ПЕРЕВІР СВОЇ ДОСЯГНЕННЯ: ЩО ТИ ЗНАЄШ ПРО ТІЛА Й РЕЧОВИНИ?
Зустріч 66. ПЕРЕВІР СВОЇ ДОСЯГНЕННЯ: ЩО ТИ ЗНАЄШ ПРО ТІЛА Й РЕЧОВИНИ?
Мета: перевірити знання учнів за вивченим розділом; розвивати пам’ять, мислення; виховувати культуру оформлення письмових робіт.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Відповіді на запитання рубрики (Запитання і завдання для тих, хто прагне розуміти природу” (с. 190)
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
IV. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1. Робота за підручником (с. 797)
Учні працюють за завданнями підручника.
2.
3. Тематичне оцінювання за розділом “Тіла та речовини”
І рівень
Дайте правильну відповідь.
1. Усі речовини складаються із:
А) молекул;
Б) тіл;
В) кристалів.
2. У рідких тілах молекули рухаються:
А) швидко;
Б) дуже швидко;
В) повільно.
Дайте відповідь “так” чи “ні”.
3. Природа дає все, що потрібно людям для життя,
А) Так;
Б) ні.
4. Природний газ – це рідке тіло.
А) Так;
Б) ні.
5. Яке з наведених понять позначає фізичну величину?
А) Сталь;
Б) метр;
В) лінійка;
Г) температура.
6. Яке з наведених слів позначає одиницю
А) Сталь;
Б) метр;
В) лінійка;
Г) температура.
7. Що належить до природи? Підкресліть.
Місяць, вітер, парта, морозиво, кукурудза, береза, кит.
8. Доповніть речення.
______ тіла зберігають свою форму.
(Тверді, рідкі, газоподібні)
II рівень
9. Позначте стрілками, які слова другого стовпчика відповідають кожному слову першого стовпчика.
Тверде тіло Рідке тіло | Крапля олії Повітря |
Цукор | |
Газоподібне тіло | Сік Вітер Срібна монета |
10. Продовжіть “ланцюжок”.
Заєць, метелик, карась, _______.
11. Позначте слова, що позначають речовини.
А) Зошит;
Б) вода;
В) бензин;
Г) ручка.
12. Позначте поняття, що позначають фізичні тіла.
А) Віск;
Б) птах;
В) порцеляна;
Г) чашка.
13. Позначте стрілкою, будову якої речовини позначено на малюнках.
Рідка Тверда Газоподібна
III рівень
14. Що “зайве” у кожному рядку? Підкресліть.
Соняшник, сонце, білка, синиця, суниця.
Земля, вода, небо, літак, дощ.
Вода, олія, повітря, молоко, сік.
15. Визначте ціну поділки термометра і його показання.
V. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
– Чи вдалося впоратися з усіма завданнями перевірної роботи?
Примітка. Зустріч 67 “Природознавча вікторина” вчитель проводить на власний розсуд.
Related posts:
- ПЕРЕВІР СВОЇ ДОСЯГНЕННЯ: ЩО ТИ ЗНАЄШ ПРО ПЛАН І КАРТУ? Зустріч 18. ПЕРЕВІР СВОЇ ДОСЯГНЕННЯ: ЩО ТИ ЗНАЄШ ПРО ПЛАН І КАРТУ? Мета: перевірити знання учнів за вивченим розділом; розвивати мовлення, мислення; виховувати інтерес до географічних знань. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Відповіді на запитання рубрики “Запитання і завдання для тих, хто прагне розуміти природу” (с. 61) 2. Робота за […]...
- ПЕРЕВІР СВОЇ ДОСЯГНЕННЯ: ЩО ТИ ЗНАЄШ ПРО ВСЕСВІТ? Зустріч 11. ПЕРЕВІР СВОЇ ДОСЯГНЕННЯ: ЩО ТИ ЗНАЄШ ПРО ВСЕСВІТ? Мета: перевірити знання учнів за вивченим розділом; розвивати вміння порівнювати і робити висновки; виховувати охайність під час письмової роботи. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ – Сьогодні на уроці ви перевірите свої знання про Всесвіт. III. ЗАПИТАННЯ ДЛЯ ПОВТОРЕННЯ (с. […]...
