Практична робота № 3. Визначення рослин класу Однодольні
Розділ II. РІЗНОМАНІТНІСТЬ РОСЛИН
Тема 4. Покритонасінні
УРОК 47
Тема. Практична робота № 3. Визначення рослин класу Однодольні
Мета. Закріпити вміння користуватись визначниками і визначальними картками, навчитися визначати рослини класу Однодольні.
Основні поняття і терміни: мичкувата коренева система, оцвітина, пелюстки, тичинки, маточка, зав’язь (верхня, нижня), типи плодів, насіння, листки, паралельне і дугове жилкування тощо.
Обладнання: визначники, картки для визначення, гербарні зразки рослин і живі рослини, препарувальні
Методи і методичні прийоми: словесні (підготовча бесіда, пояснення), наочні (демонстрація обладнання); практичні (робота з визначником та визначальними картками з визначення рослин).
Тип уроку: застосування знань, вмінь і навичок.
Структура уроку
Етапи уроку | Час, хв. |
1. Організаційний момент. 2. Перевірка домашнього завдання, відтворення і корекція опорних знань, навичок і вмінь, необхідних учням для самостійного виконання практичного завдання. | 1 10 |
3. Повідомлення теми, мети та завдань уроку. | 3 |
4. | 20 |
5. Звіт учнів про способи і результати виконаної роботи. | 9 |
6. Підсумки уроку, аргументація оцінок. | 1 |
7. Домашнє завдання. | 1 |
Хід уроку
1. Організаційний момент.
2. Перевірка домашнього завдання, відтворення і корекція опорних знань, навичок і вмінь, необхідних учням для самостійного виконання практичного завдання.
Підготовча бесіда:
1. Назвіть основні ознаки рослин класу Однодольні.
2. За якими ознаками можна відрізнити від інших рослин рослини родини Злакові? Назвіть представників родини.
3. За якими ознаками можна відрізнити від інших рослин рослини родини Лілієві? Назвіть представників родини.
4. За якими ознаками можна відрізнити від інших рослин рослини родини Цибулеві? Назвіть представників родини.
5. Як користуватися визначниками?
6. Як користуватися визначальною карткою?
3. Повідомлення теми, мети та завдань уроку.
Отже, сьогодні на уроці ми навчимося визначати рослин класу Однодольні.
4. Усвідомлення змісту і послідовності застосування розвиваючих задач і вправ та практичних дій, самостійне виконання учнями завдання під контролем і за допомогою вчителя.
Пояснення. Рослини з класу Однодольні характеризуються сукупністю ознак. Основними з них є особливості будови квітки (квітки однодольних зазвичай 3-членні), типи суцвіть, жилкування листків тощо.
Учні записують тему, мету роботи, обладнання, хід роботи. Вчитель детально пояснює хід роботи.
Хід роботи
Завдання 1. Визначити запропоновані рослини.
1. Визначте рослини, користуючись визначником або карткою. З правилами визначення ви ознайомилися в попередніх роботах.
2. Запишіть назви визначених рослин і характерні їхні ознаки.
Завдання 2. Скласти порівняльну таблицю ознак рослин із класів Однодольні та Дводольні.
Назви рослин і таксонів | Тип кореневої системи | Тип листка | Жилкування | Тип суцвіття | Тип квітки | Тип плода |
Зробити висновок роботи
5. Звіт учнів про способи і результати виконаної роботи.
6. Підсумки уроку, аргументація оцінок.
7. Домашнє завдання.
А). Вивчити відповідний параграф у підручнику. Б) Підготувати повідомлення про найважливішу сільськогосподарську, лікарську та найпоширенішу кімнатну рослини.
Related posts:
- Практична робота № 2. Визначення рослин класу Дводольні Розділ II. РІЗНОМАНІТНІСТЬ РОСЛИН Тема 4. Покритонасінні УРОК 45 Тема. Практична робота № 2. Визначення рослин класу Дводольні Мета. Навчитись користуватись визначниками і визначальними картками і з їхньою допомогою навчитися визначати рослини класу Дводольні. Основні поняття і терміни: стрижнева коренева система, оцвітина, чашолистки, пелюстки, тичинки, маточка, зав’язь (верхня, нижня), типи плодів (сухі, соковиті, ягода, горішок, […]...
