СОРТИ МАЛИНИ