Письмове додавання і віднімання багатоцифрових чисел (№№ 390-396)
Тема. Письмове додавання і віднімання багатоцифрових чисел (№№ 390 – 396).
Мета. Ознайомити учнів з прийомами письмового додавання і віднімання багатоцифрових чисел у межах мільйона; закріплювати вміння учнів розв’язувати задачі та рівняння.
Обладнання. Таблиця усних обчислень; “Картки для поточного контролю знань”; схеми задач.
Зміст уроку
І. Контроль, корекція і закріплення знань.
1. Перевірка домашньою завдання.
А) Записати вираз (№ 388). Знайти значення виразу, якщо к = 240; b = 260. (k – b : 10; якщо k = 240, b = 260, тo k –
Б) Зачитати результати виразів, які записані в останньому стовпчику (№ 389).
(356 – (104 – 87) = 339; 356 – 104 – 87= 165.)
2. Завдання для опитування.
Виконання завдань №№ 57 58 (с. 33) із “Карток для поточного контролю знань”.
3. Усні обчислення.
А) Обчислити “ланцюжок”.
(Вказівка. У другому “ланцюжку” віднімають і додають добутки чисел.)
Б) Математичний диктант.
– Знайти суму чисел: 510 і 240; 335 і 305;
– Знайти різницю чисел: 800 і 150; 930 і 310;
– Суму чисел 250 і 800 зменшити у 10 разів;
– Різницю чисел 380 і 200 збільшити у 100 разів.
750;
II. Вивчення нового матеріалу.
1. Підготовча вправа.
Виконання завдання № 390.
Учні перевіряють, чи правильно розв’язано приклади.
2. Самостійне опрацювання нового матеріалу.
– Виконайте дії з поясненням.
Висновок. Письмове додавання і віднімання багатоцифрових чисел виконується так само, як додавання і віднімання трицифрових чисел.
3. Первинне закріплення.
А) Виконання дій з поясненням (№ 391 (1)).
Б) Обчислення значень буквених виразів (№ 391 (2)).
Якщо а = 3575, b = 75431, то а + b – 3575 + 75431 = 79006.
Якщо a = 3575, b = 75431, то b – а = 75431 – 3575 = 71856.
Фізкультхвилинка.
III. Розвиток математичних знань.
1. Розв’язування рівнянь (№ 391 (3)).
Завдання виконують з коментуванням.
(х = 730341; х = 65889.)
2. Розв’язування задач.
А) Задача № 392.
– Розгляньте скорочений запис задачі:
Було – ?
Вивезли – 7250 кг
Залишилося – ?, на 3240 кг менше, ніж вивезли
– Складемо план розв’язування задачі.
1) Скільки кілограмів картоплі залишилося в овочесховищі?
2) Скільки кілограмів картоплі було в овочесховищі?
Учні з високим і достатнім рівнем знань розв’язують задачу складанням виразу: (7250 + (7250 – 3240) = 11260 (кг))
Учні з середнім і початковим рівнем знань записують розв’язання окремими діями з поясненням.
Б) Творча робота над задачею № 392.
– Змініть умову задачі так, щоб першою дією була дія додавання.
– Складіть і розв’яжіть задачу, обернену до даної.
– Змініть одне із чисел в умові так, щоб у відповіді одержати більше число.
В) Задача № 393.
– Розкажіть зміст задачі за скороченим записом.
22 кг – 5 кг
? – 75 кг
Учні з високим та достатнім рівнем знань розв’язують задачу самостійно, решта – працюють з учителем.
– Закінчіть розв’язання задачі. Поясніть розв’язання. (Відповідь: потрібно 330 кг насіння, щоб одержанні 75 кг олії.)
ІV. Підсумок уроку.
Обчисліть:
V. Домашнє завдання.
№№ 395, 396 (с. 64).
Related posts:
- ПИСЬМОВЕ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ. ЗАДАЧІ, ЯКІ РОЗВ’ЯЗУЮТЬСЯ ВІДНІМАННЯМ Мета: ознайомити учнів з прийомом письмового додавання і віднімання багатоцифрових чисел у межах мільйона; вдосконалювати вміння розв’язувати рівняння, задачі; розвивати мислення, математичну пильність; виховувати інтерес до предмета. ХІД УРОКУ I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання 2. Усні обчислення. Робота в парах – Додайте відповіді в порядку спадання – […]...