- РІЗНОМАНІТНІСТЬ РОСЛИН КЛАСУ ОДНОДОЛЬНІ Розділ 2. РІЗНОМАНІТНІСТЬ РОСЛИН Тема 3. ВІДДІЛ ГОЛОНАСІННІ § 41. РІЗНОМАНІТНІСТЬ РОСЛИН КЛАСУ ОДНОДОЛЬНІ Рослини класу Однодольні об’єднують понад 60 тисяч видів. Серед них велика кількість сільськогосподарських, декоративних та лікарських рослин. Ознайомлення із цим класом почнемо з родини, що має для нас чи не найбільше значення – родини Злакові. Родина Злакові. Історія хліборобства – це […]...
- СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКІ РОСЛИНИ КЛАСУ ОДНОДОЛЬНІ Розділ 2. РІЗНОМАНІТНІСТЬ РОСЛИН Тема 3. ВІДДІЛ ГОЛОНАСІННІ § 43. СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКІ РОСЛИНИ КЛАСУ ОДНОДОЛЬНІ Звичайно, найбільша роль квіткових рослин у житті людини полягає в тому, що вони є основними культурами, які людина використовує у їжу, як сировину для промисловості, будівельні матеріали, хімічні препарати. Сільськогосподарські культури поділені на групи за характером їх використання. До зернових культур […]...
- ОРГАНІЗМ ЯК ЖИВА СИСТЕМА. ОРГАНИ РОСЛИН. ПРАКТИЧНА РОБОТА 1 “ОЗНАЙОМЛЕННЯ З БУДОВОЮ РОСЛИН” УРОК 3. ОРГАНІЗМ ЯК ЖИВА СИСТЕМА. ОРГАНИ РОСЛИН. ПРАКТИЧНА РОБОТА 1 “ОЗНАЙОМЛЕННЯ З БУДОВОЮ РОСЛИН” Мета: сформувати поняття “організм”, “орган”; виявити особливості будови рослин; розвивати уміння розпізнавати органи рослин та визначати їх функції; виховувати спостережливість, екологічне мислення. Обладнання: живі кімнатні рослини, гербарії рослин, таблиця “Органи квіткової рослини”, зошити, підручники. Основні поняття: організм, орган, корінь, пагін, […]...
- ОРГАНИ РОСЛИН, ТВАРИН. ПРАКТИЧНА РОБОТА №1 “ОЗНАЙОМЛЕННЯ З БУДОВОЮ РОСЛИН” ТЕМА 1. ОРГАНІЗМ ЯК ЖИВА СИСТЕМА УРОК 3 ТЕМА. ОРГАНИ РОСЛИН, ТВАРИН. ПРАКТИЧНА РОБОТА №1 “ОЗНАЙОМЛЕННЯ З БУДОВОЮ РОСЛИН” Мета уроку: навчальна – ознайомити учнів із головними органами квіткових рослин та органами й системами наземних тварин і риб, визначити значення кожного з них; розвиваюча – шляхом пошуку подібності між людським та іншими живими організмами знайти […]...
- Практична робота 1. Виявлення Карбону, Гідрогену, Хлору в органічних сполуках І СЕМЕСТР Тема 2. ВУГЛЕВОДНІ Урок 11 Тема уроку. Практична робота 1. Виявлення Карбону, Гідрогену, Хлору в органічних сполуках Цілі уроку: продовжити формування навичок роботи з хімічними речовинами й лабораторним устаткуванням; перевірити знання техніки безпеки під час роботи в кабінеті хімії; поглибити знання про елементний склад органічних речовин і способи його визначення; визначити рівень засвоєння […]...
