Пісні й танці мого народу
Урок 21
Пісні й танці мого народу
Мета уроку: збагачувати знання учнів про культуру українського народу. Познайомити з українськими народними танцями “Козачок” і “Аркан”. Розвивати співацькі навички, почуття ритму. Виховувати патріотичні почуття, викликати інтерес до народної творчості.
Очікувані результати: учні мають уявлення про жанр народного танцю, називають окремі види українських народних танців, пояснюють особливості їх виконання і характеру музики, виразно співають, виконують ритмічні вправи, створюють ритмічний
Обладнання:
Тип уроку: комбінований; поглиблення теми, засвоєння нових знань.
Домінанти уроку:
– народний танець;
– козачок, аркан.
1. Організаційний етап
1.1. Вхід до класу під музику.
1.2. Перевірка присутності учнів:
Кількість за списком _____,
Кількість присутніх на уроці _____,
Відсутніх _____.
1.3. Перевірка готовності учнів до уроку.
1.4. Перевірка готовності класного приміщення до уроку.
2. Орієнтовний план уроку.
2.1. Вхід до класу під пісню А. Філіпенка “Ой заграйте, дударики” у виконанні дитячого хору.
2.2. Музичне привітання.
2.3.
2.4. Виконання української народної пісні “Сопілка”.
2.5. Бесіда за темою уроку.
2.6. Виконання в русі українських народних пісень.
2.7. Розучування пісні А. Філіпенка “Ой, заграйте, дударики” або пісні А. Філіпенка “Веселі черевики”.
2.8. Слухання українського народного танцю “Козачок”.
2.9. Музикування.
2.10. Слухання українського народного танцю “Аркан”. Ритмічні вправи.
2.11. Узагальнення матеріалу.
2.12. Вихід із класу під звучання українського народного танцю “Аркан” (або на розсуд учителя).
ВЕСЕЛІ ЧЕРЕВИКИ
Вірші І. Кульської
Музика А. Філіпенка
Переклад з української Т. Волгіної
А у мене черевики
Самі чують, де музики,
Самі в коло ідуть,
Мої ніжки несуть!
Черевики-танцюристи,
Чи дасте мені присісти?
Через вас, через вас
Я танцюю увесь час!
3. Актуалізація опорних знань
3.1. Музичне привітання.
3.2. Розспівування.
3.3. Повторення матеріалу попереднього уроку.
3.4. Виконання в русі вивчених українських народних пісень, пісні “Гарний танець гопачок” (муз. А. Філіпенка).
4. Мотивація навчальної діяльності
4.1. Повідомлення теми уроку.
4.2. Мотиваційна бесіда.
– Які українські народні танці знають учні?
Знайомство з козачком і арканом розширять уявлення учнів про танцювальну культуру українського народу, про особливості цих танців, у яких втілений народний характер, викличе бажання вивчати українські традиції.
5. Етап засвоєння нових знань
5.1. Бесіда з учнями за темою уроку.
5.2. Розучування пісні А Філіпенка “Ой заграйте, дударики”.
5.3. Слухання українського народного танцю “Козачок”. Визначення особливостей музики. Музикування.
5.4. Виконання в русі.
5.5. Слухання українського народного танцю “Аркан”.
5.6. Ритмічні вправи.
5.7. Перегляд відеоматеріалу (виконання аркану).
6. Узагальнення та закріплення знань
– З якими народними танцями познайомилися учні?
– Де можна побачити виконання українських народних танців?
– За бажанням – завдання в “Робочому зошиті з музичного мистецтва”.
7. Підбиття підсумків уроку
В українських піснях і танцях живе душа і характер народу. З них ми дізнаємося про його життя.
8. Домашнє завдання
Слухати музику.