- ПЕРЕВІР СВОЇ ДОСЯГНЕННЯ: ЩО ТИ ЗНАЄШ ПРО ПРИРОДУ СВОЄЇ БАТЬКІВЩИНИ Зустріч 61. ПЕРЕВІР СВОЇ ДОСЯГНЕННЯ: ЩО ТИ ЗНАЄШ ПРО ПРИРОДУ СВОЄЇ БАТЬКІВЩИНИ – УКРАЇНИ Мета: перевірити знання учнів за вивченим розділом; розвивати мовлення, мислення; виховувати інтерес до географічних знань. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ II. КОНТРОЛЬ ЗНАНЬ 1. Робота за підручником (с. 175) Учні працюють за завданнями підручника. 2. Тематичне […]...
- ПЕРЕВІР СВОЇ ДОСЯГНЕННЯ: ЩО ТИ ЗНАЄШ ПРО ПРИРОДУ МАТЕРИКІВ І ОКЕАНІВ? Зустріч 40. ПЕРЕВІР СВОЇ ДОСЯГНЕННЯ: ЩО ТИ ЗНАЄШ ПРО ПРИРОДУ МАТЕРИКІВ І ОКЕАНІВ? Мета: узагальнити, систематизувати та перевірити знання учнів за розділом “Природа материків і океанів”; розвивати пам’ять, мислення; виховувати культуру оформлення письмових робіт. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ III. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ОТРИМАНИХ ЗНАНЬ 1. Гра “Відгадай материк” […]...
- ПЕРЕВІР, ЯК ТИ ВМІЄШ ЗАСТОСОВУВАТИ СВОЇ ЗНАННЯ ПРО ВОДУ Мета: перевірити, як учні вміють застосовувати свої знання про воду; розвивати пам’ять, мислення, мовлення; виховувати культуру оформлення письмових робіт. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ – Якої шкоди судноплавству завдають сильні шторми? – Чи була у вас можливість спостерігати повені – сезонні підняття рівня води? – Як утворюються ущелини і печери в […]...
- ПЕРЕВІР СВОЇ ДОСЯГНЕННЯ РОЗДІЛ 2 МУЗИКА ЄДНАЄ СВІТ ТЕМА 31 ПЕРЕВІР СВОЇ ДОСЯГНЕННЯ 1. Розмісти пісні у два стовпчики: “Зоре моя вечірняя”, “Ой на горі та женці жнуть”, “Реве та стогне Дніпр широкий”, “Вийшли в поле косарі”. НАРОДНІ ПІСНІ НАРОДНІ ПІСНІ ЛІТЕРАТУРНОГО ПОХОДЖЕННЯ 2. Роздивися зображення музичних інструментів і розкажи, Що тобі про них відомо. 3. Виконуючи завдання […]...
- Перевір свої досягнення. Словник-путівник у Країні Музики Музика – акустичний склад, шо викликає в нас апетит до життя, як відомі аптечні склади викликають апетит до їжі. Василь Кяючевський Мета. Перевірити знання, уміння й навички учнів за третій рік навчання; збагачувати музичні враження від гірослуховування запропонованих програмою творів; розвивати музичні здібності учнів, виконавські навички; удосконалювати співацькі навички; виховувати любов до музики, рідного народу. […]...
- ПЕРЕВІР, ЯК ТИ ВМІЄШ ЗАСТОСОВУВАТИ СВОЇ ЗНАННЯ ПРО ГІРСЬКІ ПОРОДИ ТА ГРУНТИ Мета: перевірити, як учні вміють застосовувати знання про гірські породи та грунти; розвивати пам’ять, мислення; виховувати дбайливе ставлення до природи, культуру оформлення письмових робіт. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ (додаток) 1. Фронтальне опитування – Чому на поля потрібно вносити добрива і перегній? – Для чого між полями висаджують лісові смуги? – […]...