- Письмове додавання й віднімання багатоцифрових чисел УРОК 37 Тема. Письмове додавання й віднімання багатоцифрових чисел Мета: розвивати вміння додавати й віднімати багатоцифрові числа; практикувати розв’язання рівнянь із застосуванням письмових обчислень; вдосконалювати обчислювальні навички. Обладнання: картки для усної лічби. ХІД УРОКУ I. Контроль і закріплення знань учнів 1. Перевірка домашнього завдання 2. Усні обчислення Математичний диктант – Знайти суму чисел: 510 і […]...
- ПИСЬМОВЕ ДОДАВАННЯ ТА ВІДНІМАННЯ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ОЗНАЙОМИТИ З ПИСЬМОВИМ ДОДАВАННЯМ ТА ВІДНІМАННЯМ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ; ЗАКРІПЛЮВАТИ ВМІННЯ РОЗВ’ЯЗУВАТИ ЗАДАЧІ НА ВІДНІМАННЯ ТА РІВНЯННЯ I. Перевірка домашнього завдання Фронтально перевірити складений вираз та його значення у вправі 388. Пояснити обчислення виразів другого стовпчика вправи 389. Порівняти обчислення виразів третього стовпчика. II. Актуалізація та корекція опорних знань учнів 1. Завдання для […]...
- ПИСЬМОВЕ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ У ВИПАДКУ ОДНОЧАСНОГО ПЕРЕХОДУ ЧЕРЕЗ КІЛЬКА РОЗРЯДІВ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ОЗНАЙОМИТИ З ВИПАДКОМ ПИСЬМОВОГО ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ, ЗАКРІПИТИ ВМІННЯ РОЗВ’ЯЗУВАТИ ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ ДОДАНКІВ I. Перевірка домашнього завдання Заслухати складену учнями задачу за вправою 404. Пояснити розв’язання. Завдання вправи 403 перевірити вибірково. II. Актуалізація та корекція опорних знань учнів 1. Завдання для опитування. 1) Вправа 405. 2) Заповнити пропуски: 4 […]...
- Письмове додавання і віднімання багатоцифрових чисел Мета: формувати навички письмового додавання та віднімання багатоцифрових чисел Дидактичні задачі. Вдосконалювати навички усних обчислень. Актуалізувати способи міркування при усному додаванні та відніманні: додавання (віднімання) способом укрупнення розрядних одиниць, додавання (віднімання) частинами на підставі правила додавання (віднімання) сумі до (від) числа; додавання (віднімання) на підставі правила додавання (віднімання) числа до (від) суми; порозрядне додавання ( […]...
- ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ КРУГЛИХ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ ЗАСТОСУВАННЯ НУМЕРАЦІЇ ДО ВИКОНАННЯ ДІЙ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ КРУГЛИХ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ 496. 5 тис. + 4 тис. 2 сот. + 9 сот. 30 дес. + 20 дес. 5 000 + 4 000 8 сот. – 3 сот. 12 сот. – 3 сот. 3 800 + 1 000 3 800 + 100 3 800 + 20 […]...
- Письмове додавання і віднімання багатоцифрових чисел Письмове додавання і віднімання багатоцифрових чисел 1 Згадай способи усного додавання (віднімання) багатоцифрових чисел. Знайди значення виразів різними способами усно, скориставшись підказками. Якими ще способами можна знайти значення цих виразів? 56000+ 27000= 56 т. + 27 т. = … 56 000 + 27000 = (56 000 + 20000) + 7000 = … 56000 + 27 […]...
- Величини. Метрична система мір. Додавання й віднімання багатоцифрових чисел УРОК 130 Тема. Величини. Метрична система мір. Додавання й віднімання багатоцифрових чисел Мета: узагальнити й систематизувати знання учнів про дії додавання й віднімання багатоцифрових чисел, їх закони; вдосконалювати навички усної лічби. ХІД УРОКУ I. Контроль і закріплення знань учнів Усні обчислення – Обчислити зручним способом. 130 + 250 + 170 + 250 147 – (47 […]...
