ПОБУТОВА ТЕХНІКА ДЛЯ ПРИБИРАННЯ ЖИТЛА Й ОСОБЛИВОСТІ КОРИСТУВАННЯ НЕЮ

РОЗДІЛ 4 ТЕХНОЛОГІЯ ПОБУТОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

ГІГІЄНА ЖИТЛА

§ 33. ПОБУТОВА ТЕХНІКА ДЛЯ ПРИБИРАННЯ ЖИТЛА Й ОСОБЛИВОСТІ КОРИСТУВАННЯ НЕЮ

Опорні поняття: порядок в оселі, чистота житла, побутова техніка для прибирання, пилосос, сухе та вологе прибирання, типи пилозбірників, типи фільтрів.

Боротьба за чистоту власного житла для більшості з нас – справа всього життя. Проте, як би ми не боролися з брудом, він все одно буде там, де йому належить: на килимах, підлогах і полицях. Сучасна людина має значно більше можливостей і досконалих інструментів

для підтримування чистоти.

Серед них – незамінна річ у кожному будинку – пилосос, без якого важко навести порядок (мал. 236).

Принцип роботи пилососа достатньо простий, він складається з трьох основних вузлів: електродвигуна, насоса і фільтра. Робота полягає в тому, що електродвигун за допомогою насоса створює розрідження повітря під щіткою пилососа. Завдяки цьому пил і бруд засмоктуються в пилосос, а потім повітря очищається від них фільтром. Різні види сучасних пилососів є лише варіаціями такого приладу. У них можуть використовуватися різні типи фільтрів, різні насоси, але принцип роботи залишається

тим самим.

Існують пилососи для сухого та волого прибирання.

Сухе прибирання полягає в очищенні від пилу і бруду різних поверхонь: лінолеуму, паркету, килимів та ін. Пил збирається у спеціальні мішки і контейнери або аквафільтри, які потрібно час від часу спорожняти.

ПОБУТОВА ТЕХНІКА ДЛЯ ПРИБИРАННЯ ЖИТЛА Й ОСОБЛИВОСТІ КОРИСТУВАННЯ НЕЮ

Мал. 236. Пилососу квартирі – незамінна річ

ПОБУТОВА ТЕХНІКА ДЛЯ ПРИБИРАННЯ ЖИТЛА Й ОСОБЛИВОСТІ КОРИСТУВАННЯ НЕЮ

Мал. 237. Сучасний миючий пилосос

ПОБУТОВА ТЕХНІКА ДЛЯ ПРИБИРАННЯ ЖИТЛА Й ОСОБЛИВОСТІ КОРИСТУВАННЯ НЕЮ

Мал. 238. Регулятор потужності, розташований на корпусі пилососа

Миючі пилососи (мал. 237), окрім вологого прибирання, зазвичай підтримують і сухе прибирання.

Також у деяких моделях зустрічається прибирання за допомогою пари. Пара дозволяє проводити більш глибоке очищення поверхонь і, окрім прибирання, ще й вбиває пилових кліщів та мікробів.

Найбільш поширені так звані балонні пилососи для сухого прибирання. У цю групу також входять вбудовані, вертикальні та роботи-пилососи. Слід зважити і на те, що “сухі” пилососи мають помірну ціну, в той час як миючі прилади обійдуться вам у кілька разів дорожче.

Що ж характеризує роботу пилососа найкраще? Звичайно – потужність! Потужність пилососа визначає, наскільки швидко він буде справлятися зі своїми обов’язками.

Побутові пилососи мають потужність всмоктування від 240 до 480 ват (споживана потужність може бути 1200-1800 ват). Сучасні моделі пилососів мають важіль-перемикач потужності, розташований, наприклад, на корпусі приладу, завдяки чому ви зможете регулювати потрібну вам потужність прибирання залежно від ступеня забруднення і типу поверхні (мал. 238).

Зібраний пилососом пил потрапляє до пилозбірника. Пилососи можуть мати різні конструкції пилозбірників.