- ТІЛА І РЕЧОВИНИ. СТАНИ РЕЧОВИН ТІЛА І РЕЧОВИНИ § 60. ТІЛА І РЕЧОВИНИ. СТАНИ РЕЧОВИН Нас оточують різноманітні тіла. Тіло – це все живе і неживе, що належить до природи чи створене людиною. Тіла бувають природні та рукотворні, створені людиною. Природні тіла бувають неживі та живі – організми. – 1. Розгляньте мал. 209. Які природні тіла, а які – рукотворні? […]...
- ФІЗИЧНІ ТІЛА І РЕЧОВИНИ. МАТЕРІАЛИ № 1. Фізичне тіло – це все живе і неживе, що створили природа і людина на Землі. Фізичне тіло завжди має форму, обмежену певною, властивою йому поверхнею, і масу. Предмет – тверді тіла, які людина виготовляє дня своїх потреб. На кухні користуються такими предметами, як тарілки, ложки, виделки, каструлі, сковорідки та багато інших. Вітальню облаштовують […]...
- У ЯКИХ СТАНАХ ПЕРЕБУВАЮТЬ ТІЛА І РЕЧОВИНИ? Зустріч 62. У ЯКИХ СТАНАХ ПЕРЕБУВАЮТЬ ТІЛА І РЕЧОВИНИ? Мета: сформувати в учнів поняття “тіло”, “речовина”; вчити називати і розпізнавати стани речовин; розвивати пам’ять, мислення; виховувати інтерес до навколишнього світу. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ Бесіда – Що таке природа? – Яка буває природа? Що до неї належить? III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ […]...
- Тіла і речовини ТІЛА І РЕЧОВИНИ У цьому розділі ти дізнаєшся про: – тіла та речовини, стани речовин; – властивості твердих тіл, рідин і газів; – різноманітність речовин у природі та використання їх людиною. Ти навчишся: – досліджувати властивості твердих тіл, рідин і газів; – встановлювати взаємозв’язки між будовою та властивостями тіл; – застосовувати знання про властивості твердих […]...
- ПЕРЕВІР СВОЇ ЗНАННЯ. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ ОЗНАКИ І ВЛАСТИВОСТІ ПРЕДМЕТІВ. МНОЖИНИ. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ. НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА 1-10 І ЧИСЛО 0 Урок 49. ПЕРЕВІР СВОЇ ЗНАННЯ. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ Мета: узагальнити й систематизувати знання учнів; розвивати увагу, мислення, навички самостійної роботи; виховувати старанність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ 1. Математичний диктант – Запишіть підряд усі числа від […]...
- ПЕРЕВІР СВОЇ ЗНАННЯ Хімія – універсальний довідник ПЕРЕВІР СВОЇ ЗНАННЯ ПРЕДМЕТ ХІМІЇ Які фізичні та хімічні явища і процеси позначені цифрами? ХІМІЧНИЙ ЕЛЕМЕНТ Назвіть хімічні елементи, позначені символами, або запишіть символи названих елементів, відсотковий вміст яких в організмі людини зазначено на малюнку. КІЛЬКІСНІ СПІВВІДНОШЕННЯ В ХІМІЇ Поясніть дослід М. В. Ломоносова (1748 р.) і напишіть рівняння реакції, яке […]...
- Визначення маси та об’єму тіла за густиною речовини Розділ 2. БУДОВА РЕЧОВИНИ УРОК № 14 ТЕМА. Визначення маси та об’єму тіла за густиною речовини Мета: закріпити знання учнів про густину речовини та показати, як визначається маса та об’єм тіла за його густиною; розвивати пізнавальні здібності учнів; виховувати інтерес до вивчення фізики. Тип уроку: урок удосконалення знань та формування вмінь розв’язувати задачі. Обладнання: картки […]...
- МАСА ТІЛА. ГУСТИНА РЕЧОВИНИ Розділ ІІІ Взаємодія тіл. Сила & 19. МАСА ТІЛА. ГУСТИНА РЕЧОВИНИ Визначення маси тіла. Масу тіла позначають літерою т, і визначають за допомогою важільних терезів. Терези (мал. 19.2) складаються з коромисла, яке може вільно обертатися навколо осі, що знаходиться посередині і закріплена на вертикально розташованій опорі. До кінців коромисла підвішені дві шальки терезів, які перед […]...