- Розмноження рослин. Практична робота № І. Вегетативне розмноження рослин Розділ І. РОСЛИНИ Тема 2. Розмноження і розвиток рослин УРОК 16 Тема. Розмноження рослин. Практична робота № І. Вегетативне розмноження рослин Мета. Продовжити формувати знання учнів про розмноження рослин. Основні поняття і терміни: нестатеве, вегетативне, статеве розмноження, спора, гамета, сперматозоїд, яйцеклітина, зигота, гаплоїдний і диплоїдний набір хромосом, мітоз, мейоз. Обладнання: таблиці “Розмноження рослин”, малюнки підручника, […]...
- Практична робота “Визначення технологічної послідовності виготовлення виробу з аплікацією” Розділ 2. ОЗДОБЛЕННЯ ВИРОБІВ АПЛІКАЦІЄЮ Урок № 7 Тема. ПОСЛІДОВНІСТЬ ВИГОТОВЛЕННЯ ВИРОБУ З АПЛІКАЦІЄЮ Практична робота “Визначення технологічної послідовності виготовлення виробу з аплікацією” Мета уроку: Навчальна: забезпечити засвоєння учнями знань про технологічну послідовність виготовлення будь-якого виробу, формувати вміння планувати й виконувати технологічні операції; Розвивальна: розвивати логічне мислення, уміння аналізувати та співставляти; Виховна: виховувати потребу проявити […]...
- ВИДИ РОЗМНОЖЕННЯ РОСЛИН І ТВАРИН. ПРАКТИЧНА РОБОТА 2 “СПОСОБИ РОЗМНОЖЕННЯ РОСЛИН” УРОК 8. ВИДИ РОЗМНОЖЕННЯ РОСЛИН І ТВАРИН. ПРАКТИЧНА РОБОТА 2 “СПОСОБИ РОЗМНОЖЕННЯ РОСЛИН” Мета: ознайомити зі способами розмноження рослин і тварин, з’ясувати значення розмноження в природі; розвивати вміння характеризувати способи розмноження рослин, порівнювати розмноження рослин і тварин; виховувати допитливість, спостережливість. Обладнання: таблиці “Вегетативне розмноження рослин”, “Статеве і нестатеве розмноження тварин”, підручники, зошити, кімнатні рослини, картопля, […]...
- Практична робота “визначення типових і спеціальних деталей побутових машин” Розділ 3. ОСНОВИ ТЕХНІКИ, ТЕХНОЛОГІЇ І ПРОЕКТУВАННЯ Урок № 20 Тема. ПОНЯТТЯ ПРО ДЕТАЛЬ. СПОСОБИ ОТРИМАННЯ ДЕТАЛЕЙ Практична робота “визначення типових і спеціальних деталей побутових машин” Мета уроку: Навчальна: забезпечити засвоєння учнями знань про застосування в техніці типових і спеціальних деталей та способи отримання деталей із різних матеріалів, формувати уміння визначати типові та спеціальні деталі; […]...
- ПРАКТИЧНА РОБОТА 3 “ВИЗНАЧЕННЯ ОСОБЛИВОСТЕЙ ЗОВНІШНЬОЇ БУДОВИ ХРЕБЕТНИХ ТВАРИН У ЗВ’ЯЗКУ З ПРИСТОСУВАННЯМ ЇХ ДО РІЗНИХ УМОВ ІСНУВАННЯ” Урок 29. ПРАКТИЧНА РОБОТА 3 “ВИЗНАЧЕННЯ ОСОБЛИВОСТЕЙ ЗОВНІШНЬОЇ БУДОВИ ХРЕБЕТНИХ ТВАРИН У ЗВ’ЯЗКУ З ПРИСТОСУВАННЯМ ЇХ ДО РІЗНИХ УМОВ ІСНУВАННЯ” У природі немає нічого недоцільного. М. де Монтень Мета уроку: розкрити особливості будови тіла хребетних тварин, пов’язані з пристосуванням до умов їх існування. Розвивати вміння аналізувати, порівнювати, робити висновки. Виховувати культуру оформлення письмових робіт. Обладнання […]...
