ПИСЬМО ВЕЛИКОЇ БУКВИ Д. ПОРІВНЯННЯ ФОРМИ ВЕЛИКОЇ І МАЛОЇ БУКВИ. ПИСЬМО БУКВОСПОЛУЧЕНЬ З ВЕЛИКОЮ БУКВОЮ Д, СЛІВ, РЕЧЕНЬ З НЕЮ. СПИСУВАННЯ ДРУКОВАНОГО РЕЧЕННЯ

Мета: вчити учнів писати велику букву Д, порівнювати її з іншими буквами; розвивати мовлення, вміння аналізувати, зіставляти, порівнювати, узагальнювати, візуально визначати правильну форму букви серед інших букв; виховувати уважність.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

Повторення правил сидіння за партою під час письма.

II. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ

III. РОБОТА НАД НОВИМ МАТЕРІАЛОМ

1. Робота за малюнком зошита (с. 42)

– Розгляньте малюнок. Що роблять діти? Чому вони радіють? Що промовляють діти? Складіть розповідь

за малюнком.

2. Ознайомлення з буквою

– Порівняйте перші звуки у словах діти і дощик.

– Якою буквою позначаються ці звуки?

Буква Д, наче дім,

Височенний дах на нім.

– Назвіть чоловічі імена на [д], [д’]. (Давид, Діма, Дмитро)

– Назвіть жіночі імена на [д], [д’]. (Дора, Дарина, Дорофея)

– Доберіть назви міст на [д], [д’]. (Донецьк, Добруш)

– Назвіть назви річок на [д], [д’]. (Дністер, Дніпро, Десна)

3. Графічний аналіз великої букви Д

– Елементи великої рукописної букви Д – це пряма похила подовжена лінія з лежачою петлею і великим півовалом.

Порівняння форми друкованої

і рукописної великої букви Д.

– Зверніть увагу: пряма похила подовжена лінія – це та сама пряма, що й перший елемент у великих буквах Р, Т, І.

4. Підготовка руки до письма. Виконання розчерків на малюнку

Написання петлі й півовала рукописної букви за напрямком стрілочок на малюнку.

5. Письмо великої букви Д

– Велику букву Д починаємо писати від міжрядкової лінії прямою, похилою подовженою лінією, яку біля нижньої рядкової лінії заокруглюємо ліворуч угору, праворуч і вниз, описуючи петлю (“рибку”). Біля нижньої рядкової лінії заокруглюємо ліворуч угору, описуючи великий правий півовал, що торкається міжрядкової лінії, закінчуємо його нижче від лінії, зліва від прямої похилої. Петля має лежати на нижній рядковій лінії.

Перед написанням великої букви Д у зошиті діти “пишуть” її три-чотири рази в повітрі із заплющеними і розплющеними очима. Під час написання в рядку спостерігають за розташуванням букви між двома допоміжними лініями.

6. Письмо буквосполучень і слів

Учні читають буквосполучення і слова хором.

– Як буква Д поєднується з іншими буквами?

– До якого поєднання букв воно подібне? (Поєднується, як О, Р, Уз іншими буквами.)

Слова учні спочатку наводять, а потім пишуть у рядку, безвідривно поєднуючи букви у буквосполученнях митр, рик, ринк.

Фізкультхвилинка

Сонечко втомилося

Нам усім світити.

Нам його швиденько

Слід розвеселити:

Немов курочка чубата,

На одній нозі треба стрибати.

І як півник голосистий,

Треба швидко нам присісти.

Немов котик, вигнуть спинку,

Як горобчик, зацвірінькать.

І, як жабка, пострибати,

І, як бусол, постояти.

Дуже гарно, дуже мило,

Добре всі ми відпочили.

7. Письмо речення

Учні читають речення в зошиті з тією інтонацією, яку підказує знак оклику. Пишуть речення повільно, звертаючи увагу на однаковий нахил складових елементів букв.

Учні обмінюються зошитами і перевіряють написане.

8. Виконання завдання зі знаком питання

– Обведіть ручкою букву правильної форми.

9. Розфарбовування малюнка

10. Письмо букв і речень. Списування з рукописного шрифту

– Які назви річок, озер і міст України ви запам’ятали?

11. Списування друкованого речення

– Зверніть увагу на однаковий нахил основних елементів букв.

Речення учні списують по слову.

IV. ПІДСУМОК УРОКУ

– Яку букву навчилися писати на уроці?

– Які звуки вона позначає?

– Наведіть приклади.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: ПИСЬМО ВЕЛИКОЇ БУКВИ Д. ПОРІВНЯННЯ ФОРМИ ВЕЛИКОЇ І МАЛОЇ БУКВИ. ПИСЬМО БУКВОСПОЛУЧЕНЬ З ВЕЛИКОЮ БУКВОЮ Д, СЛІВ, РЕЧЕНЬ З НЕЮ. СПИСУВАННЯ ДРУКОВАНОГО РЕЧЕННЯ