- ПЕРЕВІР, ЯК ТИ ВМІЄШ ЗАСТОСОВУВАТИ СВОЇ ЗНАННЯ ПРО ПОВІТРЯ Мета: формувати в учнів уміння застосовувати свої знання про повітря; розвивати творчу активність, уважність; виховувати інтерес до природничих знань. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ – Чи забруднюється повітря у вашому довкіллі? – Які транспортні засоби найбільше забруднюють повітря? Поясніть чому. – Доведіть, що повітря після дощу та снігопаду стає чистішим. – […]...
- ПЕРЕВІР, ЯК ТИ ВМІЄШ ЗАСТОСОВУВАТИ СВОЇ ЗНАННЯ ПРО ЕНЕРГІЮ ТА ЇЇ ЗБЕРЕЖЕННЯ Мета: перевірити, як учні вміють застосовувати свої знання про енергію та її збереження; розвивати творчі здібності; виховувати бережливе ставлення до навколишнього середовища. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ – Поясніть значення слова енергозбереження. – Як потрібно правильно провітрювати приміщення взимку? – Назвіть способи економії електроенергії й тепла у вашому помешканні. – Доведіть, […]...
- ПЕРЕВІР, ЯК ТИ ВМІЄШ ЗАСТОСОВУВАТИ СВОЇ ЗНАННЯ ПРО РОСЛИНИ І ТВАРИН Мета: перевірити знання учнів про рослини і тварин; розвивати мовлення, мислення, пам’ять; виховувати любов і бережливе ставлення до природи. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ – Сьогодні на уроці ми перевіримо, як ви вмієте застосовувати свої знання про рослини і тварин. III. ПЕРЕВІРНА РОБОТА – Якщо ви правильно відповісте на […]...
- ПЕРЕВІРЯЄМО СВОЇ ДОСЯГНЕННЯ Розділ 2 Жанри хорової музики Тема 15 ПЕРЕВІРЯЄМО СВОЇ ДОСЯГНЕННЯ 1. До яких із вивчених пісень можна віднести роботи Наталії Дерев’янко, Надії Бурдакової, Марини Чайковської? 2. Назвіть музичні жанри. Сольний номер в опері. Вокальний або інструментальний твір романтичного змісту, насичений яскравими, часто фантастичними образами. Хвалебний твір урочистого характеру. Масштабний за змістом багаточастинний музичний твір для […]...
- ПЕРЕВІРТЕ СВОЇ ДОСЯГНЕННЯ РОЗДІЛ 1 МУЗИЧНЕ МИСТЕЦТВО В НАШОМУ ЖИТТІ Тема 14 – 15 ПЕРЕВІРТЕ СВОЇ ДОСЯГНЕННЯ І 1. Визначте за описом поняття. Переклад музичного твору, написаного для певного інструмента (голосу, співака чи ансамблю), для виконання його в іншому складі інструментів (голосів) Імпровізаційний стиль музикування; гармонічні, фактурні зміни, які музиканти вносять є твір під час виконання. 2. Розшифруйте […]...
- ПЕРЕВІР СВОЇ ЗНАННЯ & 35. ПЕРЕВІР СВОЇ ЗНАННЯ 1. Доведи, що людина є частиною суспільства та природи. 2. Розглянь малюнки. Доведи, що людина може рости й розвиватися. 3. Спираючись на малюнки, поясни, як можна розвивати свої здібності. 4. Що таке характер? Розкажи про риси характеру на прикладі героїв казки “Золотий ключик, або Пригоди Буратіно”. 5. Розглянь малюнки. Кого […]...