- Рослини, їх будова. Практична робота. Вивчення будови рослин СВІТ ЖИВОЇ ПРИРОДИ Урок 26 Тема. Рослини, їх будова. Практична робота. Вивчення будови рослин Мета: ознайомити дітей із будовою рослин; з’ясувати значущість кожної частини рослини; виховувати дбайливе ставлення до природи. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент >> Вправа “Погода” – Яка зараз пора року? – Який місяць? – Яке число? – Тепло чи холодно надворі? – […]...
- Практична робота “Визначення дати виготовлення та терміну придатності продукту” Розділ 4. ТЕХНОЛОГІЯ ПОБУТОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ Урок № 26 Тема. ЕЛЕМЕНТИ ГРАМОТИ СПОЖИВАЧА Практична робота “Визначення дати виготовлення та терміну придатності продукту” Мета ypoкy: Навчальна: забезпечити засвоєння учнями знань про сучасні торговельні мережі, товари, які в них реалізуються, та вибір продукту з правильним терміном придатності; формувати вміння розпізнавання інформації на упаковці та визначення терміну придатності продукту; […]...
- ПРАКТИЧНА РОБОТА № 7 “ВИЗНАЧЕННЯ ФОРМ ПОВЕДІНКИ (АБО ТИПІВ УГРУПОВАНЬ) ТВАРИН (ЗА ВІДЕОМАТЕРІАЛАМИ АБО ОПИСОМ)” Цілі уроку: – освітня: навчитися розрізняти форми поведінки тварин за описом або відеофрагментами; – розвивальна: розвивати вміння аналізувати, робити висновки та критично сприймати інформацію; – виховна: виховувати розуміння єдності всього живого та дбайливого ставлення до всіх живих істот. Обладнання й матеріали: відеофрагменти або описи форм поведінки різних тварин, проектор, комп’ютери або інші засоби для демонстрування […]...
- Практична робота 3. Розв’язування експериментальних задач II Семестр Тема 4. ОКСИГЕНОВМІСНІ ОРГАНІЧНІ СПОЛУКИ Урок 49 Тема уроку. Практична робота 3. Розв’язування експериментальних задач Цілі уроку: продовжити формування навичок роботи з хімічними речовинами й лабораторним устаткуванням; перевірити знання техніки безпеки під час роботи в кабінеті хімії; поглибити знання учнями хімічних властивостей речовин і вміння розв’язувати експериментальні задачі; визначити рівень засвоєння знання хімічних […]...
- Практична робота № 4. Властивості оцтової кислоти Тема 3 НАЙВАЖЛИВІШІ ОРГАНІЧНІ СПОЛУКИ Урок 48 Тема уроку. Практична робота № 4. Властивості оцтової кислоти Цілі уроку: продовжити формування навичок роботи з хімічними речовинами й лабораторним устаткуванням; перевірити знання техніки безпеки під час роботи в кабінеті хімії; поглибити знання про хімічні властивості речовин на прикладі оцтової кислоти; з’ясувати рівень засвоєння знань хімічних властивостей карбонових […]...
- Клас однодольні – КЛАСИФІКАЦІЯ КВІТКОВИХ РОСЛИН Довідник з біології РОСЛИНИ КЛАСИФІКАЦІЯ КВІТКОВИХ РОСЛИН КЛАС ОДНОДОЛЬНІ. Сімейство Лілійні (Liliaceae). Містить близько 4 тис. видів. Більшість – багаторічні трав’янисті рослини з підземними запасаючими органами – кореневищами, цибулинами, бульбоцибулинами, рідше деревоподібні форми (наприклад, драцена). Листки великі, цільні, формою ланцетові або лінійні з паралельним жилкуванням. Рослини опилюються вітром і комахами. Квітки зібрані в суцвіття: зонтик […]...