- Письмове додавання й віднімання трицифрових чисел. Знаходження значень буквених виразів. Задачі на 3 дії УРОК 3 Тема. Письмове додавання й віднімання трицифрових чисел. Знаходження значень буквених виразів. Задачі на 3 дії Мета: повторити алгоритм письмового додавання й віднімання чисел; опрацювати розширену задачу на знаходження третього доданка; ознайомити учнів з розміщенням відрізків на площині і в просторі. Обладнання: предметні малюнки, таблиця “Додавання й віднімання трицифрових чисел”. ХІД УРОКУ I. Контроль […]...
- Контроль навчальних досягнень учнів. Тематичне опитування (тести) “Додавання і віднімання багатоцифрових чисел. Дії з іменованими числами” Тема. Контроль навчальних досягнень учнів. Тематичне опитування (тести) “Додавання і віднімання багатоцифрових чисел. Дії з іменованими числами”. Мета. Перевірити обчислювальні навички письмового додавання і віднімання багатоцифрових чисел, а також іменованих чисел, уміння розв’язувати задачі, рівняння. Варіант 1 А) 1973; б) 1983; в) 2083; г) 1982. А) 353; б) 453; в) 373; г) 473. А) 977; […]...
- Додавання і віднімання багатоцифрових чисел на основі нумерації Мета: формувати уявлення про багатоцифрові числа. Дидактичні задачі. Актуалізувати знання послідовності чисел в натуральному ряді в заданих межах; способу порівняння чисел на підставі їх прямування в натуральному ряді; вміння читати багатоцифрові числа, визначати їх розрядний склад; записувати багатоцифрові числа і порівнювати їх. Актуалізувати вміння замінювати суму розрядних доданків багатоцифровим числом; розуміння взаємозв’язку додавання і віднімання; […]...
- УТВОРЕННЯ, ЧИТАННЯ ТА ЗАПИСУВАННЯ П’ЯТИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ У МЕЖАХ 20 000. ПИСЬМОВЕ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ТРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ. НЕРІВНОСТІ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ОЗНАЙОМИТИ З УТВОРЕННЯМ, ЧИТАННЯМ ТА ЗАПИСОМ П’ЯТИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ У МЕЖАХ 20 000; ПОВТОРИТИ ПИСЬМОВЕ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ТРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ; ФОРМУВАТИ ВМІННЯ ЗНАХОДИТИ ЗНАЧЕННЯ НЕВІДОМИХ У НЕРІВНОСТЯХ; УДОСКОНАЛЮВАТИ ВМІННЯ ПОРІВНЮВАТИ ЗАДАЧІ I. Перевірка домашнього завдання Взаємоперевірка учнями виконаних завдань один у одного в парах. II. Актуалізація та корекція опорних знань учнів 1. Завдання […]...
- ПИСЬМОВЕ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ДВОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ РІВНЯНЬ. ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ ТРЕТЬОГО ДОДАНКА Мета: узагальнити знання про властивості дій додавання і віднімання; формувати вміння розв’язувати рівняння, задачі на знаходження третього доданка; розвивати логічне мислення, математичне мовлення; виховувати наполегливість. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ (додаток) 1. Перевірка домашнього завдання 2. Усна лічба – Заповніть таблицю. Зменшуване 70 46 52 88 63 Від’ємник 24 54 16 […]...
- Письмове додавання та віднімання багатоцифрових чисел Розділ IV Арифметичні дії з багатоцифровими числами Письмове додавання та віднімання багатоцифрових чисел 673. Математична розминка. Обчисли частку, одержану відділення числа 824 на число, що дорівнює кількості його десятків. Обчисли частку, одержану відділення числа 60 300 на число, що дорівнює кількості його сотень. Обчисли частку, одержану від ділення числа 8100 на число, що дорівнює сумі […]...
- НУМЕРАЦІЯ ТРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ. ЗАПИС ЧИСЕЛ СУМОЮ РОЗРЯДНИХ ДОДАНКІВ. ПИСЬМОВЕ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ТРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ. РОЗМІЩЕННЯ ВІДРІЗКІВ НА ПЛОЩИНІ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ЗАКРІПЛЮВАТИ ВМІННЯ ЗАМІНЮВАТИ ТРИЦИФРОВІ ЧИСЛА СУМОЮ ВІДПОВІДНИХ РОЗРЯДНИХ ДОДАНКІВ, ПРИЙОМИ ПИСЬМОВОГО ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ТРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ, УМІННЯ ВИРАЗНОГО І ЧІТКОГО ЧИТАННЯ ЗАДАЧ; УДОСКОНАЛЮВАТИ НАВИЧКИ ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ БУКВЕНИХ ВИРАЗІВ, УМІННЯ ОПИСУВАТИ ПОЛОЖЕННЯ ВІДРІЗКІВ НА ПЛОЩИНІ I. Перевірка домашнього завдання Запис розв’язання задачі 10 на дошці. Фронтально повідомити значення виразів із вправи 9. На […]...