– Найпростіший пилозбірник – паперовий мішок: (одноразового або багаторазового вирсористання) (мал. 239).

ПОБУТОВА ТЕХНІКА ДЛЯ ПРИБИРАННЯ ЖИТЛА Й ОСОБЛИВОСТІ КОРИСТУВАННЯ НЕЮ

Мал. 239. Паперовий пилозбірник

ПОБУТОВА ТЕХНІКА ДЛЯ ПРИБИРАННЯ ЖИТЛА Й ОСОБЛИВОСТІ КОРИСТУВАННЯ НЕЮ

Мал. 240. Пластиковий контейнер

– Тканинний мішок. Не так ефективно затримує і збирає пил, проте прослужить значно довше за паперовий.

– Пластиковий контейнер. Найбільш зручний і практичний вид пилозбірника. Пил у ньому збирається в грудку, яку легко викинути у відро для сміття, просто перевернувши контейнер (мал. 240).

Слід пам’ятати, що пилозбірник треба своєчасно очищати від пилу і бруду – це запорука чистого повітря у приміщенні. Пилосос всмоктує пил разом з повітрям, пил потрапляє до пилозбірника, а повітря через фільтр – знову до кімнати.

Існують такі види фільтрів:

Стандартні (синтетика, тканина, папір). Вони затримують до 80 % пилу.

Водяні фільтри. Є більш ефективними, оскільки здатні затримувати дрібні частинки пилу.

Парогенератор. Такий фільтр здатний дезінфікувати оброблювану пилососом поверхню, знешкоджувати різних комах, у тому числі кліщів, прибирати цвіль.

Електростатичні фільтри. Затримують до 99 % пилу.

Бактерицидні. Знешкоджують пил, а також шкідливі мікроорганізми.

Для прибирання різних поверхонь використовують насадки. Розрізняють стандартні насадки для прибирання килимового покриття і гладких поверхонь, щілинну, пилову насадку і турбо-щітку, основне призначення якої – збирання шерсті та ворсу з будь-якої поверхні (мал. 241).

ПОБУТОВА ТЕХНІКА ДЛЯ ПРИБИРАННЯ ЖИТЛА Й ОСОБЛИВОСТІ КОРИСТУВАННЯ НЕЮ

Мал. 241. Аксесуари пилососа

Перед застосуванням пилососу уважно ознайомтеся з інструкцією користувача.

Грамотна експлуатація пилососа може вберегти його від багатьох несправностей і заощадити ваші час та гроші. Насамперед, намагайтеся не допускати перегріву двигуна пилососа. Через кожні 20-30 хв безперервної роботи слід вимикати прилад на 10 хв і давати йому охолонути. Ця рекомендація корисна, якщо вам доводиться прибирати тривалий час.

Нещодавно з’явилося цікаве пристосування для прибирання, яке, за запевненнями розробників, допоможе в рази швидше навести вдома порядок: почистити різні поверхні, продезінфікувати їх і навіть позбавити від неприємних запахів. Усе це в собі поєднує парова швабра (мал. 242).

ПОБУТОВА ТЕХНІКА ДЛЯ ПРИБИРАННЯ ЖИТЛА Й ОСОБЛИВОСТІ КОРИСТУВАННЯ НЕЮ

Мал. 242. Парова швабра

ПОБУТОВА ТЕХНІКА ДЛЯ ПРИБИРАННЯ ЖИТЛА Й ОСОБЛИВОСТІ КОРИСТУВАННЯ НЕЮ

Мал. 243. Електровіник

В основі дії пристрою лежить пара. Вода заливається в спеціальний резервуар, а потім нагрівається до певної температури. Далі пара надходить через отвори, кількість яких залежить від того, яка буде обрана насадка. Парова швабра може використовуватися для чищення різних поверхонь – лінолеуму, паркету, мармуру, килимових покриттів тощо. Правда, не варто таким приладом обробляти поверхні, які пар може пошкодити. Наприклад, підлоги, покриті воском. Насадка для підлоги має зручний розмір, на неї надівається накладка з мікроволокна. Завдяки їй поверхня після чищення залишається практично сухою. Але на цьому можливості парової швабри не закінчуються. Якщо від’єднати верхню частину від основи, у ваших руках з’явиться досить потужний паровий стерилізатор. За його допомогою ви зможете позбутися бруду і бактерій практично в будь-якому місці вашого будинку: на вікнах, плиті, шторах, дитячих іграшках тощо.