- РІЗНОМАНІТНІСТЬ РОСЛИН КЛАСУ ДВОДОЛЬНІ. РОДИНИ РОЗОВІ, ХРЕСТОЦВІТІ, ПАСЛЬОНОВІ Розділ 2. РІЗНОМАНІТНІСТЬ РОСЛИН Тема 3. ВІДДІЛ ГОЛОНАСІННІ § 39. РІЗНОМАНІТНІСТЬ РОСЛИН КЛАСУ ДВОДОЛЬНІ. РОДИНИ РОЗОВІ, ХРЕСТОЦВІТІ, ПАСЛЬОНОВІ До класу Дводольні належить 429 родин, які включають більше ніж 200 тисяч видів. Розглянемо родини, представники яких вам добре знайомі. Родина Розові. Якщо попросити вас перерахувати відомі плодові дерева, то найперше ви, звичайно, назвете яблуню, грушу, вишню, […]...
- Практична робота № 1. Дослідження властивостей основних класів неорганічних сполук Тема 2 ОСНОВНІ КЛАСИ НЕОРГАНІЧНИХ СПОЛУК УРОК 28 Тема. Практична робота № 1. Дослідження властивостей основних класів неорганічних сполук Цілі уроку: продовжити формування навичок роботи з хімічними речовинами й лабораторним устаткуванням; перевірити знання техніки безпеки під час роботи в кабінеті хімії; поглибити знання про хімічні властивості оксидів, кислот, основ і солей; визначити рівень засвоєння знань […]...
- Практична робота 1. Одержання карбон(IV) оксиду. Взаємоперетворення карбонатів і гідрогенкарбонатів I СЕМЕСТР Тема 1. НЕМЕТАЛІЧНІ ЕЛЕМЕНТИ ТА ЇХНІ СПОЛУКИ (18 год.) УРОК 12 Практична робота 1. Одержання карбон( IV ) оксиду. Взаємоперетворення карбонатів і гідрогенкарбонатів Цілі уроку: продовжити формування навичок роботи з хімічними речовинами й лабораторним устаткуванням; перевірити знання техніки безпеки під час роботи в кабінеті хімії; поглибити знання про хімічні властивості оксидів на прикладі […]...
- Практична робота № 1. Приготування розчину солі із заданою масовою часткою розчиненої речовини Тема 1 РОЗЧИНИ Урок 10 Тема уроку. Практична робота № 1. Приготування розчину солі із заданою масовою часткою розчиненої речовини Цілі уроку: перевірити знання правил техніки безпеки, практичні вміння й навички приготування розчинів із заданою масовою часткою розчиненої речовини. Тип уроку: практичного використання знань, умінь і навичок. Форми роботи: виконання практичної роботи. Обладнання: періодична система […]...
- РІЗНОМАНІТНІСТЬ РОСЛИН КЛАСУ ДВОДОЛЬНІ. РОДИНИ БОБОВІ ТА СКЛАДНОЦВІТІ Розділ 2. РІЗНОМАНІТНІСТЬ РОСЛИН Тема 3. ВІДДІЛ ГОЛОНАСІННІ § 40. РІЗНОМАНІТНІСТЬ РОСЛИН КЛАСУ ДВОДОЛЬНІ. РОДИНИ БОБОВІ ТА СКЛАДНОЦВІТІ Родина Бобові. Представників цієї родини досить легко розпізнати у природі завдяки специфічній будові квітки. Вона нагадує метелика зі складеними крильцями. Квітка має подвійну оцвітину. Чашечка складається з п’яти зрослих чашолистків. Віночок – із п’яти різних за формою […]...
- ПРАКТИЧНА РОБОТА № 3 “ВИЗНАЧЕННЯ ОСОБЛИВОСТЕЙ ЗОВНІШНЬОЇ БУДОВИ ХРЕБЕТНИХ ТВАРИН У ЗВ’ЯЗКУ З ПРИСТОСУВАННЯМ ДО РІЗНИХ УМОВ ІСНУВАННЯ” Цілі уроку: – освітня: на прикладі різних видів ссавців розглянути особливості зовнішньої будови хребетних тварин у зв’язку з пристосуванням до різних умов існування; – розвивальна: розвивати вміння знаходити взаємозв’язки між об’єктами вивчення та вміння аналітично мислити; – виховна: виховувати розуміння важливості існування для нашої планети всіх живих організмів, які на ній існують. Обладнання й матеріали: […]...