- ПИСЬМОВЕ ВІДНІМАННЯ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ ДІЇ З БАГАТОЦИФРОВИМИ ЧИСЛАМИ. ПИСЬМОВЕ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ПИСЬМОВЕ ВІДНІМАННЯ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ 553. Поясни виконання дій. Дії Сотні тисяч Десятки тисяч Одиниці тисяч Сотні Десятки Одиниці 3 7 6 3 7 6 ─ 1 4 5 1 4 5 2 3 1 2 3 1 Дії Сотні тисяч Десятки тисяч Одиниці тисяч Сотні Десятки Одиниці […]...
- ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ НА ОСНОВІ НУМЕРАЦІЇ ЗАСТОСУВАННЯ НУМЕРАЦІЇ ДО ВИКОНАННЯ ДІЙ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ НА ОСНОВІ НУМЕРАЦІЇ 487. Назви класи і розряди чисел. Прочитай. 21 793 57 638 8 774 178 315 564 28 488. Використовуючи склад числа за класами і взаємозв’язок додавання і віднімання, виконай дії. 568 000 + 135 46 000 + 100 342 284 – 284 […]...
- ПИСЬМОВЕ ДОДАВАННЯ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ ДІЇ З БАГАТОЦИФРОВИМИ ЧИСЛАМИ. ПИСЬМОВЕ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ПИСЬМОВЕ ДОДАВАННЯ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ 533. Прочитай числа в таблиці. Поясни, як знайдено їх суму. Дія Сотні тисяч Десятки тисяч Одиниці тисяч Сотні Десятки Одиниці + 4 2 3 4 2 3 3 6 4 3 6 4 7 8 7 7 8 7 Дія Сотні тисяч Десятки […]...
- Додавання і віднімання багатоцифрових чисел Мета: формувати обчислювальні навички Дидактичні задачі. Вдосконалювати навички усних обчислень. Актуалізувати розуміння залежності значення суми від зміни одного з доданків, залежності значення різниці від зміни від’ємника. Актуалізувати прийом округлення при додаванні і відніманні; застосування прийому округлення до випадків додавання і віднімання, чисел, близькі до розрядних одиниць: 99,999,9999… . Формувати навички додавання та віднімання багатоцифрових чисел […]...
- ПИСЬМОВЕ ДОДАВАННЯ Й ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ ПОВТОРЕННЯ МАТЕРІАЛУ ЗА 3 КЛАС ПИСЬМОВЕ ДОДАВАННЯ Й ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ 39. Розв’яжи задачу складанням виразу. У хорі Будинку творчості 85 дітей, у гуртку з моделювання на 39 дітей менше, ніж у хорі, а в танцювальних колективах на 19 дітей більше, ніж у хорі й гуртку з моделювання разом. Скільки дітей займаються в танцювальних колективах? 40. […]...
- ПИСЬМОВЕ ДОДАВАННЯ Й ВІДНІМАННЯ ТРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ. ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ БУКВЕНИХ ВИРАЗІВ. УСКЛАДНЕНІ РОЗШИРЕНІ ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ ТРЕТЬОГО ДОДАНКА Мета: повторити прийоми письмового додавання і віднімання трицифрових чисел; удосконалювати вміння знаходити значення буквених виразів, розв’язувати задачі на знаходження третього доданка; закріпити поняття про вертикальне і горизонтальне розміщення відрізків; розвивати мислення; виховувати уважність. ХІД УРОКУ I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання 2. Усні обчислення – Різницю чисел 81 […]...