- Речовини. Чисті речовини й суміші ТЕМА 1. ПОЧАТКОВІ ХІМІЧНІ ПОНЯТТЯ Урок 1. Речовини. Чисті речовини й суміші Цілі: вивчити, що таке “речовина”, “матеріал”, “чиста речовина”, “суміш”, навчитися розрізняти чисті речовини й суміші, фізичні й хімічні властивості речовин; закріпити знання таких понять, як “тіло”, “агрегатний стан”. Обладнання: зразки різних речовин, кухонна сіль, алюміній, вода, хімічний стакан, скляна паличка. Тип уроку: вивчення […]...
- Тверді тіла – ЗМІНА АГРЕГАТНИХ СТАНІВ РЕЧОВИНИ Формули й таблиці ФІЗИКА ЗМІНА АГРЕГАТНИХ СТАНІВ РЕЧОВИНИ Тверді тіла Плавлення Qпл = λm Кристалізація Qрp = – λm Qпл – кількість теплоти, необхідна для плавлення речовини при температурі плавлення, ; Qкp – кількість теплоти, що виділяється при кристалізації, ; λ – питома теплота плавлення, ; M – маса речовини, . Механічна напруга σ – […]...
- ФІЗИЧНЕ ТІЛО І РЕЧОВИНА. МАСА ТІЛА. ОДИНИЦІ МАСИ. БУДОВА РЕЧОВИНИ. АТОМИ І МОЛЕКУЛИ Мета: ознайомити учнів із фізичними поняттями “речовина” та “матерія”, розширити та закріпити знання учнів про масу тіла та одиниці її вимірювання, сформувати поняття про молекулу та атом, вчити встановлювати причинно-наслідкові зв’язки. Тип уроку: комбінований урок. Обладнання та наочність: моделі різних молекул, терези. ХІД УРОКУ І. Організаційний етап ІІ. Аналіз виконання контрольної роботи III. Актуалізація опорних […]...
- ФІЗИЧНІ ТІЛА І РЕЧОВИНИ. МАТЕРІАЛИ Тема 1 ПОЧАТКОВІ ХІМІЧНІ ПОНЯТТЯ У цій темі ви дізнаєтесь про: – фізичні тіла і речовини, з чого складаються речовини – багатоманітність речовин – фізичні і хімічні властивості речовин – атом, його склад – хімічні елементи, їхні назви і символи – періодичну систему хімічних елементів Д. І. Менделєєва, її структуру – відносні атомні маси хімічних […]...
- ПЕРЕВІР СВОЇ ЗНАННЯ. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ УЧНІВ ОЗНАКИ І ВЛАСТИВОСТІ ПРЕДМЕТІВ. МНОЖИНИ. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ. НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА 1-10 І ЧИСЛО 0 Урок 39. ПЕРЕВІР СВОЇ ЗНАННЯ. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ УЧНІВ Мета; узагальнити й систематизувати знання учнів; розвивати мислення, навички каліграфічного письма; виховувати старанність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ 1. Веселі задачі – На травиці біля хати Метушаться цуценята. […]...
- Неорганічні речовини – Біологічно важливі речовини – Загальна Біологія Біологія Загальна Біологія Біологічно важливі речовини Неорганічні речовини До неорганічних речовин, що входять до складу живих клітин, належать вода та мінеральні речовини – солі Натрію, Калію, Кальцію, Магнію та ін. Вода Вода є основною неорганічною речовиною клітини, її вміст коливається від 40 (механічна тканина рослин, жирова тканина тварин) до 99 % (тканини медузи). Фізико-хімічні властивості […]...
- РУХ ТІЛА, КИНУТОГО ГОРИЗОНТАЛЬНО – РУХ ТІЛА В БЕЗПОВІТРЯНОМУ ПРОСТОРІ (БЕЗ УРАХУВАННЯ СИЛИ ТЕРТЯ) Фізика підготовка до ЗНО комплексне видання МЕХАНІКА 2. ОСНОВИ ДИНАМІКИ 2.3. РУХ ТІЛА В БЕЗПОВІТРЯНОМУ ПРОСТОРІ (БЕЗ УРАХУВАННЯ СИЛИ ТЕРТЯ) 2.3.1. РУХ ТІЛА, КИНУТОГО ГОРИЗОНТАЛЬНО Тіло, кинуте горизонтально, рухається по параболічній траєкторії: його рух складається із руху горизонтального зі сталою швидкістю 0 і вільного падіння з нульовою початковою швидкістю. На рис. 37 зображено рух тіла, […]...