- ГЕОГРАФІЧНЕ ПОЛОЖЕННЯ АФРИКИ. ДОСЛІДЖЕННЯ ТА ОСВОЄННЯ МАТЕРИКА. ПРАКТИЧНА РОБОТА 2. ВИЗНАЧЕННЯ ГЕОГРАФІЧНИХ КООРДИНАТ КРАЙНІХ ТОЧОК ТА ПРОТЯЖНОСТІ МАТЕРИКА З ПІВНОЧІ НА ПІВДЕНЬ ТА ІЗ ЗАХОДУ НА СХІД АФРИКИ. ПРАКТИЧНА РОБОТА 3. ПОЗНАЧЕННЯ НА КОНТУРНІЙ КАРТІ НАЗВ ОСНОВНИХ ГЕОГРАФІЧНИХ ОБ’ЄКТІВ МАТЕРИКА (ПОЧАТОК) Мета: Навчальна: сформувати поняття “географічне положення материка”, формувати вміння характеризувати географічне положення материка в певній послідовності за типовим планом; сформувати уявлення про географічне положенням Африки, його вплив на різноманітність природи; систематизувати знання учнів про основні етапи дослідження материка; Розвивальна: розвивати навички самостійної роботи з картою, підручником, довідковою літературою, складання характеристики географічного положення материка; закріпити практичні […]...
- Лабораторна робота № 12 “Визначення ККД похилої площини” Мета : закріпити знання учнів про механічну роботу та сформувати вміння експериментальним шляхом визначати ККД простого механізму; розвивати і формувати дослідницькі уміння; виховувати дбайливе відношення до приладів під час проведення експериментів. Тип уроку : корекції та систематизації знань, формування експериментальних умінь та навичок. Обладнання : дошка, динамометр, вимірювальна стрічка або лінійка, брусок, штатив з муфтою […]...
- Практична робота № 2. Реакції іонного обміну в розчинах електролітів Тема 1 РОЗЧИНИ Урок 16 Тема уроку. Практична робота № 2. Реакції іонного обміну в розчинах електролітів Цілі уроку: перевірити вміння використовувати практичні знання про електролітичну дисоціацію, навички дослідження розчинів, складання іонних рівнянь; уміння спостерігати, робити висновки. Тип уроку: практичного застосування знань, умінь і навичок. Форми роботи: самостійна практична робота. Обладнання: таблиця розчинності, набір хімічних […]...
- Практична робота № 3. Розв’язання експериментальних задач Тема 1 РОЗЧИНИ Урок 18 Тема уроку. Практична робота № 3. Розв’язання експериментальних задач Цілі уроку: скоригувати знання учнів про електролітичну дисоціацію; перевірити навички їх практичного використання для проведення хімічного експерименту; розвивати вміння спостерігати, аналізувати, робити висновки. Тип уроку: практичного застосування знань, умінь і навичок. Форми роботи: самостійна практична робота. Обладнання: таблиця розчинності, набір хімічних […]...
- ХАРАКТЕР ЛЮДИНИ. ПРАКТИЧНА РОБОТА. ВИЗНАЧЕННЯ ПОЗИТИВНИХ І НЕГАТИВНИХ РИС ХАРАКТЕРУ КАЗКОВИХ ГЕРОЇВ Мета: сформувати уявлення учнів про якості особистості; навчати школярів розпізнавати позитивні і негативні риси характеру, визначати риси характеру літературних персонажів; виховувати бажання вдосконалювати позитивні риси характеру і стримувати негативні. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ – Придивіться одне до одного. Які ви всі різні! Кожен із вас відрізняється зростом, рисами обличчя, кольором […]...