- ЧИТАННЯ І ЗАПИСУВАННЯ П’ЯТИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ. РОЗКЛАД ЧИСЕЛ НА РОЗРЯДНІ ДОДАНКИ Й УТВОРЕННЯ ЧИСЛА З РОЗРЯДНИХ ЧИСЕЛ. ПИСЬМОВЕ ВІДНІМАННЯ І ДОДАВАННЯ У ВИПАДКУ ТРЬОХ КОМПОНЕНТІВ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ФОРМУВАТИ ВМІННЯ ЧИТАТИ Й ЗАПИСУВАТИ П’ЯТИЦИФРОВІ ЧИСЛА, РОЗКЛАДАТИ НА РОЗРЯДНІ ДОДАНКИ, УТВОРЮВАТИ ЧИСЛА З РОЗРЯДНИХ ЧИСЕЛ; УДОСКОНАЛЮВАТИ ОБЧИСЛЮВАЛЬНІ НАВИЧКИ ТА ВМІННЯ РОЗВ’ЯЗУВАТИ ЗАДАЧІ ГЕОМЕТРИЧНОГО ЗМІСТУ I. Перевірка домашнього завдання Фронтально перевірити відповідь, план та вибір дії у розв’язанні задачі 224. Взаємоперевірка виконання вправи 225. II. Актуалізація та корекція опорних знань учнів 1. […]...
- ЗАКРІПЛЕННЯ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ДВОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ УСНЕ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ У МЕЖАХ 100 З ПЕРЕХОДОМ ЧЕРЕЗ РОЗРЯД Урок 47. ЗАКРІПЛЕННЯ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ДВОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ Мета: закріпити навички додавання і віднімання двоцифрових чисел, вміння розв’язувати задачі на дві дії; розвивати математичне мовлення; виховувати інтерес до математики. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього […]...
- ДОДАВАННЯ ТА ВІДНІМАННЯ СКЛАДЕНИХ ІМЕНОВАНИХ ЧИСЕЛ, ВИРАЖЕНИХ ОДИНИЦЯМИ ЧАСУ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ОЗНАЙОМИТИ З ДОДАВАННЯМ І ВІДНІМАННЯМ СКЛАДЕНИХ ІМЕНОВАНИХ ЧИСЕЛ, ВИРАЖЕНИХ ОДИНИЦЯМИ ЧАСУ; НАВЧАТИ РОЗВ’ЯЗУВАТИ ЗАДАЧІ НА ЧАС I. Перевірка домашнього завдання Фронтально пояснити, що знаходимо кожним з виразів вправи 446, і повідомити значення виразів вправи 447. II. Актуалізація та корекція опорних знань учнів 1. Завдання для опитування. 1) Записати кожне із чисел 3038, […]...
- ТАБЛИЦЯ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ ЗА ПЛАНОМ ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ. ЗАДАЧІ НА ДВІ ДІЇ. ВИРАЗИ З ДУЖКАМИ ЗАДАЧІ НА ДВІ ДІЇ Урок 25. ТАБЛИЦЯ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ ЗА ПЛАНОМ Мета: узагальнити знання таблиць додавання і віднімання чисел; формувати вміння розв’язувати задачі за планом; виховувати пізнавальний інтерес до вивчення математики. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ […]...
- СПОСОБИ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ДВОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ. ПОРІВНЯННЯ ВИРАЗУ І ЧИСЛА ПОВТОРЕННЯ МАТЕРІАЛУ ЗА 1-Й КЛАС Урок 7. СПОСОБИ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ДВОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ. ПОРІВНЯННЯ ВИРАЗУ І ЧИСЛА Мета: повторити способи додавання і віднімання двоцифрових чисел; формувати вміння порівнювати вирази і числа; розвивати логічне мислення; формувати потребу розв’язувати поставлені завдання швидко і правильно. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ Пролунав уже дзвінок, Всіх покликав на урок. Тому […]...
- Письмове додавання і віднімання трицифрових чисел. Знаходження значень буквених виразів. Розв’язування рівнянь. Розміщення відрізків на площині і в просторі. Ускладнена розширена задача на знаходження третього доданка (№№ 11-21) Тема. Письмове додавання і віднімання трицифрових чисел. Знаходження значень буквених виразів. Розв’язування рівнянь. Розміщення відрізків на площині і в просторі. Ускладнена розширена задача на знаходження третього доданка (№№ 11-21). Мета. Повторити прийоми письмового додавання і віднімання трицифрових чисел, ділення і множення круглих чисел; удосконалювати вміння знаходити значення буквених виразів; розв’язувати задачі на знаходження третього доданка; […]...