- Урок 3. Речовини. Атоми і хімічні елементи. Молекули. Прості і складні речовини Урок 3. Речовини. Атоми і хімічні елементи. Молекули. Прості і складні речовини Мета: формувати уявлення про склад і будову речовин, поняття “речовина”, “молекула”, “атом”, властивости речовин; вміння розрізняти прості та складні речовини; розвивати абстрактне мислення, виховувати комунікативні здібності. Обладнання: пластилін, Періодична таблиця хімічних елементів Д. і. Менделєєва, шматок крейди, мікроскоп. Тип уроку: формування нових знань. […]...
- ВАГА ТІЛА. ВАГА ТІЛА, ЯКЕ РУХАЄТЬСЯ З ПРИСКОРЕННЯМ. ПЕРЕВАНТАЖЕННЯ. НЕВАГОМІСТЬ – СИЛИ В МЕХАНІЦІ Фізика підготовка до ЗНО комплексне видання МЕХАНІКА 2. ОСНОВИ ДИНАМІКИ 2.2. СИЛИ В МЕХАНІЦІ 2.2.4. ВАГА ТІЛА. ВАГА ТІЛА, ЯКЕ РУХАЄТЬСЯ З ПРИСКОРЕННЯМ. ПЕРЕВАНТАЖЕННЯ. НЕВАГОМІСТЬ Вага тіла – це сила, з якою тіло діє на опору чи підвіс унаслідок притягання його до Землі. Якщо опора перебуває в спокої або рухається рівномірно і прямолінійно, то вага […]...
- Фізичні тіла. Матеріали. Речовини та їх фізичні властивості Тема 1 Початкові хімічні поняття & 4. Фізичні тіла. Матеріали. Речовини та їх фізичні властивості Опанувавши цю тему, ви зможете: – розрізняти поняття “фізичні тіла”, “матеріали”, “речовини”; – наводити приклади фізичних тіл, матеріалів, речовин; – описувати явища, які спостерігали, фізичні властивості речовин; – демонструвати здатність виявляти міжпредметні зв’язки за поняттями “фізичне тіло”, “матеріал”, “речовина” та […]...
- АГРЕГАТНІ СТАНИ РЕЧОВИНИ. ФІЗИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ТІЛ У РІЗНИХ АГРЕГАТНИХ СТАНАХ. КРИСТАЛІЧНІ ТА АМОРФНІ ТІЛА. ЗАЛЕЖНІСТЬ ЛІНІЙНИХ РОЗМІРІВ ТВЕРДИХ ТІЛ ВІД ТЕМПЕРАТУРИ Мета: пояснити фізичні властивості речовини в різних агрегатних станах, виходячи з молекулярно-кінетичних уявлень; пояснити відмінності фізичних характеристик кристалічних та аморфних тіл; експериментально показати залежність лінійних розмірів тіл від зміни температури; розвивати вміння пояснювати фізичні явища на основі атомно-молекулярного вчення; показати практичне значення отриманих знань (наприклад, практичне використання явища теплового розширення тіл). Тип уроку: комбінований урок. […]...
- Лабораторна робота № 9 “Визначення густини тіла гідростатичним методом” 1-й семестр МЕХАНІЧНІ ЯВИЩА 2. Взаємодія тіл Урок 18/31 Тема. Лабораторна робота № 9 “Визначення густини тіла гідростатичним методом” Мета уроку: виміряти густину речовини, з якого складається тверде тіло, методом гідростатичного зважування. Тип уроку: урок контролю й оцінювання знань. Обладнання: динамометр, три тіла невідомої густини, посудина з водою, штатив. РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ПРОВЕДЕННЯ ЛАБОРАТОРНОЇ РОБОТИ 1. […]...