- Практична робота № 2 “Розв’язання експериментальних задач” Тема 2 ОСНОВНІ КЛАСИ НЕОРГАНІЧНИХ СПОЛУК УРОК 36 Тема. Практична робота № 2 “Розв’язання експериментальних задач” Цілі уроку: перевірити знання правил техніки безпеки, навички роботи з лабораторним устаткуванням, хімічними реактивами, навички проведення хімічного експерименту; перевірити навички практичного використання знань про фізичні й хімічні властивості речовин різних класів неорганічних сполук. Тип уроку: практичне використання знань, умінь […]...
- Практична робота № 2. Порівняння і визначення молюсків за будовою мушлі Мета: навчитися розпізнавати види молюсків за будовою мушлі. Хід роботи. 1. Черепашка не має стулок. Устя черепашки закрите кришечкою. Черепашка велика, більш ніж 2,5 см заввишки, з трьома повздовжніми смужками. Клас Черевоногі Ряд Передньозяброві Рід Лужанка (або Живорідка) 2. Черепашка не має стулок. Устя черепашки не закрите кришкою. Черепашка закручена у вигляді спіралі. Клас Черевоногі […]...
- Практична робота № 1. Визначення особистих здібностей до підприємництва УРОК 8 Практична робота № 1. Визначення особистих здібностей до підприємництва Мета уроку: ознайомити з вимогами до особистості підприємця; провести з учнями самооцінювання наявності й розвиненості підприємницьких якостей; сприяти осолодінню основами знань і навичок організації власної справи; формувати здатність до самоаналізу та прагнення до самовдосконалення, уміння визначати життєві цілі та способи їх досягнення. Основні поняття: […]...
- Середовища існування рослин. Зв’язки рослин з іншими компонентами екосистем Розділ І. РОСЛИНИ Тема 1. Будова та життєдіяльність рослин (на прикладі покрито-насінної дводольної рослини) УРОК 13 Тема. Середовища існування рослин. Зв’язки рослин з іншими компонентами екосистем Мета. Продовжити формувати поняття про середовища існування рослин, їхню характеристику та способи пристосування рослин до певних умов середовища. Основні поняття і терміни: наземно-повітряне, водне середовища, грунт, організм як середовище […]...
- Тематична контрольна робота № 7 з теми “Повторення і систематизація навчального матеріалу за курс алгебри 9 класу” УРОК № 67 Тема. Тематична контрольна робота № 7 з теми “Повторення і систематизація навчального матеріалу за курс алгебри 9 класу” Мета уроку: перевірити рівень знань та вмінь учнів, набутих ними під час вивчення курсу алгебри 9 класу. Тип уроку: контроль знань та вмінь. Наочність та обладнання: роздавальний матеріал (картки з розв’язаннями завдань тематичної контрольної […]...
- ПРО ПРОДУКТИ ХАРЧУВАННЯ. ПРАКТИЧНА РОБОТА. ВИЗНАЧЕННЯ ТЕРМІНУ ПРИДАТНОСТІ ТА УМОВ ЗБЕРІГАННЯ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ ЗА ЇХ МАРКУВАННЯМ Мета: ознайомити учнів із причинами харчових отруєнь; пояснити небезпеку самолікування харчових отруєнь; навчати школярів визначати термін придатності харчових продуктів за маркуванням; пояснити небезпеку придбання продуктів харчування на стихійних ринках; розвивати мислення, мовлення; виховувати самостійність, обережність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ Гра “Вільний мікрофон” – Розкажи про користь вітамінів. Наведи приклади продуктів, […]...
- Клас Однодольні. Родини Злакові, Лілієві, Цибулеві. їхня характеристика та значення Розділ II. РІЗНОМАНІТНІСТЬ РОСЛИН Тема 4. Покритонасінні УРОК 46 Тема. Клас Однодольні. Родини Злакові, Лілієві, Цибулеві. їхня характеристика та значення Мета. Сформувати в учнів поняття про основні характерні ознаки рослин класу Однодольні; розкрити характерні особливості родин Злакові, Лілієві, Цибулеві, їхнє значення. Основні поняття і терміни: мичкувата коренева система, ланцетні та лінійні листки, паралельне і дугове […]...