- НУМЕРАЦІЯ ЧИСЕЛ 1-100. ВИПАДКИ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ В МЕЖАХ 100, ПОВ’ЯЗАНІ З НУМЕРАЦІЄЮ ЧИСЕЛ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ПРОСТИХ ЗАДАЧ ПОВТОРЕННЯ МАТЕРІАЛУ ЗА 1-Й КЛАС Урок 1. НУМЕРАЦІЯ ЧИСЕЛ 1-100. ВИПАДКИ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ В МЕЖАХ 100, ПОВ’ЯЗАНІ З НУМЕРАЦІЄЮ ЧИСЕЛ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ПРОСТИХ ЗАДАЧ Мета: повторити нумерацію чисел 1-100; вдосконалити обчислювальні навички, вміння розв’язувати прості задачі; розвивати кмітливість, мислення учнів; виховувати інтерес до математики. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Ознайомлення […]...
- Розв’язування задач на додавання і віднімання натуральних чисел Урок № 12 Тема. Розв’язування задач на додавання і віднімання натуральних чисел Мета. Удосконалювати вміння і навички розв’язування різних типів задач на додавання і віднімання натуральних чисел; систематизувати відомі прийоми розв’язування задач; формувати вміння виявляти закономірності, узагальнювати, проводити міркування за аналогією; розвивати творче мислення, активність, пізнавальну самостійність; виховувати інтерес і любов до предмета математики. Обладнання: […]...
- Письмове множення багатоцифрових чисел на одноцифрові. Розв’язування задач (№№ 541-549) Тема. Письмове множення багатоцифрових чисел на одноцифрові. Розв’язування задач (№№ 541-549). Мета. Ознайомити учнів з письмовим множенням багатоцифрових чисел на одноцифрові, формувати уміння розв’язувати задачі. Обладнання. Таблиця усних обчислень; “Картки для поточною контролю знань”. Зміст уроку 1. Контроль, корекція і закріплення знань. 1. Перевірка домашнього завдання. Скласти вираз дія розв’язування задачі № 540 та обчислити […]...
- ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ІМЕНОВАНИХ ЧИСЕЛ, ВИРАЖЕНИХ В ОДИНИЦЯХ ВИМІРЮВАННЯ ДОВЖИНИ І МАСИ Мета: ознайомити учнів з прийомами письмового додавання і віднімання іменованих чисел, виражених в одиницях вимірювання довжини і маси; закріплювати вміння розв’язувати задачі; розвивати уважність; виховувати інтерес до предмета. ХІД УРОКУ I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання 2. Усні обчислення. Кругові приклади 3. Математичний диктант. Гра “Так чи ні?” […]...
- ПРИКЛАДИ ТА ЗАДАЧІ НА ЗАСВОЄННЯ ТАБЛИЦЬ ДОДАВАННЯ Й ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ 2-5. МНОГОКУТНИК ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ. ЗАДАЧІ НА ДВІ ДІЇ. ВИРАЗИ З ДУЖКАМИ ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ Урок 15. ПРИКЛАДИ ТА ЗАДАЧІ НА ЗАСВОЄННЯ ТАБЛИЦЬ ДОДАВАННЯ Й ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ 2-5. МНОГОКУТНИК Мета: закріпити знання вивчених таблиць додавання і віднімання; розвивати вміння розв’язувати задачі; формувати вміння використовувати прийоми обчислень для розвитку навичок швидкої лічби; виховувати уважність. […]...
- Одиниці часу. Додавання і віднімання іменованих чисел Одиниці часу. Додавання і віднімання іменованих чисел 1 Згадай відомі тобі одиниці часу. Як вони співвідносяться? 2 Знайди дріб від числа. 3 Знайди число за величиною його дробу, якщо його: Становлять 72 с; Становлять 84 хв; 15 Становлять 90 год; З Становлять 1 рік. 4 Заміни більші одиниці часу меншими. 5 Заміни менші одиниці часу […]...