- КОНТРОЛЬНА РОБОТА № 23 ТЕМИ: “БУДОВА РЕЧОВИНИ” Мета: перевірити й оцінити якість засвоєних учнями знань; вчити учнів працювати самостійно; формувати вміння грамотно та охайно оформлювати роботу. Тип уроку: урок контролю знань. Обладнання та наочність: тексти контрольної роботи. ХІД УРОКУ І. Організаційний етап ІІ. Перевірка домашнього завдання (вибірково) ІІІ. Виконання завдань контрольної роботи Приблизний варіант контрольної роботи 1 рівень 1. Виберіть вірну відповідь: […]...
- Неорганічні речовини: вода і мінеральні солі – Неорганічні речовини Біологія. Експерес-підготовка до ЗНО та ДПА ТЕОРЕТИЧНІ ВІДОМОСТІ РОЗДІЛ І. МОЛЕКУЛЯРНИЙ РІВЕНЬ ОРГАНІЗАЦІЇ ЖИТТЯ Тема 1. Неорганічні речовини Неорганічні речовини: вода і мінеральні солі Вода Молекула води (Н20) полярна. Її різні полюси мають частково позитивні й негативні заряди. У цілому молекула води електронейтральна. Сусідні молекули води можуть притягуватись одна до одної за рахунок сил електростатичної […]...
- РУХ ТІЛА, КИНУТОГО ПІД КУТОМ ДО ГОРИЗОНТУ – РУХ ТІЛА В БЕЗПОВІТРЯНОМУ ПРОСТОРІ (БЕЗ УРАХУВАННЯ СИЛИ ТЕРТЯ) Фізика підготовка до ЗНО комплексне видання МЕХАНІКА 2. ОСНОВИ ДИНАМІКИ 2.3. РУХ ТІЛА В БЕЗПОВІТРЯНОМУ ПРОСТОРІ (БЕЗ УРАХУВАННЯ СИЛИ ТЕРТЯ) 2.3.2. РУХ ТІЛА, КИНУТОГО ПІД КУТОМ ДО ГОРИЗОНТУ Траєкторія руху тіла – парабола (рис. 39). Дальність польоту тіла, кинутого під кутом α до горизонту: Рис. 39 Максимальна висота піднімання тіла Час руху:...
- УМОВИ І ВИДИ РІВНОВАГИ ТВЕРДОГО ТІЛА – МЕХАНІКА ТВЕРДОГО ТІЛА Фізика підготовка до ЗНО комплексне видання МЕХАНІКА 2. ОСНОВИ ДИНАМІКИ 2.4. МЕХАНІКА ТВЕРДОГО ТІЛА 2.4.2. УМОВИ І ВИДИ РІВНОВАГИ ТВЕРДОГО ТІЛА Загальна умова рівноваги тіла. Для того щоб тіло перебувало в рівновазі, необхідно, щоб дорівнювали нулю геометрична сума прикладених до нього сил і алгебраїчна сума моментів сил відносно можливої осі обертання: Виконання цих умов не […]...
- ФІЗИЧНІ ТІЛА Розділ 1. ПОЧИНАЄМО ВИВЧЕННЯ ФІЗИКИ §1 . ФІЗИКА – НАУКА ПРО ПРИРОДУ 1. ФІЗИЧНІ ТІЛА Фізика вивчає фізичні тіла та фізичні явища. Почнемо з розповіді про фізичні тіла. “Тіло” – одне з багатьох слів, що часто вживають як у повсякденному житті, так і в науці. Але значення цього слова різні. У повсякденному житті “тілом” називають […]...
- Обчислення масової частки елемента в складі речовини. Розв’язування задач на визначення хімічних формул за масовими частками елементів, що входять до складу речовини Тема 1 ПОЧАТКОВІ ХІМІЧНІ ПОНЯТТЯ Урок 17 Тема. Обчислення масової частки елемента в складі речовини. Розв’язування задач на визначення хімічних формул за масовими частками елементів, що входять до складу речовини Цілі: поглиблення знань учнів про масову частку елемента в складі речовини; удосконалювання практичних навичок обчислення масової частки речовини, розв’язування задач на визначення формули речовини за […]...