- ЛАБОРАТОРНА РОБОТА № 2 “ОЗНАЙОМЛЕННЯ З ВИМІРЮВАЛЬНИМИ ПРИЛАДАМИ. ВИЗНАЧЕННЯ ЦІНИ ПОДІЛКИ ШКАЛИ ПРИЛАДУ” Мета: сформувати експериментальні навички учнів з визначення ціни поділки та меж вимірювання різних приладів; виховувати акуратність під час проведення експериментів, розвивати логічне мислення та вміння робити висновки з експерименту. Тип уроку: урок формування практичних навичок. Обладнання та наочність: обладнання лабораторної роботи, зошит з друкованою основою для виконання лабораторних робіт ХІД УРОКУ І. Організаційний етап ІІ. […]...
- Лабораторна робота № 14 “Визначення ККД нагрівника” РОЗДІЛ IV ТЕПЛОВІ ЯВИЩА УРОК № 12/57 Тема уроку. Лабораторна робота № 14 “Визначення ККД нагрівника” Тип уроку: удосконалювання знань і вмінь. Мета уроку: навчити визначати ККД нагрівника, користуватися фізичними приладами; формувати навички самостійної роботи, роботи з підручником; дотримуватися правил техніки безпеки при роботі з нагрівниками. План уроку Етапи Час Прийоми і методи I. Інструктаж […]...
- Лабораторна робота № 10 “Визначення ККД похилої площини” РОЗДІЛ III МЕХАНІЧНА РОБОТА. ЕНЕРГІЯ УРОК № 7/41 Тема уроку. Лабораторна робота № 10 “Визначення ККД похилої площини” Тип уроку: удосконалювання знань і вмінь. Мета уроку: продовжити формування поняття ККД, навчити визначати ККД простих механізмів дослідним шляхом; формувати навички самостійної практичної роботи. План уроку Етапи Час Прийоми і методи I. Інструктаж з техніки безпеки 5 […]...
- ПЛАНЕТА ЗЕМЛЯ. ГЕОГРАФІЧНІ НАСЛІДКИ РУХУ ЗЕМЛІ НАВКОЛО СВОЄЇ ОСІ ТА НАВКОЛО СОНЦЯ. ПРАКТИЧНА РОБОТА 1 “АНАЛІЗ КАРТИ “ГОДИННІ ПОЯСИ” ТА ВИЗНАЧЕННЯ МІСЦЕВОГО ТА ПОЯСНОГО ЧАСУ” УРОК 2. ПЛАНЕТА ЗЕМЛЯ. ГЕОГРАФІЧНІ НАСЛІДКИ РУХУ ЗЕМЛІ НАВКОЛО СВОЄЇ ОСІ ТА НАВКОЛО СОНЦЯ. ПРАКТИЧНА РОБОТА 1 “АНАЛІЗ КАРТИ “ГОДИННІ ПОЯСИ” ТА ВИЗНАЧЕННЯ МІСЦЕВОГО ТА ПОЯСНОГО ЧАСУ” Навчальна мета: повторити, поглибити та систематизувати знання учнів про Землю як космічне тіло та наслідки її рухів у космічному просторі; сформувати первинні практичні уміння працювати з тематичними картами […]...
- Лабораторна робота № 12 “Визначення питомої теплоємності речовини” РОЗДІЛ IV ТЕПЛОВІ ЯВИЩА У РОК № 6/51 Тема уроку. Лабораторна робота № 12 “Визначення питомої теплоємності речовини” Тип уроку: удосконалювання знань і вмінь. Мета уроку: формувати вміння спостерігати й аналізувати хід теплових процесів, навички самостійної роботи; навчити користуватися фізичними приладами; дотримуватися техніки безпеки при проведенні дослідів і експериментів. План уроку Етапи Час Прийоми і […]...