- Віднімання натуральних чисел Урок № 11 Тема: Віднімання натуральних чисел Мета. Удосконалювати уміння і навички учнів на віднімання натуральних чисел при розв’язуванні прикладів і задач; розвивати пам’ять, увагу, логічне і аналітичне мислення, кмітливість, творчість; виховувати працелюбність, реалізуючи принцип виховання в колективі і через колектив. Обладнання: графо-проектор. Хід уроку І. Контроль, корекція, закріплення знань. 1. Домашні задачі груп А […]...
- ЗАКРІПЛЕННЯ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ДВОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ. САМОСТІЙНА РОБОТА УСНЕ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ У МЕЖАХ 100 З ПЕРЕХОДОМ ЧЕРЕЗ РОЗРЯД Урок 48. ЗАКРІПЛЕННЯ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ДВОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ. САМОСТІЙНА РОБОТА Мета: удосконалити навички додавання і віднімання двоцифрових чисел; закріпити вміння розв’язувати задачі на дві дії; розвивати математичне мовлення; виховувати інтерес до математики, самостійність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. […]...
- Додавання і віднімання багатоцифрових чисел НУМЕРАЦІЯ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ Додавання і віднімання багатоцифрових чисел 374. Прочитай про дію додавання та її закони. Будь-які два натуральних числа можна додати. Числа, які додають, називають доданками, а результат додавання – сумою. Наприклад: 7 + 5 = 12. Тут 7 і 5 – доданки, а 12 – сума. Знак додавання + (плюс). Дію додавання можна […]...
- Ділення багатоцифрових чисел на розрядні числа. Ділення іменованих чисел УРОК 97 Тема. Ділення багатоцифрових чисел на розрядні числа. Ділення іменованих чисел Мета: опрацювати нові випадки ділення багатоцифрових чисел на розрядні та ділення іменованих чисел; формувати вміння учнів розв’язувати задачі; вдосконалювати обчислювальні навички. Обладнання: картки червоного, зеленого і жовтого кольору, картки для усної лічби, таблиці умов задач. ХІД УРОКУ I. Контроль і закріплення знань учнів […]...
- Читання і записування п’ятицифрових чисел у межах 20 тисяч. Письмове додавання трицифрових чисел. Задачі на знаходження третього доданка (№№ 206-216) Тема. Читання і записування п’ятицифрових чисел у межах 20 тисяч. Письмове додавання трицифрових чисел. Задачі на знаходження третього доданка (№№ 206-216). Мета. Ознайомити учнів з утворенням, називанням, читанням і записуванням п’ятицифрових чисел у межах 20 тисяч; повторити правило письмового додавання трицифрових чисел; виправляти учнів у розв’язанні задач на знаходження третього доданка. Обладнання. Нумераційна таблиця; картки […]...
- ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ПО 4. ЗНАХОДЖЕННЯ НЕВІДОМИХ КОМПОНЕНТІВ ДІЙ ДОДАВАННЯ ТА ВІДНІМАННЯ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ І ПОРІВНЯННЯ ЗАДАЧ. ПОБУДОВА ВІДРІЗКІВ ТАБЛИЧНЕ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ У МЕЖАХ 10 Урок 61. ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ПО 4. ЗНАХОДЖЕННЯ НЕВІДОМИХ КОМПОНЕНТІВ ДІЙ ДОДАВАННЯ ТА ВІДНІМАННЯ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ І ПОРІВНЯННЯ ЗАДАЧ. ПОБУДОВА ВІДРІЗКІВ Мета: вправляти учнів у засвоєнні табличних випадків додавання і віднімання числа 4, додаванні і відніманні по 4, знаходженні невідомих компонентів дій додавання та віднімання; вчити розв’язувати і […]...
- ДІЯ ДОДАВАННЯ. ЗАКОНИ ДОДАВАННЯ. ТАБЛИЧНЕ Й ПОЗАТАБЛИЧНЕ, УСНЕ І ПИСЬМОВЕ ДОДАВАННЯ. ЗАДАЧІ, ЯКІ РОЗВ’ЯЗУЮТЬСЯ ДОДАВАННЯМ Мета: узагальнити уявлення учнів про дію додавання та її закони; закріпити вміння розв’язувати задачі на додавання; повторити прийоми письмового додавання трицифрових чисел; розвивати уважність; виховувати інтерес до предмета. ХІД УРОКУ I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання 2. Усні обчислення Гра “Ланцюжок” Зменшуване 400, від’ємник 120, знайди різницю; до […]...