Також зараз досить часто використовують електровіники, які призначені для прибирання різного дрібного сміття. Електровіник працює від акумулятора, не вимагає мережевих кабелів, має бак у 1,5 л. Після прибирання слід витрусити сміття і поставити віник на підзарядку (мал. 243).

Додаткова інформація

Робот-пилосос – сучасна розробка для без проблемного прибирання. Він видаляє бруд із плоских поверхонь без присутності людини. Вбудовані датчики складають маршрут, контролюють процес наповнення бака і наявність енергії. Після наповнення контейнера пилосос сам повертається до бази (мал. 244).

ПОБУТОВА ТЕХНІКА ДЛЯ ПРИБИРАННЯ ЖИТЛА Й ОСОБЛИВОСТІ КОРИСТУВАННЯ НЕЮ

Мал. 244. Робот-пилосос

– Центральні (вбудовані) пилососи – це клас пилососів, які видаляють пил із частинками сміття в силовий агрегат. Його конструкція така, що весь пил залишається в особливому пилозбірнику, очищати який треба всього 3-4 рази на рік. І жодних змінних фільтрів і мішків для сміття, при вийманні яких у кімнату знову летять хмари пилу.

Технічно це виглядає таким чином: у стінах будинку розміщують спеціальні герметичні трубопроводи, приєднані до силового агрегату (його можна розташувати в гаражі, технічному приміщенні, на балконі, у коморі). При цьому під час прибирання не буде чутно шуму. Отже, трубопроводи приєднані до силового агрегату, а в квартирі вони позначаються спеціальними пневматичними розетками. Якщо ви захочете навести лад, слід лише під’єднати шланг до розетки – і все (мал. 245)!

ПОБУТОВА ТЕХНІКА ДЛЯ ПРИБИРАННЯ ЖИТЛА Й ОСОБЛИВОСТІ КОРИСТУВАННЯ НЕЮ

Мал. 245. Центральні (вбудовані) пилососи

На думку фахівців, уже через десять років система центрального пиловидалення вважатиметься нормою для пересічного житла. Встановлення в будинку такої системи – це не лише забезпечення себе якісним повітрям, відсутність шуму під час прибирання, повна ліквідація бруду, пилу та алергенів, а ще й розумне капіталовкладення.

Цікаво знати

Історія винаходу пилососа розпочалася з того, що англійський інженер Х’юберт Бут одного разу важко закашлявся від хмари пилу, що піднявся навколо автомобіля, який чистили струменем стисненого повітря. І тоді він вирішив винайти машину, яка засмоктувала б пил у спеціальний мішок. Перша діюча модель була ним виготовлена в 1901 р. (мал. 246).

ПОБУТОВА ТЕХНІКА ДЛЯ ПРИБИРАННЯ ЖИТЛА Й ОСОБЛИВОСТІ КОРИСТУВАННЯ НЕЮ

Мал. 246. Пилосос Х’юберта Бута

Пилосос працював на бензині, був обладнаний вакуумним насосом потужністю в п’ять кінських сил, а за розмірами уміщався далеко не в кожному приміщенні. Тому його паркували на узбіччі, а килими для чищення виносили на вулицю.

Чи добре засвоїли?

1. Який принцип дії пилососа?

2. Що називають вбудованим пилососом?

3. Як працює робот-пилосос?

4. Які недоліки мають миючі пилососи?


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: ПОБУТОВА ТЕХНІКА ДЛЯ ПРИБИРАННЯ ЖИТЛА Й ОСОБЛИВОСТІ КОРИСТУВАННЯ НЕЮ